Kącik hipochondryka

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 00:02

inquiz pisze: UK gdzie taka edukacja jest powszechna
Z tego co czytałem - w UK mają potężny problem z brakiem świadomości wśród młodzieży.
Ilość nastoletnich ciąż jest makabrycznie duża. Opieka społeczna nie wyrabia.


Death ain't nothin' but a heartbeat away...

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 02:21

Kruszyn pisze: Jeszcze jest uskuteczniane kurewstwo lekarzy którzy przyjmują w prywatnych gabinetach a badania robią w szpitalach ,przychodniach gdzie pracują na sprzęcie państwowym :wall: :x :wall: :x
Więc owoc666, masz racje ,że merole lekarzy nie są juz tylko z L-4


No tak robią, z czegoś żyć trzeba.


Mogłeś iść na medycynę i żyć jak król (bo chyba tak uważasz).
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 02:51

owoc666 pisze: No tak robią, z czegoś żyć trzeba.


Z tego co wiem to studiujesz medycynę więc pewnie pochodzisz z rodziny lekarskiej ( tak przypuszczam) to dla Ciebie może normalne zachowanie . Wkurza mnie opowiadanie bajek jak to jest źle lekarzom ,znam wielu z warszawskich szpitali i wiem jaka u nich"bida". Zresztą muszą jakoś zarobić żeby dzieci mogły spokojnie studiować medycynę :giggle: Oczywiście nie traktuj tego posta personalnie :evilgrin:
A to ,że chory jest cały system służby zdrowia to już oddzielny temat.
owoc666 pisze:

Mogłeś iść na medycynę i żyć jak król (bo chyba tak uważasz).
owoc666, dobrze ,ze wiesz co ja uważam :-d Szkoda ,że nie było tego forum z dwadzieścia parę lat wcześniej ,bo pewnie dzięki Twojej radzie byłby lekarzem no i żyłbym jak król . :evilgrin:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 03:44

Najbardziej wkurzające w tej fikcji pt. "darmowa służba zdrowia" jest to, że w przypadku konieczności pójścia na załóżmy jakiś zabieg, trzeba w większości przypadków (wiadomo co)* lekarzowi prowadzącemu, żeby otrzymać należytą opiekę i nie zostać potraktowanym jak śmieć...
Żeby była jasność - ja podczas moich przejść szpitalnych miałem to szczęście trafić na lekarzy przez duże "L" i nie było takiej konieczności.

*-wybaczcie zagadki, ale już raz się spowiadałem w CBA z posta napisanego na forum i nie mam zamiaru więcej

van Troff
0 gwiazdek
Lokalizacja: WN.....
Auto: Impreza, że hej!
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 04:38

Przeczytałem od początku całą dyskusję i dziękuję Bogu /w zasadzie sam sobie/, że jestem Lekarzem weterynarii. A kiedyś zdawałem, i dostałem się! również na medycynę... W Weterynarii wszystko,poza czterema ośrodkami w kraju, jest prywatne. Ceny dyktuje rynek. W moim, dobrze pojętym, interesie jest dobrze wyleczyć zwierzę. Ludzie oceniają mnie, po tym , jakim jestem lekarzem...Dlatego leczę najlepiej jak potrafię. I mam pacjentów.. To cudowne.I takie proste.
Pozdrawiam!!!

michal
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Radom
Polubił: 57 razy
Polubione posty: 13 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 09:01

Z jednej strony wieszacie pół schroniska na Paluchu na lekarzach. Z drugiej strony, znam lekarzy którzy poszli na studia "z powołania" ez pleców w środowisku i to też jest ciekawa opowieść.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 10:19

owoc666 pisze: Kruszyn napisał(a):Jeszcze jest uskuteczniane kurewstwo lekarzy którzy przyjmują w prywatnych gabinetach a badania robią w szpitalach ,przychodniach gdzie pracują na sprzęcie państwowym :wall: :x :wall: :x
Więc owoc666, masz racje ,że merole lekarzy nie są juz tylko z L-4
owoc666 pisze: No tak robią, z czegoś żyć trzeba.
No jasne, lekarze to takie biduleńki są że już wszystko im wolno żeby tylko z głodu nie pomarli
a robią to wszystko mając na uwadze dobro pacjenta ,szkoda tylko że jak strajkowali to nie pozamykali też swoich prywatnych gabinetów :evilgrin: .Są lekarze z prawdziwego zdarzenia ale już ze świecą ich szukać niestety .
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 10:54

WRC fan pisze: Żeby była jasność - ja podczas moich przejść szpitalnych miałem to szczęście trafić na lekarzy przez duże "L" i nie było takiej konieczności.


