Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 17 kwie 2010, o 18:38

Zwibel pisze: ę znaczy kolektor jaki jest?? ZDJĘCIA, DŹWIĘKI itp. mile widziane
Kolektor został wyspawany nowy, a raczej jedna z jego odnóg. Druga została nieco przygięta i tak to wygląda.
Obrazek
Obrazek
Film się pojawi jak tłumik końcowy dotrze w przyszłym tygodniu. Spodziewam się filharmonii, jeśli będzie inaczej to środkowy też wyleci.


volny vydeh klub polzka

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 kwie 2010, o 19:24

Dobra Pany, części skompletowane ale teraz co dalej:/ Mam już kolektor z gtka ale brakuje mi pomysłu na połączenie tego w całość. Która z puszek za kolektorem to katalizator pierwsza czy druga?? O ile się nie mylę w drugiej jest sonda. Czy jak wywalę pierwszą nie popierniczy się coś sondzie?? Jeżeli w ogóle nic nie wywalę to raczej się nie da połączyć tego do kupy, bo za duże kolana trzeba by giąć :o Pomocy :wall:

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 kwie 2010, o 18:43

Dzisiaj próbowałem pod pasować kolektor od GTka i niestety chyba się to nie uda. Po pierwsze kolektor jest nieco niższy niż od N/A i chyba będzie wadził o rurę od chłodnicy(termostatu), z drugiej strony o filtr oleju i na wydechu o belkę pod spodem auta. Nie mam pomysłu czy jest szansa jakoś to ominąć ;-(

W dodatku pierwszy kat jest z sondą więc też nie można go wywalić a inaczej się nie zrobi łącznika :x

kazio
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: IMPREZA GL 2.0 MY'99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 kwie 2010, o 19:00

Zwibel pisze:Po pierwsze kolektor jest nieco niższy niż od N/A i chyba będzie wadził o rurę od chłodnicy(termostatu), z drugiej strony o filtr oleju i na wydechu o belkę pod spodem auta.
W turbo jest inna pompa wody i wylot jest z boku a nie od dołu.
Ja będę przerabiał kolektor podobnie do tego co zrobił Zeed. Już kopiłem drugi i pozbyłem się osłon :)

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 kwie 2010, o 20:17

Czyli chyba kasa poszła w błoto :-( Już nawet flansze do łączenia dokupiłem i niestety chyba mogę wszystko oddać na złom :wall:

kazio
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: IMPREZA GL 2.0 MY'99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 kwie 2010, o 22:36

Zeed, bulgocze Ci to ?:)

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 22 kwie 2010, o 08:13

Może ma ktoś kontakt do kolegi ERI z 4 strony tego tematu. Obiecał zdjęcia i cisza, zalogował się chyba ostatni raz w lutym. Może coś by podpowiedział :oops:

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 22 kwie 2010, o 23:23

Pisałem do eri w marcu ale bez odpowiedzi. Z tego co widzę to nie zagląda już tutaj. Zwibel, ja też kupiłem kolektor z GT i jeszcze nie przymierzałem. Jeżeli jest tak jak mówisz to nie będzie tak prosto jak mi się wydawało ale i tak będę próbował.

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 kwie 2010, o 06:56

Próbuj, próbuj może znajdziesz rozwiązanie,ja jeszcze nie złożyłem broni. Jaki masz silnik na SOHC czy DOHC??

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 kwie 2010, o 08:21

Zwibel pisze: Jaki masz silnik na SOHC czy DOHC??
SOHC

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 kwie 2010, o 09:25

Wydaje sie że w DOHC może być łatwiej bo głowice są chyba szersze co (możliwe) że obniża cały kolektor względem reszty silnika. Ale to chyba najszybciej dowiemy się jak Dycha zacznie kombinować.

