Automat w mocnej Imprezie

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ToniK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Brenna, woj. ślaskie
Auto: Mam-Chrysler Stratus, będzie-mocna Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Automat w mocnej Imprezie

Post 13 lip 2013, o 21:22

Jestem nowy na forum więc już na wstępie liczę na wyrozumiałość :-) a z racje tego że poruszam się na wózku i zamierzam min. dlatego kupić Imprezę w automacie i w kombi pytanie do was jako do bardziej zorientowanych w temacie jak się spisuje automatyczna skrzynia w Subaru - szczególnie chodzi mi o Imprezę z mocniejszym silnikiem.



Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 13 lip 2013, o 21:35

ToniK,
automat w mocniejszej Imprezie spisuje się tak jak powinien, to znaczy zmienia biegi.
Automatyczne przekładnie w Subaru to wprawdzie stare konstrukcje, ale za to stosunkowo trwałe i bezawaryjne.
Inna sprawa, że niełatwo na naszym rynku spotkać mocniejsze Imprezy ze skrzynią automatyczną.
Bardzo udanym modelem samochodu był produkowany w latach 2004-2006 Saab 9-2x Areo czyli Subaru Impreza WRX kombi w skórze Saaba.
Ta wersja Imprezy została pod kilkoma względami poprawiona przez inżynierów Subaru na zlecenie koncernu GM, tak, że jako Saab jest nie tylko ładniejsza ale też techniczne lepsza od produkowanej w tamtych latach Imprezy WRX.
Tutaj przykładowy używany egzemplarz:
http://otomoto.pl/saab-9-2x-saab-areo-s ... 70897.html
Niestety model ten sprzedawany był jedynie w Ameryce Północnej, więc wszystkie egzemplarze dostępne obecnie u nas pochodzą z prywatnego importu i najczęściej są powypadkowe.
Czyli wymagają dokładniejszej oceny techniczne przez zakupem.

ToniK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Brenna, woj. ślaskie
Auto: Mam-Chrysler Stratus, będzie-mocna Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 13 lip 2013, o 22:01

Лукашэнка pisze:ToniK,
automat w mocniejszej Imprezie spisuje się tak jak powinien, to znaczy zmienia biegi.
Automatyczne przekładnie w Subaru to wprawdzie stare konstrukcje, ale za to stosunkowo trwałe i bezawaryjne.
Inna sprawa, że niełatwo na naszym rynku spotkać mocniejsze Imprezy ze skrzynią automatyczną.
Bardzo udanym modelem samochodu był produkowany w latach 2004-2006 Saab 9-2x Areo czyli Subaru Impreza WRX kombi w skórze Saaba.
Ta wersja Imprezy została pod kilkoma względami poprawiona przez inżynierów Subaru na zlecenie koncernu GM, tak, że jako Saab jest nie tylko ładniejsza ale też techniczne lepsza od produkowanej w tamtych latach Imprezy WRX.
Tutaj przykładowy używany egzemplarz:
http://otomoto.pl/saab-9-2x-saab-areo-s ... 70897.html
Niestety model ten sprzedawany był jedynie w Ameryce Północnej, więc wszystkie egzemplarze dostępne obecnie u nas pochodzą z prywatnego importu i najczęściej są powypadkowe.
Czyli wymagają dokładniejszej oceny techniczne przez zakupem.
no ładna ta Impreza w skórze Saaba ale i tak wole klasyczne linie i wyglad Imprezy bo po zakupie takiego Saaba to szybko by mi czegoś w jego wygladzie brakowało :-) 8-) ...to w takim razie pytanie jest inne - do jakiego silnika w Imprezach najlepiej "pasuje" automat??

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 13 lip 2013, o 22:05

ToniK pisze: ...to w takim razie pytanie jest inne - do jakiego silnika w Imprezach najlepiej "pasuje" automat??
Do każdego . Wszystko zależy do jakiej jazdy chcesz go używać . Moim zdaniem, powinieneś szukać legacy .

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 13 lip 2013, o 22:15

Kubik1 pisze:Moim zdaniem, powinieneś szukać legacy .
Też tak uważam.
Dużo większy wybór uzywanych samochodów na rynku, z silnikami wolnossącymi 2.0, 2.5, 3.0.
Często wersje europejskie.

Imprezy z automatem to najczęściej złomy sprowadzone z USA.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 13 lip 2013, o 22:43

ToniK pisze: do jakiego silnika w Imprezach najlepiej "pasuje" automat??

Mocnego. AT jest powolne, okropnie wolne, dlatego 2.5 N/A to, imho, minimum.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 00:18

leon pisze:
ToniK pisze: do jakiego silnika w Imprezach najlepiej "pasuje" automat??

