Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
jpsystem
0 gwiazdek
Auto: subaru outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 16:09

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy

Bardzo proszę o pomoc. Chce się przesiąść z saka Outback-a 2006, na Outback-a XT lub Legacy GT. Największy problem to czysty Carfax, zazwyczaj namieszane z milami (w najlepszym przypadku), główny problem to auta bite i nawet mega bite, a sprzedawane jako po lekkich stłuczkach. Znalazłem czyste auto Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo, dla mnie jest tylko jeden minus - sedan, a nie kombi, ale do przeżycia. Podaje link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/subaru-legacy-spec-b- ... 78738.html
Moje pytania:
Co sądzicie o spec. B, jakie macie zdanie?
Czy warto iść w te auto?
Co myślicie o cenie?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam. Jacek.
C25599475_5_a.jpg
C25599475_3_a.jpg
C25599475_2_a.jpg


Pozdrawiam. Jacek
JPSystem http://www.jpsystem.pl/

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 19:50

jpsystem pisze: Co sądzicie o spec. B, jakie macie zdanie?
Świetne auto. Zdaniem wielu, najbardziej udane Subaru wszechczasów. Obiekt cichych (i głośnych) westchnień licznych maniaków marki. Ale z jakichś powodów, wzdychać to jedno - a kupić... drugie :whistle:
Dlaczego?
Po pierwsze, podaż dobrych egzemplarzy na rynku wtórnym jest znikoma, co sam już zauważyleś. Pewnie dlatego, ze jako nowych w salonach też nie sprzedano ich duzo (w końcu, to samochód dla konesera), a jak ktoś kupił, to jeździ i się cieszy, a nie sprzedaje wtedy, gdy spadek wartości jest największy (czyli po 3-6 latach).
Po drugie, oprócz licznych zalet (świetny napęd i prowadzenie, osiągi, "cichociemnosć", bardzo dobra skrzynia biegów) ten model ma też wady - np. jest dość skromny (na tle niemieckiej konkurencji) i bywa kosztowny w utrzymaniu. Silnik 2.5 turbo ma opinię konstrukcji nieco felernej (nie wnikam, na ile prawdziwą), zaś alternatywnie stosowany w spec B w Europie wolnossący H6 3.0 chleje jak smok.
Za to "zwykłe" Legacy 3.0 (nie spec B) jest nieco tańsze, tak samo wyposażone, ale ma bardziej miękkie zawieszenie z większym skokiem (wbrew pozorom, na kiepskich drogach twarde bilsteiny montowane w spec B niekoniecznie są optymalnym rozwiązaniem).
jpsystem pisze: Czy warto iść w te auto?
Czy warto "iść" w TO konkretne auto, czyli w ten egzemplarz z Sącza, nikt przytomny nie wywróży Ci ze zdjęć. Ale jesli właściciel nie ma nic do ukrycia, zapewne zgodzi się na oględziny w jednym z bardziej profesjonalnych serwisow w Polsce - Carfit w Nowym Sączu (szef obecny na tym forum).
jpsystem pisze: Co myślicie o cenie?
Jako wywoławcza, wygląda mi racjonalnie - przy założeniu że dane dotyczące stanu i przebiegu są prawdziwe. Dobre spec B gdzieś za tyle mniej-więcej widywałem w ofertach.
Natomiast cena transakcyjna... cóż, wiadomo - zależy od determinacji stron, i od domieszki krwi żydowsko/arabsko/ormiańskiej, czyli indywidualnych talentów handlowych :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 20:11

głupie pytanko zaa 100 pkt.
po co kolega opierdolił foty szarym na łokoło ? :lol:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 21:31

jpsystem pisze:Moje pytania:
Co sądzicie o spec. B, jakie macie zdanie?
Jeśli ktoś lubi manualną zmianę biegów,
to ten wariant, czyli GT SpecB MY08 US-Spec jest najlepszym Legacy, jaki kiedykolwiek powstał.
jpsystem pisze:Czy warto iść w te auto?
Po sprawdzeniu stanu technicznego - tak.
jpsystem pisze:Co myślicie o cenie?
Ten egzemplarz był poprzednio wystawiony na sprzedaż za 74900zł.
Myśle, że obecna cena, niższa o 10000zł, jest...
faktycznie niższa.
;-)

