Tarcze/klocki do Legacy H6

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 14:24

Zastanawiam się, co założyć do mojego Legacy.
W chwili obecnej mam zamontowane tarcze OEM i klocki TRW. Klocki spisuję się dobrze. Jeżeli zaś chodzi o tarcze, to po raptem dwóch-trzech hamowaniach z ok. 130-140 km/h lekko się pogięły :wall: Jak są zimne, to praktycznie nie "biją" przy hamowaniu. Jak się rozgrzeją - już niestety bardziej, tak gdzieś od 100 km/h. Lepiej w każdym razie nie będzie. Uznałem więc, że czas przymierzyć się do innego zestawu.

Wstępnie myślałem o:
- tarczach DBA 4000 6x6 Wiper Slot,
- klockach Hawk HPS, ew. Hawk HP Plus (dzięki Grzesiu za poradę :thumb: ).
Czy ktoś z Was miał taki zestaw w Legacy H6? (Legacy jest jednak sporo cięższe od Forka S-Turbo)
Jak się, taki zestaw spisuje? Czy klocki Hawk HPS/Hawk HP Plus nie będą zbyt twarde - nie zabiją tarcz po kilku mocniejszych hamowaniach?

Rozważałem też zestaw:
- tarcze EBC TurboGroove
- klocki EBC GreenStuff, ew. Ferodo DS2500.
Z Ferodo (Premier wprawdzie) mam jednak złe doświadczenia - rozleciały mi się (pokruszyły) po ok. 1,5 kkm (na seryjnych przejechałem ok. 40 kkm).

Co wybrać droga redakcjo?



Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 14:29

So What! pisze: - klockach Hawk HPS, ew. Hawk HP Plus (dzięki Grzesiu za poradę :thumb: ).

Szymon, ja doradzałem, przy priorytecie "komfort", DS2500. Ostrzegałem jedynie, że na zimno potrafią słabo się wgryzać. HP+ hamują pięknie (zwłaszcza z tarczą DBA) ale i pisnąć i popylić potrafią ;-) Dla mnie, na Forku, ten zestaw po prostu miażdzy piersi :thumb:

Ferodo Premier to zdecydowania za laitowa mieszanka, w ogóle jej nie bierz pod uwagę. EBC to marketingowy szajs.
Brak podpisu.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 14:38

So What!, Ferodo Premier i DS2500 nie ma co porównywać pod jakimkolwiek względem, bo to są dwa totalnie inne klocki.
czarne jest piękne...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 15:32

So What pisze:- klocki EBC GreenStuff, ew. Ferodo DS2500.

Tu tak samo nie ma co porównywać.

Z EBC ponoć jako tako redstuff się nadaje (oczywiście nie do upalania czy sportu, jedynie do cywilnej jazdy), ale ten cały greenstuff to co najwyżej na biurkowego bibelota. :giggle:
Zapomnij o tym.

DS2500 to kompletnie inna liga niż dwa powyższe (i cena chyba też).

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 15:42

jarmaj, EBC ma jeszcze podobno bardziejsze serie. Nie znam nikogo kto by ich uzywal (zolte i niebieskie EBC).
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 15:44

Yellowstuff ma dobra opinię.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 16:50

Wygląda na to, że muszę dołożyć turbo, wymienić układ hamulcowy i zawieszenie, to może coś z tego wyjdzie :giggle:

niuniek
4 gwiazdki
Auto: impka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 17 sie 2011, o 21:31

Ja proponuje zestaw AP, ewentualnie złote brembo. :mrgreen: Możliwe że mały ma na sprzedaż bo już na parapecie je trzyma :cofee: :giggle:
Obrazek

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 16:12

Wybór klocków jest mniejszy niż myślałem. Okazało się, że nie produkują klocków Ferodo DS2500 do zacisku zamontowanego w moim Legacu.

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 16:14

A złote brembo nie wejdą pod żadną pasującą do H6 felgę.
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 16:16

So What!, podeślij VIN na PW - nie jestem pewien które masz zaciski - to Ci coś zmontuję.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 17:58

a ja mam inny zestaw
Przód Tarcze Zimmermann, klocki EBC czerwone
Tył Tarcze BluePrint (firma konfekcjonująca części japońskich producentów), klocki EBC czerwone

Działa to lepiej niż oryginał, tarcze się nie wyginaja (już parę hamowań z 170 do prawie 0 było) felgi po 4 miesiącach niemycia auta - nie są czarne :whistle: , żadnych pisków od początku używania - przejechałem już na tym zestawie ok 10 000 km - i jest git. Do sportowej jazdy to pewnie coś mocniejszego by było potrzebne, ale do Outbacka w zupełności daje radę, a jak nadepnę - to czuć pas na klacie
Cena całości - przód cos koło 600 zł, tył 700 zł (same tarcze na tył np EBC potrafią pod 1000 kosztować - tylko dlatego że ludzie ich często nie wymieniają)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 18:34

Azrael, dzięki. Właśnie miałem do Was pisać ;-)

OBK H6, dzięki za info. Legacy H6 ma tarcze 316 mm. To co działa z innym autem niekoniecznie będzie działać w Legacy.
Korespondowałem przykładowo z Forumowiczem warp9. Miał zamontowany zestaw tarcze DBA 4000 6x6 Wiper Slot, plus klocki Hawk HPS. Tarcze skrzywiły się, po paru tysiącach km, bez szczególnego mocnego używania :wall:
Szukam więc czegoś, co sprawdziło się w Legacy 3.0 R/Spec. B.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 18:51

So What!, Gal miał jakieś ciekawe rozwiązanie hamulców w OBK, tylko nie wiem czy to kompatibilne z legacem

