Bo to Polska... nie elegancja Francja

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 10 wrz 2015, o 16:23

Jak jest w Waszych miastach? Na drodze 2 pasmowej wewnątrz miasta prawy pas jest szybszy czy lewy :?: ? W Jeleniej przeważnie prawy jest szybszy, bo na lewym ustawiają się niedzielni kierowcy, którzy za parę kilometrów będą skręcali w lewo, ale aby nie dostać mandatu jadą na wszelki wypadek 35km/h.

Na co dzień jeżdżę wiec spokojnie prawym i nie jest źle. Ale dziś widzę jak na prawy wjeżdża 10-cio tonowa koparko ładowarka z pełnym osprzętem i młotem wibracyjnym w łyżce. Zjechałem więc na lewy, bo myślę auta powoli ją wyprzedzą i wrócę na prawy. Rezultat był taki, że koparko ładowarka powoli odjechała w siną dal a ja nadal wlokłem się na lewym :wall:


Jest ryzyko, musi być wybór.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 10 wrz 2015, o 16:46

W Łodzi od lat jest tak jak piszesz.
No ale widać, że nie tylko.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 10 wrz 2015, o 22:38

To podobnie jak na światłach na prawym stoi autobus a na lewym pasie sznurek aut. Wolę za autobusem bo zazwyczaj szybciej ruszy niż 3-4 maruderów.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 11:19

inquiz pisze:To podobnie jak na światłach na prawym stoi autobus a na lewym pasie sznurek aut. Wolę za autobusem bo zazwyczaj szybciej ruszy niż 3-4 maruderów.
To to można byłoby śmiało jako kolejne prawo Murphy’ego zapisać. I dodać jeszcze małą gwiazdkę, że jeśli zamiast autobusu jest "L"-ka to 4 maruderów ruszy szybciej.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 11:21

Na mojej porannej warszawskiej trasie Wilanów -> Mordor, prawy jest zawsze najszybszy.

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 13:20

Grzegorz pisze:
busik pisze: sorry za wulgaryzm, ale mnie zaraz osłabi...
busik, gdybyś miał żonę nauczycielkę od 15 lat to byś dopiero był osłabiony ilością megaabsurdów; przykładowo, masz w klasie 50% uczniów z orzeczeniem z poradni (różne dyskalkulie, itp.) i każdy ma inny opis od specjalisty; zadaniem nauczyciela jest indywidualne podejście do każdego(!) z nich na podstawie obszernego opisu psychologa-pedagoga i dostosowanie wymagań dla każdego z osobna tak, że słaby uczeń może dostać 5 za to co normalnie uczeń bez papieru dostałby 2! Wyobraź sobie klasę ponad 20 dzieciaków w wieku gimnazjalnym i podejdź do każdego indywidualnie.
Robi się coraz gorzej, bo np. od tego roku jest wymóg żeby na każdym sprawdzianie uczeń otrzymywał przekaz zwrotny pozytywny tzn. że jak odda pustą kartkę to masz mu napisać, że dziękujesz że się podpisał(!) W dodatku coraz więcej roszczeniowych rodziców, którzy z byle pierdołą latają do kuratoriów a dyrektorzy szkół boją się panicznie kontroli więc zalecają np. żeby w ogóle unikać negatywnych ocen. Cyrk na kółkach. Oczywiście są tzw. dobre szkoły ale to inna bajka.
potwierdzam
znajoma ma na głowie kuratorium bo donos był ....ale ma ankiety uczniów "czy nauczyciele oceniają zgodnie z metodyką" ewaluacje sracje .................. wagon papierów i musi udowodnić ze był nie-szykanowany itd :wall: :cofee:
Pracy szukam praca mnie szuka

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 13:57

Godlik pisze:Na mojej porannej warszawskiej trasie Wilanów -> Mordor, prawy jest zawsze najszybszy.
zawsze prawy ! i tak od Powsina na Wrońskiego :thumb:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 19:48

ptk22 pisze: Jak jest w Waszych miastach? Na drodze 2 pasmowej wewnątrz miasta prawy pas jest szybszy czy lewy ? W Jeleniej przeważnie prawy jest szybszy, bo na lewym ustawiają się niedzielni kierowcy, którzy za parę kilometrów będą skręcali w lewo, ale aby nie dostać mandatu jadą na wszelki wypadek 35km/h.

