Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Sami
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 9 mar 2010, o 08:56

Czy ktoś wie, czy kolektor z STi New Age podejdzie do N/A również New Age? Do głowic pewnie będzie pasował, a czy ktoś może przerabiał lub patrzył, czy nie będzie haczył o nic po drodze, miskę czy coś? No i jeszcze jedno - Czy jeśli włożę kolektor z STi (podejrzewam, że z rurkami słusznych rozmiarów) to nie stracę masakrycznie momentu na niskich obrotach?



President
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: STi 96' i inne:)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 mar 2010, o 13:16


pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 18:57

NO TO JA JUŻ OSTRO BULGOCZĘ!!!!! Właśnie założyłem wyżej wymieniony kolektorek, który to przez Presidenta zakupiliśmy grupowo z kilkoma chłopakami i jest CÓD-MNIÓD :-d Poprostu nie mogłem przestać jeżdzić, a banan taki na gębie, że zacząłem się zastanawiać co inni kierownicy myślą o moim wyrazie twarzy. LUDZIE, BRAĆ ten kolektor od Presidenta bo gra jest warta KAŻDEJ GROMNICY!!!!!!!!!!!
Podsumowując: u mnie wydech składa się z tego oto kolektora i backboxa H&S od wersji turbo. Dżwięk jest przecudny, mam wrażenie że faktycznie lepiej ciągnie z dołu i nie jest zbyt głośno. Narazie po mieście wystarczy, zobaczę jak będzie w trasie, jak mi uszy spuchną to backbox H&S będzie na sprzedaż a kupię cuś z silencerem. NARAZIE jest GIT :thumb:
WIELKIE DZIĘKI President
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 21:36

Ja również jestem już po montażu , i gęba uśmiecha mi się zaraz po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Wiedziałem , że będzie lepiej ale że efekt będzie aż taki to się nie spodziewałem. :-d
Warto było trochę poszukać po necie i zorganizować ten zakup razem z Presidntem, któremu w tym miejscu również chciałbym podziękować za świetną organizacje i kontakt ze sprzedającym w stanach. WIELKIE DZIĘKI...

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 21:44

Filmiki jakieś macie ?

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 22:09

Filmik tu nie pomoże, to trzeba przyjąć na klatę jak Colin kolejnego dzwona :mrgreen: Ogólnie jest tak, jakby przeleciało obok Ciebie ze 300 niebieskich koni na złotych podkowach :-d NAPRAWDĘ WARTO!!!!
Będę chciał to nagrać ale na MD bo kamery raczej nie mam od kogo dorwać,
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 22:23

Swój wydech z kolektorem z Legaca 93r. oceniam podobnie ;) Chciałem porównać dźwięk, bo różnica długości rurek w tej Borli jest nieporównywalna do starego Legacy :roll:

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 22:25

Wełniacz, właśnie miałem cię molestować , jak żeś taki efekt uzyskał ,a więc włożyłeś kolektor legaśiowy?
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

Wełniacz
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Auto: SI GT MY 99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 20 mar 2010, o 22:33

Tak kolektor Legasiowy z 93r. z oryginalnym Legasiowym katalizatorem. Wywaliłem 2 katalizator Imprezowy, czyli od kolektora Legasiowego i kata dalej jest rura aż do tego końcowego wydechu http://allegro.pl/item952904123_tlumik_ ... _film.html. Z silencerem jest bdb w trasie i nic nie męczy, ale bez to się robi nieznośnie :mrgreen: :evilgrin:

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 mar 2010, o 23:06

ten kolektor miałem na aucie wcześniej ale dopiero teraz założyłem tłumik h&s non turbo, obydwa zakupy z pomocą presidenta ,efekt porażający
B Group , WRC fun

Markus_SK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kattowitz
Auto: Impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 mar 2010, o 22:02

No, no, no!! Ja chyba też się skuszę na taki kolektorek. Tylko mam kilka pytań co do niego. Czy jak założe te cudo, to płyta osłonowa silnika musi iśc precz, czy nie edzie to kolidowało jedno z drugim? U mnie w Imprezie są chyba 2 katalizatory, czy owy kolektor również nie będzie im "przeszkadzał"? Cena 600pln jest nie tragiczna, poczekam do końca miesiąca i coś wymyślę. President posiada więcej tych kolektorów? Chodzi o to, że gdybym się teraz nie załapał, to czy będzie jeszcze okazja na to.
Z Subaru do DAF-a, z DAF-a do Subaru- i tak dzień w dzień...

pas_ti
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Świdnica
Auto: Subaru Impreza 2.0GL + "złomek" vel grzechotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 mar 2010, o 23:12

Tak po założeniu tego kolektorka jest we wnętrzu mojej 2.0 N/A :-)
Jak dla mnie extra: http://www.youtube.com/watch?v=53dc0stuwbk
Postaram się jeszcze wrzucić coś z zewnątrz.

gregor
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Chojna
Auto: IMPREZA Z FORESTEREM
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 25 mar 2010, o 00:20

Siemka

Przy okazji wymiany sprzęgła pogrzebałem troszkę przy wydechu.