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 23 kwie 2010, o 19:16

kazio pisze:Zeed, bulgocze Ci to ?:)
...no więc może po kolei. Jak został dorobiony kolektor to zaczął bulgotać, ale że był seryjny tłumik końcowy to baaaardzo cichutko. Zgodnie z planem zanabyłem takie oto śmieszne "coś"...kompletnie nie zgadza się to z moim podejściem do modyfikacji, ale cóż dźwięk był ważniejszy (spox, że czarne przynajmniej robią 8-) )
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Kilka dni po założeniu (a dokładniej dzisiaj, patrz-przed chwilą :mrgreen: ) pojechałem zbadać pacjenta tu
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Mieści się w normie 93dB (z silencerem) ....yyy... na wolnych obrotach - ledwo. Po zapytaniu pana czy "podbiłby to" jednoznacznie i stanowczo powiedział, że NIE :x Cóż...doszedłem do wniosku, że lepiej dla jego zdrowia nie będe prosił o pomiar bez zaslepki.
Wnioski co do dźwięku:
1) w sumie spodziewałem się czego innego, ale chyba nie za bardzo wiem czego :wall: na pewno ciut za dużo basem zalatuje;
2) ogólnie bulgocze...baaardzo :thumb:
3) w zależności od obrotów i obciążenia podczas jazdy słysze w wydechu: przy lajtowej jeździe po mieście czopera, przy większych obrotach V8, przy jeszcze wyższych motor żużlowy bądź crossa, a przy obrotach bliższych czerwonej skali na obrotku w końcu bardziej metaliczny-mniej basowy...boxer :evilgrin:
Jak uda się zmontować jakiś lepszy sprzęt, który dobrze nagra dźwięk to wrzuce tutaj na pewno.
volny vydeh klub polzka

kazio
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: IMPREZA GL 2.0 MY'99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 24 kwie 2010, o 10:13

Zeed pisze:
kazio pisze:Zeed, bulgocze Ci to ?:)
Jak został dorobiony kolektor to zaczął bulgotać, ale że był seryjny tłumik końcowy to baaaardzo cichutko.
Była różnica w mocy? :-) Bardziej chodzi mi czy nie było/jest gorzej ;)
Ja będę montował wydech od STI :)

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 24 kwie 2010, o 10:22

kazio pisze: Ja będę montował wydech od STI :)
Który jest cichy jak seria.
Obrazek

kazio
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: IMPREZA GL 2.0 MY'99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 24 kwie 2010, o 10:33

Arti pisze:
kazio pisze: Ja będę montował wydech od STI :)
Który jest cichy jak seria.
Ja chcę cichy :) W STI końcowy jest przelotowy, wiec na pewno będzie głośniejszy i średnica trochę większa.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 24 kwie 2010, o 11:09

kazio pisze:W STI końcowy jest przelotowy, wiec na pewno będzie głośniejszy i średnica trochę większa.
Seryjny estijajowy, chroniąc populacje foczek i tym podobnych, jest cichy jak w jakimś meleksie. :-/

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 25 kwie 2010, o 11:58

kazio pisze:
Zeed pisze:
kazio pisze:Zeed, bulgocze Ci to ?:)
Jak został dorobiony kolektor to zaczął bulgotać, ale że był seryjny tłumik końcowy to baaaardzo cichutko.
Była różnica w mocy? :-) Bardziej chodzi mi czy nie było/jest gorzej ;)
Ja będę montował wydech od STI :)
Ogólnie nie odczuwam, żeby auto gorzej jechało. Czy lepiej jedzie...może ciut ciut, na granicy odczuwalności-czyli w granicy błędu :mrgreen: Na pewno dosyć mocno zwiększyła się szeroko pojęta elastyczność - to bez dwóch zdań, ale akurat wydaje mi się, że to spowodowane jest demontażem katalizatora przede wszystkim.
volny vydeh klub polzka

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 27 kwie 2010, o 21:19

Dodzwoniłem się do kolegi ERI, który założył kolektor od Gtka i mówi że mu wszedł, jedyne co to ściągał osłony termiczne od strony pompy wody żeby nie przeszkadzały. Jeżeli on założył w 1.6 to u mnie tez powinien wejść na 2.0 z dwoma wałkami. Może w sobotę spróbuje chociaż ciężko to widzę. Jakby ktoś już coś modził dajcie znać

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 27 kwie 2010, o 23:01

Zwibel, jeżeli ty masz silnik DOHC to pompę wody powinieneś mieć taką jak w GT, czyli skierowaną w bok i montaż powinien być bezproblemowy. Ja mam silnik SOHC i po wstępnej przymiarce ujawniły się problemy z wejściem pompy. Wygląda tak, że kolektor bez osłon wejdzie ale obawiam się, że taki montaż może doprowadzić do jakiś nieprzewidzianych sytuacji. Dodatkowe grzanie układu chłodzenia i to na powrocie z chłodnicy jest niewskazane. Powodzenia i daj znać co udało Ci się zrobić.