Na co dzień jeżdżę wiec spokojnie prawym i nie jest źle. Ale dziś widzę jak na prawy wjeżdża 10-cio tonowa koparko ładowarka z pełnym osprzętem i młotem wibracyjnym w łyżce. Zjechałem więc na lewy, bo myślę auta powoli ją wyprzedzą i wrócę na prawy. Rezultat był taki, że koparko ładowarka powoli odjechała w siną dal a ja nadal wlokłem się na lewym
A mnie to dobija w naszym grajdołku , brak zielonej fali :idea: . wielki problem :wall:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 20:34

Piter 35 pisze: A mnie to dobija w naszym grajdołku , brak zielonej fali :idea: . wielki problem :wall:
To nie jest specyfika grajdołku :->

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 11 wrz 2015, o 22:22

So What! pisze: To nie jest specyfika grajdołku
W JG raczej jest łatwiej niz w dużym mieście :idea:
Pamiętam ja w Berlinie jechałem na zielonej fali 30 kilometrów :wall:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 12 wrz 2015, o 08:36

Piter 35 pisze: Pamiętam ja w Berlinie jechałem na zielonej fali 30 kilometrów
To prawie na Uznam dojechałeś.
:mrgreen:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 12 wrz 2015, o 19:19

Piter 35 pisze: W JG raczej jest łatwiej niz w dużym mieście :idea:
Pamiętam ja w Berlinie jechałem na zielonej fali 30 kilometrów :wall:
W JG mamy inteligentne adaptacyjne sterowanie światłami. Na skrzyżowaniach są kamery i obserwują jak kierowcy ruszają.

Jak widzą, że pierwszy rozpędza auto: jedynka..., dwójka... i wtedy ten za nim wbija dopiero jedynkę.... itd, to adaptacyjne sterowanie wyłącza zieloną falę, aby kierowcy nie zrobili sobie krzywdy :-/

W nocy jak jesteś jedynym podróżującym to zielona fala się włącza :mrgreen:
Jest ryzyko, musi być wybór.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 12 wrz 2015, o 21:23

ja na szczęście po wawce nie muszę jeździć, a jak muszę to sobie wybieram tak, że korki widziałem najwyżej kilka razy przez te pięć lat. Ale rzeczywiście prawy pas wydaje się najszybszy, ale to wymaga oczywiście "myszkowania". Bo szybko można utknąć na prawoskręcie.

Ja zwykle jadę tym pasem, na który trafiłem (o ile nie totalnie zakorkowany) i okazuje się, że po pierwsze zawsze drugi pas jedzie szybciej, po drugie jak tylko zmienisz pas to szybciej jedzie tamten.

Odnoście zielonej linii to jakimś cudem jej nie wynaleźli jeszcze w waw, oprócz jednego kawałka Puławskiej, więc nie ma co sobie tym zaprzątać głowy.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 12 wrz 2015, o 21:59

Alan, Alan, Alan! pisze: Odnoście zielonej linii to jakimś cudem jej nie wynaleźli jeszcze w waw, oprócz jednego kawałka Puławskiej, więc nie ma co sobie tym zaprzątać głowy.

Mało jeździsz - zieloną falę można ustrzelić na Niepodległości, Okopowej. Czasem nawet na Górczewskiej ale to już musisz spytać Azraela jak to zrobił :giggle: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 03:23

Chloru pisze: Mało jeździsz - zieloną falę można ustrzelić na Niepodległości, Okopowej.
no ale są to wyjątki,a nie reguły ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 10:18

Od Janek do pl. Zawiszy tez masz zielona falę. Będzie z 20 km ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 10:27

Chloru, od Janek, a nawet od Nadarzyna do placu Zawiszy to teraz się jeździ S8 i Jerozolimskimi ;-)
A na Krakowskiej zielonej fali nie zauważyłam, bo tam i tak wszystko wiecznie stoi, więc co za różnica :mrgreen:
Swoją drogą al. Niepodległości to była pierwsza ulica w Warszawie, gdzie się zielona fala pojawiła i o dziwo przy zachowaniu ~50km/h rzeczywiście da się ją złapać. Na Puławskiej różnie bywa, bo Dolna serwuje nieraz taki zator, że nic z zielonej fali nie zostaje.
Natomiast jak dla mnie najbardziej zieloną falę ma obwodnica i jej się będę trzymać 8-) Jest to też jedna z kilku ulic w Warszawie, gdzie lewy pas jest najszybszy ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 11:14

