W kolejce do kina

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: W kolejce do kina

Post 15 sty 2017, o 00:22



"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: W kolejce do kina

Post 15 sty 2017, o 11:58

Chyba się wybierzemy na powidoki i wielki mur.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: W kolejce do kina

Post 17 sty 2017, o 00:43

Robert, dzięki za rekomendację. Dawno nie oglądałem tak mocnego kina. Rewelacja, warto oglądać z partnerem/partnerką ;-)

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: W kolejce do kina

Post 17 sty 2017, o 09:19

Wiadomo że de gustibus ... ale imho słaby ten film jest, oglądałem z żoną ;)
pozdrawiam
Grzegorz

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: W kolejce do kina

Post 17 sty 2017, o 13:17

Grzegorz pisze: Wiadomo że de gustibus ...
Oczywiście, niemniej jednak na całym świecie ma bardzo przychylne opinie krytyków i widzów.
Grzegorz pisze: ale imho słaby ten film jest,
Jakieś konkretne zarzuty? Bo jeden "znawca", autor negatywnej opinii napisał, że spodziewał się komedii, a film okazał się być smutnym i dlatego ocenia go słabo :giggle: (Tutaj dobrym przykładem może być nasza rodzima "Drogówka", gdzie zwiastuny w zasadzie nie miały nic wspólnego z klimatem filmu)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: W kolejce do kina

Post 17 sty 2017, o 13:20

rrosiak pisze: Jakieś konkretne zarzuty?
Wróciły wspomnienia? ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: W kolejce do kina

Post 17 sty 2017, o 13:27

rrosiak pisze:
Grzegorz pisze: Wiadomo że de gustibus ...
Oczywiście, niemniej jednak na całym świecie ma bardzo przychylne opinie krytyków i widzów.
Grzegorz pisze: ale imho słaby ten film jest,
Jakieś konkretne zarzuty? Bo jeden "znawca", autor negatywnej opinii napisał, że spodziewał się komedii, a film okazał się być smutnym i dlatego ocenia go słabo :giggle: (Tutaj dobrym przykładem może być nasza rodzima "Drogówka", gdzie zwiastuny w zasadzie nie miały nic wspólnego z klimatem filmu)
Też jestem ciekaw zarzutów i oczekiwań Grzegorza. Filmy jest IMHO genialnym obrazem współczesnych związków między ludźmi i tego jak technologia się do rozpadu tych związków przyczynia.

Grzegorz, może po prostu usnąłeś na początku? Po pierwszych 20 minutach nudnych dialogów, też zacząłem się zastanawiać co też Robert nam polecił :-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: W kolejce do kina

Post 17 sty 2017, o 13:45

Przyznaję, że przewinąłem tego posta ze zwiastunem, ale Wasze posty przekonały mnie żeby jednak do niego wrócić.
Zaintrygował mnie, muszę koniecznie obejrzeć.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 12:48

Nie usnąłem. Nie wydaje mi się żeby był obrazem współczesnych związków, na szczęście - tym bardziej genialnym. Ale to moje subiektywne zdanie ;) Raczej jakiegoś marginesu-wyobrażasz sobie sytuacje że twoja żona/partnerka/siostra/znajoma ściąga majtki bo tak chce jej internetowa znajomość?? To jakaś wydumka. A to że się zdradzają to klasyka, technologia teraz to ułatwia bardziej niż kiedyś. Nic odkrywczego. Razi też, mocne przejaskrawienie problemu, bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby w towarzystwie kilku par wszyscy wszystkich zdradzali i okłamywali, to nawet chyba w M jak miłość tak dobrze nie ma ;)
pozdrawiam
Grzegorz

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 14:17

Nie chcę spojlerować, ale wygląda na to, że po prostu tego nie zrozumiałeś, albo zbyt odniosłeś to do rzeczywistości :-)

Jeśli mąż nie śpi z żoną, albo żona nie śpi z mężem od długiego czasu, z jakichkolwiek powodów, to zupełnie naturalne jest, że odrzucony partner zaczyna szukać potwierdzenia swojej atrakcyjności i zaspokojenia podstawowych potrzeb na zewnątrz. Również, a może przede wszystkim w sieci, która wydaje się bezpiecznym medium, bo można potwierdzać swoją atrakcyjność na odległość, bez wchodzenia w bezpośredni kontakt - a więc bez fizycznej zdrady.

Dlatego wątek z majtkami, choć trochę osobliwy, wcale mnie jakoś szczególnie nie dziwi. Facet nie śpi z żoną od dawna, to ona szuka kogoś, kto ją doceni na zewnątrz. I tam realizuje swoje fantazje. Całkowicie normalne. Zwłaszcza, że dziś jest o to tak łatwo...