Przerobiłem kolektor i wywaliłem drugiego kata. :-)
Końcowy tłumik tyle że dwa tygodnie wcześniej został zreanimowany i jest pusty w środeczku :)

Tak wygląda kolektor :thumb:

Obrazek


Próbka dźwięku po przeróbkach :thumb:

Jeszcze jeden :)
Obrazek

mamgx
2 gwiazdki
Lokalizacja: małopolska
Auto: impreza gx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 27 mar 2010, o 01:05

unequal borla replica headers manifold ,
B Group , WRC fun

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 13:49

Coś mi jednak trochę mina zrzedła :-/ . Tydzień po założeniu kolektora wyskoczył mi CHECK. Jest to o tyle dziwne, że mialo być plug&play, i faktycznie wszystko jest na swoim miejscu. Byłem na komputerze i wykazało, że coś z sondą w pierwszym katalizatorze (bo u mnie w 2.5 N/A są dwie). Już nie pamiętam dokładnie co i jak, ale pan od komputera cos pogrzebał, zrobił analizę spalin, wykasował błąd i powiedział, że jest OK i można jeżdzić. Po trzech dniach to samo! Dzwoniłem do 4 turbo i rozmawiałem z M. Szotem i stwierdził, że to wina kolektora, bo jest niesymetryczny. No to jak to jest, że miało byc CACY a jest BUBU. Jak to robią w USA gdzie aż się roi od 2.5 z Borlami????? A może treba jednak owinać bandażem? :x RATUUUNKUUUUUUU!
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 14:02

Coś z sondą i "byłem na komputerze" to mało konkretne informacje. Niemniej z tego co rozumiem to wraz ze zmianą kolektora wylatuje 1. prekat to nie dziwne ze wywala błąd.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 14:08

pawlaswrc, o ile wiem, to przedłużaja kabel i montują sensory w tym: http://www.boxer4racing.com/exhaust.htm#Exhaust Catalytic.

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 14:49

Azrael pisze:Coś z sondą i "byłem na komputerze" to mało konkretne informacje. Niemniej z tego co rozumiem to wraz ze zmianą kolektora wylatuje 1. prekat to nie dziwne ze wywala błąd.
Wiem, że to mało konkretne info, ale wolałem czegoś nie palnąć, jeszcze spróbuje tam przedzwonić to może mi Pan coś wyjaśni. A z tym wywalaniem to nie tak jak myślisz, bo właśnie NICZEGO nie wywalałem. Po to kupiłem Borlę, żeby nie było niespodzianek w stylu CHECKa a tu jednak Zonk.
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 14:50

citan pisze: montują sensory w tym: http://www.boxer4racing.com/exhaust.htm#Exhaust Catalytic.
tzn. w czym? bo nie bardzo kumam? :wall:
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 14:59

Żeby było jasne to wstawię początkowego posta z fotkami. U mnie jest DOKŁADNIE TAK SAMO
mamgx pisze: Kolektor Borla
Obrazek
Obrazek
Ta wersja jest całkiem bez ingerencji w układ wydechowy bo katalizator zostaje ,to ma znaczenie przy nowszych autach gdzie są dwie sondy lambda przed i za katalizatorem
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 15:13

pawlaswrc, gdzie masz teraz wetknięte czujniki O2?

Chodzi o to, że skoro kolektor nie ma katalizatorów to czujniki przesuwa się do "cat pipe", które owe katalizatory/katalizator posiadają. Nie wiem dokładnie ile tych katalizatorów potrzeba, 2 czy 1 i czy to na 100% rozwiązuje problem, ale takie rozwiązanie często się pojawia przy opisach modyfikacji kolektora.

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 15:29

pawlaswrc, może masz po prostu coś zepsute. Gdybanie bez wiedzy czy to jest P0420 lub P0421 czy coś innego nie ma kompletnie sensu.

pawlaswrc
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Już nie Wrocław
Auto: "22B" RX Colin
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 15:52

Azrael pisze: może masz po prostu coś zepsute. Gdybanie bez wiedzy czy to jest P0420 lub P0421 czy coś innego nie ma kompletnie sensu.
Pewnie masz rację, ale to co właściwie mam zrobić? Myślałem żeby wyskoczyć do Katowickiego 4T bo jestem na śląsku do świąt, ale po rozmowie z M.Szotem to już sam nie wiem....

Nie wytrzymałem i zszedłem na dół i podniosłem auto i jest tak: Kolektor Borli - bez czujników (wcześniej seria TEŻ BEZ CZUJNIKÓW), pierwszy kat z czujnikiem, drugi kat z czujnikiem, rura + mały tłumik, rura do backboxa H&S
Skrzypek - oprawa muzyczna uroczystości ślubnych. Kontakt na PW
Obrazek

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 15:56

pawlaswrc, jak masz czas to podjedź, odczytają błąd i będziemy wszyscy mądrzejsi bo będziemy wiedzieć o czym mówimy.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 30 mar 2010, o 15:57

pawlaswrc pisze: (wcześniej seria TEŻ BEZ CZUJNIKÓW)
A to przepraszam, jak przeczytałem, że masz dwa czujniki, to myślałem, że jest tak jak u mnie (czyli najgorzej z możliwych). ;-)

ODPOWIEDZ