Subaru WRX STI pytanie prosba

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Wyszyna
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 18 lut 2017, o 13:58

Cześć wszystkim, jestem nowy u Was na forum :)

Z racji tego, ze przyszedl czas na zmianę samochodu, to zainteresowałem się tematem subaru. Niestety nigdy subaru nie jeździłem, żadnym. Jakiś tam wstępny wybór padł na wrx sti z 2014r.
I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy ktoś z Was z Warszawy lub okolic takie auto posiada i chciałby mnie nim przewieźć i pokazać jak to jeździ i opowiedzieć co nieco o użytkowaniu tego samochodu?
Bardzo fajnie jeśli osoby posiadające wrx sti napisały również tutaj o swoich doświadczeniach z nim.
Z góry dzięki za odpowiedzi.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 18 lut 2017, o 18:31

Pisz do Ayu, może Cię przewiezie i opowie. U mnie 45.000 tys i ..., co aż strach napisać na tym Forum, nic się nie psuje i jestem całkowicie zadowolony :giggle:

Wyszyna
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 18 lut 2017, o 19:04

Jeszcze jedno 2 pytania przyszły mi do głowy :)
1. Czy ma sens kupowanie wrx sti na przebiegi 30-40tys rocznie? Czy to dla niego nie za dużo? Mam taka prace, ze dużo jeżdżę w związku z czym chce żeby sprawiało mi to spora frajdę :D
2. W związku z przebiegiem musi paść pytanie o spalanie, jakie średnie wam wychodzi?
I np. Jak ma się ono do forestera xt? Czy jest to więcej, mniej, czy może podobnie?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 18 lut 2017, o 20:58

Ad 1) Im więcej jeździsz, tym więcej masz frajdy ;)
Ad 2) Traktując STI głównie jako dupowóz, średnia mam ok. 13,5. Nowy XT przy podobnym użytkowaniu pokazuje 2 litry mniej.

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 19 lut 2017, o 23:24

Konto usunięte pisze: Traktując STI głównie jako dupowóz, średnia mam ok. 13,5.
ale to w mieście czy bardziej trasa ? :whistle:
to lpg z 15-16 łyknąłby...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 19 lut 2017, o 23:51

szamot pisze: ale to w mieście czy bardziej trasa ?
W mieście. W trasie rzadko jadę jak dupowozem, to pali więcej ;-)
szamot pisze: to lpg z 15-16 łyknąłby...
Nie łyknąłby. Ani trochę :-p

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 20 lut 2017, o 20:44

Wyszyna pisze: 1. Czy ma sens kupowanie wrx sti na przebiegi 30-40tys rocznie? Czy to dla niego nie za dużo? Mam taka prace, ze dużo jeżdżę w związku z czym chce żeby sprawiało mi to spora frajdę :D
2. W związku z przebiegiem musi paść pytanie o spalanie, jakie średnie wam wychodzi?

1. po 2007 roku STI się ucywilizowały, więc dla Ciebie powinno być ok - choć wygodne limo to to nie będzie. Jeżeli chodzi o samo auto to raczej nic mu nie będzie. Choć musisz wziąć pod uwagę, że Subaru turbo, zwłaszcza takie 2.5T nie lubi się z większymi prędkościami autostradowymi. Latanie ze stałą prędkością powyżej 160km/h może skończyć się drogo.

2. Jadąc w okolicach 140 km/h autostradą pali mi 12-13. W mieście 13-16 w zależności od korków. Czyli trochę więcej co WRX. Co ciekawe niedawno spieszyłem się do Warszawy, więc "trochę" szybciej... i spaliło 13 z jakimś haczykiem. Dwa remapowane znam i palą koło 11/100 w trasie.
Średnie spalanie po 8 kkm miałem 13.6.

2a. eksperymentowanie z I/S/S# można sobie odpuścić i zwykle lepiej zostawić na S.
S# jak chcesz żeby fajniej reagowało, ale za to w mieście trzeba delikatniej z gazem przy ruszaniu. Paliwa zmieniając tryb pracy nie zaoszczędzisz raczej.

Ayu
2 gwiazdki
Auto: GT MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Subaru WRX STI pytanie prosba

Post 21 lut 2017, o 11:36

W godzinach bez korków po mieście śmigam na S#. Spalanie wg komputera około 14l. Nie latam w trasy bo mam za głośny wydech :)
Znam kilka osób jeżdżących w trasy, zadowolonych z tego auta.
Mój ma przebieg lekko ponad 13 k km (od czerwca 2015) i jestem bardzo zadowolony chociaż auto ma kilka minusów jak trzeszcząca półka tylna czy "pierdzące" głośniki audio H&K a mapa nawigacji z ubiegłego stulecia ... takie typowo subarowe przypadłości ;)
Z tym, że dla mnie jest to auto mające sprawiać frajdę z jazdy i takie dokładnie jest. Nawet da się nim pojeździć po torze (akurat ja nie mam talentu i ambicji żeby się ścigać) od czasu do czasu żeby poczuć trochę adrenaliny i po prostu nauczyć się czegoś jako kierowca.

Zapraszam na jakiegoś warszawskiego spota albo do kontaktu i jak tylko da się zgrać czasowo to pomogę.
Obrazek

ODPOWIEDZ