Film to dzieło artystyczne, zachwycamy się Woody Allenem, mimo, że kompresuje w swoich filmach historie, którymi można by obdzielić dziesiątki osób. Podobnie choćby Tarantino, czy twórcy filmów SF, fantasy itp . Gdybym przekładał każdy film na jego realizm i odniesienie do mojego życia, to żaden by mi się nie podobał :-)

Dlatego DLA MNIE póki co jest to najlepszy film roku 2017 8-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 14:33

Film musi być niezły , bo rozpętał dyskusje. To chyba go obejrzę.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 14:56

A co wpływa że dany film traktujemy jako arcydzieło albo jako megafajny? Zależy od różnych rzeczy prawda? W przypadku fantastyki nie spodziewamy się realizmu tylko ciekawej fabuły, dobrych efektów, zaskakujących momentów itp. Dla komedii ma być śmiesznie do bólu. Cechą wspólną jest dobra gra aktorska, scenariusz, dialogi Panie, i jakiś element zaskoczenia, coś nieuchwytnego co wpływa że po seansie ciągle myślimy o nim. Ten film nie jest fantastyczny czy komediowy (chociaż elementy komediowe są i te mi się podobały) tylko obyczajowy. Porusza kwestię relacji międzyludzkich. W takich obrazach oczekuje albo czegoś odkrywczego z czego dotychczas niezdawałem sobie sprawy albo pokazania czegoś co już wiem w sposób zupełnie inny albo obrazu poruszającego, przenikającego do szpiku kości. Tutaj mnie nic nie poruszyło, niczego odkryczego się nie dowiedziałem, gra aktorska średnio dobra ale tez bez jakiś nadzwyczajności. Ot historia o tym, że ludzie się okłamują i zdradzają co jest smutne a puenta cóż, nie będę komentował żeby nie zdradzać ;)

A w ogóle to pewnie nie zrozumiałem ;)
pozdrawiam
Grzegorz

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 15:00

Grzegorz, zapytałeś o konkret - majtki - twierdząc, że to totalna wydumka. To wyjaśniłem :-) Każdy ma prawo do własnej oceny.

Aha, film jest na filmy.to https://filmy.to/film/Dobrze_sie_klamie ... 2016,93841 - najlepiej samemu wyrobić sobie opinię

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 22:55

Zajebisty!

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 23:12

Tez właśnie obejrzeliśmy. Dzieki rrosiu za kawał dobrego filmu. Naprawdę zajefajny :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: W kolejce do kina

Post 18 sty 2017, o 23:52

Grzegorz, nie przejmuj się :-)

ja raczej gustuję w tak niezrozumiałych filmach jak Matrix, czy Lucy. piszę "niezrozumiałych" bo pamiętam reakcje interlokutorów kiedy z wypiekami pytałem "widziałeś? i co, i co". no i q...wa nic. nie dotarło. do wielu interlokutorów. łącznie z tym, że za moją opinię na temat Lucy dostałem zjebkę (tu, u nas), że taki jak ja powinien się wstydzić, że podnieca się w taki sposób takim filmem.

owszem, dla mojej Pani obejrzałem "Rzeź" Polańskiego. i to w kinie. parę momentów było zabawnych. bo aktorzy zrobili robotę. dlaczego "Rzeź" przytaczam? bo zwiastun tak jakby się trochę kojarzy. ZAJEBISTY film z tej "półki"? jest. ekranizacja Zemsty niejakiego Fredry. tam też aktorzy robią robotę.

a czytając Twoją "recenzję" filmu trochę chyba rozumiem o co Ci chodzi. ja też wolę obejrzeć "Gwiezdne Wojny, epizod MCXIV", byleby dobrze zrobione, niż... film obyczajowy, opisujący niebywałe problemy i przeżycia bohaterów, którzy... sami, przez własną głupotę w te problemy się wtłoczyli. a dlaczego?
bo takich, którzy przez własną głupotę mają problemy, to ja mam na pęczki na co-dzień. od kina chcę czegoś innego (zwracam uwagę, że nie napisałem "rozrywki").

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: W kolejce do kina

Post 21 sty 2017, o 12:13

To będzie hit, albo już był i nie zauważyłem. :giggle:


Link: https://www.youtube.com/watch?v=7onFrBK_hKE
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: W kolejce do kina

Post 21 sty 2017, o 12:41

leon pisze:To będzie hit, albo już był i nie zauważyłem. :giggle:


Link: https://www.youtube.com/watch?v=7onFrBK_hKE
Już sama zajawka jest głupia, a co dopiero film?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: W kolejce do kina

Post 28 sty 2017, o 10:16

http://www.kinonh.pl/film.do?id=13168

Tylko nie czytajcie w Interii wywiadu z reżyserką, bo prawie cały film opowiedziała. :wall:

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: W kolejce do kina

Post 30 sty 2017, o 10:52

"Ukryte piękno"
zrobił na mnie mega wrażenie

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr ... i%29-41113
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: W kolejce do kina

Post 30 sty 2017, o 11:12

Dzięki hogi, wygląda na kolejny dobry film bez jednego wystrzału 8-)

vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: W kolejce do kina

Post 31 sty 2017, o 12:00

"Pustkowie" polecam, mimo kilku nieścisłości...

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: W kolejce do kina

Post 1 mar 2017, o 13:37


Link: https://www.youtube.com/watch?v=svnAD0TApb8

i jedna ze scen

Link: https://www.youtube.com/watch?v=EkXgRlRao5I

powoli dochodzimy do połączenia Prometeusza z Obcym :thumb:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: W kolejce do kina

Post 1 mar 2017, o 14:56

a gdzie Ripley Ellen, no gdzie :x

po cichu liczyłem na scenę podobną do tej z Gwiezdne Wojny - Przebudzenie mocy. otwiera się śluza i wpada (wkuśtykuje) Han Solo. :-d


a tak bardziej serio - cała nadzieja w tym, że to film Ridley'a Scotta, bo sam pomysł wyeksploatowany do granic.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: W kolejce do kina

Post 1 mar 2017, o 18:04

"Milczenie", świetny obraz.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ODPOWIEDZ