JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
megabart
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza 2.0 125 PS
Polubił: 0
Polubione posty: 0

JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 14 lip 2010, o 22:02

Witam!!!
To mój 1 post na tym forum - otóż mam pytanie. Jakie polecacie głośniki do subaru 1 generacji. Kupiłem niedawno w Niemczech moje upragnione autko, ale gość wymontował wszystkie możliwe głośniki jakie miał w tym aucie bo podobno ich cena przewyższała cenę auta :) Pierwszy raz mam taką sytuacje i nie mam zielonego pojęcia jak dobiera się głośniki do auta - czy są jakieś określone wymiary głośników dla danej marki - tak żeby się dało to zamontować seryjnie?? Nie chcę żadnego hi-endowego sprzętu, raczej coś ze średniej półki, nie interesuje mnie też montowanie jakichś dodatkowych bassów w bagażniku oraz wzmacniaczy, chcę żeby to były głośniki takie jak montuje się seryjnie czyli w przednich drzwiach i na tylnej półce. Zależy mi na tym, żeby nic nie przerabiać w tapicerce, wycinać itd. Chce po prostu kupić i przykręcić głośniki. Pomóżcie



burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 14 lip 2010, o 22:07

wymontuj radio i po problemie , ja nie mam już radyja od ponad roku bo wzięło i zdechneło i dobrze tak jest ,a taki głośnik to przecież dodatkowa waga :mrgreen:
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

megabart
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza 2.0 125 PS
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 14 lip 2010, o 22:14

No radyjko na razie wymontowane hehe, wiem subaru ślicznie mruczy marzyłem o tym, ale jednak czesem stojąc we wrocławskim korze chętnie by się radia posłuchało :) miałem wcześniej alfę 156 v6 mruczała inaczej ale też pięknie, ale nie chciałem się już dłużej z kolegami w serwisie spotykać :) Alfę polecam miłosnikom majsterkowania :) nie no przesadzam kochałem to auto, ale teraz jeszcze bardziej kocham subaru
czekam na dalsze odpowiedzi :)

burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 14 lip 2010, o 22:18

rozwiązaniem na korki może być też MP3(telefon z MP3) z radiem (ja tak robię czasami)
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 16 lip 2010, o 14:16

witam!
...mam na oku taka aukcje http://allegro.pl/item1101397122_hertz_ ... ratis.html
wydaje sie byc rozsadna, no i wydaje mi sie ze ktos z kolegow wlasnie taki zestaw zalozyl do swego subaraka. w wolnej chwili na jaka bede wstanie rozstac ze swoim forkiem (choc to trudne) oddam w rece speca od car audio z zastrzezeniem iz ma dobrze grac nie walic ŁUP ŁUP robiac wies...

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

megabart
0 gwiazdek
Auto: subaru impreza 2.0 125 PS
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 16 lip 2010, o 19:48

tadaoando pisze: ...mam na oku taka aukcje http://allegro.pl/item1101397122_hertz_ ... ratis.html
wydaje sie byc rozsadna, no i wydaje mi sie ze ktos z kolegow wlasnie taki zestaw zalozyl do swego subaraka. w wolnej chwili na jaka bede wstanie rozstac ze swoim forkiem (choc to trudne) oddam w rece speca od car audio z zastrzezeniem iz ma dobrze grac nie walic ŁUP ŁUP robiac wies...


myślisz, że do imprezy też będą pasowały??? Teraz widzę, że jestem na prawdę zielony w te klocki, nawet nie wiedziałem o czymś takim jak dystanse ;)

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 19 lip 2010, o 18:46

witam!

...widzisz korci mnie jeszcze iz skoro ktos dobierze sie do moich drzwi to czy ich nie dogluszyc dodatkowo jakas dodatkowa mata/membrana/wygluszeniem. bo co do wzmacniacza to jestem dotychczas ostrym przeciwnikiem takowych ale to z uwagi na rodzaj sluchanej muzyki bo ciezko do Jazz-u lub Jazzfunk-u (choc tu juz latwiej) wzmacniaczem podbijac basy ...

... bardziej zalezy mi na detalicznosci brzmienia i wyodrebnieniu brzmienia w zakresie zarowno gory jak i srodka bo bas mozna podkrecic korektorem ale dobrego srodka i detalicznej gory korektorem nie wyciagne...

...szczegolnie iz forek ma duze lusterka ktore powyzej 120km/h robia swoj szum !!!