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 21:36

jpsystem, czeka Cię na moment w tym aucie rozrząd ( powód do negocjacji ) , navi subarowa to lekkie ścierwo z tego co Chłopaki mówią :idea: .
dokładne sprawdź to zawieszenie , bo trochę już po Polsce jeździ :idea:

Ach fura z Nowego Sącza :idea: , to wal do tej firmy, na sprawdzenie :arrow: http://www.carsport.pl/ . Na pewno wszystko dobrze sprawdzą :thumb:
To Nasz Forumowicz " Carfit "

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 21:48

Лукашэнка pisze:
jpsystem pisze:Co myślicie o cenie?
Ten egzemplarz był poprzednio wystawiony na sprzedaż za 74900zł.
Myśle, że obecna cena, niższa o 10000zł, jest...
faktycznie niższa.
;-)
nie jest niższa - to samo auto ma wystawione dwie aukcje...
http://otomoto.pl/subaru-legacy-2-5t-sp ... 99475.html
http://otomoto.pl/subaru-legacy-spec-b- ... 78738.html

dlaczego?
może właśnie dlatego zdjęcia na forum wyszarzone, żeby nie było widać z której aukcji? Komis wystawia za 10 patoli więcej, a właściciel sam wystawia też - chyba trochę śmiechu warte, albo jakiś numer się kręci :whistle:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 22:17

busik pisze:dlaczego?
może właśnie dlatego zdjęcia na forum wyszarzone, żeby nie było widać z której aukcji? Komis wystawia za 10 patoli więcej, a właściciel sam wystawia też - chyba trochę śmiechu warte, albo jakiś numer się kręci :whistle:
busik,
http://www.sprzedamgo.pl/ to taka firma pomagająca w sprzedaży samochodów, pomagają w leasingu, itd... Jeśli się zgodzisz, to mogą wystawiać Twoje auto na sprzedaż (ale podając również kontakt do Ciebie). A płacisz im coś chyba dopiero gdy auto sprzedadzą. Ty równolegle też możesz próbowac swoje auto sprzedać, jak widać za załączonym przykładzie.
Tutaj, z tym Legacy, to chyba jest tak, że właściciel obniżył juz cene we własnym ogłoszeniu, a nie poinformował jeszcze SPRZEDAMGO o tej decyzji.
Takie moje gdybanie, oczywiście.

Ale, tak czy siak, moim zdaniem auto bardzo ciekawe i warte obejrzenia.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 22:43

WiS pisze: Po drugie, oprócz licznych zalet (świetny napęd i prowadzenie, osiągi, "cichociemnosć", bardzo dobra skrzynia biegów) ten model ma też wady - np. jest dość skromny (na tle niemieckiej konkurencji) i bywa kosztowny w utrzymaniu.
Spec. B EU był dostępny zarówno ze skrzynią MT, jak i AT. Koszty utrzymania, pomijając amortyzatory, są takie same w zwykłym 3.0 R i w Spec. B EU. Nie bardzo rozumiem, dlaczego miałyby być wysokie :roll:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 12 wrz 2012, o 23:04

So What!, nieporozumienie - chodziło mi o to, ze zwykły Legac 3.0 jest nieco tańszy w zakupie, niż spec B.
Koszty utrzymania obu zapewne będą porównywalne (pomijając amortyzatory ;-)). Bo z tego co wiem, spore różnice w katalogowym zużyciu paliwa w praktyce nie są odczuwalne.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 00:30

WiS pisze: Bo z tego co wiem, spore różnice w katalogowym zużyciu paliwa w praktyce nie są odczuwalne.
Taka specyfika testów. Różnice są w rzeczywistości pomijalne.

