Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 26 gru 2016, o 23:04

Kto ostatnio robił jakieś szafy na zamówienie w W-wie i podzieli się namiarami na sensownych wykonawców? Nie chodzi mi o systemy wnękowe, tylko raczej o firmę, która mi zrobi szafę narożną na określony wymiar z rozsądnym zagospodarowaniem narożnika.



inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 26 gru 2016, o 23:56

Konto usunięte, PW
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 18 sty 2017, o 23:20

Do szafy jeszcze droga daleka. Czy są jakieś standardy określające dopuszczalne różnice w wysokości na łączeniach płytek ceramicznych na podłodze?
Po ułożeniu przez specjalistę mam różnice na których but się zaczepia, a więc dochodzące pewnie do 2 mm. Mam lekki wkurw z tego powodu, ale z drugiej strony wspiera mnie niezapłacona ostatnia rata za prace remontowe...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 18 sty 2017, o 23:23

Konto usunięte pisze:zrobi szafę narożną na określony wymiar

mały?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


a tak bardziej serio... zapytaj go.



edit:
a co do płytek, to - niestety - mogą być dwa źródła: glazurnik albo... płytki. długie i smukłe płytki są jak jajka*. wychodzą proste, trochę krzywe i bardzo krzywe. potem są sortowane i odpowiednio... wyceniane. to samo dotyczy dużych "płytek" np. 0.5m x 0.5m.


*jajka też wychodzą różne (małe, średnie, duże) a potem są sortowane.

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 18 sty 2017, o 23:50

Konto usunięte pisze:Do szafy jeszcze droga daleka. Czy są jakieś standardy określające dopuszczalne różnice w wysokości na łączeniach płytek ceramicznych na podłodze?
Po ułożeniu przez specjalistę mam różnice na których but się zaczepia, a więc dochodzące pewnie do 2 mm. Mam lekki wkurw z tego powodu, ale z drugiej strony wspiera mnie niezapłacona ostatnia rata za prace remontowe...
Też obstawiam płytki. Także przeżyłem to w zeszłym roku szczególnie w salonie gdzie mam płytki 120x30cm. I niestety kilka trzeba było odkuć i wymieniać bo tak odstawały. w kilku miejscach dalej brakuje do ideału, ale na szczęście nie przeszkadza w użytkowaniu

Co do szaf to robiłi mi 2 wnekowe, zabudowę garażu, całą 5m szafo-garderobę w sypialni oraz całą kuchnię - złego słowa nie powiem, no może poza tym że mieli czasami kilkudniowe obsuwy, ale to głonie z powodu lakierni.
http://sulejowek.cylex.pl/firmy/kielmar ... 59566.html
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 08:15

Fido czy wykonawca na etapie wbudowywania plytek zwrocil uwage ze sa kiepskiej jakosci (krzywe)?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 08:19

Weź poziomnicę i sprawdź, czy winna płytka czy glazurnik.
Obstawiam pół na pół.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 08:24

Według warunków technicznych [3] przy odbiorze wykładzin i okładzin ceramicznych sprawdzeniu podlegają: wygląd płaszczyzn, pionowość/poziomość płaszczyzn, krawędzie przecięcia się płaszczyzn, narożniki, styki z ościeżnicami.
Powierzchnia posadzki powinna być równa i pozioma lub ze spadkiem podanym w projekcie. Dopuszczalne odchylenie powierzchni posadzki od płaszczyzny poziomej lub projektowanej, mierzone 2-metrową łatą w dowolnych kierunkach i w dowolnym miejscu, nie powinno być większe niż 5 mm na całej długości łaty.

