najczęstsze usterki w legacy 2004r 2.0 137km

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
borasmax
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

najczęstsze usterki w legacy 2004r 2.0 137km

Post 12 sie 2013, o 18:50

Planuje kupno powyższego auta każdy chwali te auto. Ale mam pytanie do posiadaczy tego auta co wam się popsuło proszę o szczerość i długość użytkowania.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2013, o 23:29 przez borasmax, łącznie zmieniany 1 raz.



leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: najczęstsze usterki w legancy 2004r 2.0 137km

Post 12 sie 2013, o 19:11

nic, bo nie ma takiego auta.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

KamilP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wars i Sawa
Auto: FXT MY04, MX-5 Miracle MY00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: najczęstsze usterki w legancy 2004r 2.0 137km

Post 12 sie 2013, o 19:19

elegancy :giggle:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: najczęstsze usterki w legancy 2004r 2.0 137km

Post 12 sie 2013, o 19:40

No dobra, pośmialiśta się, wredoty - teraz chyba pora pomóc potrzebującemu, co?
:cofee:

borasmax, ja niestety Legacy nigdy nie miałem, ale z tego co kojarzę po 10 latach obecności na forach marki, to:
- ten model jest rzeczywiście ponadprzeciętnie bezawaryjny;
- z rzeczy poważniejszych, to bywają chyba tylko kłopoty z dwumasem.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: najczęstsze usterki w legancy 2004r 2.0 137km

Post 12 sie 2013, o 20:24

No dobrze, to może ja. Rocznik 2004, zbliżam się powoli do 170kkm. Z grubszych rzeczy:
- koło dwumasowe - objaw zużycia to takie specyficzne 'ćwierkanie' przy ruszaniu, można z tym przejeździć nawet kilkadziesiąt tysięcy km. Niestety jak padnie w trasie, unieruchamia samochód. Wymienia się razem ze sprzęgłem na jednomasowe. Tak zrobiłem i mam spokój
- wiskoza: wymieniłem przy 150kkm; objawy zużytej to takie przeskakiwanie odczuwalne przy maksymalnie skręconych kołach i powolnym manewrowaniu (np. na parkingu). UWAGA! Często niewyczuwalne podczas krótkotrwałej jazdy próbnej, trzeba ją rozgrzać np. na jakiejś trasie
- łożyska w skrzyni - huczało, wymieniłem 3 sztuki

Poza tym standardowe przeglądy, jakieś pierdoły typu gumki, łączniki, tuleje (ale naprawdę rzadko i przeważnie za każdym razem inna - nie jest tak, że np. co chwilę trzeba wymieniać to samo).
Tarcze hamulcowe z przodu wystarczyły na ponad 120kkm, z tyłu mam jeszcze oryginalne.
Niedawno zaczął lekko popiardywać tłumik końcowy (jeszcze oryginalny).

Z innych pierdół typowych dla modelu:
- wyświetlacz wewnętrzny (termometr, spalanie, itp.) po pewnym czasie głupieje i pokazuje 'Err' - wymieniłem cały za 200 zł (niektórzy oddają do poprawienia zimnych lutów, podobno pomaga)
- przycisk otwierania szyby kierowcy się zacina, działa tylko w trybie AUTO - ciężko otworzyć szybę tylko trochę

Pali tyle co nic (jak na Subaru ;-) ). Najniższy wynik jaki udało mi się osiągnąć to 7.6, normalna jazda w trasie (np. do Chorwacji) to 8.4 - 8.6 (z klimą, a nawet z boksem). Warszawskie korki i krótkie dystanse to już 11-12.

I tyle.
Aha, podobno łatwo się gazuje i dobrze znosi gaz.

My się właśnie zastanawiamy nad wymianą na nowszy model, ale głównie dlatego że się nam trochę znudził :oops:

borasmax
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: najczęstsze usterki w legacy 2004r 2.0 137km

Post 13 sie 2013, o 00:26

dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz o to mi chodzilo :)
poprosze wiecej opini

ODPOWIEDZ