Telefony, telefony...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 6 lut 2017, o 17:30

Lookne jak wygladaja ceny i dam znac.



siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 6 lut 2017, o 20:07

gregski pisze:
siewcu pisze: i tak nie słyszy różnicy między 128 a 320 kbps...

az tak zle? nie przesadzaj..
Biorąc pod uwagę co najmniej kiepską jakość sprzętu do słuchania muzyki to jest tak źle... Jak się to włączy na czymś "cywilizowanym" to różnicę słychać od razu, choć nie jest to tak drastyczny przeskok jak między dobrym MP3 a FLAC. Mi na słuchawkach w telefonie było kiedyś wszystko jedno czego słucham - mp3, flac, wav, ogg, wszystko jedno i to samo - ale przy kiepskim układzie auto i kiepskich słuchawkach tak musiało być.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Telefony, telefony...

Post 6 lut 2017, o 20:30

Nie pytalem o roznice :)))
O ilosc gluchych pytalem ;)

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 8 lut 2017, o 00:15

j33mbo pisze:Wie ktos z użytkowników BlackBerry jak zrzucic kontakty np do komputera a potem do Androida?
Przy czym nie dziala na moim komputerze soft od BB!
Który soft nie działa? ten?
https://help.blackberry.com/pl/blackber ... 49804.html

To załóż sobie konto google (jeśli jeszcze takiego nie masz)
https://support.google.com/a/answer/4574657?hl=pl

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 8 lut 2017, o 00:19

j33mbo pisze: Wie ktos z użytkowników BlackBerry jak zrzucic kontakty np do komputera a potem do Androida?
Przy czym nie dziala na moim komputerze soft od BB!

Zsynchronizować z kontem na gmailu.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 9 lut 2017, o 22:51

No nie dziala mi ten oryginalny soft na pc od BlackBerry. W sensie nie widzi mojego telefonu. Robilem juz wszystko co znalazłem w internecie. Czyszczenie rejestru itp.

Ja bym chętnie zsynchronizowal z google ale na BlackBerry nie dzialaja uslugi Google. Komus sie jakos inaczej udało?

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 9 lut 2017, o 22:52

Лукашэнка pisze: To załóż sobie konto google (jeśli jeszcze takiego nie masz)
https://support.google.com/a/answer/4574657?hl=pl
Czekaj czekaj.......

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 11:06

Лукашэнка pisze:
j33mbo pisze:Wie ktos z użytkowników BlackBerry jak zrzucic kontakty np do komputera a potem do Androida?
Przy czym nie dziala na moim komputerze soft od BB!
Który soft nie działa? ten?
https://help.blackberry.com/pl/blackber ... 49804.html
Sam soft działa, nie widzi mojego telefonu, ani po kablu ani przez blutuf
Лукашэнка pisze:
j33mbo pisze:Wie ktos z użytkowników BlackBerry jak zrzucic kontakty np do komputera a potem do Androida?
To załóż sobie konto google (jeśli jeszcze takiego nie masz)
https://support.google.com/a/answer/4574657?hl=pl
Zadziałało to u Ciebie?
Ja przeszedłem wszystko krok po kroku i nie zsynchronizowało mi....

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 10 lut 2017, o 11:56

a ja wam powiem, że szczerze odradzam kupowanie czegokolwiek od lg. serwis jest tragiczny, obsługa klienta z nim związania ma niezbyt przyjazne podejście do klienta, ciężko cokolwiek dogadać czy załatwić... po 4 nieskutecznych naprawach telefonu(gdzie przy ostatniej stwierdzili uszkodzenie mechaniczne) i "wojnie" mailowej z serwisem, przy 5 wysyłce do serwisu w końcu naprawili. ale tylko jedno uszkodzenie, to mniej przeszkadzające... i pomimo tego, że to była 5 naprawa, nie wymienili telefonu na nowy tylko naprawili. telefon idzie dzisiaj 6 raz do serwisu, kolejny raz czekanie i nie dostanę nawet z tego powodu żadnej rekompensaty... pomimo tego, że od 7 listopada jestem bez telefonu.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, o 13:24 przez siewcu, łącznie zmieniany 1 raz.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 12:05

A ja już 2 miesiąc z ip7 i chyba się z nim zroslem :D
Jedyne co miał ciut lepsze samsung s7 to aparat, reszta super :) No i w porównaniu z samsungiem w ogóle się nie grzeje.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 10 lut 2017, o 13:21

no ja teraz wziąłem na zastępczy 5S, i nie chcę wracać do androida... a z iphona z ery bieżącej(bo 4s to dinozaur), po kilku dniach używania, jestem niesamowicie zadowolony w sumie ze wszystkiego... jedyny minus to brak microusb i lekka niekompatybilność ze światem, ale to jest do przeżycia... wystarczy ze sobą kabel nosić.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 13:25

stach22 pisze:A ja już 2 miesiąc z ip7 i chyba się z nim zroslem :D
Jedyne co miał ciut lepsze samsung s7 to aparat, reszta super :) No i w porównaniu z samsungiem w ogóle się nie grzeje.
A ja wręcz przeciwnie. Właśnie zamieniłem swoją ukochaną służbową Xperię Z3 na Samsunga S7. Mogłem wziąć IP7, ale nie chciałem. Jedyne co w S7 mnie denerwuje to przycisk "back" umiejscowiony po prawej stronie, a nie po lewej. Ale całe szczęście jest na to odpowiedni soft... Nie zarejestrowałem żadnego grzania