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 19 lip 2010, o 21:02

tadaoando pisze:forek ma duze lusterka ktore powyzej 120km/h robia swoj szum !!!
egm...
w Foresterze - klasyku szumu powyżej 120 nie robią lusterka, tylko ten, no... Forester.
:mrgreen:

o głośnikach była już gdzieś dyskusja (jakżeby inaczej 8-) ) i konkluzja była taka: przede wszystkim zmieniać "główne" (te w drzwiach), szukać dobrego pasma na dole, ale przede wszystkim jak najlepszej średnicy. resztę to co szumi (znaczy: Forester) skutecznie zagłuszy.
spróbuję znaleźć linkę.



edit:
przykładowa linka:
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.ph ... 48#p154748

a przy okazji: szukajka klucz "głośniki" ogarnia całkiem nieźle :whistle:
:evilgrin:

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 23 lip 2010, o 09:30

tadaoando pisze:witam!
...mam na oku taka aukcje http://allegro.pl/item1101397122_hertz_ ... ratis.html
wydaje sie byc rozsadna, no i wydaje mi sie ze ktos z kolegow wlasnie taki zestaw zalozyl do swego subaraka. w wolnej chwili na jaka bede wstanie rozstac ze swoim forkiem (choc to trudne) oddam w rece speca od car audio z zastrzezeniem iz ma dobrze grac nie walic ŁUP ŁUP robiac wies...

tomasz
Ja miałem kiedyś taki zestaw Hertz - grał nawet całkiem nieźle. Do tych głośników potrzebujesz dystanse 0,5 cm żeby szyby nie waliły w głośnik. Maty wygłuszające to podstawa, nie jest to jakiś wielki wydatek, ale znacząco wpływa na odsłuch. Teraz wsadziłem inne głośniki, taki zestaw na przód: http://www.audiosklep.pl/macrom-m2s-61-p-1863.html i analogicznie taki na tył: http://www.audiosklep.pl/macrom-m2s-51-p-1862.html . Grają na prawdę nieźle. Jeśli jesteś z Wawy, to możemy się umówić i odsłuchasz sobie. Jeśli potrzebujesz namiar na dobry serwis car audio to polecam Ci z czystym sumieniem: http://www.barieradzwieku.pl. Robiłem u nich Niebieskiego - zrobili pięknie, znają się na rzeczy, nie zdewastują kokpitu ani nie zostawią wiszących kabli. Umieją doradzić pod klienta, w sensie: nie stosują metody im drożej tym lepiej. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz.

Tak na marginesie na 90 proc. będę sprzedawał swoje poprzednie radio: Alpine CDE 9880R http://www.alpine.com.pl/produkty/produ ... 9880r.html plus (uwaga rarytas ciężki obecnie do kupienia) kieszeń 1 DIN: https://www.subarugenuineparts.com/prod ... cts_id=781. Wszystko sprawne, nieporysowane, gra pięknie. Ceny jeszcze nie znam, ale jeśli będzie ktoś zainteresowany (a raczej moja Żona nie będzie ;-) ), to wystawię.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 23 lip 2010, o 10:45

anakinsky pisze: Jeśli jesteś z Wawy, to możemy się umówić i odsłuchasz sobie.

...sluchaj robilem podchody by z Darkiem (TASIOR MIEDZIAK) podjechac do ciebie ale cos niewychodzilo a od roku jestem w delegacji w O-ce a to 150km jednak... mysle ze wynajme mieszkanko w wwie jakiejs grzecznej personie i osiade na dluzej w tym miasteczku niemniejjednak bede czesto przeywal w wie by nie stracic kontaktu ze znajowmymi i braciszkiem wiec pewnie wreszcie cie najedziemy z darkiem...
...narazie mam radio 6xcd standart poprawie tylko glosniki ajak to mi nie wystarczy wtedy rozejze sie za lepszym naglosnieniem

...teraz musze zadbac o silnik bo cos sie dziwnie grzeje (ale to inny watek).

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 23 lip 2010, o 11:36

aaa.... no tak! Z Tasiorem się umówić trudniej niż z prezydentem, mimo, że mieszkamy 200 m od siebie :giggle:
dobra - jak się dogadacie, to dajcie znać, Darek chyba ma nawet do mnie telefon...

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 23 lip 2010, o 13:38

anakinsky pisze: Jeśli potrzebujesz namiar na dobry serwis car audio to polecam Ci z czystym sumieniem: http://www.barieradzwieku.pl. Robiłem u nich Niebieskiego - zrobili pięknie, znają się na rzeczy, nie zdewastują kokpitu ani nie zostawią wiszących kabli. Umieją doradzić pod klienta, w sensie: nie stosują metody im drożej tym lepiej. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz.

