Telefony, telefony...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 23 gru 2016, o 22:26

siewcu pisze:busik, i jak passport? cały czas się zastanawiam co kupić jak mi zwrócą kasę za syfiaste lg, czy brać passporta, używanego iphone'a czy jakiegoś chińczyka z androidem, które ponoć są telefonami idealnymi... choć póki co najbardziej przekonuje mnie passport.
Ja tam jestem z Passporta zadowolony. Jakoś nie wyobrażam sobie życia bez fizycznej klawiatury. Szybko uczy się języka, przez co pisze się bardzo łatwo. Wgrywanie apek z androida jest możliwe, trochę czasochłonne, ale możliwe.
W LG nie lubiłem wyłączania muzy, gdy blokowałem ekran. W BlackBerry muzyki można słuchać, ekran zablokować w kieszeni spodni. Gdyby jeszcze fizyczne klawisze połączeń byly, to ideał by był.

Wysłane z mojego Passport przy użyciu Tapatalka


"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 24 gru 2016, o 09:08

j33mbo pisze:Jak nie odbierasz stu maili dziennie i nie musisz na polowe z nich odpisac to raczej idz w strone chinczyka
nie odbieram i jak używałem wcześniej BB(8900) to też nie odbierałem, ale przynajmniej gdy inni używali zamulającego androida(nawet na drogich telefonach) ja miałem sprawny, szybki telefon z normalną, fizyczną klawiaturą i żadnych problemów z nim... no może poza trackballem, którego musiałem wymieniać, ale to pomijam. gdyby się nie popsuł(a z moim traktowaniem i tak długo wytrzymał, bo chyba 3 razy połamałem obudowę a działał u mnie 3,5 roku) to pewnie do dzisiaj bym używał ;)
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 24 gru 2016, o 23:07

Siewcu, ja sie przesiadlem z bb na ajfona kilka lat temu, bo mi brakowalo apek niektorych. Dziala toto podobnie sprawnie, tak jak bb - tyle, ze mniej trzeba kombinowac i po forach szukac. Kup sobie SE i oterboxa i podziala Ci to lata.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 29 gru 2016, o 16:58

Kurcze, jakieś posrane reklamy na tapapalku
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 29 gru 2016, o 18:21

To po co z syfu korzystasz?

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 29 gru 2016, o 18:25

To znaczy?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 29 gru 2016, o 18:48

Po co używasz tapalku?

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Telefony, telefony...

Post 29 gru 2016, o 19:11

stach22 pisze:Kurcze, jakieś posrane reklamy na tapapalku
Pewnie dostosowane przez google ad do usera ;)
Zaplacisz kilka zl za robote programisty to znikna.
Pisalem juz: pro wychodzi duzo taniej niz vip.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, o 19:34 przez gregski, łącznie zmieniany 1 raz.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 29 gru 2016, o 19:12

Fotki się dobrze tu (na to forum)wkleja i załączniki
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 29 gru 2016, o 20:06

no u mnie sprawy przybrały nie do końca oczekiwany(choć brany pod uwagę) powód. przyszło z uszkodzeniem mechanicznym... i skończy się to pewnie w sądzie. żeby się nie dało normalnie uznać gwarancji... na szczęście telefon był z tym samym uszkodzeniem w serwisie wcześniej 3 razy i nie stwierdzili uszkodzenia mechanicznego, i to jest na moją korzyść.
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 30 gru 2016, o 00:02

rrosiak pisze:
So What! pisze:Macałem ostatnio Xiaomi. Rozmawiałem też z kilkoma użytkownikami i generalnie wszystko zgadza się z tym, co pisze H4lik. Kawał dobrego telefonu za bardzo dobre pieniądze.
Używam od roku i nadal działa, choć kilkukrotnie już zaliczył twardą glebę.
Kupiłem dziecku pod choinkę mi4c (nie byłbym sobą, gdybym się nie pobawił przez parę dni). I powiem szczerze, gdybym miał aktualnie wybrać dla siebie smartfona, brałbym coś z tej półki. Chodzi porównywalnie do mojej flagowej (jakiś czas temu) xperii z3. A kosztuje jak markowy średniak z niższej półki cenowej.

szymch
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0B+G my05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 30 gru 2016, o 19:03

Znacie jakąś aplikacje na srajfona żeby odbierać radio po falach?słuchawki jako antena

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 30 gru 2016, o 19:05

szymch, jak sprzętowo coś nie daje rady, to aplikacja tego nie zmieni

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 30 gru 2016, o 19:13

Tylko po necie.
Przy kilkunastu giga transferu/miesiąc to chyba nie problem.

szymch
0 gwiazdek
Auto: Legacy 2.0B+G my05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Telefony, telefony...

