Rozum vs zakup Subaru - analiza wieloaspektowa i badania

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
mmariusz
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Rozum vs zakup Subaru - analiza wieloaspektowa i badania

Post 12 wrz 2016, o 09:09

Witajcie,
tym przewrotnym tytułem chciałem poprosić o kilka ogólnych porad i informacji. Jak w przeszłości każdy z Was, biję się z myślami zakupu Subaru - ściślej Imprezy GC lub GD (II lift). Przed zakupem powstrzymuje mnie widmo rozwodu (problem rozwiążę kilogramem biżuterii) ale również obawy przed syndromem skarbonki bez dna. Nie mniej sąsiad (forumowicz. Pozdrowienia dla Kuby) codziennie na parkingu swoim WRX budzi we mnie słowa Lutera Kinga "I had a dream".

Zakładam dwie opcje:
Zakup GC, produkcji w okolicach 2000, 2.0 bez turbo. Budżet do 10 K + 20% na ewentualne doinwestowanie
Zakup GD, II lift, 2.0 bez turbo. Budżet 20 K + 20% na ewentualne doinwestowanie
W obu wypadkach bezlitośnie będę musiał wpakować instalację gazową ponieważ nie posiadam własnej stacji benzynowej.

Pytanie do Was jako użytkowników, z jakimi kosztami utrzymania samochodu muszę się liczyć? Praktycznie w każdym artykule jest napisane, że części i serwisowanie samochodu należą do relatywnie drogich. Jaki jest więc koszt usunięcia typowych usterek oraz wymian typowo eksploatacyjnych (rozrząd, oleje, zawieszenie).

Rozum potrzebuje argumentów aby uszczuplić rodzinny budżet:D Jeżeli w powyższych założeniach zakładam błędne warunki (budżet, wybór modelu) , również dajcie znać co o tym myślicie

Kreślę się z poważaniem

PS: czy powinienem się oszukiwać, że Impreza (sedan lub kombi) nada się na samochodów rodzinny (2+1) ?




damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Rozum vs zakup Subaru - analiza wieloaspektowa i badania

Post 13 wrz 2016, o 10:10

mmariusz pisze:że części i serwisowanie samochodu należą do relatywnie drogich
być może dlatego, że w przeciwieństwie do koncernu VAG nie kupujesz części do starszych aut w cenie złomu. być może dlatego, że po pierwszych doświadczeniach większość właścicieli Subaru woli poszukać mechanika a nie ZWPK (Znany Wszystkim Pan Kazio), któren to ZWPK ma slogan "będziesz pan zadowolony" wypisany na sztandarze wywieszonym nad szopą.


ja mogę napisać tylko tyle, że oprócz Leśnika wolnego ssaka MY07 używam czasami Mitsubishi Pajero II. zamienniki do Miska wychodzą drożej niż do Leśnika.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Rozum vs zakup Subaru - analiza wieloaspektowa i badania

Post 13 wrz 2016, o 12:43

mmariusz pisze:czy powinienem się oszukiwać, że Impreza (sedan lub kombi) nada się na samochodów rodzinny (2+1) ?
Nada sie.
Szukalbym auta jak najnowszego by ograniczyć usterki I problemy wynikające ze zmęczenia materiałów.
To byłby mój typ:
http://forum-subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread

Pojemnosc 2.5 daje oczuwalnie więcej mocy przy spalaniu podobnym do 2.0

Ale, WRX Twojego sąsiada to nie bedzie.
Nie ta moc, nie te wrażenia.
Z drugiej strony, taki wolny ssak będzie tańszy w utrzymaniu.
Instalacja LPG w takim silniku się dobrze sprawdzi i dodatkowo obniży koszty eksploatacji.

Levan
0 gwiazdek
Lokalizacja: Grudziądz
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Rozum vs zakup Subaru - analiza wieloaspektowa i badania

Post 14 wrz 2016, o 12:01

Bardzo trafna prezentacja. Fajnie, że takie rzeczy można znaleźć i porównać, dlatego osobiście bardzo mi się podoba.

ODPOWIEDZ