... zadam wiec nieladne pytanie skoro juz znam cene samych/poszczegolnych glosnikow to podaj prosze cene robocizny lub jesli to nie tajemnica calosci kosztu naglosnienia ??? a kabelki jakies dobre powkladali czy na standartach pojechali ???
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

anakinsky
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Wawa
Auto: ...
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 23 lip 2010, o 14:18

odpowiem Ci tak, nie robiłem u nich całości nagłośnienia, więc kwota jaką Ci podam za montaż będzie nieadekwatna do rzeczywistości, poza tym dostałem rabat za robienie kilku rzeczy (m.in. subwoofer i bluetooth) - katalogowo ich cena waha się w przedziale 500-1000 zł, ale sądzę, że dogadasz się, jeśli będziesz coś u nich kupował

GT III
2 gwiazdki
Auto: Lanos 2,0 N/A MY08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 26 lip 2010, o 22:55

Polecam głośniki Helix Dark Blue ok 350zł za zestaw dwa niskotonowe 16 cm, dwa wysoko tonowe i dwie zwrotnice. Grają bardzo ładnie jak za te pieniądze, nieco delikatniej od wspomnianych Herz'ów. Na dłuższą metę słucha się ich przyjemniej nie są męczące. To takie moje subiektywne odczucia. Maty głuszące dużo dają można zastosować takie ze sklepu z artykułami lakierniczo-blacharskimi 5 zł za arkusz. Koniecznie trzeba nimi pozaklejać otwory technologiczne w drzwiach. Głośniki nisko tonowe zaczynają wtedy bardzo ładnie grać.

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 18 sie 2010, o 08:06

GT III pisze: Polecam głośniki Helix Dark Blue ok 350zł za zestaw dwa niskotonowe 16 cm, dwa wysoko tonowe i dwie zwrotnice.
...bylem wczoraj w saloonie caraudio w O-ce i sam wlasciciel podbiegl by mi nasciemniac gdyz nie rozmawialem o wiejskim tuningu radia za stopare zlotych tylko o brzmieniu...
...ale do brzegu tez zaproponowal helix-y ale wyzszy model lub JBL GTO lub Hertze, ale do wygluszenia upiera sie nad matami ktore kosztuja 50 pare zlotych za arkusz.
Myslicie panowie ze ma to wogole sens, a moze to tylko bicie piany bo ktos chce wydac odrobine wiecej niz reszta by w jego dupowozie lepiej brzmialy glosniki ???
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

Arek M
1 gwiazdka
Lokalizacja: PZ
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 19 sie 2010, o 13:43

No to ja się podłączę pod temat.
w moim GT mam z przodu Helixy odseparowane i drzwi porządnie wygłuszone matą APP (coś koło 7 zyla za arkusz).
Radyjko Alpine CDE 113 BT daje radę,ale chcę uzupełnić zestaw o głośniki na tył.
Bardzo proszę o rekomendację głośników pasujących na tylną półkę P&P i fajnie grających (może jednodrożne bo średnio i wysokie mam z przodu).


Pozdrawiam,

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 20 sie 2010, o 14:24

Arek M pisze: Bardzo proszę o rekomendację głośników pasujących na tylną półkę P&P i fajnie grających (może jednodrożne bo średnio i wysokie mam z przodu).

a ja proponuje przejzec cos np. z tego linka:
http://www.audiosklep.pl/glosniki-niskotonowe-c-27.html
co do skutecznosci, wygladu i jakosci brzmienia daleki jestem od propozycji, ale zestaw alpine SPE -17SF ktory wydal mi sie o najlepszych parametrach nawet niz hertz DSK165, pojawil sie z bledem na tej stronie i jego skutecznosc to tylko 86db anie jak pisza 91db a to zmienia postac rzeczy... szukam wiec dalej.

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

MichallD
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: FXT 2.5 MY06 AT, Yamaha MT-07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 23 sie 2010, o 22:48

tadaoando pisze: od roku jestem w delegacji w O-ce
Mówisz o Ostrołęce?

Zawsze robiłem car audio sam w samochodach,dobre radio to podstawa (mój wybór to stare modele Alpine, bez mp3, itp.) na przód odseparowany zestaw 16 na dystansach + wygłuszenie drzwi matami (obowiązkowo, bez tego nawet najlepsze głośniki nie będą wykorzystywały swojego potencjału), tylne drzwi/półka żadnych głośników (psują scenę muzyczną) i do bagażnika subwoofer :-) wtedy można delektować się czystym dźwiękiem. Niedługo zaczynam nowy projekt u siebie, przód będzie podpięty pod wzmacniacz + lekkie maty na drzwi, a w bagażniku planuję zabudowę suba w miejscu koła zapasowego :-) będzie dużo pracy w jesienne wieczory...
Co do głośników polecam PowerBass - pod wzmacniacz, albo bez wzmaka pod radio Helix Dark Blue 62.1
Obrazek