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 14:10

To ciekawe. Mam w domu trzy s7 wszystkie popsute, jędrne pęknięta szybka-wymiana 1500 wiec olałem. Spróbuj jechać z navi na s7, grzeje się tak strasznie ze kierowałem na niego klime :D
W ogóle przy kilku aplikacjach i YT grzeje się strasznie mimo niby płaszcza wodnego.
Generalnie to dobry telefon z najlepszym na rynku aparatem, ale wole zdecydowanie IOS i srajfona, prosta łopatologia działa i tyle :)
Co kto woli :)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 14:20

stach22 pisze: Co kto woli :)

Oczywiście. Pytanie czy nie zepsułeś mi przyjemności z korzystania, teraz będę się przyglądał czy się czasem nie grzeje 8-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 14:20

I nie daj Boże żeby Ci upadł, wtedy kaplica , bo cały jest ze szkła :p
Poza tym rozmiar ip7jest ciut mniejszy niż s7 i w okładkach łatwiej mi obsługiwać jedna ręka , chociaż przez to ekran 0,4 cała mniejszy, coś za coś.
No i matryca w s7 trochę lepsza, wyraźniejsza, ale za to kolory trochę nienaturalne.
Musisz dłużej z nim pobyć i zobaczysz co i jak, ja na początku tez byłem zachwycony dlatego z rozpędu brałem następne. Mam tez ze dwa s6
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 10 lut 2017, o 19:30

matryca w sensie ekran? jeśli tak, to ciężko powiedzieć, bo to kwestia gustu. jak na rynku pojawiły się amoledy, to mi się robiło niedobrze od patrzenia na to - przejaskrawione kolory, bijące strasznie po oczach swoją nienaturalnością. jak teraz? nie wiem, ale apple amoledów nie używa, a moje ostatnie kontakty z samsungami skończyły się na s5... czyli dłuższy czas temu, ale lepiej nie było niż na początku. a jeśli chodzi o aparat - samsung i tak korzysta z aparatów sony :D a w iphone nie wiem, ale jeśli miałbym to porównać do mojego poprzednio-aktualnego telefonu, czyli lg g3, to iphone 5s robi lepsze zdjęcia...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 10 lut 2017, o 19:49

j33mbo pisze:
Лукашэнка pisze:
j33mbo pisze:Wie ktos z użytkowników BlackBerry jak zrzucic kontakty np do komputera a potem do Androida?
Przy czym nie dziala na moim komputerze soft od BB!
Który soft nie działa? ten?
https://help.blackberry.com/pl/blackber ... 49804.html
Sam soft działa, nie widzi mojego telefonu, ani po kablu ani przez blutuf
Лукашэнка pisze:
j33mbo pisze:Wie ktos z użytkowników BlackBerry jak zrzucic kontakty np do komputera a potem do Androida?
To załóż sobie konto google (jeśli jeszcze takiego nie masz)
https://support.google.com/a/answer/4574657?hl=pl
Zadziałało to u Ciebie?
Ja przeszedłem wszystko krok po kroku i nie zsynchronizowało mi....
U mnie wszystko działało.
To znaczy: zsynchronizowałem Passporta z moim laptopem (przez kabel) i również z Google (dodając konto gmail do listy kont e-mailowych na telefonie).
Działało to tak, że za każdym razem gdy zapisywałem jakiś nowy kontakt, pojawiało się pytanie gdzie chcę go zapisać. Domyślnie były zaznaczone wszystkie miejsca (lokalnie, mój laptop, i wszystkie moje aktywne konta mailowe z kontaktami, jak gmail). Czyli tylko gdybym z jakiegoś powodu nie chciał nowego kontaktu zapisać w którymś z tych miejsc to musiałbym to wskazać.
Synchronizacja z laptopem oczywiście nie odbywa się wówczas natychmiast, tylko przy kolejnym podłączeniu telefonu do tego laptopa.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 01:19

Mam S7, żona ma IP7. Bardzo porównywalne, oba wściekle szybkie, oba mają świetny aparat. Paradoksalnie, mi bardziej podoba się jej ip (czarny mat wygląda super), jej mój srebrny Samsung. Ale jakoś nie mogę strawic ios i tylko jednego przycisku...
Mój S7 się nie grzeje... Nawet przy navi. Właśnie zrobiłem 400km z włączona nawigacja, normalnie wyjąłem go z uchwytu i na pewno nie był gorący...

