Ceny w ASO

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 15:44

Czy ktoś ma pojęcie, ile kosztuje wymiana tarcz hamulcowych i generalny przegląd (taki wg. książki serwisowej) w ASO Subaru?


(uprzejmie prosze o niekrzyżowanie mnie, jeśli tworzenie osobnego wątku jest zbyteczne :whistle: )



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 15:45

Cenę przeglądu w ASO (rekomendowaną) masz na stronie SIP.

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 26 sie 2009, o 15:50

Hmm... Dzieki. Nie wchodze na kropke, to mam za swoje. Przedzwonie do ktorejs stacji obslugi, a temat mozna skasowac :)

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 16:45

nie trzeba wchodzić na kropke http://subaru.pl/news2009n000054.html

miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 16:57

Troochę dużo.

pamejudd nie wiem czy warto się pakować w ASO. Nie lepiej podjechać np. 4turbo czy do innych speców na ogólne oględziny za 200zł? Jak coś jest do bani to wtedy robić.
Ja niedługo muszę wymienić olej i chyba właśnie przy okazji dopłacę te 200zł za przebadanie Forka, bo też niedawno go kupiłem.

Tarcze można samemu zrobić, prosta sprawa a jak chcesz aby zrobił to ktoś za Ciebie to nie musi być to ASO.
vel misza, Pozdrawiam!

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 19:01

pytałem na Litwie o koszt przeglądu Forestera. Odpowiedź 300-500 litów. Tylko że ja mam do Wilna prawie 700km. Ile razy można sobie robić wycieczkę aby zwiedzić Wilno?

miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 19:11

kurcze, może się przejadę. Ja mam 600km. Paliwo (600*2)*0.1L/km (lajtowa jazda) * 4,4zł = ok 500zł. To i tak wychodzi mniej niż w Polsce.
Ale ogólnie ta cena jest za przegląd + płyny oleje itp?
vel misza, Pozdrawiam!

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 19:12

miszozon pisze: Tarcze można samemu zrobić, prosta sprawa a jak chcesz aby zrobił to ktoś za Ciebie to nie musi być to ASO.

Tutaj akurat wypadałoby mieć czujnik zegarowy...
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 19:19

miszozon: Taki wlasnie mam zamiar; inna sprawa, ze trochę onieśmieliło mnie pytanie szefa serwisu (nie-ASO), czy mój potworek ma napęd na cztery koła. Swoja droga - przejrzalem ceny w ASO i mi szczeka opadla - duzy przeglad kosztowalby mnie w Polsce wiecej, niz w Niemcowni :o

miszozon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Forek S-turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 19:27

chyba nie warto pakować tyle kasy za ASO, ja mam rocznik 01, Ty z tego co widzę 99. Lepiej iść do dobrego mechanika. Ja mam 120km do 4turbo i taką opcję wybiorę zapewne.
Tutaj akurat wypadałoby mieć czujnik zegarowy...
no faktycznie. Ale zdobyć to chyba nie problem, a użycie jest raczej intuicyjne.
vel misza, Pozdrawiam!

tadeklodz
2 gwiazdki
Auto: forester my09
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 21:23

Ale ogólnie ta cena jest za przegląd + płyny oleje itp?miszozon


Nie dopytywałem szczegółów. Piewszy zrobiłem na Tuwima za 630 zł ze wszystkim

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 26 sie 2009, o 22:08

tadeklodz,
trochę drogo, jak za wymianę oleju i być może podłączenie pod SSM.

Ale oczywiście rozumiem Ciebie, masz nowe auto, na gwarancji. Bez wyjścia.

ASO dla starszych aut jest chyba najgorszym z możliwych wyjść (no może za wyjątkiem MTS Dzierżoniów :-) .

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Karlo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa/Łomża
Auto: Żabka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 21:37

miszozon pisze:
nie wiem czy warto się pakować w ASO. Nie lepiej podjechać np. 4turbo czy do innych speców na ogólne oględziny za 200zł?
w serwisie na al. Krakowskiej za takie oględziny chcieli ode mnie 150 zł :!:

miszozon pisze:chyba nie warto pakować tyle kasy za ASO.....Lepiej iść do dobrego mechanika. Ja mam 120km do 4turbo i taką opcję wybiorę zapewne.
przeglądając to forum oraz forum z . postanowiłem się zarejestrować i napisać coś od siebie. mianowicie zachęcony opiniami o serwisie w Mysiadle wysłałem zapytanie o koszty przeglądu w żabie. wcześniej takie zapytanie wysłałem do serwisu na al. Krakowskiej - tu sprawdzałem auto przed zakupem. ;-)

po otrzymaniu odpowiedzi, ku mojemu zaskoczeniu ASO z al. Krakowskiej jest tańsze o 300 zł :!: :o

dodam, że żaba też musi dojechać ok. 150 km do Warszawy.

tu pojawiły się moje wątpliwości....może coś doradzicie bo nawet głupi filtr oleju a nie paliwa ( sorka za pomyłkę ) w ASO wychodzi 6 zł taniej :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 1 wrz 2009, o 23:12 przez Karlo, łącznie zmieniany 1 raz.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 21:58

Karlo, tutaj spokojnie możesz spytać Azraela skąd różnica w cenie. Może zakres usługi lub też użyte części/płyny są inne ?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:11