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 19 sie 2011, o 19:00

Konto usunięte, OBK ma inne (mniejsze) tarcze. Z moimi na razie nie ma dramatu. Wolę jednak zawczasu coś wybrać ;-)

Pzdr,
Planista

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 01:56

Zawsze możesz pójść moją drogą:

Obrazek

:mrgreen:
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 12:48

OBK H6, dzięki za info. Legacy H6 ma tarcze 316 mm. To co działa z innym autem niekoniecznie będzie działać w Legacy.
mistrzem nie jestem, ale się nie zgodzę, juz nie jedna osoba na tym forum pisała, że najważniejsze jest dobrać klocki do tarcz - bo zły dobór kończy się powyginanymi tarczami, klockami zjechanymi w miesiąc i innymi takimi
Widziałem już pare postów że tarcze Zimmermanna są ok - więc znajdź tylko własciwy rozmiar, choć z tego co tu http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... tration_1/ widzę, to dla OBK i Legacy tarcze są te same, ale oczywiście mogę się mylić
Korespondowałem przykładowo z Forumowiczem warp9. Miał zamontowany zestaw tarcze DBA 4000 6x6 Wiper Slot, plus klocki Hawk HPS. Tarcze skrzywiły się, po paru tysiącach km, bez szczególnego mocnego używania :wall:
Szukam więc czegoś, co sprawdziło się w Legacy 3.0 R/Spec. B.
wracamy do punktu powyżej - gdzies już czytałem że klocki Hawk to... (czyt. niszczą tarcze)

Zanim kupisz - dowiedz się jak dana kompilacja (konkretny klocek + konkretna tarcza) się spisuje łącznie - bez tego, ryzykujesz, że za kilka mies możesz znowu wymieniać cały komplet
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 12:52

owoc666 a czy czasem te hamulce nie są droższe od całego auta?
szacun :o
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 12:53

OBK H6 pisze: owoc666 a czy czasem te hamulce nie są droższe od całego auta?


Zdecydowanie nie.
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 12:55

testowałeś już czy przy hamowaniu pasy zdzierają włosy na klacie :-) ?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 20:56

OBK H6 pisze: Widziałem już pare postów że tarcze Zimmermanna są ok

Tarcze Zimmermanna, które są w obrocie w cenach 300-700 PLN tarcza to jedne z najgorszych tarcz na rynku. Grzeją się, pękają, biją. Jednym słowem badziew.
OBK H6 pisze: gdzies już czytałem że klocki Hawk to... (czyt. niszczą tarcze)

Ciekawe. Jeżdżiłem 12 miesięcy na klocku nieco twardszym od mieszanki HPS (to podstawowe mieszanka Hawka) czyli HP+ i jakoś mi tarczy (DBA4000+) nie pogięło, nie zjadło. Tarcza jeździ do dzisiaj, tj. już 24 miesiące. Rekord :o :mrgreen: Poza tym opinia, że klocek który zjada tarcze jest złym klockiem jest trochę nie trafiona. Vide RC6, które nie dogrzane faktycznie lubią zjadać tarcze. A klocek jest rewelacyjny poza tym. Znowu, zależy co do czego jest nam potrzebne.

So What! pisze: Korespondowałem przykładowo z Forumowiczem warp9. Miał zamontowany zestaw tarcze DBA 4000 6x6 Wiper Slot, plus klocki Hawk HPS. Tarcze skrzywiły się, po paru tysiącach km, bez szczególnego mocnego używania

Znowu, jak widać reguły nie ma i nie ma co wchodzić w szczegóły pt. a może jakieś kałuże wody po mocnym dohamowaniu itp. itd. Ja byłem i jestem zadowolony z tego zestawu. Teraz będę zmieniał i niejako do testów, po dość promocyjnych cenach biorę tarcze i klocki Hawka. Zobaczymy.


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 21:38

Grzesiek
potwierdzasz, że
reguły nie ma i nie ma co wchodzić w szczegóły
Ja z tarcz jestem zadowolony - prawie dwa lata (przód) juz mają i nie biją, nie pękły, nie wygieły się - dla mnie malina - może to zasługa klocków, że się z nimi dobrze obchodzą
a do klocków Hawk -Ty jeździsz na nich i jesteś zadowolony, ja na EBC red i jestem zadowolony
opinię swoja co do kloców Hawk brałem od kilku mechaników - pewnie się mylili bo jak mówisz
zależy co do czego jest nam potrzebne
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 20 sie 2011, o 21:45

OBK H6,

chyba się generalnie zgadzamy . A różnimy się jedynie w szczegółach ale za to pięknie ;-)


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 21 sie 2011, o 11:24

Grzesiek_67 pisze: Tarcze Zimmermanna, które są w obrocie w cenach 300-700 PLN tarcza to jedne z najgorszych tarcz na rynku. Grzeją się, pękają, biją. Jednym słowem badziew.


Skąd taka opinia? Miałem Zimmermany w CTRze przez chwilę i byłem zadowolony.
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Tarcze/klocki do Legacy H6

Post 21 sie 2011, o 13:22

owoc666,
zapytaj Bryka. Bodek ( Alunetik ), który również siedzi w hamulcowym biznesie po szyję również wypowiadał się co najmniej negatywnie. Jedyna osoba ze "światka hamulcowego" która po pierwsze, że dystrybuuje tarcze Zimmermana, po drugie wie co mówi, czyli Lechu "Leszek" Ferodo - nie skreśla jednoznacznie tych tarcz, z zastrzeżeniem, że do spokojnej jazdy. Oczywiście, opinie te dotyczą tarcz Ziemmermana tzw. budzetowych. Zimmerman robi rewelacyjne tarcze (np. na pierwszym montaż do Prosiaków) ale to są kompletnie inne przedziały cenowe.

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

ODPOWIEDZ