Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
Zablokowany
Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 3 paź 2011, o 19:49

No te Goodriche wyglądają fajnie... cena też całkiem całkiem, to chyba wyższa półka od Cooperów, czyż nie?
:?:
A czy wejdą 205/75/15 i czy nie będą zbyt baloniaste i nie będzie pływał na asfalcie?
Jacek


Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

Jacol
2 gwiazdki
Lokalizacja: Crack'ow
Auto: brak Forestera 2,0 Turbo LPG
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 3 paź 2011, o 20:12

czy wiesz, że zanim opony zostaną założone muszą przejść trzy testy :o
Czyny niezaistniałe często wywołują katastrofalny brak następstw.

harry78
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK 2,5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 13:09

Panowie i Panie ;) podpowiedzcie...
ja mam w OBK felgi 17'' i teraz zastanawiam się czy szukać w tym rozmiarze zimówek czy może lepiej felgi stalówki lub alu np15'' i wyższy profil ?
sebek pisze: spiesz się ceny zimówek zaczynają iść w górę !

Fakt trzeba się spieszyć :!: :mrgreen:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 13:13

harry78 pisze:
ja mam w OBK felgi 17'' i teraz zastanawiam się czy szukać w tym rozmiarze zimówek czy może lepiej felgi stalówki lub alu np15'' i wyższy profil ?
Zastanawiałeś się, czy felga 15" wejdzie na zacisk OBK?

harry78
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: OBK 2,5XT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 13:36

So What! pisze:
harry78 pisze:
ja mam w OBK felgi 17'' i teraz zastanawiam się czy szukać w tym rozmiarze zimówek czy może lepiej felgi stalówki lub alu np15'' i wyższy profil ?
Zastanawiałeś się, czy felga 15" wejdzie na zacisk OBK?
hehehe nie :o :giggle:

faktycznie mogą nie wiejśc musze poszukać gdzieć czy tak się da czy nie.Aczkolwiek wolałbym na 17-stkach zostać tylko nie wiem czy to nie za duży kapeć na zime?

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 15:36

Nie kombinuj z średnicą koła, bo się zaraz okaże, że nie możesz korzystać z koła zapasowego/dojazdówki. Do jazdy w normalnych warunkach seryjny rozmiar będzie chyba najlepszy. Jeżeli mieszkasz w górach i jeździsz praktycznie wyłącznie po śniegu to warto wziąć pod uwagę trochę węższe opony.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 20:45

So What! pisze: Do jazdy w normalnych warunkach seryjny rozmiar będzie chyba najlepszy

Owszem, ale seryjnych rozmiarów było wiele, zarówno 15,16 jak i 17 cali bywa seryjnym rozmiarem. Można sobie dokupić na allegro dojazdówkę w docelowo wybranym rozmiarze i chyba się da.

Ja uważam, że dla forka w warunkach zimowych opona z wyższym profilem jest świetna (już nie pamiętam jaki tam nabyłem, ale na dziury roztopowe i inne nierówności zimowe jak znalazł)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 22:59

Konto usunięte pisze:
Ja uważam, że dla forka w warunkach zimowych opona z wyższym profilem jest świetna (już nie pamiętam jaki tam nabyłem, ale na dziury roztopowe i inne nierówności zimowe jak znalazł)
215/65/16

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 4 paź 2011, o 23:09

Konto usunięte pisze: Ja uważam, że dla forka w warunkach zimowych opona z wyższym profilem jest świetna (już nie pamiętam jaki tam nabyłem, ale na dziury roztopowe i inne nierówności zimowe jak znalazł)
Tomek, nie wiem czy żartujesz.
Moim zdaniem forek i tak jest bardzo miękki, wysoko zawieszony i ma opony o wysokim profilu. Do tego zimowe opony są bardziej miękkie od letnich, więc jeszcze podnoszenie profilu to już hardcore. Co mają powiedzieć kierowcy którzy jeżdżą na normalnych profilach?

Tapatalknięto...
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 5 paź 2011, o 09:16

a nie ma ktoś letnich po cenie pasztetowej do sprzedania ?
215/65/16 :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 5 paź 2011, o 13:24

vibowit pisze:
Konto usunięte pisze: Ja uważam, że dla forka w warunkach zimowych opona z wyższym profilem jest świetna (już nie pamiętam jaki tam nabyłem, ale na dziury roztopowe i inne nierówności zimowe jak znalazł)
Tomek, nie wiem czy żartujesz.
Moim zdaniem forek i tak jest bardzo miękki, wysoko zawieszony i ma opony o wysokim profilu. Do tego zimowe opony są bardziej miękkie od letnich, więc jeszcze podnoszenie profilu to już hardcore. Co mają powiedzieć kierowcy którzy jeżdżą na normalnych profilach?