Karlo, to dosc spora roznica i warto by bylo zapytac skad sie wziela. Zwykle ASO jest drozsze niz inne firmy. Z drugiej strony 4turbo i inne nie reklamuja sie jako najtansze firmy swiata. Zalete masz taka, ze w przypadku 4t, carfita i wielu innych firm duperele mozesz zakupic praktycznie od reki ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:13

Cóż mogę powiedzieć, nie znam szczegółów zakresu czynności na al. Krakowskiej i nie mogę za nich odpowiadać, mogę mówić o tym co my robimy. Uważam że fachowość i skuteczność w wykrywaniu różnych mankamentów aut naszych przeglądów przed zakupem jest taka że 200zł nie jest wygórowaną kwotą.
Rzeczywiście niektóre części oryginalne potrafią być u nas droższe o kilka procent, szczególnie przy tegorocznym niestabilnym rynku walutowym, jeżeli ktoś z tego powodu woli konkurencję to nam przykro ale nic na to nie poradzimy, sądzę że jak ktoś ceni fachowość to jednak prędzej czy później do nas trafi i już zostanie.

Niedźwiedź
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:15

Chloru pisze: Karlo, tutaj spokojnie możesz spytać Azraela skąd różnica w cenie. Może zakres usługi lub też użyte części/płyny są inne ?
czekamy na AZa i :cofee:
Obrazek
Obrazek

Karlo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa/Łomża
Auto: Żabka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:28

dzięki za odpowiedzi świeżakowi :oops:
Chloru pisze:Karlo Może zakres usługi lub też użyte części/płyny są inne ?
patrząc na oba kosztorysy zakres jest identyczny. wszystko szczegółowo opisane w obu przypadkach i to się chwali bo wiem za co płacę.

remek pisze:Karlo, to dosc spora roznica i warto by bylo zapytac skad sie wziela. Zwykle ASO jest drozsze niz inne firmy. Z drugiej strony 4turbo i inne nie reklamuja sie jako najtansze firmy swiata. Zalete masz taka, ze w przypadku 4t, carfita i wielu innych firm duperele mozesz zakupic praktycznie od reki ;-)
stąd moje zdziwenie po przeczytaniu, że nie warto pakować się w ASO. dodam, że ASO zaproponowało wykonanie przeglądu w ciągu kilku godzin a nieASO w ciągu 2 dni. nie znam się na tym ale sam nie wiem co zrobić. :roll:

a jak się do tego ma klub Subaru? podobno jeszcze taniej w ASO? czy to jeszcze aktualna sprawa?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:34

Karlo, u nas też jest zniżka dla forumowiczów ;-)


Jeżeli chodzi o przegląd 100kkm to nie wiem jak ASO chce wyregulować zawory w kilka godzin jak manual przewiduje bodajże 10h na sama tę operację (strzelam z głowy).

Niedźwiedź
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:36

Karlo, pamiętaj , że ASO i 4T to nie są jedyne "stacje obsługi" na poziomie w Wawie. Tam sprawdzałeś ceny?
Obrazek
Obrazek

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:36

Karlo, ja w Klubie Subaru członkiniowałam przez rok. 2 czy 3 ASO które w tym czasie nawiedziłam nic nie wiedziały o istnienu tego klubu, o zniżkach nie wspominając. Dostałam za to ze 3-4 razy "Plejady" i basta. Nie za wiele jak na koszt składki członkowskiej :roll:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:41

Karlo pisze: a jak się do tego ma klub Subaru? podobno jeszcze taniej w ASO? czy to jeszcze aktualna sprawa?
Jest taniej, ale musisz sobie kartę kupić. O ile dobrze pamiętam, to, jeżeli kupiłeś auto w sieci SIP, za kartę płacisz 120 zł/rok. Jeżeli poza siecią SIP - 240 zł/rok.
Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.klub.subaru.pl/

Jeżeli chodzi o ASO i nieaso, to w uproszczeniu można powiedzieć, że tylko z niektóych ASO ludzie są zadowoleni (MTS w Dzierżoniowie, Emil Frey w Krakowie, Konto usunięte chwalił też serwis w Białymstoku). Natomiast 4turbo oraz Carfit zbierają raczej pozytywne opinie.

Niedźwiedź
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: SI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:45

So What! pisze: Natomiast 4turbo oraz Carfit zbierają raczej pozytywne opinie.
podobnie B22 i Józefów :roll:
Obrazek
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:52

So What! pisze:że tylko z niektóych ASO ludzie są zadowoleni (MTS w Dzierżoniowie, Emil Frey w Krakowie, Konto usunięte chwalił też serwis w Białymstoku).
Dodałbym serwis w Mikołowie. Dopóki korzystałem, raczej pozytywne wrażenia. I opinie innych, które można przeczytać/usłyszeć, też głównie pozytywne.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 22:59

Ok. Czyli godne polecenia są:
:arrow: ASO: MTS w Dzierżoniowie, Emil Frey w Krakowie, GRAFIX w Białymstoku, Gruchel w Mikołowie
:arrow: nieaso: 4turbo w Warszawie oraz Katowicach, Carfit w Nowym Sączu, B22 oraz Józefów

ODPOWIEDZ