Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 13:59

Konto usunięte pisze: starałem się używać tych płatów, ale nadal za cholerę nie wiem czemu ona dudni :-p
Gdyż albowiem podłoga nie jest przyklejona do wylewki, są pod nią puste przestrzenie i brakuje należytej izolacji ;-)



busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 14:29

tu nie chodzi tylko o przyklejenie do wylewki, tylko zastosowanie izolacji w formie pianki, folii, wełny lub innego materiału do tego przeznaczonego
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 14:49

busik pisze:
tu nie chodzi tylko o przyklejenie do wylewki, tylko zastosowanie izolacji w formie pianki, folii, wełny lub innego materiału do tego przeznaczonego
Jak podłoga jest "pływająca" (np. panele),niż w przypadku np. parkietu/mozaiki.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 15:30

pod parkiet też są specjalne maty wygłuszające - dlatego mówię, że nie chodzi tylko o przyklejenie, ale również izolację wygłuszającą
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 15:36

Konto usunięte pisze:starałem się używać tych płatów, ale nadal za cholerę nie wiem czemu ona dudni
pisząc oględnie dlatego, że jak stawiasz stopę w miejscu, gdzie podłoga (ta pozioma, cienka płyta wykonana z połączonych kształtowo elementów) nie opiera się o deskę, o dziwnej nazwie, to podłoga się ugina. a ponieważ (ponieważ idzie) za chwilę zabierasz z miejsca ugięcia swój ciężar, to podłoga się odpręża. i się generuje fala. pod deską jest pusta przestrzeń, więc fala prawie nie tłumiona "lecise" w różne strony i spotyka a to podłogę a to deskę a to wylewkę.... i się odbija. i tak parę razy. jak w pudle gitary. a że fala (a raczej cała ich banda) ma taką, a nie inną częstotliwość, to DUDNI.

i uprzedzam: na dodanie materiału tłumiącego do powyższej opowieści i używanie słów typu "dyssypacja" nie dam się podpuścić.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 15:54

So What! pisze:będzie miał ekipę budowlańców intelektualistów
nawet nie macie pojęcia, jakie przeżywam katusze lingwistyczne. zwykła drewniana kratownica to jakieś krokwie i krzyżulce. według konstruktora, żeby sufit W MAŁYM DOMKU się nie zawalił potrzeba do betonu dodać odpowiednich 3mm stali/m^2. podciąg to nie żaden podciąg, tylko belka. kształtowa. nadproże nie ma nic wspólnego z progiem...

kto to q...wa wszystko wymyślił
:x :x :x

niektórzy nawet mi tłumaczą, do czego ten podciąg służy. :thumb:


Konto usunięte pisze:podobno damaz buduje swój pierwszy dom
pfy! jakbyście mnie nie znali.
mocą rysunków, planów i pozwoleń już jeden zbudowałem. była to wersja alfa. teraz powstaje wersja beta. z punktu widzenia planów i pozwoleń prawie drugi. domek.
:whistle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 16:01

damaz pisze: nadproże nie ma nic wspólnego z progiem...

trudno się z tym zgodzic w przypadku nadproża drzwi :giggle:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 16:07

wyjątek potwierdzający.
:-p :-p :-p

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 16:22

busik pisze:pod parkiet też są specjalne maty wygłuszające - dlatego mówię, że nie chodzi tylko o przyklejenie, ale również izolację wygłuszającą
Maty wygłuszające pod parkiet? Nie za bardzo sobie wyobrażam przyklejanie np. parkietu przemysłowego z małych i wąskich listewek do elastycznego podłoża. No ale dziś prawie wszystko jest możliwe.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 16:41

Konto usunięte, jeżeli ma być szybko to tylko podłoga pływająca ( możesz nawet sam się pobawić z układaniem), jeżeli masz czas , mocne nerwy i więcej pieniędzy do wyłożenia szukaj deski-parkietu-mozaiki i dobrego wykonawcy który ładnie przyklei

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 18:17

Konto usunięte pisze:starałem się używać tych płatów, ale nadal za cholerę nie wiem czemu ona dudni :-p
Wyobraź sobie struny naciągnięte w gitarze. Potem wypchaj gitarę szmatami albo wełną, to zrozumiesz.
Coś więcej tłumaczyć?

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 19:08

Konto usunięte pisze:starałem się używać tych płatów, ale nadal za cholerę nie wiem czemu ona dudni :-p
Niech se dudni ile wlezie. Musisz FIDO_ zastosować technologię room in room znaną ze studiów dzi∑ekowych. Izolacja na około. Żaden sąsiad cię nie wnerwi. Proste rozwiązanie:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=LTH7FTfVOGs
Tu dla młodego perkusisty

