Ubezpieczenie OC /szkoda

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 17:50

Mam niedokończoną sprawę z ubezpieczycielem, niedlugo pyknie trzy lata wiec przypomnialo mi sie że warto by sprawę dokonczyc. W skrócie - szkoda byla z winy przeciwnika, wiec dostalem z jego OC jakies tam "na waciki". Rownolegle zrobilem tez wycenę przez rzeczoznawcę samochodowego, takiego konkretnego, ze swistkami PZMotu itp. Napisalem do szacownego ubezpieczyciela, dołaczyłem papiery , otrzymałem odpowiedz żebym się bujał, no i tak to sobie lezy bo jak zwykle nie wystarcza na wszystko czasu. Jest teraz sporo firm ktore zajmuja się takimi sprawami - ma ktos z Was doświadczenie w temacie i coś podpowie? Kwota sporu nie jest duza - kilka tysiecy PLN ale szkoda mi darowac tym oszustom, skoro oni na dzień dobry łupią poszkodowanych a na deser podbijają stawki OC bez hamulców.


Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 18:03

hati, złóż pozew. Nie ma innego wyjścia.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 19:47

Ja bym:
1.załatwiał ze swojego AC i niech mój ubezpieczyciel sobie regresuje
lub
2.oddał bym do ASO niech solidnie zrobią na oryginałach i z rachunkami wyszedł do ubezpieczyciela sprawcy
W obu wersjach mam solidną naprawę i mały problem z likwidacją szkody - bez ciągania się po sądach bo na to nie mam czasu.
Trzeba tylko uważać aby nie zrobić szkody całkowitej bo ubezpieczyciel odpowiada tylko do 100% wartości rynkowej auta.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 20:44

Sławek,
hati pisze: niedlugo pyknie trzy lata


;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 21:12

Sławek pisze: W obu wersjach mam solidną naprawę i mały problem z likwidacją szkody


bym polemizował , kolejny miesiąc czekam na konstruktywny kontakt likwidatora narodowego ubezpieczyciela

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 22:24

rrosiak pisze: ;-)
Siekiera tylko czeka na pojawienie się linka albo innej kryptoreklamy :giggle:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 29 lis 2016, o 22:31

inquiz pisze: Siekiera tylko czeka na pojawienie się linka albo innej kryptoreklamy :giggle:
Nie tym razem, hati to stary forumowicz :-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 08:53

rrosiak pisze: hati to stary forumowicz
Cholera, ostatnio wszyscy wiek wypominają :giggle:
Naprawa w ASO nie ma sensu, wrx juz swoje lata swietnosci ma za sobą. Natomiast nie zamierzam darowac ubezpieczycielowi, ktory np wycenił koszt zderzaka tylnego na 100 PLN. Widze ze jest spory ruch na rynku "odzyskiwaczy" stad pytanie tutaj, ,moze ktos korzystal. Jakby co to mozna podesłac info PW, coby faktycznie reklamy nie uprawiac, chociaz na kresce pono cenzura mniej cięta ;-)
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 08:55

So What! pisze: hati, złóż pozew. Nie ma innego wyjścia.

No o tą sciezke własnie pytam, tylko jak sam zloze pozew to szanse na spapranie są pewnie spore,, dlatego szukam podpowiedzi kto to za jakies rozsądne pieniądze załatwia.
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 09:51

właśnie dlatego sugerowano tu robotę z AC, żeby Twój ubezpieczyciel się pałował w sądzie o resurs - wtedy masz to z głowy
nie masz jednak pewności do końca, czy odzyskają kasę i czy ostatecznie nie obniżą Ci zniżek (mój ojciec tak miał niestety)

dowiedz się czy w polisie na auto nie miałeś w promocji - pomocy prawnej. Niektórzy ubezpieczyciele to oferują
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 10:10

busik, ale jemu nie chodzi o naprawę, bo te chce zrobić po łebkach, tylko o kasę do łapy.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 10:17

busik pisze: Twój ubezpieczyciel się pałował w sądzie o resurs [...]

Powiedz tej famie, że jest stara kurwa i vice versa :lol: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 10:24

busik pisze: resurs
chyba regres...
:cofee:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 10:38

FUX, w szkole byłeś prymasem, co? :giggle: :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 10:39

FUX pisze: tylko o kasę do łapy.

i slusznie, należy się zgodnie z realiami rynkowymi, zaniżanie wszelkich wycen, nieuznawanie kosztów dodatkowych , monożenie niezbędnych dokumentów których najpierw nie chcą a później bez nich nie da sie zakończyc likwidacji, to są standardy ubezpieczycieli. Jestem przekonany że wpisane w regulamin działania !!!