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 01:38

Kurcze, aż nie mogę uwierzyć , że wam się s7 nie grzeją. Owszem, jest lepiej niż w s6, ale to jak dla mnie ciagle zbyt wiele.
Może teraz zima i za szyba w samochodzie dużo chłodniej, sam nie wiem, ja w lecie ma nim jeździłem :) a może coś jeszcze od tamtej pory poprawili?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 02:08

Godlik pisze:Mam S7, żona ma IP7. Bardzo porównywalne, oba wściekle szybkie, oba mają świetny aparat.
Swietne aparaty?
Te telefony kosztują coś około 4000 zł.
Myślę, że wybierając telefon za 1000 zł, dodatkowo odkupiłbym od mojej małżonki jej 10-letnią lustrzankę Olympus, za powiedzmy 2000 zł
:o : (ta wygórowana cena to ze względu na wzgląd :giggle: )
i jednak robiłbym nadal lepsze zdjęcia niż dowolnym telefonem z matrycą nawet o trzykrotnie większej ilości pikseli,
mając jeszcze nadal w kieszeni 1000 zł na waciki.

Ale nie ma co gdybać...
jutro wracam do stolicy i mam zamiar wybrać się w końcu do sklepu z telefonami.
Zobaczymy co z tego wyniknie.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 02:19

A mnie się już nawet nie chce wyciągać mojego D500 :p
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 02:26

stach22 pisze:A mnie się już nawet nie chce wyciągać mojego D500 :p
iPhona też mi się zwykle nie chce wyciągać.
Cóż, wygląda na to, że choroba lenistwa przybrała wymiar epidemii.
:mrgreen:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 07:17

Лукашэнка pisze:
stach22 pisze:A mnie się już nawet nie chce wyciągać mojego D500 :p
iPhona też mi się zwykle nie chce wyciągać.
Cóż, wygląda na to, że choroba lenistwa przybrała wymiar epidemii.
:mrgreen:
Tak może być, ale telefon mam zawsze przy sobie i rejestruje ciekawa rzeczywistość kiedy tylko zechcę, wiec potrzebuje dobry sprzęt na codzień ;-)
AF w s7 działa niezwykle szybko na poziomie dobrej lustrzanki a i obiektyw zarówno w ip7 i s7 są bardzo jasne co pozwala robić fajne ujęcia w ciemnym. Lustra to wielkie kowadła +kilka obiektywów :p
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 08:27

Лукашэнка pisze:
Godlik pisze:Mam S7, żona ma IP7. Bardzo porównywalne, oba wściekle szybkie, oba mają świetny aparat.
Swietne aparaty?
Te telefony kosztują coś około 4000 zł.
Myślę, że wybierając telefon za 1000 zł, dodatkowo odkupiłbym od mojej małżonki jej 10-letnią lustrzankę Olympus, za powiedzmy 2000 zł
:o : (ta wygórowana cena to ze względu na wzgląd :giggle: )
Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, że pracodawca wymusił na mnie ten wybór i sam za niego zapłacił.

Przepraszam z góry ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 11 lut 2017, o 16:24

Лукашэнка pisze:
Godlik pisze:Mam S7, żona ma IP7. Bardzo porównywalne, oba wściekle szybkie, oba mają świetny aparat.
Swietne aparaty?
Te telefony kosztują coś około 4000 zł.
Myślę, że wybierając telefon za 1000 zł, dodatkowo odkupiłbym od mojej małżonki jej 10-letnią lustrzankę Olympus, za powiedzmy 2000 zł
:o : (ta wygórowana cena to ze względu na wzgląd :giggle: )
i jednak robiłbym nadal lepsze zdjęcia niż dowolnym telefonem z matrycą nawet o trzykrotnie większej ilości pikseli,
mając jeszcze nadal w kieszeni 1000 zł na waciki.

Ale nie ma co gdybać...
jutro wracam do stolicy i mam zamiar wybrać się w końcu do sklepu z telefonami.
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Niektórzy dostają za darmo, inni kupują na raty, a jeszcze inni za gotówkę. Nieważne. Są drogie, to fakt.
Stwierdziłem tylko, że mają świetne aparaty, a nie że należy je kupować zamiast aparatu :)

Ale nie zgodzę się, że byle lustrzanka (zwłaszcza z kitowym aparatem) poradzi sobie lepiej niż ajfon. Bo w słabym świetle polegnie z kretesem. I nie chodzi o liczbę pikseli, a o jasność obiektywu. IP7 ma F/1.8, a S7 jeszcze jaśniejszy bo F/1.7. Porównywalny obiektyw do lustrzanki to grube kilka tysi.

ODPOWIEDZ