Caly artykul : http://www.inzynierbudownictwa.pl/techn ... cz__i,5277


Niesety zrodla podane w artykule sa niedostepne bezplatnie, ale powyzej masz esencje jezeli chodzi o odbior powierzchni.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 08:26

Ogolnie popros wykonawce zeby przyniosl 2 metrowa late. W tym momencie powinien miec pelnego pampersa, jezeli wczesniej nie zglaszal zastrzeżeń co do płytek.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 08:57

Konto usunięte pisze:Po ułożeniu przez specjalistę mam różnice na których but się zaczepia, a więc dochodzące pewnie do 2 mm
Dobry płytkarz nigdy by czegoś takiego nie zrobił :mrgreen:
Specjaliści pracują już dawno w Niemczech, krajach skandynawskich i Bóg raczy wiedzieć gdzie jeszcze :giggle:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 10:14

Konto usunięte pisze:Czy są jakieś standardy określające dopuszczalne różnice w wysokości na łączeniach płytek ceramicznych na podłodze?
Po ułożeniu przez specjalistę mam różnice na których but się zaczepia, a więc dochodzące pewnie do 2 mm
to jest robota do dupy - cała podłoga do skucia i położenia od nowa. Skąd Ty gościa wziąłeś? Wina może być w 4 miejscach -
1. płytki nietrzymające wymiaru (czyli przy równej warstwie kleju grubość płytek się różniła - np. marketowe, gdzie normą jest sprzedaż 3 gatunku)
2. słabej jakości klej, lub źle rozmieszany - nierówno się kurczył podczas schnięcia
3. ktoś chodził po podłodze za wcześnie - zanim dobrze wysechł klej (minimum 48h, przy cienkiej warstwie kleju)
4. do dupy majster, co z długą łatą nie sprawdzał swojej roboty, albo mu się spieszyło na kolejną fuchę albo w ogóle...

powód dowolnie możesz wybierać, ale dobry majster by z 3 pierwszymi sobie poradził
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 12:05

j33mbo pisze: Fido czy wykonawca na etapie wbudowywania plytek zwrocil uwage ze sa kiepskiej jakosci (krzywe)?

No właśnie nie zwrócił.

busik pisze: to jest robota do dupy - cała podłoga do skucia i położenia od nowa. Skąd Ty gościa wziąłeś? Wina może być w 4 miejscach -
1. płytki nietrzymające wymiaru (czyli przy równej warstwie kleju grubość płytek się różniła - np. marketowe, gdzie normą jest sprzedaż 3 gatunku)
2. słabej jakości klej, lub źle rozmieszany - nierówno się kurczył podczas schnięcia
3. ktoś chodził po podłodze za wcześnie - zanim dobrze wysechł klej (minimum 48h, przy cienkiej warstwie kleju)
4. do dupy majster, co z długą łatą nie sprawdzał swojej roboty, albo mu się spieszyło na kolejną fuchę albo w ogóle...

powód dowolnie możesz wybierać, ale dobry majster by z 3 pierwszymi sobie poradził

Z tym chodzeniem to też możliwe. Raz ktoś wszedł, z winy wykonawcy, ale miał dokładnie sprawdzić czy to nie spowodowało żadnych przesunięć.
j33mbo pisze: Ogolnie popros wykonawce zeby przyniosl 2 metrowa late. W tym momencie powinien miec pelnego pampersa, jezeli wczesniej nie zglaszal zastrzeżeń co do płytek.
Tak pewnie zrobię.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 12:14

j33mbo pisze: Ogolnie popros wykonawce zeby przyniosl 2 metrowa late. W tym momencie powinien miec pelnego pampersa

ja nawet kupiłem sobie taka łatę, mozna nia najwyżej pomachać "fachowcowi" jeżeli sie uprze że nie jego wina, sądził sie będziesz ?

u mnie dramatycznie beznadziejnie polożył( przykleil), patałach pierwszej klasy, deski podłogowe,
zgodzil sie obniżyć cenę i oddał częśc wpłaconej kasy,
i co z tego jak za jakiś czas bede musiał zmieniac podłogę............takie życie "inwestora" ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 12:17

Konto usunięte pisze:Raz ktoś wszedł, z winy wykonawcy, ale miał dokładnie sprawdzić czy to nie spowodowało żadnych przesunięć.
czy Ty widzisz co napisałeś? jeśli ktoś wszedł wcześniej, to co miał zrobić jeśli zauważy przesunięcie? stanąć na płytce obok i tą wciśniętą podważyć i podnieść? jak? :o
Dlatego na położonej podłodze nie chodzi się dopóki nie ma pewności, że dobrze związało - zamyka się pomieszczenie na dwa dni i zakaz nawet zaglądania do środka - inaczej masz progi zwalniające w pomieszczeniu ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 12:37

busik pisze: jeśli ktoś wszedł wcześniej, to co miał zrobić jeśli zauważy przesunięcie? stanąć na płytce obok i tą wciśniętą podważyć i podnieść? jak?