jedyna bezproblemowa sprawa to zapłata składki, nie maja żadnych uwag i pytań , szczególnie przy wpłacie jednorazowej :lol: :lol: :lol:

także hati, nie odpuszczaj ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 11:21

resurs, regres, rewers, remis i inne takie :mrgreen:

oj tam oj tam - wiadomo o co kaman :giggle:
FUX pisze:busik, ale jemu nie chodzi o naprawę, bo te chce zrobić po łebkach, tylko o kasę do łapy.
za zderzak wynegocjuje ze 100 na 500 - nawet jeśli - i tą całą kasę wyda na papugę
jeśli mówimy o kasie rzędu 2-3 kpln, to tylko przez prawników Twojego ubezpieczyciela bym uderzał

sprawa w sądzie - spokojnie do wygrania, tylko koszty i czas pociągną się - wyjdziesz na zero

powodzenia - 3mamy kciuki - przysyłaj update z linii frontu :thumb:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

hati
4 gwiazdki
Lokalizacja: DDZ
Auto: forester II, blob wrx kombi
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 15:08

Sprawy tego typu ciągną sie okolo roku, z tego co zasłyszałem, ale ubezpieczalnie nie odpuszczają dla zasady - taki ich złodziejski biznes. Akurat u mnie chodzi o kwote ok 3,5k + koszt wyceny rzeczoznawcy. Koszty sprawy , jesli sie orientuję, to obciązają przegranego? Na pewno zrobie jakis update, jak w koncu ruszę ten temat z miejsca.
Co do przeznaczenia kasy z ubezpieczenia - w zasadzie nie zaglądam do kieszeni firm ubezpieczeniowych, czy moją składke wrzucają w całosci do skarbonki, czy finansują z tego dziwki i hawaje swemu prezesowi, wiec moralnych rozterek nie mam, jak tu należną mi kasę zutylizowac. Nalezy się, zgodnie z prawem - to moje i basta.
Pozdrawiam - wszystkich z mijanych po drodze su
Poszukuję - ciekawych pomysłów na iOS /Android

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 30 lis 2016, o 19:18

hati pisze: Sprawy tego typu ciągną sie okolo roku, z tego co zasłyszałem, ale ubezpieczalnie nie odpuszczają dla zasady - taki ich złodziejski biznes
Bo ze statystyki im wychodzi, że to się opłaca. W sądach zwykle przegrywają, ale mało kto idzie do sądu.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 1 gru 2016, o 13:08

Jak czujesz, że masz rację, nie ma co się łamać, sądy są dla ludzi, a nie oszustów.
1. Przedsądowe wezwanie do zapłaty wysyłasz do ubezpieczyciela. Poleconym na kwotę, której się domagasz + odsetki.
2. Jak się nie odzywają, składasz pozew: wycena, faktura za wycenę, utracone zarobki, koszt najmu auta zastępczego, straty moralne czy co tam chcesz, odsetki, zwrot kosztów sądowych. Mi w tym momencie zaproponowali ugodę na poziomie niewiele wyższym niż przyznane i na telefon, no bo jak tu się przyznać, że kantują.
3. Sąd u mnie takie pierdoły orzeka zaocznie.
4. Czekasz na wyrok, przelew/listonosza.

Z perspektywy czasu to wstawiłbym bezgotówkowo, ale poziom buty i arogancji z jakim się zderzyłem w firmie na "W" zmotywował mnie do działania. Samodzielnego, bo nie lubię paść pasożytów. Przy grubszej sprawie korzystałbym z prawnika - prawdziwego radcy czy adwokata, hienom mówię stanowcze NIE. Parówkożercom też.

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie OC /szkoda

Post 1 gru 2016, o 20:49

hati pisze:Co do przeznaczenia kasy z ubezpieczenia - w zasadzie nie zaglądam do kieszeni firm ubezpieczeniowych, czy moją składke wrzucają w całosci do skarbonki, czy finansują z tego dziwki i hawaje swemu prezesowi
Ale wpływy ze składek były tak niskie, że na chwilę obecną możesz dostać odszkodowanie które będzie zapłacone ze składki ubezpieczenia na życie i dom Twojego sąsiada, dlatego wjechał w temat KNF i mamy podwyżki. To, że się należy, to inna kwestia.

A tak ogólnie, to na prawników, radców prawnych czy adwokatów należy uważać, bo większość z nich twierdzi, że umie wygrać, i na tym się kończy. Kasę wezmą, do sądu pójdą, przegrają i tyle z tego wynika, że ani odszkodowania, ani zwrotu kasy za adwokata nie ma. O kilku takich przypadkach słyszałem od znajomych, na temat prawników, którzy się chwalili jacy to super są w kwestii uzyskiwania odszkodowań, a jak przyszło co do czego to się kończyło na tym, że ich umiejętności się kończą na chwaleniu się. Niestety, teraz nawet debil może skończyć prawo i zostać adwokatem, o czym słyszałem od ludzi, którzy na prawie byli, skończyli i zostali w branży. Debili nie brakuje, jak wszędzie zresztą...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

ODPOWIEDZ