Brak mocy Legacy 2.0 '99

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
turas
0 gwiazdek
Auto: Legacy '99 2.0 , Justy '95 1.3
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Brak mocy Legacy 2.0 '99

Post 21 wrz 2011, o 21:43

Po pierwsze chciałbym się przywitać, bo to pierwszy mój wątek na tym forum.

Chciałbym się poradzić w sprawie problemu który mnie trapi. Kupiłem Subaru Legacy 2.0 wolnossący, rok 1999 modelowo 2000.
Problem polega na tym, że samochód nie ma mocy. Jeździłem innymi legacy i nie ma porównania.

Nie wykazuje żadnych negatywnych objawów- odpala bez problemu, nie spala oleju, pracuje równo itp.

Nie wiem od czego zacząć- czy świece, czy zapchany katalizator czy może regulacja zaworów?

Może miał ktoś podobne doświadczenia?



burat
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Bielawa
Auto: Łosiarrii , Baśka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Brak mocy Legacy 2.0 '99

Post 21 wrz 2011, o 21:47

turas, może tamten był 2.5 po prostu :idea: :->
Mikołaj Rej cyt. " A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje Rajdówki mają" :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Brak mocy Legacy 2.0 '99

Post 21 wrz 2011, o 21:54

turas, napisz skąd jesteś, może ktoś będzie miał w pobliżu jakiś egzemplarz do porównania. Albo serwis do polecenia.

bajdełej, ten legac stracił moc nagle już po kupnie, czy kupiłeś go pomimo tego dziwnego braku mocy...?

turas
0 gwiazdek
Auto: Legacy '99 2.0 , Justy '95 1.3
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Brak mocy Legacy 2.0 '99

Post 21 wrz 2011, o 22:43

Jestem z Krakowa.
Generalnie samochód kupiłem w takim stanie. Dodam jeszcze, że Legacy ma zamontowaną instalację gazową, która przy zakupie trochę nie domagała dzięki czemu samochód kupiłem w okazyjnej cenie. Z instalacją się dogadałem a teraz nie mogę z resztą. A opisane problemy występują zarówno na gazie jak i na benzynie. Instalacja jest holenderska z ciekłym wtryskiem gazu.
Dodam jeszcze, że ostatni tysiąc przed czerwonym polem silnik się budzi i jakby ciągnie pełną parą.
Na pozostałych obrotach uczucie jest takie jakby auto miało 80 KM...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Brak mocy Legacy 2.0 '99

Post 21 wrz 2011, o 22:47

turas pisze: Na pozostałych obrotach uczucie jest takie jakby auto miało 80 KM...
O ile pamiętam wykres mocy wolnossącego silnika 2.0 z tej generacji, to to nie jest zbyt dalekie od prawdy, szczerze mowiąc :idea: Maks jest dopiero gdzieś między 5 a 6 tys., a wczesniej stromo.
Jesli nikt tutaj nie poradzi nic mądrzejszego, radzę wejsć na forum "reżimowe" (czyli forum.subaru - kropka zamiast kreski), znaleźć tam usera o nicku "aflinta" (trudno nie będzie, bo chyba jest modem) i jego zagadnąć.
Artur jest z Krakowa, jest w porządku, miał takie auto (nawet także zatrute gazem, chyba) i się zna na rzeczy, pewnie pomoże ocenić czy rzeczywiście jest problem, a jesli tak, to co może być przyczyną.

ODPOWIEDZ