Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
stefanbas
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 2,0 1993
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 01:20

WItam! to mój pierwszy raz na tym forum jak i pierwszy dzień styczności z subaru i wogle japończykiem...
Nabyłem auto z litości, ma mało rdzy przebieg 309 tyś km, a silnik w nim pracuje równo i przyjemnie..
Chyba się zakochałem w boxerku :P
Koledzy nabyłem ( z całe 1800zł) :D (śmiech) subaru Legacy 1993 rok sedan z napędem na jedną oś (ponoć żadka wersja)
Auto zagazowane, na benzynie pracuje ładnie na gazie coś przerywa.. niewiem niewybadałem... dopiero peirwszy dzień go uzytkuje... narazie wiem że jest totalnie dziurawy tylny wydech i coś siętłucze w tylnym kole ( chyba łozysko do wymiany)
Poradźcie Panowie gdzie tych części szukać najlepiej jakiej firmy kupować i od kogo...
Szczerze powiem że wcześniej woziłem się tylko Niemcami audi, mercedes... ale jak zobaczyłęm Japończyka z 93 z przebiegiem i stan jego wnetrzna i mechaniczny to dosznałem szoku... już wiem że niebędzie to moje ostanie Subaru :D
narazie chce doprowadzić auto do stanu użyteczności
i dobrej kondycji technicznej...
Piszcie co możecie.. co moze być z gazem że tak nieróno chodzi..
Czy do mojej Legacy z 93 podejdzie tłumik końcowy od modelu po 94 roku bo mam problem ze znalezieniem...
Jaki olej zalać?? nie mam żadnej karteczki... silnik suchy i pracuje ładnie.... najchętniej zalałbym półsyntetyk ale co Wy radzicie??
Jakie filtry gdzie kupować??
Jakie świece do takiej zagazowanej subarki..??
Pozdrawiam i witam się jako nowicjusz!



stefanbas
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 2,0 1993
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 21:19

..
hmmm. całą doba i zero odpowiedzi...
52 razy oglądnięto i zero odpowiedzi.. spoko ziomki tu są...
jakaśzamknięta klika... czy za starego grata mam i się tutaj nie licze...

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 21:23

stefanbas, weekend jest - zawsze mniejszy ruch, a auto masz dość rzadkie.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 21:24

stefanbas spokojnie, jest niedziela więć po sobotnim wieczorze stan umysłu nie zawsze pozwala na udzielanie poważnych porad ;-)

remek mnie ubiegł :->
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

liwit
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: A6 vel Odi
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 21:28

stefanbas, ja w ten weekend dopiero forum otwieram :mrgreen: W kwestii technicznej nie pomogę, ale witam serdecznie .
- Bagażnik nigdy nie jest wystarczająco duży /by Bilex/

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 22:11

stefanbas, po pierwsze szukajka. przejrzyj uważnie, pod kątem technicznym, to forum i kropkę. jedna uwaga: nie spodziewaj się podpowiedzi jak zrobić najtaniej. najczęściej znajdziesz podpowiedź, jak zrobić porządnie. co niekoniecznie oznacza najtaniej.

jeśli chodzi o gaz; napisz PW do użytkownika jako (jest pomarańczowy). to dobry, sprawdzony, gazprom z udowodnionym i sprawdzalnym rekordem.




i nie poganiaj :whistle:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 27 wrz 2009, o 22:33

stefanbas, tu jest dział techniczny: http://forum-subaru.pl/bb3/viewforum.php?f=3 - pewnie znajdziesz tam część odpowiedzi.
jako jest specem od LPG, tu jest jego profil http://forum-subaru.pl/bb3/memberlist.p ... file&u=214 - napisz do niego e-maila albo prywatną wiadomość, to pewnie pomoże.
Z Antykami problemu nie mamy, a raczej darzone są tu sentymentem, więc brak odpowiedzi na pewno nie wynika z niechęci. Rzeczywiście takie auta są tu rzadkie, więc może dlatego nikt nie pisze.
Tu masz dyskusję o LPG: http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=3&t=1288 - jeśli tam zapytasz o nierówną pracę, to pewnie ktoś z zagazowanych powie czy zna te objawy. Ja mogę powiedzieć najwyżej, że w Nubirze LPG szarpało potężnie jak siadł układ sterujący LPG i podawana była równocześnie benzyna i gaz. Ale ja mam w Nubirze zupełnie inną instalację niż te w Subarakach, więc to pewnie żadna wskazówka ;-)
Olej też nie wiem jaki lać, ale myślę że tak czy siak na pewno warto go całkiem wymienić na wszelki wypadek.
Na więcej pytań nie znam odpowiedzi, ale poczekaj kilka dni, w tygodniu forum jest aktywniejsze i pojawią się pewnie ludzie mający pojęcie ;-)

stefanbas
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 2,0 1993
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 28 wrz 2009, o 17:57

heh na to dziękusy za odpowiedzi :) ja akurat w weekendy mam najwięcej czasu na neta i fora ...
narazie jestem na etapie poszukiwania tłumika końcowego, bo jak poszedłem do sklepu z częsciami to gosciowi w komputerze
wyskoczyło że Legacy jest produkowany od 94 roku i nie moze mi pomóc ... :x
szukam kogoś na forum kto kuma subarki od strony technicznej i odpowie mi na pytanie czy od drugiej serii Legacy (tej po 94 roku) bedzie pasował tłumik do mojej z 93 ...
Jestem też na etapie poszukiwania pojedynczego alusa .. w aucie mam 4 tylko jeden siedzi w miejscu zapasówki bo jest mocno uszkodzony i jeżdżę na zapasie :P
jezeli mi się uda to załączę jakieś foty jutro.

zofija
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice/Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 28 wrz 2009, o 18:41

stefanbas, ja technicznie to nie pomogę, ale wiekowe trubodziadki (a nawet dziadki i babcie bez turbo) generalnie tu lubimy.

Poczytaj o innych takich autkach - ich właściciele mogą widzieć więcej na temat dostępności i zamienialności części, np. poczytaj Chenia555, który pisze o Franku - wszyscy tu znamy Franka. O Franku (czyli Legacy 1,8 z 1991) poczytasz tu:
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.ph ... =a#p109705

A przede wszystkim to witamy i powodzenia :thumb:
Czarownica prawdę Ci powie :D

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 29 wrz 2009, o 02:24

Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

stefanbas
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 2,0 1993
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 2 paź 2009, o 01:04

to jest mój furacz... szukam takiego pojedynczego alu... prócz tego łaozyska na tył i tylnego wydechu.. moze ktoś wie gdzie taki szrot staje http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14e ... 143ce.html

stefanbas
0 gwiazdek
Auto: subaru legacy 2,0 1993
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 2 paź 2009, o 01:04


citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Kupiłem subaru, kto pomoże i doradzi...

Post 2 paź 2009, o 20:42

stefanbas, już miałem się czepić, że jedno koło na tylnej osi może mieć inną średnicę, a tu się okazuje, że to FWD.




Się człowiek wredny robi, to chyba starość... :giggle:

ODPOWIEDZ