pneumatyczny zawias Legacy 2001

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 00:22

dzis -15 stopni prawdopodobnie zamarzly mi amory ;-( , mozliwe jest to? i jak ewentualnie zapobiegac takim zdarzeniom? Narazie nie mam jak wstawic go do ciepla, co radzicie :-)


Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

TERZO
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: niebieskie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 01:01

Podjedź sobie do jakiejś galerii handlowej z krytym parkingiem... na jakieś kilka godzin :giggle:
Marcin

-_-

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 01:16

galerianka nie jestem zeby pare godzin w galer spedzic :thumb: bede musial swoja 3 polowke zabrac na zakupy :whistle: i pelny portwel :-)
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 01:18

a tak powaznie to kilometra sie nie da zrobic bo zawias jak zaspawany :-(
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

TERZO
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: niebieskie
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 01:26

komin, to jedyna opcja... A potem zapsikać sztyce smarem litowym..
Marcin

-_-

sredniaq
2 gwiazdki
Lokalizacja: 34-480, 54-134 Polska , 2054 Norway
Auto: Turboforek i turbodziad
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 13:19

TERZO pisze:komin, to jedyna opcja... A potem zapsikać sztyce smarem litowym..
Druga to pozbyć się pneumatyki raz na zawsze.


Sent with Tapatalk

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 14:09

Witaj.

Pneumatyka jest zajebista,lecz wymaga regularnego serwisowania,tzn...przed okresem zimowym nalezalo by zalac ja plynem,takim do pneumatyki,ktory neutralizuje wode,ponoewaz w w wyniku pracy sprezarki,roznicy temperatur woda ma swoj nieunikniony sposob wydzielania sie. Myslekze wlasnie cos Ci zamarzlo,tzn woda,ktora jest w ukladzie.
Jesli slyszysz sprezarke,a auto nie podnosi sie,jesli ona daje cisnienie,to bardzo prawdopodobne,ze elektrozawory(przy sprezarce i osuszaczu znajduja sie 4 szt,na kazda poduszke jeden)lub,cienkie przewody od nich do poszczegolnych poduszek zamarzly,maja bardzo mala srednice i wystarczy malutki kawalek zamaranietej wody,byje zablokowac.

A jesli sprezarkanie pracuje,to znaczy,ze w niej jest przycayna,albo zamaranieta woda ja blokuje,albo znia cos nietralala.
Sprawdz bezpieczniki,ewentualnie przelacz na tryb high,jesli jej nie uslyszysz,to lipa.
Jesli bezpiecznik bedzie wywalony,lepiej ja rozmrozic,by cos nie uleglo uszkodzeniu,sprezarka i
Zawory znajduja sie po lewej stronie,pod przednim zderzakiem,do rozmrozenia mozna uzyc goracej wody,ukladz jest szczelny,wiec nic mu nie bedzie,w warunkach domowych trzeba sobie jqkos radzic:-)
Jesli masz pytania sluze pomoca,mam dosc duze doswiadczenie z pneumatyka,szczegolnie stosowana w samochodach ciezarowych,ta w subaru generalnie jest bardzo prosta,na tle innyc ukladow stosowanych w samochodach osobowych.

Zycze milego weekendu:-)

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 25 sty 2014, o 14:11

Ps...mowa oczywiscie jesli Ci auto opadlo...a jesli jest wywindowane na maksa,to by znaczylo,ze elektrozawory nie spuszczaja do pozycji jazdy.

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 26 sty 2014, o 13:01

Witam :-) naprawiło sie :thumb: rano po odpaleniu spreżarka ruszyła ale słyszałem cos jak uchodzące powietrze z okolic lewego przedniego amora, dokłandie za nim (patrząc od boku) powoli ale najpierw tył potem przód poszły w góre i przestało syczec, wszystko jest git. Pytania:
1 jaki płyn?
2 gdzie go wlac ?
3 ile go wlac ?
4 gdzie go kupic?
5 jakie koszta?
jak pozbyc sie wody, jest odstojnik osuszacz?
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 26 sty 2014, o 20:26

Hello:-)
1. Zakup sobie 1l plynu Pneumatir,to cos kosztuje okolo 20zl.
2. Generalnie jest kilka opcji,lecz najmniej inwazyjna,to...np...po zdjeciu nadkola,jest ciasno,wiec najlepiej bylo by zwalic zderzak przedni i elektryczny kompresormznajduje sie po lewej stronie(opisze Ci jego budowe,z grubsza,bys wiedzial co i jak)kompresor sklada sie z silnika elektrycznego,korpusy,z kanalem tloczacym do zbiornika powietrza,zas na dole sa na jednej listwie elektrozawory,od ktorych odchodza malutkiepzewody z tworzywa,ktore doprowadzaja powietrze do poduszek przod i tyl. Bedziesa widzial taki filterek,malutki,ktory ma za zadanie oczyszczac powietrze doprowadzajace do sprezarki,mozesz zaaplikowac ow plyn,bezposrednio do sprezarki,na samym dolocie,sprezarka wpompuje go w uklad,lud przez listwe elektrozaworow,odkrecajac przewod ktory doprowadza powietrze do ukladu przy kolach...niemniej jednak pierwszym sposobem zaaplikujesz plyn w caly uklad,zas drugim pomijajac ow zbiornik. Ten uklad nie posiada jako takiego osuszacza,wkladu,ktory podlega wymianie co rok,jak w przypadku skomplikowanych ukladow pneumatycznych. Mysle,ze jesli zneutralizujesz wode,jesli ja masz w ukladzie,to bedziesz mial spokoj.

Pomijam dalsze numerowanie,bo to juz bez sensu:-)
Ow uklad jest bardzo maly,wiec sadze,ze 100ml powinno wystarczyc,choc nie wiem,moze i to nawet za duzo:-)ale spoko,ow plyn chroni uszczelki i przed korozja,wiec nie zaszkodzi.
Z biegiem czasu i tak go wywali,bo powietrze,jego nadmiar i tak jest wywalane z ukladu,w atmosfere:-)

Co do miejsca,gdzie mozesz kupic ow plyn,to moze zqmow netem,mamy 21 wiek:-)

Przepraszam,za bledy...nienawidze dotykowych klawiatur:-)

Pozdrawiam.

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 26 sty 2014, o 20:30

Ps...chyba zaczne wiazac supelki,bo zapomnialem dodac,ze...podczas aplikacj przelacz moze na high,by sprezarka wtlaczala plyn z powietrzem w uklad.

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 26 sty 2014, o 20:42

będe działał jak sie ociepli wielkie dzięki :thumb:
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

komin
4 gwiazdki
Lokalizacja: Kielce
Auto: Legacy 2.5 A/T
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pneumatyczny zawias Legacy 2001

Post 29 sty 2014, o 15:01

usterka ustalona=> naprawiona winny byl wezyk od zbiorniczka przy sprezarce do listwy z elektrozaworami, dokladnie rzecz bioraz zlaczka przy zbiorniczku :-) w przyplywie geniuszu wcisnolem glebiej i zakleilem klejem na goraco :-d Stoi jak Sosna. jak ktos bedzie potrzebowal zdjecia to wstawie
Regeneracja felg ;
Malowanie proszkowe
Prostowanie felg
Spawanie felg
Świętokrzyskie 507304269

ODPOWIEDZ