Tapatalknięto...
Forek jest bardzo miękki jak przesiadasz się z twardego samochodu, np ze swojego GT-ka. Jak przesiadasz się ze zwykłej ośki, to forek jest prawie jak gokart. Wcale nie żartuję z tymi oponami. Forester ma duże nadkola i śnieg nie stanowi żadnego problemu, a wyższy o 1cm prześwit zimą jest jak znalazł.

Oczywiście wszystko z dokładnością do tego jak jeździsz. Ja nie muszę się ścigać i brać zakrętów bokami, po prostu auto ma skutecznie i bezpiecznie dojechać z punktu A do B. Mnie ten wyższy profil bardzo przypadł do gustu. No ale ja mieszkam na wsi i mam prawdziwe (często głębokie) błoto, lód i śnieg. I nie krawężnik przed kinem jest dla mnie największym wyzwaniem, jak dla wielu SUW-ów.

Nie wiem co mają powiedzieć kierowcy na normalnych profilach. Niech se mówią co chcą ;-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 5 paź 2011, o 13:32

Konto usunięte pisze:Oczywiście wszystko z dokładnością do tego jak jeździsz. Ja nie muszę się ścigać i brać zakrętów bokami, po prostu auto ma skutecznie i bezpiecznie dojechać z punktu A do B.
Ale właśnie o to bezpieczeństwo mi chodzi. Jak już jedziesz po czarnym - a zimą nie tylko po błocie się jeździ jednak - to udaje Ci się czasami trafić w swój pas na tych balonach? ;-)
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 5 paź 2011, o 13:38

vibowit pisze: Ale właśnie o to bezpieczeństwo mi chodzi. Jak już jedziesz po czarnym - a zimą nie tylko po błocie się jeździ jednak - to udaje Ci się czasami trafić w swój pas na tych balonach? ;-)

Udaje się w jakichś 78%. Więc statystycznie nie jest najgorzej. No i oczywiście nigdy tego nie rób jeśli nie masz odpowiednich umiejętności 8-) :giggle:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 5 paź 2011, o 13:41

Już nie udawaj takiego kapelusza. Mogłeś od razu napisać, że budujesz przeprawówkę. :lol:
czarne jest piękne...

polonus
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 9 paź 2011, o 08:29

Ok - kupione :) Nokian WR D3 - 205/55 R 16 zobaczymy za jakiś czas czy było warto :)

pozdr :mrgreen:


Słuchajcie a jeszcze zapytam,
impreza my'08 standard 205/55 r16 - czy na te szesnastki na zimę poszukać tego samego rozmiaru (chodzi mi o szerokość felgi) czy czegoś węższego, a może lepiej poszukać felg 15 (czy wejdzie na zaciski z przodu ?) i na zimę zakładać nowe koła ?

z góry dziękuję za pomoc :)
pozdrawiam

marw007
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Auto: OBK 2,5 '01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 24 paź 2011, o 13:56

2 sezon śmigam na Goodyear Eagle Ultra Grip i są rewelacyjne. Jedne z najlepszych opon jakie miałem przyjemność zdzierać. Są ciche, auto pewnie się na nich prowadzi, trzyma się drogi jak złoto, w śniegu kopnym są cudowne, ubitym też. Błoto pośniegowe odprowadzają całkiem dobrze. Znawca ze mnie żaden ale te opony mogę polecić każdemu. Mój rozmiar :? to 215/60/16.

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 24 paź 2011, o 15:00

Moją pierwszą zimę Outbackiem bujałem się na Fuldach Supremo (nabyte wraz z autem-wysokość bieżnika 7mm).Byłem z nich niezadowolony(uślizgi boczne tzw.myszkowanie i słabe hamowanie).Oddałem je w rozliczeniu jeszcze we wrześniu za Continental ContiWinterContact TS830 P 215/60 R16 99 H XL (jeszcze w dobrej cenie).Lada dzień trzeba będzie je chyba założyć.
W poprzednim aucie miałem Goodyeary Ultra Grip 7+ (były super).
Więc tej zimy będę testować Continentale ....

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Opony na zime:)jakie ??gdzie??

Post 30 paź 2011, o 23:58

ponieważ zaprzestajemy tradycji nieczytelnych tasiemców, wątek ten zamykamy.

Na tematy związane z oponami rozmawiamy w tym dziale: http://forum-subaru.pl/bb3/viewforum.php?f=23

Zablokowany