pierwsze Subaru

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
andy
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

pierwsze Subaru

Post 14 sie 2016, o 21:24

Witam, od dawna "chodzi za mną" temat kupna Subaru Imprezy. Chciałbym zapytać na forum, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego auta. Co myślicie o takiej ofercie: http://otomoto.pl/oferta/subaru-impreza ... yuaMX.html Czy Imprezka z przebiegiem 300 tys. będzie jeszcze służyła, czy lepiej odpuścić taki temat? Pozdrawiam.



vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 14 sie 2016, o 21:33

dzwoń pytaj, subaru zawsze warto kupić...
8-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 14 sie 2016, o 21:47

jakby poczytać trochę forum, to by się już takich tematów nazbierało :cofee:

wątek 1
wątek 2
wątek 3
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

vojta
4 gwiazdki
Lokalizacja: Sydenberg
Auto: tojka jariska
Polubił: 64 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 14 sie 2016, o 23:28

no... czyli dzwoń, oglądaj z mechanikiem i kupuj, kupuj subaru...

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 15 sie 2016, o 21:31

andy pisze: Czy Imprezka z przebiegiem 300 tys. będzie jeszcze służyła, czy lepiej odpuścić taki temat? Pozdrawiam.
moja ma 350k km i dalej jeździ.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: pierwsze Subaru

Post 16 sie 2016, o 12:36

Zielona poszła na złom jak miała mocno ponad 400.000. A poszła tylko dlatego że zarżnęlim silnik z premedytacją ;-)

Obczaj, ile Subaru mogą mieć przebiegu: http://www.subaruhighmileageclub.com/

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 16 sie 2016, o 14:07

Mów wrx został sprzedany z przebiegiem 211 kkm. Teraz doszło jakieś 30. Nigdy poważnej awarii.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 16 sie 2016, o 16:27

dzixd pisze:
andy pisze: Czy Imprezka z przebiegiem 300 tys. będzie jeszcze służyła, czy lepiej odpuścić taki temat? Pozdrawiam.
moja ma 350k km i dalej jeździ.
Ach zapomniałem dodać że 50k km na "nowym" używanym silniku :giggle:
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

gutek90
0 gwiazdek
Auto: brak
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: pierwsze Subaru

Post 26 sie 2016, o 14:52

Ja równiez mysle o pierwszym Subaru. Nigdy nie mialem auta tej marki. Kumpel mial Forestera, bardzo fajne auto, jak sprzedawał to pytał czy biorę. Ale chyba bardziej Impreza mnie ciągnie. Sam nie wiem co wybrać. :o

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 29 sie 2016, o 21:42

a jakie auta miałeś do tej pory? i co w samochodzie jest dla ciebie ważne? co podobało ci się w poprzednich samochodach, a co nie?
zrób sobie tabelkę i będziesz wiedział czy podwyższone kombi, czy "zwykła osobówka".

subaru chcesz kupić, żeby "zaliczyć" markę? jeśli tak, to odpuść. subaru są:
- brzydkie (akurat tę tradycję firma kultywuje cały czas)
- wyposażone gorzej niż konkurencja
- pakowne po japońsku
- mają trochę TTTM (wad nienaprawialnych, gdyż "ten typ tak ma")

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: pierwsze Subaru

Post 30 sie 2016, o 01:04

damaz pisze: subaru są:
- brzydkie (akurat tę tradycję firma kultywuje cały czas)
- wyposażone gorzej niż konkurencja
- pakowne po japońsku
- mają trochę TTTM (wad nienaprawialnych, gdyż "ten typ tak ma")
- są dość głośne i raczej kiepsko wyciszone,
- palą wyraźnie więcej, niż większość innych aut o podobnych gabarytach/osiągach,
- lubią nagle łyknąć oleju, a jeśli kierowca tego nie zauwazy, to się kosztownie popsuć.
I za to też je kochamy :thumb:
Poza tym - za to, że mają genialne zawieszenie i napęd oraz (starsze) bezramkowe szyby ;-)
I że przyciągają specyficzne typy ludzkie, czemu to forum zawdzięcza swe istnienie.
gutek90 pisze: Kumpel mial Forestera, bardzo fajne auto, jak sprzedawał to pytał czy biorę. Ale chyba bardziej Impreza mnie ciągnie. Sam nie wiem co wybrać.
Impreza bardziej stylowa (przynajmniej jesli ktoś ma zajoba rajdowego) i nieco szybsza na zakrętach. Forester za to wjedzie na wyższy krawężnik i znacznie dalej zajedzie w błocie, sniegu albo po krzywym. Pomimo wspólnej płyty - ma więcej miejsca na nogi z tyłu i praktyczniejszy bagażnik (mówimy o starszych modelach, bo Impreza po 2008 znacznie się poprawiła pod względem przestronności za słupkiem B). Dla jasności - jesli kierownik nie jest ciota drogowa i co nieco kuma, to w naszych warunkach drogowych i Forkiem da radę pojechać równie szybko jak Imprezą z podobnym silnikem, tzn. zazwyczaj szybciej, niż większością innych aut. Wyraźna różnica na korzyść Imprezy wyjdzie dopiero przy bardzo ekstremalnej jeździe i raczej prędzej na torze, niż na zwykłej szosie.
Na autostradzie jedno i drugie zmęczy na dłuższą metę - to nie są idealne połykacze długich wielopasmowych tras, nie po to je projektowano.
Poza tym jest kilka nieoczywistych niuansów, które nie dla każdego mają znaczenie - mnie np. do Forestera, a nie Imprezy przekonał kiedyś wielki dach panoramiczny i zielone podświetlenie wskaźników :-)

ODPOWIEDZ