Barbie przecież wiem jak się jeździ :p Jeszcze trochę a będzie zielona fala od Nadarzyna do Marek ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 11:24

barbie pisze: A na Krakowskiej zielonej fali nie zauważyłam, bo tam i tak wszystko wiecznie stoi, więc co za różnica :mrgreen:
Jesteś niedoinformowana. Teraz z Janek do Pl. Zawiszy jedzie się 20 minut.
Cały ruch z Katowic i Wrocławia już nie jedzie przez Raszyn. Tylko z kierunku Krakowa i Radomia muszą nadal jechać starą trasą, ale do końca roku mają puścić węzeł komunikacyjny w Sękocinie. Będzie jak w bajce- kraj w ruinie :thumb: :giggle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 11:28

No ale czy to zmieniło coś w Al. Krakowskiej i nie ma już tam korków?

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 12:15

Kubik1, ano jestem ;-) Do Janek jeżdżę obwodnicą, a na pl. Zawiszy nie jeżdżę wcale :mrgreen:
Konto usunięte, podejrzewam że jest trochę luźniej, bo S8 wpada na obwodnicę i ruch się pewnie rozprasza na inne ulice, nie tylko Krakowską/Grójecką. Ale to tylko gdybanie, bo bywam b. rzadko.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 13 wrz 2015, o 15:23

barbie pisze:Kubik1, ano jestem ;-) Do Janek jeżdżę obwodnicą, a na pl. Zawiszy nie jeżdżę wcale :mrgreen:
Konto usunięte, podejrzewam że jest trochę luźniej, bo S8 wpada na obwodnicę i ruch się pewnie rozprasza na inne ulice, nie tylko Krakowską/Grójecką. Ale to tylko gdybanie, bo bywam b. rzadko.
A ja w środę jechałem o 6:00 rano. Jak ruszyłem na światłach w Jankach, to następne złapały mnie przy Instytucie Lotnictwa.
Gorzej jest w sobotę, gdy ludzie jadą kupić meble na cały tydzień, bo im się w domu pokończyły :lol:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 28 wrz 2015, o 21:17

W tej "elegancji Francji" to normalne, u Anglosasów też - ale w Polsce będzie pewnie mała sensacja: bodaj po raz pierwszy w naszej części Europy jawnie i wspólnie wystapią reprezentanci najważniejszych nurtów Wolnomularstwa 8-)
Kto ciekaw, czy rzeczywiście mają rogi i zalatuje od nich siarką, zapraszam serdecznie w najbliższą niedzielę do Kielc :evilgrin:

A kto nie może w niedzielę na panel dyskusyjny, to kiedyś przy okazji chociaż na wystawę - potrwa do 3.01.2016:
http://mdk.mnki.pl/pl/aktualnosci/wydar ... znane.html
Załączniki
zaproszenie wolnomularstwo panel 4.10. - obraz_Strona_2.jpg
zaproszenie wolnomularstwo panel 4.10. - obraz_Strona_1.jpg

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 28 wrz 2015, o 21:41

WiS pisze:Kto ciekaw, czy rzeczywiście mają rogi i zalatuje od nich siarką, zapraszam serdecznie w najbliższą niedzielę do Kielc :evilgrin:
WiS,
szatan przestał już się bawić w tą maskaradę z rogami, ogonem i siarkowym dezodorantem.
im bardziej ludzie przestają w niego wierzyć, tym śmielej występuje publicznie i otwarcie.
;-)



Ciekawy temat.
Całkiem możliwe, że uda mi się wygospodarować kilka godzin w niedzielę.
Dam Ci wcześniej znać.
:->

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Bo to Polska... nie elegancja Francja

Post 28 wrz 2015, o 21:51

Лукашэнка pisze: śmielej występuje publicznie i otwarcie.
:cofee:
:giggle:

Zapraszam, bierz zapas święconej wody tak czy siak...

ODPOWIEDZ