To jest prawo kliniki. Najgorzej jest w placówkach powiatowych, czy wiejskich ośrodkach zdrowia.
Kruszyn pisze: Z tego co wiem to studiujesz medycynę więc pewnie pochodzisz z rodziny lekarskiej ( tak przypuszczam) to dla Ciebie może normalne zachowanie . Wkurza mnie opowiadanie bajek jak to jest źle lekarzom ,znam wielu z warszawskich szpitali i wiem jaka u nich"bida". Zresztą muszą jakoś zarobić żeby dzieci mogły spokojnie studiować medycynę :giggle: Oczywiście nie traktuj tego posta personalnie :evilgrin:
A to ,że chory jest cały system służby zdrowia to już oddzielny temat.


Nie traktuję, bo u mnie w rodzinie od 4 pokoleń nie było żadnego lekarza. No i studia są darmowe.


Zresztą nie chce mi się dyskutować na tym poziomie, lekarzy tacy, owacy - tylko potem jak się ląduje w szpitalu to jest: "ratuj!".

Jeśli ton zostanie utrzymany - dla mnie EOT.
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 11:36

Trochę czas przeszły z tymi kiepskimi zarobkami, dawno nie było protestu (poprzednie były skuteczne) a lekarze faktycznie zarabiają dobrze, zapomina sie tylko o tym, że aby żyli "jak króle" (to pomijając wysiłek edukacyjny) muszą "troszke" więcej godzin na pracę poświęcić niż tradycyjny etat

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 12:53

a propos badań i tytułu wątku miałem kiedyś takiego kolegę z DW który ubzdurał sobie że może mieć raka jąder - no i badał i macał je co chwilkę aż mu spuchły i zsiniały - wtedy to dopiero wpadł w panikę :giggle:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 14:32

owoc666 pisze: No tak robią, z czegoś żyć trzeba.
Ale uważasz, że to jest w porządku ?

esilon pisze: Trochę czas przeszły z tymi kiepskimi zarobkami, dawno nie było protestu (poprzednie były skuteczne)
Ostatnio był protest w Krośnie bodajże - lekarze protestowali przeciwko nowemu dyrektorowi szpitala, który skutecznie wyciągnął szpital z długów. No ale lekarzom nie spodobało się m.in. to, że byli rozliczani z czasu pracy i musieli kartę podbijać...

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 14:58

WRC fan pisze: Ostatnio był protest w Krośnie bodajże - lekarze protestowali przeciwko nowemu dyrektorowi szpitala, który skutecznie wyciągnął szpital z długów. No ale lekarzom nie spodobało się m.in. to, że byli rozliczani z czasu pracy i musieli kartę podbijać...

WRC fan, ale takie przypadki są w każdym środowisku , najgorsze w zmianach są własnie zmiany ,tu i teraz,

cięzko wytłumaczyć większej liczbie osób, że będzie lepiej ale trzeba też dać cos od siebie ;-)

chcę , chcę,ja , ja , to ludzkie jest nie tylko lekarskie :->

ale co ciekawe, przychodnie prywatne (podpisujące kontrkaty z NFZ )sa najpręzniej rowijającym się segmentem "gospodarki" w Kielcach, w miarę snensownie to działa (dopuki limit się nie wyczerpie :roll: ) , własny lokal własny sprzęt , kolejka dla refundowanych, bez kolejki za kesz

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 9 sty 2010, o 15:58

WRC fan pisze: Ale uważasz, że to jest w porządku ?


Nie.
esilon pisze:
ale co ciekawe, przychodnie prywatne (podpisujące kontrkaty z NFZ )sa najpręzniej rowijającym się segmentem "gospodarki" w Kielcach, w miarę snensownie to działa (dopuki limit się nie wyczerpie :roll: ) , własny lokal własny sprzęt , kolejka dla refundowanych, bez kolejki za kesz

Taka jest przyszłość, NZOZy.
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 00:04

owoc666 pisze: Taka jest przyszłość, NZOZy.
plus zdjęcie monopolu ubezpieczeniowego - konkurencja z drugiej strony też by się przydała.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 00:07

inquiz pisze: plus zdjęcie monopolu ubezpieczeniowego - konkurencja z drugiej strony też by się przydała.

Jak tak ostatnio napisałem, to się dowiedziałem, że jestem niedoświadczonym liberałem :-p A myślałem, że po prostu nie daję się nabrać na marketing :cofee:

A w ogóle to 100% racji, tylko że w naszym socjalistycznym grajdołku nikt do tego nie dopuści...