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 24 sie 2010, o 09:35

MichallD
...tak mowie o ostrolece, mimo iz mamy mieszkanko w wwie to od przyszlego m-ca sciagam zone do siebie i chyba nabedziemy tu jakies m2 pod lasem...
... co do glosnikow i wogole to napiolem sie na alpine 17SF ale okazalo sie iz ile sklepow tyle zakresow a moj wzrok przykulo 35-21khz przy 93db no cudo, ale inni sprzedawcy wypisuja 60-25 89db a to juz duzo gorzej...
...helix-y rozpatrze
...ale nadal hartz-e 165 oraz JBL GTO maja ekzekfo szanse na zakup, no i tez chyba sam tym razem zrobie montaz gdyz za popodpinanie i wygluszenie salon audio zazyczyl sobie 600pln netto no to chyba pojechali...dziekuje postoje.

tomasz
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

MichallD
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: FXT 2.5 MY06 AT, Yamaha MT-07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 25 sie 2010, o 00:13

tadaoando pisze: 35-21khz przy 93db
Całkiem spore pasmo, ale te głośniki są za drogie w stosunku co oferują, w innym samochodzie zamontowałem podobne Alpine tylko nie pamiętam modelu musiałbym poszukać pudełka i powiem szczerze że nie grają za dobrze a są wygłuszone drzwi. W tej cenie wolałbym te http://www.audiosklep.pl/helix-e-136--- ... -2453.html, na stówę będą grały dużo lepiej :)
A o których Hertz myślisz? o tych http://www.audiosklep.pl/hertz-dsk-165- ... p-461.html, jak tak to bym się zastanawiał bo są dużo tańsze od Helix, nie wiem czego oczekujesz? A jeśli chodzi o JBL Gto to miałem w poprzednim samochodzie, Helix o wiele lepiej grają, miałem porównanie z koleżką. A jak mieszkasz w O-ce to możemy się ustawić na odsłuch tych Alpine co montowałem i pomyśleć nad montażem u Ciebie bo te 600 pln to śmiech na sali, nie wiedziałem że na Targowej tyle zdzierają, pozdro
P.S. Nie wiem jaka jest głębokość montażowa w Foresterze, ale w sumie od tego są dystanse :-) i porównaj sobie budowę głośników te Alpine są bardzo płytkie, i na pewno będą słabiej grały :-)
Obrazek

MichallD
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: FXT 2.5 MY06 AT, Yamaha MT-07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 25 sie 2010, o 14:41

tadaoando pisze:
... bardziej zalezy mi na detalicznosci brzmienia i wyodrebnieniu brzmienia w zakresie zarowno gory jak i srodka

hehe nie zauważyłem wczoraj

Znalazłem te alpinki co montowałem http://www.audiosklep.pl/alpine-sxe-1750s-p-2396.html
Obrazek

tadaoando
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WA, WO, LRY
Auto: SFXT MY14+SI RS MY10
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 27 sie 2010, o 14:01

MichallD
...witam cie michale, troche sie u mnie odrobine zmieni chyba bede tata wiec wymiana glosnikow przechodzi w swych priorytetach na nizsza pozycje. niemniej poznac kolege subaraka chetnie bym podjol. moj forek jest jak na awatarze czarne turbo jakich w o-ce jest dwa chyba (srebrny i zielony tylko bez turbo).
...mam pytanie ktoz robi ci jesli musisz swoja subarynke ??? gdybys mial potrzebe 693 999 903.
... wiecej pytan pisz na PW. chetnie pomoge.

tomasz p.
(K) GRILL wersja STI/ CROSS/ SPORT ten w kratke, zderzak tez przytule !!!

MichallD
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Ostrołęka
Auto: FXT 2.5 MY06 AT, Yamaha MT-07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 27 sie 2010, o 16:25

tadaoando pisze: troche sie u mnie odrobine zmieni chyba bede tata wiec wymiana glosnikow przechodzi w swych priorytetach na nizsza pozycje
To gratulację! Wysłałem pw. A z mechanikiem to mam takiego od tzw pierdołek typu olej, klocki, paski itp a nic grubszego nie musiałem robić i mam nadzieje że nie będę musiał :-) Oprócz mojej srebrnej jest jeszcze jedna Impreza GT kombi my99 niebieska, właściciela poznałem :-)
Obrazek

6MoNi9
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Auto: Impresska :)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 5 lis 2011, o 20:25

a dystanse od forestera pasują do imprezy (I)? Bo na tych wszystkich aukcjach gdzie są głośniki z dystansami jest tylko opcja subaru forester

marcellus
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Auto: Legacy Celebration
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: JAKIE GŁOŚNIKI DO SUBARU???

Post 13 lis 2011, o 13:05

podłączę się do wątku głośnikowego... posiada ktoś wiedzę na temat rozmiaru głośników w tylnych drzwiach w Legacy 2005 ?? Dostałem od znajomego Beymy w super stanie, ale w komplecie przód i tył to 16 cm...
__________________________________________________
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4

ODPOWIEDZ