Olej przekładniowy

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ppmarian
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: leśniki szuwareki 2.0MT MY'99+ 2.5AT MY'08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 8 mar 2009, o 10:45

mateoos, jak ci to pomoze to ja mam w starym forku od ~30kkm zalany tylny dyfer i skrzynie olejem syntetycznym BP 75w90 GL5

poza tym ze po wymianie biegi zaczely bardzo plynie wchodzic innych zmian nie zauwazylem


Obrazek
były niemcy, teraz dam szansę japońcowi

ppmarian
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: leśniki szuwareki 2.0MT MY'99+ 2.5AT MY'08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 8 mar 2009, o 10:46

mateoos, jak ci to pomoze to ja mam w starym forku od ~30kkm zalany tylny dyfer i skrzynie olejem syntetycznym BP 75w90 GL5

poza tym ze po wymianie biegi zaczely bardzo plynie wchodzic innych zmian nie zauwazylem
Obrazek
były niemcy, teraz dam szansę japońcowi

mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 8 mar 2009, o 11:42

ppmarian, pomogło, dzięki!
IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Olej przekładniowy

Post 8 mar 2009, o 13:28

Kujawski - byle parametry mial odpowiednie :)
Jacek "AMI" Rudowski

mateoos
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Subaru Impreza Kombi 2.0GL '97
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 8 mar 2009, o 21:08

Dowcip prawie się udał.

Już wkładałem cztery butelki kujawskiego do koszyka, kiedy pomyślałem sobie, że warto byłoby sprawdzić parametry. Niestety, olej kujawski nie nadaje się do skrzyni biegów. Przeznaczony jest do napędzania silników diesla w taksówkach ;)
IMPREZA 2.0GL jest do wzięcia. Nadchodzi Legacy ;)

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Olej przekładniowy

Post 8 mar 2009, o 22:33

mateoos - wlej sobie po prostu polsyntetyk 75w90 i wszyscy beda szczesliwi :)
Jacek "AMI" Rudowski

eddie_gt4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wilno
Auto: zono-woz FXT MY'16 & daily WRX MY'15 & fun-car Celica GT-Four MY'96
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 9 mar 2009, o 08:55

mateoos pisze:
w GT (UK - TURBO 2000 czy jakos tak) do skrzyni i tylnego dyfra ten sam olej - byle jaki syntetyk, spelniajacy normy, zalecane przez producenta (generalnie GL5 75W90)
A w manualu piszą, że 80W/90 - czyli olej mineralny.

Tutaj z kolei, o ile dobrze rozumiem, do skrzyni syntetyk, a do tylnego dyfra minerał.

Obrazek
w jakim manual'u? ;-)

bo np. w instrukcji uzytkownika SI MY'99 (tej, co po polsku wydana :giggle: ) pisza, ze do tylnego dyfra GL-5 75W90 :idea:
Jezdzic nie umiem, ale bardzo lubie :mrgreen:

eddie_gt4
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Wilno
Auto: zono-woz FXT MY'16 & daily WRX MY'15 & fun-car Celica GT-Four MY'96
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 9 mar 2009, o 09:02

Azrael pisze:Trochę ochłonąłem po złośliwościach Eddiego i postanowiłem jednak odpisać rzeczowo (...)
Kuba, to nie byly zadne zlosciwosci (no chyba ze bardzo troszeczke i maluczku :giggle: ), ale zawsze mnie zastanawia, kiedy ktos pisze, ze do czegos TYLKO XXX albo TYLKO YYY... :whistle:

bo np. w instrukcji uzytkownika/serwisowej nie ma nic o tym, ze do skrzyni tylko Shell czy cos innego, albo do silnika Motul albo cos innego... natomiast jest napisane, ze FHI zaleca tylko stosowanie ORYGINALNEGO plynu do chlodnicy (bo japonskie plyny "starej generacji" rzeczywiscie mialy b. specyficzny sklad chemiczny)

wlasnie czekalem na cos takiego, ze (z wlasnego doswiadczenia) napiszesz, ze w jednych autach stosowaliscie XXX i bylo zle/dobrze, a w innych stosowaliscie YYY i bylo dobrze/zle, dlatego polecasz jakis konkretny produkt... wiem, ze masz malo czasu, ale czasem sobie mysle, ze jakbys pisal troszke dluzszymi zdaniami, to ludzie (jeszcze) bardziej Cie by lubili i cenili ;-)


p.s. btw, Az poruszyl b. istotna kwestie - roznych olejow przekladniowych (inaczej niz silnikowych :idea: ) NIE POWINNO SIE mieszac :!:
Jezdzic nie umiem, ale bardzo lubie :mrgreen:

Roque
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żory
Auto: Impreza GT 1998r. Nardi Torino
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 17 wrz 2013, o 22:28

Odkopię temat bo mam pewien dylemat:)

Po zakupie samochodu zdecydowałem o wymianie wszystkich płynów ze względu na nieznaną historię ich wymian. Przeczytałem cały temat i teraz mam takie pytanie: Jeżeli nie wiem co tam teraz jest to co lać nowego? Pytam pod kątem stwierdzeni o tym, że nie powinno się mieszać olejów przekładniowych.