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 00:10

Konto usunięte pisze: Jak tak ostatnio napisałem, to się dowiedziałem, że jestem niedoświadczonym liberałem :-p
stanowimy tutaj mniejszościową grupę oszołomów :whistle:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 00:12

O to to to, ale Alek miał raczej na myśli że jest bardziej doświadczony i dlatego wie, że ludzi trzeba objąć przymusowym ubezpieczeniem emerytalnym - dla ich dobra :lol: :giggle: :roll:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 01:51

Konto usunięte pisze: dla ich dobra :lol: :giggle: :roll:
wolę swoje dobra zatrzymać dla siebie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 09:35

inquiz pisze: wolę swoje dobra zatrzymać dla siebie.
A jak Ci Twoje dobra np. bank przechula?
Ziemia i nieruchomości wtedy do ludzi, zwlaszcza, jak tylko w jedną wymarzoną rzecz kasę utopisz...
Śniegu nie będzie, więc wyciągi stoją, w rzece ryby wytrują, wędkarze nie przyjadą. Ot rzeczywistość...
Dolce far niente ;-)

maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 13:28

van Troff pisze:Przeczytałem od początku całą dyskusję i dziękuję Bogu /w zasadzie sam sobie/, że jestem Lekarzem weterynarii. A kiedyś zdawałem, i dostałem się! również na medycynę... W Weterynarii wszystko,poza czterema ośrodkami w kraju, jest prywatne. Ceny dyktuje rynek. W moim, dobrze pojętym, interesie jest dobrze wyleczyć zwierzę. Ludzie oceniają mnie, po tym , jakim jestem lekarzem...Dlatego leczę najlepiej jak potrafię. I mam pacjentów.. To cudowne.I takie proste.
Pozdrawiam!!!
Chylę czoło przed Tobą! Naprawdę piękny zawód!
A co mnie dziwi, dla czego skomplikowana operacja psa kosztuje np. 2kPLN a człowieka 100kPLN :?: Konkurencja :?:

maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 13:32

esilon pisze:Trochę czas przeszły z tymi kiepskimi zarobkami, dawno nie było protestu (poprzednie były skuteczne) a lekarze faktycznie zarabiają dobrze, zapomina sie tylko o tym, że aby żyli "jak króle" (to pomijając wysiłek edukacyjny) muszą "troszke" więcej godzin na pracę poświęcić niż tradycyjny etat

No właśnie "troszkę" to ile?
Ostatnio na wycieczce w Egipcie podróżowałem z małżeństwem lekarskim. Październik 2009 a oni byli już w kilku krajach tropikalnych a na przyszły rok (2010) planują juz kilka następnych :roll: To za te "nadpracowane" godziny?

maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 13:34

owoc666 pisze:
Zresztą nie chce mi się dyskutować na tym poziomie, lekarzy tacy, owacy - tylko potem jak się ląduje w szpitalu to jest: "ratuj!".
Z całym szacunkiem ale nic głupszego to chyba Ci do głowy nie przyszło :-(

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 13:41

maf1 pisze:No właśnie "troszkę" to ile?
Ostatnio na wycieczce w Egipcie podróżowałem z małżeństwem lekarskim. Październik 2009 a oni byli już w kilku krajach tropikalnych a na przyszły rok (2010) planują juz kilka następnych :roll: To za te "nadpracowane" godziny?
Moim zdaniem lekarze mają bardzo wysoki poziom życia. Żeby oddać im sprawiedliwość, pracują ciężko. Ale warunki mają bardzo wysokie. Mamy tu przez miedzę małżeństwo lekarzy i właśnie wrócili z 3 tygodniowego safari w Afryce. Podobnie jak spotkani przez Mafi'ego ciągle jeżdżą w egzotyczne miejsca.

I bardzo dobrze, że jeżdżą, niech każdy wydaje ciężko zapracowane pieniądze w sposób jaki uważa za słuszny. Ale nie mówmy, że lekarze mają źle, bo to nie jest prawda (przynajmniej statystycznie).

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 13:48

Konto usunięte pisze: Ale nie mówmy, że lekarze mają źle, bo to nie jest prawda (przynajmniej statystycznie).


Ale czy ja gdzieś tak napisałem?

Nie, ale naprawdę trzeba zapierdalać, żeby do czegoś dojść. Bo czasy 20-tek od pacjentów w wiejskich ośrodkach zdrowia się kończą i moje pokolenie już ich nie będzie miało.
maf1 pisze: A co mnie dziwi, dla czego skomplikowana operacja psa kosztuje np. 2kPLN a człowieka 100kPLN :?: Konkurencja :?:
Załamałem się.

Może dlatego, że jak pies zdechnie podczas operacji to wystarczy go zakopać? Chciałbyś, żeby takie samo podejście było do bliskiej Ci osoby?
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kącik hipochondryka

Post 10 sty 2010, o 13:50

owoc666 pisze: Nie, ale naprawdę trzeba zapierdalać, żeby do czegoś dojść. Bo czasy 20-tek od pacjentów w wiejskich ośrodkach zdrowia się kończą i moje pokolenie już ich nie będzie miało.

i to jest własnie kicha, że musi zapierdzielac w dzisięciu miejscach albo 380h/ miesiąc, wolałbym, żeby zarabiali super dobrze w normalnym wymiarze godzin


wtedy pójdę na badania :-> :mrgreen:

ODPOWIEDZ