Recalls

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
devlin
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 21:45

Ciekawostką przyrodniczą jest fakt, że OBK MY05 miał recall w DE - wymieniano całe listwy kierownicze. W PL o czymś podobnym nie słyszałem.


http://wwojnar.com/

– Это водка? – слабо спросила Маргарита. Кот подпрырнул на стуле от обиды.
– Помилуйте, королева, – прохрипел он, – разве я позволил бы себе налить даме водку? Это – чистый спирт!

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 28 sty 2008, o 21:54

devlin pisze:Ciekawostką przyrodniczą jest fakt, że OBK MY05 miał recall w DE - wymieniano całe listwy kierownicze. W PL o czymś podobnym nie słyszałem.
Inną ciekawostką przyrodniczą jest fakt, że recall # 07 (lub #16 - nie chce mi się szukać) w US, związany z oprogramowaniem AT, został w Polsce skwitowany oficjalnie stwierdzeniem, że to nie był żadna wada, a w związku z tym, "recall" ("wezwanie" :?: - nie jestem pewien polskiego odpowiednika) ogłaszany w żadnym wypadku nie będzie...

goldenarts
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Żelechów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 28 sty 2008, o 22:13

O szczegóły dotyczące stukającej przekładni i naprawy gwarancyjnej tego feleru trzeba pytać rrosiak'a, tłumaczył na warszawskim ognisku.
W skrócie podobno jest cicho, ale przez tydzień po zapowietrzeniu układu raz wspomaganie było a raz nie... :mrgreen:
Pozdrawiam
Rafał
__________________
Niestety bez wiatraka, ale cały czas szukam...

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 28 sty 2008, o 22:15

Jakby Polacy mogli i chcieliby masowo zaskarżać wszystko i wszystkich z najmniejszych powodów, to też by u nas robili recall'e.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 28 sty 2008, o 22:24

Bergen pisze:Jakby Polacy mogli i chcieliby masowo zaskarżać wszystko i wszystkich z najmniejszych powodów, to też by u nas robili recall'e.
Robią, robią "recalle".
Po części masz rację - niektóre "recalle" w US są robione z obawy o pozwy użytkowników. Pozwy, na zdrowy rozsądek, zupełnie porąbane. Czym innym jest jednak naprawa ewidentnych pomyłek czy niedoróbek fabryki.
Ten "recall" nie był spowodowany brakiem informacji, że kota nie należy suszyć w mikrofali, a jedynie niedowarzonym pomysłem programisty (lub raczej zaćpanego marketingowca) Subaru, który uznał, że tryb preselekcji biegu w AT, ma imitować MT...

Mylił się...

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 28 sty 2008, o 22:29

Wiem, że robią. Nawiązywałem do powyższej dyskusji.

ODPOWIEDZ