Post 30 gru 2016, o 19:32

Nie chodzi o sprzęt i transfer. Bywam na wykładach które są nadawane na falach i czasem nie mogę z kolei korzystać na miejscu to słuchawka w ucho.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 25 sty 2017, o 10:39

Rozwalilem ekran w ajfonie 6. Upadl mi na pysk, na kamienie. Ebay, ekrany od 25€, zamowilem taki za 40, ktos deklarowal, ze robi po chinczyku dodatkowa kontrole jakosci i opinie to potwierdzaly. Plus nowa bateria za 4€. Wymiana mi zajela 30 minut, przyssawka, narzedzia w komplecie z ekranem.. Wymiarowo itp wszystko cacy kompatybilne.
Generalnie prosta robota, trzeba jedynie uwazac, by tasm nie porwac.
Czy zmienial bym drugi raz sam? Nie wiem, ponoc za 150€ robi to apple na oryginalnym ekranie. Ten Chinski jest ok, ale widac roznice z orginalem - katy patrzenia nie sa tak dobre jak w ori. Jak bym nie porownal to bym nie zauwazyl roznicy, zle nie jest. No i 100€ zostalo w kieszeni..
Baterii sie jeszcze przygladam, ale 50€ za wymiane w apple bym nie dal..
Bardzo prosta robota.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 25 sty 2017, o 13:48

gregski, te chińskie są gorsze niestety i się często psują... przerabiałem temat kilka razy, jak można dołożyć do ori to lepiej tak zrobić - szczególnie jak telefon jest na gwarancji. choć ja za wymianę bym nie dał 700 zł, bo tyle kosztuje w moim lg... bo geniusze skleili digitizer z ekranem, a do wymiany trzeba płytę grzewczą + drut molibdenowy do odcięcia ekranu od digitizera. fajna sprawa ;)
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 25 sty 2017, o 13:53

siewcu pisze:gregski, te chińskie są gorsze niestety
...
jak można dołożyć do ori to lepiej tak zrobić
a to oryginalny wyświetlacz nie jest robiony w Chinach?
hmmm

za chwilę Apple będzie musiało przenieść produkcję do kraju :giggle: :giggle:
http://wpolityce.pl/swiat/324545-trump- ... -to-zostac
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 00:42

gregski pisze:Rozwalilem ekran w ajfonie 6. Upadl mi na pysk, na kamienie. Ebay, ekrany od 25€, zamowilem taki za 40, ktos deklarowal, ze robi po chinczyku dodatkowa kontrole jakosci i opinie to potwierdzaly. Plus nowa bateria za 4€. Wymiana mi zajela 30 minut, przyssawka, narzedzia w komplecie z ekranem.. Wymiarowo itp wszystko cacy kompatybilne.
Generalnie prosta robota, trzeba jedynie uwazac, by tasm nie porwac.
Czy zmienial bym drugi raz sam? Nie wiem, ponoc za 150€ robi to apple na oryginalnym ekranie. Ten Chinski jest ok, ale widac roznice z orginalem - katy patrzenia nie sa tak dobre jak w ori. Jak bym nie porownal to bym nie zauwazyl roznicy, zle nie jest. No i 100€ zostalo w kieszeni..
Baterii sie jeszcze przygladam, ale 50€ za wymiane w apple bym nie dal..
Bardzo prosta robota.
a ja popsułem mojego Passporta AT&T Edition ;-(
Przez dwa lata wiele wytrzymał, jednak w końcu go popsułem na amen, tak przynajmniej twierdzą w jednym ze stołecznych serwisów...
no i teraz czego się obawiałem, czyli wybór kolejnego aparatu...
Passporty jak i inne modele z BB OS, których produkcji zaniechano, sa wyprzedawane, ale sztuk już jest mało i ich ceny zamiast spadać znowu wzrosły.
iPhone?
Mam służbowego 6s. Żona niedawno kupiła 7.
Używam gdy muszę. Ale nie jest to sprzęt, który mógłbym polubić. Poza tym, nie chcę wydawać tyle kasy akurat na telefon. Co innego kobieta, ona potrzebuje biżuterii. Ja tam wolę wydać wolne bilety NBP na coś innego ;)