Mocnego. AT jest powolne, okropnie wolne, dlatego 2.5 N/A to, imho, minimum.
Ale najśmieszniesze jest to że automat z silnikiem 2,5 jest akurat najwolniejszy :mrgreen:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 00:20

Kubik1 pisze:
leon pisze:
ToniK pisze: do jakiego silnika w Imprezach najlepiej "pasuje" automat??

Mocnego. AT jest powolne, okropnie wolne, dlatego 2.5 N/A to, imho, minimum.
Ale najśmieszniesze jest to że automat z silnikiem 2,5 jest akurat najwolniejszy :mrgreen:
A z 2.0 ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 00:24

leon pisze: A z 2.0 ?
Może to dziwne ale działa szybciej niż w 2,5 .
Wprawdzie jak już załączy bieg to ma większego kopa ale zmiana biegu trwa wieki :x

ToniK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Brenna, woj. ślaskie
Auto: Mam-Chrysler Stratus, będzie-mocna Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 15:26

no to chłopaki teraz będę miał dylemat jaki to silnik będzie lepszy do automatu bo innej opcji niestety nie mam bo Impreza dla mnie musi być w automacie....a co do Legacy to i może jest większy wybór aut na rynku i może to byłby pewniejszy zakup ale i tak za mna przez cały czas chodzi Impreza więc raczej na 99% nie zmienie zdania co do wyboru auta

subarka665
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: takie wielkie spalenie LPG ?
Auto: Subaru Legacy - Luxus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 15:36

Kubik1 pisze:
leon pisze: A z 2.0 ?
Może to dziwne ale działa szybciej niż w 2,5 .
Wprawdzie jak już załączy bieg to ma większego kopa ale zmiana biegu trwa wieki :x
:? Ja miałam Legaca 1.8, to biegi zmieniał jak burza. Teraz mam Legaca 2.5 AT i jakoś nie odczuwam różnicy. W każdym bądź razie w trybie power leci jak pocisk :cofee:
W moich żyłach ETYLINA, zamiast serca...
turbina...

Think. Feel. Drive. Subaru

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 19:57

Bywały WRXy z automatem - ciężko takiego trafić ale może się uda.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 20:02

O dokąłdnie takie :
http://otomoto.pl/subaru-impreza-C28392931.html
Pytanie tylko jak z jego historią blacharską, trzeba by dokłądnie go prześwietlić.
Generalnie to chyba najlepszy wybór i jeszcze z silnikiem 2.0T, który jest zdecydowanie mniej absorbuj acy niż 2.5T
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 21:20

ToniK pisze: a co do Legacy to i może jest większy wybór aut na rynku i może to byłby pewniejszy zakup ale i tak za mna przez cały czas chodzi Impreza więc raczej na 99% nie zmienie zdania co do wyboru auta

nie zmieniaj bo impreza bardzo fajnym autem jest :-)

ale jako doświadczony Legasiem i Imprezą musze powiedzieć że różnica w komforcie baaardzo mocno zauważalna a mimo to prowadzenie legasia jest prawdziwa przyjemnością

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 21:40

esilon pisze:ale jako doświadczony Legasiem i Imprezą musze powiedzieć że różnica w komforcie baaardzo mocno zauważalna a mimo to prowadzenie legasia jest prawdziwa przyjemnością
było kupować lanosa, to takiego dyskomfortu teraz byś nie odczuwał
:razz:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 21:46

Лукашэнка pisze: dyskomfortu teraz byś nie odczuwał
Лукашэнка, nie dość że się przyzwyczaiłem to na dodatek bardzo mi się utwardzony WRX podoba :-) , zapewne dzięki fotelom z EVO :giggle:

Lanos fajny, podoba mi się czarny albo biały :-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 21:57

ToniK pisze: teraz będę miał dylemat jaki to silnik będzie lepszy do automatu
Pytanie, jakiej dynamiki oczekujesz.
Wolnossący 2.5 z automatem da ci "taką sobie", ale w zamian nieco tańszą i pewniejszą eksploatację. Będzie też większy wybór egzemplarzy, zwłaszcza z rynku amerykańskiego, bo tak Imprez 2.5 AT (także w nieco "uterenowionej" wersji Outback, zasadniczo niedostępnej w Europie) jest relatywnie sporo.
Natomiast WRX z AT (zarówno 2.0, jak i 2.5 turbo) - zdecydowanie dynamiczniejszy - to raczej rzadkość.
W innym wątku napisałeś, że dziecko w drodze i potrzebujesz dużo miejsca - z tego punktu widzenia jednak radziłbym rozważyć Legacy. Najlepiej po dokładnym zbadaniu przestrzeni oferowanej przez Imprezę, z bliska i organoleptycznie, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś. "Transportowa" przewaga Legacy jest wyraźna.
No i znacznie większy wybór egzemplarzy z automatem.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 14 lip 2013, o 22:14

