Niskie obroty w Subaru H6?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
aretzky
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Subaru Outback H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Niskie obroty w Subaru H6?

Post 1 sie 2014, o 22:28

Witam,

To mój pierwszy post na forum więc przepraszam jeśli cos źle napiszę.

Niedawno zakupiłem Subaru Outback H6 z 2007 r. i od razu przystąpiłem do kontroli luzu zaworowego gdyż posiada instalację LPG. Tu wszystko okazało się ok. Zastanawia mnie jednak czy sytuacja z filmiku jaki zrobiłem jest w normie. Mianowicie, jeśli na parkingu delikatnie dodam gazu i szybko go odpuszczę obroty moim zdaniem dość nisko spadają i czuć lekką wibracje silnika, po czym silnik podbija je do góry. Próba wykonana na benzynie. Proszę o info posiadaczy H6 jak jest u nich. Co jakiś czas wywala także błąd najprawdopodobniej czujnika zmiennych faz rozrządu.

http://youtu.be/12oRidECTV8



Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 2 sie 2014, o 01:47

w pierwszej kolejności podjechałbym do Marka w Dzierżoniowie, w drugiej chyba do Dominika (z Lotniczej? o ile jeszcze jest). W trzeciej ewentualnie do Gowarzewskiego na Rzeźni. W kolejnej bym się zaczął pocić, albo olał jeżeli nic więcej się nie dzieje.

rhino powiadasz?

bzikus7
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Legacy MY06 2.0 165KM kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 2 sie 2014, o 09:19

Miałem podobnie i winny był gaz. Odłączyć akumulator na chwilę żeby skasować korekty i później pojeździć na benzynie jak się poprawi to znaczy że lpg winne
Pozdrawiam. Bzikus7.

aretzky
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Subaru Outback H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 2 sie 2014, o 09:49

Alan, Alan, Alan! pisze:w pierwszej kolejności podjechałbym do Marka w Dzierżoniowie, w drugiej chyba do Dominika (z Lotniczej? o ile jeszcze jest). W trzeciej ewentualnie do Gowarzewskiego na Rzeźni. W kolejnej bym się zaczął pocić, albo olał jeżeli nic więcej się nie dzieje.

rhino powiadasz?

Uczę się powoli:)

aretzky
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Subaru Outback H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 2 sie 2014, o 09:50

bzikus7 pisze:Miałem podobnie i winny był gaz. Odłączyć akumulator na chwilę żeby skasować korekty i później pojeździć na benzynie jak się poprawi to znaczy że lpg winne
Próbę robiłem na benzynie, ale dzisiaj spróbuję odpiąć klemę i sprawdzić ponownie.

wilq
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Kraków
Auto: Legacy IV 2.0, Impreza MY17 2.0 NA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 5 sie 2014, o 13:57

I jak? Problem zniknął czy dalej jest tak samo?

Pytam bo mam podobnie, ale na biegu jałowym problem nie występuje. Po odjęciu gazu spadają do normy. Natomiast w trakcie jazdy jak wyrzucę bieg to obroty spadają poniżej normy, później lekko się podnoszą i spadają do normy. Jakoś się specjalnie tym nie przejmuję, ale tak z ciekawości bym rozkminił bo może coś jest nie tak. Nie mam doświadczenia z sub, ale w hondzie miałem podobnie.

aretzky
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Subaru Outback H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 12 sie 2014, o 21:18

Zdjąłem klemę z aku i odczekałem 15 min. Na początku żadnej różnicy a po paru godzinach jakby się auto zaczęło adaptować się na nowo i obrotomierz wrócił całkowicie do normy. Obroty schodzą płynnie do dołu i nie odbijają się jak na filmiku. Sugerowano mi także czyszczenie przepustnicy bo to podobno norma w tym modelu.

aretzky
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Subaru Outback H6
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niskie obroty w Subaru H6?

Post 20 sie 2014, o 20:21

Chwile szczęścia długo nie trwały. Dzisiaj wyskoczył check engine (wypadanie zapłonu na całej prawej stronie) i po kasowaniu błędu wróciły problemy z obrotami. Po weekendzie zamieniam czujniki stukowe stronami i czekam aż sie ponownie zaadoptuje do normalnych obrotów jak to miało miejsce wcześniej. Co dalej nie rozwiązuje problemu czego tak się dzieje po resecie kompa??

ODPOWIEDZ