[Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 25 cze 2012, o 13:29

Witam,

mam pytanko dotyczace pewnego dzwieku w Legacy IV :-) Otoz po przekreceniu stacyjki do pozycji "swieca lampki", spod deski rozdzelczej (gdzies tak w okolicy schowka pomiedzy nawiewami srodkowymi) slychac tak jakby cos sie tam otwieralo. Dzwiek jest cichy, trzeba sie wsluchac, trwa okolo 1s i jest to cos w rodzaju "żżżżż". Jak sie stacyjke wylaczy (lampki gasna), to jest ten sam dzwiek (cos sie zamyka?). U mnie od kilku dni wlasnie przy wylaczeniu stacyjki pojawia sie takie jakby stukanie. Tak jakby cos sie chcialo zamknac ale ma problemy. Trwa to 5-8 sekund i przestaje. Wlacze stacyjke - żżżż, wyłącze - puk puk puk, zamiast zwyklego żżżż :o
Oczywiscie tylko sobie wyobrazam ze cos sie tam zamyka/otwiera. Moje pytanie: czy ktos wie co to moze byc? Dodam, że nawiewy/klima raczej wykluczam, dzieje sie to jak sa wylaczone i niezaleznie od tego w jakiej pozycji je zostawie (przod/dol/szyba itp).

Pozdr.
morda



Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 25 cze 2012, o 13:57

A te "żżżż" to nie jest przypadkiem pompa paliwa?

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 25 cze 2012, o 20:12

Toż to klapa recyrkulacji powietrza otwiera się po przekręceniu kluczyka i zamyka po wyłączeniu stacyjki.
Godlik pisze: A te "żżżż" to nie jest przypadkiem pompa paliwa?
Pompa paliwa raczej nie jest umieszczona za deską rozdzielczą :mrgreen:
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

bzikus7
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Legacy MY06 2.0 165KM kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Odp: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 26 cze 2012, o 07:21

Zdejmij schowek i będzie miał na widoku klapkę recyrkulacji. Samo zdjęcie schowek schowka to 3 minuty roboty.
Pozdrawiam. Bzikus7.

morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 26 cze 2012, o 14:40

Dzieki za podpowiedzi. Tak mi to brzmialo jak jakies zamykanie/otwieranie czegos. Pytanko o zdjecie schowka. Czy to sie sciaga caly ten panel lacznie z nawiewami srodkowymi? Jest jakis tajny patent na zasadzie podwazenia z ktorejs strony , wykrecenia jakies srubki itp? Nie chialbym tego polamac w ferworze walki.

Pozdr.
morda

gebolp
3 gwiazdki
Lokalizacja: Rumia
Auto: OBK '07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 27 cze 2012, o 06:37

morda4u pisze: Czy to sie sciaga caly ten panel lacznie z nawiewami srodkowymi?
to nie ten schowek :o
za schowkiem pasażera jest wentylator a nad nim klapa recyrkulacji. Należy zdjąć boczną ściankę deski rozdzielczej, odhaczyć linkę tłumika otwarcia schowka, potem po otwarciu schowka, z czuciem wygiąć do środka boczne ścianki schowka, odchylić w dół i zdjąć z zawiasów. Teraz można wyjąć półeczkę za którą jest filtr kabinowy. Teraz widać co trzeba :whistle:
Sowy nie są tymi za kogo się podają (Miasteczko Twin Peaks)

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 27 cze 2012, o 08:14

...albo wziąć sekator ogrodowy, jak co poniektórzy :mrgreen:

morda4u
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Legacy 2.5i MY10, Legacy 2.0 MY06
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Legacy IV] Dzwięk po włączeniu/wyłączeniu stacyjki

Post 28 cze 2012, o 16:11

gebolp pisze: to nie ten schowek :o
za schowkiem pasażera jest wentylator a nad nim klapa recyrkulacji. Należy zdjąć boczną ściankę deski rozdzielczej, odhaczyć linkę tłumika otwarcia schowka, potem po otwarciu schowka, z czuciem wygiąć do środka boczne ścianki schowka, odchylić w dół i zdjąć z zawiasów. Teraz można wyjąć półeczkę za którą jest filtr kabinowy. Teraz widać co trzeba :whistle:
W takim razie mysle, ze to cos innego stuka. Do filtra kabinowego juz sie kiedys dobieralem i jest to po stronie pasazera, to co ja slysze jest za nawiewami srodkowymi. Ale, rozbierzemy, zobaczymy. Mam nadzieje, ze masz racje, a ja sie myle :->

Pozdr.
morda

ODPOWIEDZ