jpsystem
0 gwiazdek
Auto: subaru outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 11:11

Koledzy Dzięki serdeczne za wyjaśnienia i pomoc w podjęciu decyzji.
Pozdrawiam. Jacek
JPSystem http://www.jpsystem.pl/

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 11:19

jpsystem pisze: pomoc w podjęciu decyzji.
No, ale zdradź Nam ją :cofee:

jpsystem
0 gwiazdek
Auto: subaru outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 13:49

Piter 35 pisze:
jpsystem pisze: pomoc w podjęciu decyzji.
No, ale zdradź Nam ją :cofee:
Cel jest, a efekt zobaczymy jaki będzie.
Już raz Subaru kupiłem oczami i doświadczyłem wiele nieprzyjemności z tego tytułu. Tym bardziej że niema porządnego mechanika tej marki w Olsztynie, albo jeszcze nie miałem przyjemności się poznać.
Ogólnie jak już poruszyłem taki wątek to bardzo proszę uważać na tzw. mechanika od Subaru i Mitsubishi Krzysztofa zwanym w środowisko Olsztyńskim "FOTKIEM". Mogę dodać że kawał oszusta, krętacza i et cetera. O szczegółach mogę na priv. Jak ktoś miał z nim do czynienia to proszę o info. Potrzebuje światków.
Pozdrawiam. Jacek
JPSystem http://www.jpsystem.pl/

KamilP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wars i Sawa
Auto: FXT MY04, MX-5 Miracle MY00
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 14:50

powodzenia, mam nadzieje, ze w.w egzemplarz okaze sie strzalem w 10 i wreszcie uda Ci sie kupic wymarzone auto. Na zdjeciach i w opisie wyglada bajecznie! :o

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 15:09

jpsystem pisze:Już raz Subaru kupiłem oczami i doświadczyłem wiele nieprzyjemności z tego tytułu. Tym bardziej że niema porządnego mechanika tej marki w Olsztynie, albo jeszcze nie miałem przyjemności się poznać.
Ten egzemplarz z ogłoszenia możesz sprawdzić w sewisie w Nowym Sączu, do którego dostałes już tu link.
Mnie się wydaje, że to naprawdę może być "igiełka", a jeśli tak, to możesz potem liczyć na bezproblemową eksploatację.
Oczywiście jakieś przeglądy i ewentualne naprawy będą w przyszłości potrzebne.
Jeśli nie znajdziesz solidnego mechanika w Olsztynie, to trzeba będzie auto serwisować gdzieś dalej. Czy to dla Ciebie duży klopot czy mały - sam musisz ocenić.

A to tak dla zachęty:

Link: http://www.youtube.com/watch?v=0XeQxnqcg4g
:-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 13 wrz 2012, o 15:13

jpsystem, może w samym Olsztynie nie (sprawdzałeś Szeszkina?). Jeżeli dalej nic nie znajdziesz to skontaktuj się z uzytkownikiem o nicku pablonas. Ma pewne doświadczenie w serwisowaniu Subaraków na Mazurach ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

jpsystem
0 gwiazdek
Auto: subaru outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 29 wrz 2012, o 01:19

Wracając do Spac B wrzucam link Carfax-u, co sądzicie?
http://www.carfax.eu/show-report/427fc9 ... be62f85838
20120926_203625_a.jpg
Foto z oględzin.
20120926_205400_a.jpg
Czyściutki aż za bardzo, wsunie 2008 rok i przebieg 61 tyś. km
Pozdrawiam. Jacek
JPSystem http://www.jpsystem.pl/

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 29 wrz 2012, o 17:39

ja mam taką upierdliwą manię, że każdemu to mówię - nie ruszam aut, które maja za czysto pod maską - sam zresztą to zauważyłeś
ale zrób tak jak Ci Chloru napisał - napisz do pablonasa niech skieruje Cie na dobre oględziny, bo czysto pod maską mają też pedanci, którzy dbają o auto aż za bardzo
życzę Ci, żebyś właśnie na takie auto trafił
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 29 wrz 2012, o 20:30

jpsystem pisze:Wracając do Spac B wrzucam link Carfax-u, co sądzicie?
Jeżeli takie auto nie znajduje kupca na pniu, to chyba znaczy, że Subaru w oczach potencjalnych nabywców to już faktycznie jest zupełnie co innego niż było jeszcze ileś tam lat temu.