Planuję wymianę oleju w skrzyni i dyfrze. Wymiana w Imprezie GT 98r.

Panter
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpacie
Auto: OBK III H6 2007. ex. Outback 2,0 +ICOM, '02 manual
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 5 mar 2015, o 00:19

Ja dobrze wiedze z technikum uzupełniłem na "bla bla bla". Gość (z Wieliczki) ma wiedzę, o japoncach też.
Ostatnio zmieniony 6 mar 2015, o 00:24 przez Panter, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukałem dobrego silnika EJ251 lub tani do remontu, bo jeździłem na 2,0. Teraz podwoiłem moc - H6.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Olej przekładniowy

Post 5 mar 2015, o 01:00

Panter, jak rozumiem zupełnie przypadkiem odgrzewasz wątki ze słowem "olej" w temacie i podajesz namiary (już usunięte) na sklep z olejami :whistle:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Olej przekładniowy

Post 5 mar 2015, o 16:41

rrosiak, a może by im psikusa robić i tak edytować, żeby podawać namiary na konkurencję? :giggle:

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 5 mar 2015, o 18:49

Bergen, chytre zagranie planujesz :-)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Olej przekładniowy

Post 5 mar 2015, o 22:26

Bergen pisze:rrosiak, a może by im psikusa robić i tak edytować, żeby podawać namiary na konkurencję? :giggle:
Trzeba by wiedzieć kto jest dla nich konkurencją, ale można np. podawać namiary na firmy z naszego katalogu :evilgrin:
Zresztą za umieszczanie tych wpisów zazwyczaj odpowiedzialne są firmy trzecie, które często "reprezentują" konkurencyjne dla siebie podmioty.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Panter
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpacie
Auto: OBK III H6 2007. ex. Outback 2,0 +ICOM, '02 manual
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 6 mar 2015, o 00:35

Sorki, to taki mój konik ten temat, już odpuszczam. Po prostu jego podejście dobrze uzupełniło moją wiedzę. Tym bardziej, że widzę tu u Was gościa, którego podejście też mnie chyba dokształcają.
P.S. Korygujcie nadal, niestety wielu Polaków nie umie czytać między wierszami, oglądmy tylko ITI albo czytamy brukowce, a potem się kłócimy na niby argumenty nie oparte na historii/faktach.

P.S.2. Proszę o linki/info jak uzupełniać olej i w OBK 2002 manual 2,5l w przekładniach.
Szukałem dobrego silnika EJ251 lub tani do remontu, bo jeździłem na 2,0. Teraz podwoiłem moc - H6.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Olej przekładniowy

Post 6 mar 2015, o 00:58

Panter, a co Ty chcesz uzupełniać w przekładniach :?: Zalej i zapomnij na dziesiąt tys km - kup bardzo dobry olej przekładniowy typu motul lub millers i będziesz miał spokój .
Jeśli chodzi o silnik, to trzeba kontrolować :idea: , szybka jazda autostradowa może spowodować większe zużycie oleju dolej i spokój :idea:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Olej przekładniowy

Post 6 mar 2015, o 01:47

Panter pisze: P.S.2. Proszę o linki/info jak uzupełniać olej i w OBK 2002 manual 2,5l w przekładniach.

Tak samo jak w każdym innym samochodzie, odkręcasz, wylewasz, zakręcasz, wlewasz. To nie prom kosmiczny.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Panter
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpacie
Auto: OBK III H6 2007. ex. Outback 2,0 +ICOM, '02 manual
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Olej przekładniowy

Post 6 mar 2015, o 22:43

Już wyjaśniam i odpowiadam. Wóz mam od tygodnia (przyprowadziłem z DJ właśnie), od dziś mój kanał jest zajęty towarem do lata, zostają mi tylko warsztaty. Zagadnienia lubię oczytać dogłębnie, musze wybrać typ oleju (już znam wytyczne producenta) i producenta - mniej więcej tak jak mówicie. Nie mam jeszcze instruckji, ale po konsultacji z mechanikiem-subaryniarzem małej mocy, już wiem że do skrzyni jest szabelka. Nastawiłem się na śrubę w boku bloku :o. Nie prom, ale jak nie zna człowiek tematu, to nie wie i próbuje się oswoić. Na szybko dolałem Panowie ponad 450ml!!! Wymianę zrobię przed zimą, może wcześniej.
Dzięki za pomoc, w przyszłym tyg zawory i ogarnięcie Icoma. Mam nadzieje, że głowice OK.
Szukałem dobrego silnika EJ251 lub tani do remontu, bo jeździłem na 2,0. Teraz podwoiłem moc - H6.

luki_man
4 gwiazdki
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 2 razy

Re: Olej przekładniowy

Post 9 kwie 2015, o 18:16

Powiedzcie mi która śruba w moim foresterku z '98 122km z manualem służy jako spust oleju. Bo tyle dziwnych śrubek tam jest a nie wiem która służy do wylewania starej oliwy.

ODPOWIEDZ