Przede wszystkim, Passport miał spory, kwadratowy, ekran.
Teraz, jako aparatu zastępczego, używam 5-letniego HTC One S.
Kupiłem do chyba w 2002, uzywalem przez kilka miesięcy, potem leżał w szufladzie, z wyjątkiem kilku okresów, gdy go pożyczałem znajomym jako sprzęt zastępczy... i ten maluch nadal wygląda jak nowy :->
Co ciekawe, można to jeszcze kupić:
http://plebis.eu/product-pol-676-HTC-ONE-S-uniw.html
Choć parametry techniczne tego modelu są śmieszne w porównaniu z bardziej współczesnymi smartfonami, to jest to bardzo przyjemny sprzęt, który tak naprawdę robi wszystko to co powinien.
Niestety, ekran 4,3" jest już za mały na moje zmęczone oczy.
No i bateria, po pięciu latach, jest już słabiutka.

Wybór możliwości dzisiaj jest przeogromny, co niestety utrudnia zadanie.
Ale, w krótkich żołnierskich słowach: szukam jutro w sklepach smartfona z Androidem i dużym ekranem, za rozsądne pieniądze.
(i nie zamówię wypasionego flagowca za śmieszną cenę na jakimś aliexpress.com, bo choć mam zaufanie do tych chińskich sklepów, to wyjeżdżam w sobotę na jakiś czas i dlatego chcę mieć już jutro nowy telefon w ręku)
:->
Ostatnio zmieniony 2 lut 2017, o 00:49 przez Gootek, łącznie zmieniany 1 raz.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 00:47

Лукашэнка, https://www.aze.com.pl/
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 00:56

Chloru pisze:Лукашэнка, https://www.aze.com.pl/
Adam, dzięki, przemyślę to na spokojnie.


PS
tylko boję się, że potem będę miał do siebie pretensję, że kupiłem tutaj, zamiast zamówić bezpośrednio w CHRL:
https://www.aliexpress.com/item/Origina ... 26001.html

kupuję teraz ten telefon prywatnie, a nie na działalność, więc VATu i tak nie odliczę... :cofee:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 00:58

Лукашэнка, z alliexpress bedziesz czekał 3-4 tygodnie. Tutaj pewnie jak pogadasz to bedziesz miał w ciagu 2-3 dni. Jak coś to mam lekko poobijany S4, moge użyczyć. Dostałem służbowego ajfona i można mnie spotkać w Starbucksie :whistle: :roll: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 01:04

Лукашэнка, Xiomi możesz kupić w Landzie na Wałbrzyskiej w Warszawie. Mają tam jakiś salonik i telefony leżą. Pozwalają się pobawić. Nawet kawę zrobią.
Serwis i gwarancja bezpośrednio u nich. Zawsze to bliżej.

Ceny mają chyba trochę wyższe jak na Allegro. No ale miałem komfort, że 5 metrów od domu.

Mój działa prawie rok. Nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobry tel za te pieniądze.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 01:06

Chloru pisze:Dostałem służbowego ajfona i można mnie spotkać w Starbucksie :whistle: :roll: :mrgreen:
kurczę, też znalazłem tę ofertę pracy... ale nic nie pisali, ze oferują jeszcze służbowe japka :o
http://businessinsider.com.pl/wiadomosc ... ow/ln0ppvg
no to się zgłaszam!


:giggle:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Telefony, telefony...

Post 2 lut 2017, o 01:09

Лукашэнка, ja dostałem 128 GB .... tutaj pewnie tylko 16 GB :giggle: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