po wyschnięciu odkuć i przykleić nową

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 12:38

Konto usunięte pisze: po wyschnięciu odkuć i przykleić nową

da się zrobić, tak mój inny fachowiec wymienił bez gadania płytke którą "sama" pekła :-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 19 sty 2017, o 12:51

esi pękniętą trudniej ukryć niż taką, która osiadła niżej
płytkarze dobrze wiedzą, że ludzie zauważają to dopiero przy którymś myciu podłogi - o ile myją na kolanach, a nie mopem.
A wtedy to już niewielu zadzwoni o poprawę.

Konto usunięte oczywiście, że się da... jak się chce i jest się porządnym płytkarzem.
Idź za sugestią j33mbo - zobaczymy co pacjent zaordynuje sobie za karę :cofee:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 14:22

Pytanie takie.

Jak skutecznie i szybko zawilgocić :evilgrin: dom.
Sytuacja wygląda tak, że wilgotność spadła do całych 20%. Nawilżamy jakimiś cudami z markietu, ale dają niewielką poprawę. Powierzchnia to 380m2, dużo drewnianych ścian.

Kaloryferów brak (czyli na ręcznik odpada). Ogrzewanie podłogowe. Rozumiem, że tam gdzie mam kafelki to wymyć podłogę mopem na bogato.

Latem wilgotność jest ok, niekiedy za duża - ale to później się pomartwimy.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 14:30

Alan, Alan, Alan! pisze: Latem wilgotność jest ok, niekiedy za duża - ale to później się pomartwimy.
Tzn latem na -1 wilgoć jest taka, że wszystko gnije, ale to w końcu ogarniemy wentylacją.
A teraz nawet na -1 jest 25% wilgotność.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 15:01

Kup w markecie nawilżacz produkujący parę.
Możesz też trzymać w domu dużą ilość kwiatów.
Postaw w pokoju papirusa. To jest roślina bagienna i zawsze musi stać w podwójnej doniczce i wodzie

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 15:08

Kubik1 pisze: Kup w markecie nawilżacz produkujący parę.
Alan, Alan, Alan! pisze: Nawilżamy jakimiś cudami z markietu
;-)

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 15:55

Ale kup w markecie dobrej jakości a nie tandetną chińszczyznę. Różnica jest w wielkości kropelek. Albo dostajesz rosę, albo mgłę. Zapytaj w sklepie JULA co znaczy dobry sprzęt.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 16:03

Są jeszcze metody babci
1. Uprać pościel, grube ręczniki i koce a następnie porozwieszać na drzwiach
2. Wstawić największy gar z wodą na gaz niech się pogotuje. W kuchni zrobi w godzinę 90% wilgotności
3. Wietrzyć

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 16:25

Alan, Alan, Alan! pisze: Jak skutecznie i szybko zawilgocić dom.
Sytuacja wygląda tak, że wilgotność spadła do całych 20%. Nawilżamy jakimiś cudami z markietu, ale dają niewielką poprawę. Powierzchnia to 380m2, dużo drewnianych ścian.

Kaloryferów brak (czyli na ręcznik odpada). Ogrzewanie podłogowe. Rozumiem, że tam gdzie mam kafelki to wymyć podłogę mopem na bogato.
Zrobił byś Remciu zlot Forumowy :idea: Usiądziemy , podumamy , wypijemy, wypijemy , wypijemy iiiiiiii na pewno coś wymyślimy :whistle:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Majster-sztyk czyli Bob Budowniczy radzi...

Post 20 sty 2017, o 17:17

Wietrzenie; krótkie ale intensywne. Spierdol... wentylacja IMHO.
Takie cos nie powinno się dziać.

Nawilżacz powietrza.
Może zacznij zmieniać odzież i prać ją, a po tym procesie rozwieś na suszarce w domu.
:giggle:
Dpiszę.
Żartowałem z tą zmiana bielizny.
Suszenie jak najbardziej na poważnie.

ODPOWIEDZ