Link: http://www.drummagazine.com/features/po ... me-Studio/
Tutaj z kolei jednakowoż wersja profi: miałem takie u siebie w pracy małe do odsłuchu. Parę studiów w kraju jest zrobionych przez niego.
http://www.munro.co.uk/
W kązdym razie może się odizolować - zajmuje plac.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 21:36

damaz pisze:
Konto usunięte pisze:starałem się używać tych płatów, ale nadal za cholerę nie wiem czemu ona dudni
pisząc oględnie dlatego, że jak stawiasz stopę w miejscu, gdzie podłoga (ta pozioma, cienka płyta wykonana z połączonych kształtowo elementów) nie opiera się o deskę, o dziwnej nazwie, to podłoga się ugina. a ponieważ (ponieważ idzie) za chwilę zabierasz z miejsca ugięcia swój ciężar, to podłoga się odpręża. i się generuje fala. pod deską jest pusta przestrzeń, więc fala prawie nie tłumiona "lecise" w różne strony i spotyka a to podłogę a to deskę a to wylewkę.... i się odbija. i tak parę razy. jak w pudle gitary. a że fala (a raczej cała ich banda) ma taką, a nie inną częstotliwość, to DUDNI.

i uprzedzam: na dodanie materiału tłumiącego do powyższej opowieści i używanie słów typu "dyssypacja" nie dam się podpuścić.
zawsze można wytworzyć próżnię pod podłogą, nic się nie odbije. :whistle:

:giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 22:04

w tym miejscu można też zrobić szeroką paralelę do obrazu (to też slang) "Grawitacja", w którym przestrzeń kosmiczna pełna jest dźwięków i kolorów. i w którym obiekty o konkretnej masie, poruszające się z prędkością rzędu 10 km/s (kilometrów na sekundę) dają się okiełznać kowbojom kosmosu jak cielaki w zagrodzie.


ale to tylko paralela.



bo ta próżnia to skomplikowana do zrobienia jednak jest. znacznie prościej jest umieścić w każdej wnęce mikrofon, malinę i głośnik. w momencie pojawienia się fali dźwiękowej mikrofon przekazuje ją malinie do analizy a malina, po przeanalizowaniu, przesyła do głośnika receptę na falę o odpowiednich parametrach, tłumiącą hałas. maliny są tanie. wystarczy napisać "parę" linii kodu. :whistle:


:evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 22:19

damaz pisze:
bo ta próżnia to skomplikowana do zrobienia jednak jest.

do zrobienia nie, do utrzymania tak. zresztą wtedy trzeba dać grubsze deski i te sprawy. ;-)

a z malinką, to niezłego suba można przy okazji zrobić. cała sala skacze. :giggle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 28 wrz 2016, o 22:38

damaz pisze: znacznie prościej jest umieścić w każdej wnęce mikrofon, malinę i głośnik. w momencie pojawienia się fali dźwiękowej mikrofon przekazuje ją malinie do analizy a malina, po przeanalizowaniu, przesyła do głośnika receptę na falę o odpowiednich parametrach, tłumiącą hałas. maliny są tanie. wystarczy napisać "parę" linii kodu. :whistle:
To już prościej kupić słuchawki :giggle:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 29 wrz 2016, o 11:52

tera wiem, dlaczego Konto usunięte potrzebuje dobrze wyciszoną podłogę
Obrazek
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 29 wrz 2016, o 12:01

"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 29 wrz 2016, o 14:13

Kubik1 pisze:
Konto usunięte pisze:starałem się używać tych płatów, ale nadal za cholerę nie wiem czemu ona dudni :-p
Wyobraź sobie struny naciągnięte w gitarze. Potem wypchaj gitarę szmatami albo wełną, to zrozumiesz.
Coś więcej tłumaczyć?
O! Dziękuję bardzo za wyjaśnienie tematu. Mając średnie wykształcenie muzyczne w klasie gitary klasycznej, dopiero teraz zrozumiałem.

Muszę między legary wsadzić gitary wypchane szmatami :-p

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 29 wrz 2016, o 15:26

Konto usunięte pisze:
Muszę między legary wsadzić gitary wypchane szmatami :-p
Przy okazji będzie mniejsza kubatura i oszczędzisz na ogrzewaniu :-d Same plusy :mrgreen:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 30 wrz 2016, o 07:50

Konto usunięte pisze: Muszę między legary wsadzić gitary wypchane szmatami

Ale gdybyś czasem miał tam wkładać jakiegoś fajnego klasyka 3/4 to daj znać bo szukam takiej gitary dla syna który dopiero co zaczął szkołę muzyczną ;)
pozdrawiam
Grzegorz

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 30 wrz 2016, o 08:49

Grzegorz pisze: Ale gdybyś czasem miał tam wkładać jakiegoś fajnego klasyka 3/4 to daj znać bo szukam takiej gitary dla syna który dopiero co zaczął szkołę muzyczną ;)

Super! doskonały wybór. A offtopując, zapytaj śmiało pana od gitary czy nie przejedzie się z Wami do salonu, żeby coś wybrać. Jestem pewien, że zrobi to z chęcią.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 30 wrz 2016, o 12:57

Konto usunięte pisze:offtopując
a co to znaczy? nie znam takiego słówka...

:-p

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 30 wrz 2016, o 13:38

to cos podobnego do wyguglac, albo wygooglac ;-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 30 wrz 2016, o 13:46

maiłem raczej na myśli znaczenie tego słówka w kontekście tego forum
:mrgreen:

ODPOWIEDZ