WiS pisze: bliska i organoleptycznie, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś

to samo dotyczy Forka ;-) , wersji turbo z automatem sporo, prowadzi się bardzo bardzo dobrze ( do MY 05 :)

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 15 lip 2013, o 12:06

esilon pisze: wersji turbo z automatem sporo, prowadzi się bardzo bardzo dobrze ( do MY 05 :)

A jakie były zmiany w zawieszeniu w kolejnych latach? Dopiero model z 2008 r. miał skopane zawieszenie.
A wracając do meritum równiez uważam że Forek jest nieco lepszym rozwiązaniem jako auto rodzinne niż Impreza kombi. No i automatów z mocnymi silnikami dostatek.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 15 lip 2013, o 12:16

ToniK, wysłałem Ci PW. Tylko nie wiem, czy do mojej Imprezy pasuje określenie "mocna". :) Podsumowując to, co Ci wysłałem, napisze tutaj - cztero biegowa skrzynia (4EAT) zachowuje się poprawnie (wg mnie najlepiej z tych kilku aut z A/T, którymi miałem okazję jechać). Na śniegu można się pobawić, a do miasta można zapuścić Johnnego Casha i całkiem przyjemnie dojechać do i z pracy. :)

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 18 lip 2013, o 00:36

citan pisze: wg mnie najlepiej z tych kilku aut z A/T, którymi miałem okazję jechać
Masz coś do mojej kijanki? :razz:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 18 lip 2013, o 00:57

ToniK, a może forek turbo poprzedniej gen. Zdecydowanie najłatwiej trafisz z automatem. Jak go trochę przerobić zawieszeniowo to i powinien się w miarę 'rajdowo' prowadzić ;-)
Taki 2.5XT powinien być niewiele wolniejszy od WRX.

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 18 lip 2013, o 09:12

l_ewy pisze:
citan pisze: wg mnie najlepiej z tych kilku aut z A/T, którymi miałem okazję jechać
Masz coś do mojej kijanki? :razz:
Nie, jest na 2. miejscu. :) Jest bardzo podobna do 4EAT, tylko wydaje mi się, że trochę wolniejsza. :razz: Najgorszy był automat w Renault, robił coś takiego, że po całkowitym zatrzymaniu "rozpinał" sprzęgło. Dopiero po puszczeniu hamulca "dopinał" je z powrotem. Zazwyczaj naciskałem gaz zanim zdążył, start zaczynał się od łupnięcia w skrzyni i kopniaka w plecy. :wall:

ToniK
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Brenna, woj. ślaskie
Auto: Mam-Chrysler Stratus, będzie-mocna Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 20 lip 2013, o 10:27

cieszy mnie to że temat się rozwija bo dla mnie im więcej opinii tym lepiej :-) ...citan dzięki za obszerna i wyczerpującą wiadomość na pewno zwróce uwagę na te kwestie o których pisałem a co do forka to owszem brałem go pod uwagę bardziej niż legacy ale akurat w moim przypadku to po jego zakupie od razu musiał bym myśleć o obniżeniu zawieszenia bo przy pakowaniu mojego wózka nie mogę mieć wysoki próg załadunku :razz:

Cybb
0 gwiazdek
Lokalizacja: zezŁomiankuff
Auto: Forek 2.0XT MY 03, junkers powered by Jako
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Automat w mocnej Imprezie

Post 23 lip 2013, o 13:55

Tylko co do tej pancerności AT w Subaru to mechanicy zajmujący sie naprawą skrzyń automatycznych w W-wie i okolicach mają odmienne zdanie. A wiem to bo własnie intensywnie objeżdzam te warsztay starając sie znaleść najsensowniejszy i niedrogi. Bo moja pancerna 4 EAT postanowiła zapinać 3-ci bieg inaczej... :wall:
Generalnie np. panowie w SAMKO twierdzą, że mnóstwo naprawiaja 4 EAT , tak mających 150 k km przebiegu i więcej.
MOja własnie tak w okolicach 150 k zaczęła się sypać.
Jakby co to - tak, olej zmieniałem, tak był to motul, nie nie zwiększałem mocy ani przebiegu momentu..... :-(

ODPOWIEDZ