Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 13:04

Azrael pisze: A wystaczyłoby namalować inaczej pasy i zrobić jak w Niemczech na takich drogach - 2km dwupasmówki w jedną stronę, potem dwa w drugą i tak cały czas.
Marzyciel :lol:



Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 13:07

No wiem ze to polskich drogowców przerasta.... Lepiej mieć 300km hardcoru i organizować jakieś bzdety typu "weekend bez ofiar".

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 13:15

Azrael pisze:

A wystaczyłoby namalować inaczej pasy i zrobić jak w Niemczech na takich drogach - 2km dwupasmówki w jedną stronę, potem dwa w drugą i tak cały czas.
Wydaję mi się ,że w okolicach Ostródy tak własnie jest .Tyle tylko ,że to kilkanascie km :-/

maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 13:21

Azrael pisze:No wiem ze to polskich drogowców przerasta.... Lepiej mieć 300km hardcoru i organizować jakieś bzdety typu "weekend bez ofiar".
Ale ofiary muszą być. Jeżeli prawie wszystkie drogi w Polsce są dwukierunkowe o nie rozdzielonych pasach ruchu, to zawsze znajdzie się idiota, który uważa, że "mi się uda". Na drogach ekspresowych o dwóch jezdniach i autostradach, takie przypadki to promil.

marcellus
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Warmia&Mazury
Auto: Legacy Celebration
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 13:22

Azrael pisze: A wystaczyłoby namalować inaczej pasy i zrobić jak w Niemczech na takich drogach
moze za sto lat u nas bedzie jak na niemieckich drogach...

warminsko-mazurski odcinek 7ki akurat dobrze mi znany i z jednej strony fajnie ze o godzinie 23 na budowie ruch pelna para, ale jak skoncza bedziemy jechac nowy odcinek i zjazd na stary po czym znowu wjazd na nowy przez jakies pole zeby za kilkanascie kilometrow wrocic na stare koleiny...

jezdzilem po czechach, slowacji, niemczech i holandii... w styczniu jechalem przez litwe, lotwe do estonii - tallin... obawialem sie wyjazdu bo nie wiedzialem w jakim stanie sa tam drogi i o dziwo w calej europie moga byc normalne drogi tylko nie w naszej wspanialej PL...

kiedys marzylem ze po polsce bedzie mozna smigac autostradami i wiem ze to marzenie sie spelni jesli moj wnuk bedac doroslym facetem zabierze moje prochy razem z urna i przejedzie si po kraju...

i bylbym wielce zdolowany, zwlaszcza ze rocznie robie ponad 50 tys km, ale wlaczam wiadomosci i Pan premier zapewnia ze wszystko bedzie dobrze... jaki to wspanialy czliwek... dzieki niemu sypiam spokojnie i czekam kiedy jego zapewnienia i obietnice zostana zrealizowane :-)

szerokosci wszystkim i cierpliwosci na naszych wspanialych bezdrozach...
__________________________________________________
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4

maf1
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Impreza 2,0GX (czarna!!!)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 13:31

marcellus pisze: kiedys marzylem ze po polsce bedzie mozna smigac autostradami i wiem ze to marzenie sie spelni jesli moj wnuk bedac doroslym facetem zabierze moje prochy razem z urna i przejedzie si po kraju...
A ile masz lat?
Moje wnuki mają 3,5 roku i 5 lat. Ja też mógłbym doczekać? Jak myślisz?

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 14:44

danikl pisze:
Azrael pisze:

A wystaczyłoby namalować inaczej pasy i zrobić jak w Niemczech na takich drogach - 2km dwupasmówki w jedną stronę, potem dwa w drugą i tak cały czas.
Wydaję mi się ,że w okolicach Ostródy tak własnie jest .Tyle tylko ,że to kilkanascie km :-/
Bo okolice Ostródy to małe, ale górki. A polscy drogowcy tylko w takich miejscach stosują to rozwiązanie, głównie przez wzgląd na fakt, że niektóre ciężarówki pod górę wspinają się z prędkością żółwia bądź ślimaka. Wówczas biorą prawy, a reszta może jechać. W gruncie rzeczy, biorąc pod uwagę wszlekie koncepcje inżynierów na naszych drogach, to i tak należałoby pokłony im słać za to, że chociaż na to wpadli. Niestety na odcinkach płaskich to już zbyt wiele.