W Japonii auta Subaru sprzedają się jak nigdy dotąd. Nabywcy podają jako jeden z głównych powód nowy system kamer czołowych, które ostrzegają kierowcę przed potencjalnym zagrożeniem na jego drodze. Innych przekonuje niższe niż we wcześniejszych modelach książkowe zużycie paliwa.
Nawiasem mówiąc, 1/3 nabywców nowych Imprez, wybiera wersję fwd, bo tańsza i nieco mniej pali.

A u nas, prędzej nabywcę znalazły podobnie wyglądający Legacy, ale z pożal-się-boże boxer-diesel, niż taki rasowy GT SpecB.
:roll:

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 1 paź 2012, o 10:18

jpsystem pisze:Wracając do Spac B wrzucam link Carfax-u, co sądzicie?
Moje auto ma 71 tys. przebiegu i jest z końca 2007 r. i ma już totalnie zasyfioną komorę silnika, więc takie czyszczenie silnika przed sprzedażą nie wróży niczego dobrego.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 1 paź 2012, o 11:55

Boombastic pisze:
jpsystem pisze:Wracając do Spac B wrzucam link Carfax-u, co sądzicie?
Moje auto ma 71 tys. przebiegu i jest z końca 2007 r. i ma już totalnie zasyfioną komorę silnika, więc takie czyszczenie silnika przed sprzedażą nie wróży niczego dobrego.
Boombastic, a ja czasem w sezonie letnim, a zawsze w sezonie zimowym, gdy na drogi sypia sól i samochód (łącznie z komorą silnika) cały czas dostaje kąpiel z solanki, przy okazji tankowania myję auto na ręcznej myjni samoobsługowej, która znajduje się na stacji benzynowej. Przy tej okazji myję również komorę silnika z góry i z dołu, gdzie tylko mogę dojść myjką ciśnieniową.
W związku z tym w moich autach komora silnika jest najczęściej dość czysta.
I wcale nie uważam tego za wadę samochodu.
;-)

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 1 paź 2012, o 12:02

Лукашэнка pisze: Przy tej okazji myję również komorę silnika z góry i z dołu, gdzie tylko mogę dojść myjką ciśnieniową.

A czy to jest zdrowe dla osprzętu silnika?

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 1 paź 2012, o 12:10

Boombastic pisze:
Лукашэнка pisze: Przy tej okazji myję również komorę silnika z góry i z dołu, gdzie tylko mogę dojść myjką ciśnieniową.

A czy to jest zdrowe dla osprzętu silnika?
Robię tak od wielu lat i nigdy nie miałem żadnej usterki z tym związanej.
Jestem zdania, że czysta woda jest zdrowsza dla osprzętu silnika niż wodny roztwór chlorku sodu, chlorku wapnia i innych agresywnych chemikaliów, które znajdują się w soli do posypywania dróg.

jpsystem
0 gwiazdek
Auto: subaru outback
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 7 paź 2012, o 17:19

Dzięki Wyszytym za pomoc.
Auto zostało sprzedane, za dużo szukałem w dziury w całym.
Zaczynam nowe poszukiwania.
Interesuje mnie LEGACY GT, LEGACY SPEC B, OUTBACK XT, FORESTER STI LUB XT,
najlepiej w serii, skrzynka Manual. rocznik 2007 do 2009.
Pozdrawiam. Jacek
JPSystem http://www.jpsystem.pl/

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Subaru Legacy SPEC B 2.5 Turbo

Post 7 paź 2012, o 20:28

Powodzenia.

ODPOWIEDZ