Zwibel
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreska GL Sport
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 28 kwie 2010, o 07:28

Niestety też mam SOHC i chyba mamy ten sam problem :x

Zeed
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Krosno
Auto: Legacy AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 2 maja 2010, o 07:28

No to może małe efekty dźwiękowe, kręcone słabym sprzętem jak zwykle, ale co nieco można usłyszeć. Bez zaślepki film nie oddaje efektu, ale może to i lepiej :mrgreen:



volny vydeh klub polzka

lucza
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: KILKENNY IE-RACIBÓRZ PL
Auto: babcie ra 95 i 96
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 2 maja 2010, o 14:01

nnooooo Zeed to pojechałeś po całości!!!! Dżwięk że mucha nie siada,trafiłeś w dychę,ani wulgarny ani za delikatny piękny bulgocik no i te serpentynki w okolicy masz ładne i szerokie :thumb:
JAZDA SUBARU-BEZCENNE!!! ZA BENZYNE ZAPŁACISZ KARTĄ MAESTRO!!

-dycha-
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wałbrzych
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 maja 2010, o 16:41

WSZYSTKO JASNE - UDAŁO SIĘ

Włąśnie skonczylem montować tłumik. Z checia każdemu z osobna o tym opowiem ( a jak dobrze pojdzie bede robil zestawy do kolektorów GT- do gotowego montażu ):

1. Zakupic trzeba kolektro wydechowy GT ( 218 KM )
2. Dorobić 4 blachy takie same jak przychodzi uszczelka kolektora wydechowego
3. Dorobić 4 rurki i i pospawać je z blachami ( tak aby wyrównać wysokość kolektora do tego z silnika wolnossacego )-bo inaczej chaczy o kruciec wodny i jest za krótki ( bo GT-kowy jest krótszy ).
4. Wywalić kata i w jego miejsce wstawić dogiętą rurę z miejscem na SONDE
5. Tylni tłumik MUGEN

I mamy koniec roboty i dzwięk PRZEPIEKNY. Wstawie za kilka dni zdjęcia i postaram się nagrać filmik, ale jest typowy GT-ek ( zapraszam do Wałbrzycha ) posłuchacie. Cięszko jest z blachami 4szt. bo są one grube około 8mm i trzeba to pospawać i wyciąć , a póżniej dorobić rure od kolektora do dalszej części tłumika. Całkowity koszt ze wszystkim wyszedł mnie 600zł ( łącznie z uszczelkami i pastą do tłumików ).

Za kilka dni wrzuce opis ze zdjęciami więc czekajcie cierpliwie. Ale ja jestem Happy :) 125km boxer chodzi pięknie :D

P.S Podziękowania dla pawlaswrc, to on mi podsunół ten pomysł , a na forum wszyscy się bali to zrobić że nie wyjdzie , a jednak :)

-dycha-
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wałbrzych
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 19 maja 2010, o 16:46

Dodam że podwyższenie kolektora wchodziło w gre ponieważ chaczył również o belke przednią, kruciec i filtr - po dorobieniu flanszy jest ok. Co prawda 2 miesiące pracy i mierzenia w wolnym czasie ale się udało. Napewno szczegółowy opis i zdjęcia jak widze pomogą wam :)

l_ewy
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Łódź
Auto: mat
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dzwięk boksera w silniku wolnossącym n/a

Post 21 maja 2010, o 01:22

-dycha-, kilka pytań.
Weszła osłona pod silnik po obniżeniu kolektora?
Jaką ma wysokość ten zestaw montażowy?
Czy będziesz robił takie zestawy i jaka by była ich cena?
Kiedy wrzucisz fotki? ;-)

ODPOWIEDZ