Edit: maf1, ja dobiegam 30 i obawiam się, że w czasach kiedy będziemy mieli drogi, ja już nie będę zdolna do prowadzenia pojazdów. Oczywiście - jest coraz lepiej i buduje się tego od jasnej cholery - nie można zaprzeczyć. Tylko że jeszcze dochodzi temat jakości, a tu też dupa.
Chociaż ja i tak cieszę się jak dziecko, że już za jakiś rok (jeśli wierzyć w te brednie) będę mogła z Warszawy dojechać do Berlina w ciągu jakiś 5-6h. Moi rodzice (oboje ok. 60 lat) nie sądzili że dożyją takich czasów.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 15:23

barbie pisze:
Bo okolice Ostródy to małe, ale górki. A polscy drogowcy tylko w takich miejscach stosują to rozwiązanie, głównie przez wzgląd na fakt, że niektóre ciężarówki pod górę wspinają się z prędkością żółwia bądź ślimaka.
No właśnie nie zawsze np. obwodnica Siedlec będąca częścią trasy na Terespol też jest tak zrobiona i za cholerę nie moge zrozumieć dlaczego zrobili w ten sposób tylko kilka km, a nie całość (oczywiście pomijając tereny zabudowane)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 26 cze 2011, o 16:14

Wiele lat temu, po transformacji gadali o zbudowaniu już wkrótce autostrad. Były różne podatki, miały być winiety, a czas sobie jak rzeka płynie...
Mijają lata, i jak widzę, to moje wnuki będą może jeździć normalnymi drogami, ale wtedy już będzie zlodowacenie, więc się wyniosą na saharę.
No chyba że się zrobi snowball.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia-śnieżka
W każdym razie, cały czas drogowy event horyzont nas dotyczy. Nie widać, nie ma ucieczki. Nas nie dotyczy.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 4 lip 2011, o 07:49

Polska to żadna wyspa na morzu "szczęśliwości" drogowej.
Koło Neapolu w kierunku Rzymu, permanentnie namalowane żółte, niby tymczasowe oznakowanie poziome, ograniczenie do 60-ki i zgadnijcie, ile się jedzie? :mrgreen:
Kto był w okolicach Neapolu i nim samym :-d , ten wie...
Polecam!

A tak poza tym, to drogi mają tutaj fajne...
Dygresja odnośnie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Zrobiliśmy ponad 3500km i widziałem wczoraj dosłownie jeden samochód w polu, który nie wyrobił na ciasnych dróżkach Toskanii.

JEDEN!

Pozdrawki.
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 4 lip 2011, o 09:37

FUX pisze: Zrobiliśmy ponad 3500km i widziałem wczoraj dosłownie jeden samochód w polu, który nie wyrobił na ciasnych dróżkach Toskanii.

JEDEN!
No i? Trochę jestem przytępiony z rana, jaki jest wniosek z tej historii?

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 4 lip 2011, o 09:42

Konto usunięte pisze:
No i? Trochę jestem przytępiony z rana, jaki jest wniosek z tej historii?
Ta historia ma wzruszać i pobudzać do refleksji :giggle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 4 lip 2011, o 09:49

Konto usunięte pisze: jaki jest wniosek z tej historii?
że szybko usuwaja ? :-)

u nas ciągle remonty i budowy i to jest super, czekam na otwarcie to będe miał 6 zamiast 12 minut do pracy :mrgreen:
http://www.kielce-s74.pl/aktualnosci-galeria

patrząc na postep robót: skończa zgodnie z planem czyli w tym roku :razz:

podoba mim się ten typ ekranów które zakładają na pozamiejskim odcinku, nie sa połyskliwe tylko w naturalnych kolorach i ładnie wtapiaja sie w krajobraz
Załączniki
sdc13081.jpg
sdc13082.jpg

srnk
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WAW
Auto: Forek
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 09:54

"Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze" :cofee:
Obrazek
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,989 ... tanie.html
fitter happier more productive

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 10:41

esilon pisze: u nas ciągle remonty i budowy i to jest super, (...) patrząc na postep robót: skończa zgodnie z planem czyli w tym roku
(...)
podoba mim się ten typ ekranów które zakładają na pozamiejskim odcinku, nie sa połyskliwe tylko w naturalnych kolorach i ładnie wtapiaja sie w krajobraz
Przyznaję, ładnie u nas budują (wylotówka na Warszawę to jeden z ładniejszych widokowo odcinków dróg w PL) - aż głupio, bo by sobie człowiek wraz z Większością Narodu ponarzekał na PO, a tu, panie, ni ma jak :wall:
srnk pisze: wyszło jak zawsze
Ja na Mistrzostwa Europy się akurat nie wybierałem, więc mnie to strzyka ;-)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 11:03

WiS pisze: Ja na Mistrzostwa Europy się akurat nie wybierałem, więc mnie to strzyka ;-)
Abstrahując od Euro 2012 dobre drogi by się jednak przydały. Im szybciej, tym lepiej ;-)

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 11:07

So What! pisze: dobre drogi by się jednak przydały. Im szybciej, tym lepiej

im więcej autostrad tym mniej sensu w kupowaniu subaru :-)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 11:54

esilon, ja kupiłem Legaca na autostrady :razz:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 12:12

So What! pisze:esilon, ja kupiłem Legaca na autostrady :razz:
no cóż jak pech to pech :razz:

dwulitrówka jest idealnym kompromisem w naszych warunkach :whistle:

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 12:15

esilon pisze:dwulitrówka jest idealnym kompromisem w naszych warunkach :whistle:
Absolutnie podzielam ten pogląd. Niedużo pali, a dzięki turbinie potrafi być dość dynamiczny. :mrgreen:
czarne jest piękne...

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 12:19

o tak, jest tak dynamicznie że otwieranie okien może szkodzić zdrowiu ale na szczęście wówczas możemy sobie włączyć klimatyzację :razz: :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 17:09

So What! pisze: dobre drogi by się jednak przydały. Im szybciej, tym lepiej
Najczęściej przeze mnie używana, czyli Kielce-Warszawa, już jest całkiem dobra. Jak dla mnie w każdym razie wystarczy: dwa pasma przez prawie 75% dystansu, w tym jakieś 1/3 to ekspresówki. Wcale nie marzę o płatnej autostradzie.
Jeśli już, to tylko obwodnicę Radomia poproszę i przede wszystkim ludzki wjazd do Stolycy.
Owszem, z uwagi na moje potrzeby komunikacyjne przydałyby się jeszcze lepsze połączenia drogowe Kielc ze wschodem i z Górnym Śląskiem, ale akurat te i tak nie były objęte wzmiankowanym wyżej planem "przed-eurowym", także jego klapa niewiele zmienia w moim komforcie podróżowania.
esilon pisze: im więcej autostrad tym mniej sensu w kupowaniu subaru
:thumb:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 17:13

WiS, ekspresówką Kraków-Kielce nie pogardziłbym ;-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 20:46

Mnie dziwi, że pokuszono się o wywalanie kasy na S-klassy (bo maybachy czy rolsy to 3 pasy w każdą stronę; zresztą jest parę dróg, zwanych szumnie autostradą z ograniczeniem do 110 bez pasa awaryjnego :wall: ), zamiast zadowolić się C-klasse.
Myślę, że ekspresówki z rozsądnie gospodarowanymi wydatkami na estakaday, rozjazdy, zjazdy powinny być ok.
Zawsze można przewidzieć rozbudowę o trzeci pas i zaplecze, infrastrukturę, płotki p. zwierzynie w przyszłości.
Róznicę wydać na komunikację kolejową i udrożnienie aglomeracji i bydowę obwodnic.
Z tym to nawet firmy lokalne dałyby sobie radę...
Dolce far niente ;-)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Przebiegnie tędy jasna, długa, prosta, szeroka jak morze...

Post 5 lip 2011, o 22:25

FUX pisze: Myślę, że ekspresówki z rozsądnie gospodarowanymi wydatkami na estakaday, rozjazdy, zjazdy powinny być ok.
u nas muszą być najdroższe autostrady w Europie, za dużo osób chce na nich zarobić. i będą po nich jeździć TIRy z dofinansowaniem państwa czyli nas a większość obywateli pojedzie dalej lokalnymi bo przy tych cenach za przejazd to większość i tak będzie wolała nadłożyć czasu.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ODPOWIEDZ