Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 18 wrz 2010, o 11:45

Dyson do rak - to jest pierwsza rzecz, ktora jest lepsza od recznikow papierowych. Szybkie i skuteczne niebywale.
Widzialem roombe w akcji. Glośna!
Jest jeszcze urządzenie takie firmy Karcher. Różnica miedzy archere a Roomba i Trylobitem jest taka, że Karcher ma wielką stację dokującą, któar wysysa z odkrzacza brud. To wygodne, ale stacja wielka.
Tak samo jak odkurzacza sa tez kosiarki do trawy. I nad tym mozna sie powaznie zastanowic. W ziemie zakopuje się cieniuśkie druciki w izlolacji, które ograniczają jej pole działania. Np, nie wjeżdża na podjazd. Poza tym działa jak Trylobit. I co więcej jak się zablokuje, wysyła SMSa.
Zastanawiam się nad jednym i drugim. Taki Trylobit odkurza cały czas, wiec nie gromadzi sie kurz. Ale pytanie, czy ma chodzic wtedy kiedy nas w domu, czy ma chodzic caly czas i szumieć.

To się nazywa wszystko: Nowoczesność w domu i zagrodzie.
DYSON: jest tam podana cena
http://www.robotvacuumcleaner.org/2009/ ... m-cleaner/


Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

adamis
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 18 wrz 2010, o 19:52

Adam M. pisze:Tak sie szczesliwie sklada ze zawodowo zajmuje sie czyszczeniem dywanow i mam do was kilka pytan :
- czy wasze odkurzacze maja funkcje grzania wody ?
- jaka maja pojemnosc ?
- czy korzystaliscie kiedys z uslug serwisu i jak to w Polsce wyglada ?
Mój Philips Triathlon nie jest zawodowym odkurzaczem piorącym. To zwykły, domowy odkurzacz, tyle że trochę rozbudowany.
Nie mam pojęcia ile mieści litrów wody, ale tak na oko to kilkanaście.
Nie podgrzewa wody.
Nigdy, przez 15 lat eksploatacji, się nie zepsuł, więc na temat serwisu nie mam nic do powiedzenia.

A co do Dysona... :roll: . Hmmmm..., Jak padnie Triathlon, to Dyson będzie następny. Mam już dość wymieniania worków, choć w Triathlonie i tam ma to miejsce mniej więcej co 2 - 3 m-ce.

A Zelmer...., może się poprawili, ale u moich rodziców silnik to już trzeci tam chodzi w ciągu 5 lat.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 18 wrz 2010, o 20:09

Adam M. pisze:Tak sie szczesliwie sklada ze zawodowo zajmuje sie czyszczeniem dywanow i mam do was kilka pytan :
- czy wasze odkurzacze maja funkcje grzania wody ?
- jaka maja pojemnosc ?
- czy korzystaliscie kiedys z uslug serwisu i jak to w Polsce wyglada ?
- Nie ma, leję roztwór z ciepłej
- Pojemnik na roztwór czyszczący 1,7 l. Ten na syf jest większy
- Nie, nie korzystałem. Ale widziałem niedawno ogłoszenie, że jest możliwośc wynajęcia sprzętu Karchera na 24H.

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 18 wrz 2010, o 20:42

Korzystam z Dysona w pracy ( normalny, nie pioracy odkurzacz pchany ) i mam do niego kilka uwag, z ktorych najwazniejsza jest zbyt delikatne odlewy plastikowe w wielu miejscach, mala pojemnosc zbiornika na kurz ( oprozniam po kazdej robocie ). Natomiaast rzeczywiscie rozklada sie na czesci latwe do umycia, filtry sie myje zamiast wymiany tak ze koszt jego uzytkowania jest niski.
Nie kupilbym go jednak do pracy jest zdecydowanie za delikatnie zrobiony, poza tym jeden motor obsluguje zarowno ssanie ja i szczotke obrotowa.
Mam jedna powazna uwage do wiekszosci europejskich odkurzaczy - dlaczego nie uzywaja szczotek obrotowych ?

Co do waszych odkurzaczy pioracych to w mojej opinii tylko mocza dywan zamiast go czyscic.
Czy naprawde nikt nie korzystal z uslug profesjonalnego serwisu czyszczacego dywany / wykladziny podlogowe ?

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 18 wrz 2010, o 22:10

Adamie M, w Polsce nie ma dobrych, w kazdym zakatku firm pioracych dywany. Bierze sie to stad, ze my mamy w Europie podlogi a nie wall to wall carpeting. U niektorych drogi u niektorych tani, ale za to zawsze swietnie wciagajacy kurz. Stad potrzeba w USA szczotek obrotowych i firm pioracych wielkie powierzchnie wykladzin.
Tu tez sie takie trafiaja firmy, ale nie ma ich wszedzie.
Za to lasy macie tam ladne.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 19 wrz 2010, o 09:31

Arno pisze: Widzialem roombe w akcji. Glośna!
Mogłeś widzieć Scoobę - czyli wersję myjącą (ta rzeczywiście strasznie huczy). Roomba pracuje na poziomie przeciętnego odkurzacza z tych "cichszych" a na pewno jest bardziej cicha niż pseudoprzemysłowe "kublaki".
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 19 wrz 2010, o 17:46

Bilex-ie
Jasna sprawa, że Roomba jest cichcsza niż zwykły odkurzacz. Ale jest pewna, choć niewielka różnica, a mianowicie, strzeszczę to w trzechsłowach, choć mi się to nie uda. Trzy słowa: Zwykłym odkurzaczem pracujesz szybko. Bierzesz sprzęt do łapy i lecisz jak najszybciej całość domu, pokoju czy izby. Natomiast jeśłi się bynajmniej rozchodzi o sprzęt, który sam myśli, to zasuwa on sobie powoli, cały czas szumiąc. Szumi ci szumi iw końcu dochodzisz do momentu, kiedy się okaże, że możesz go puszczać jedynie, kiedy cię nie ma w domu. No i wtedy znowu się okazuje, że Ciebie nie ma, ale jest małżonka,pies ( boi się), matka, babcia, teściowa, teści, szwagier... i oni też szumu już nie wytrzymują.
czyli musimy se zadać pytanie egzystencjalne: czy damy radę wytrzymać ten byt samoistny? Ja mam zamiar kupić, tylko cicho nikomu nie mówić, żeby latał kiedy nasz nie ma na warstacie a jesteśmy w namagazynie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 19 wrz 2010, o 23:46

Podeslac ci pania z prezentacja? :evilgrin:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 20 wrz 2010, o 08:18

Bilex pisze: Podeslac ci pania z prezentacja? :evilgrin:

wiedziałem...

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 20 wrz 2010, o 11:17

Nie, nie dorabiam w iRobocie na pół etatu... :lol:
Po prostu mam taki odkurzacz i rzeczywiście jestem zadowolony 8-)

Arno, tak BTW - psy się go nie boją. Ostatnio wjechał centralnie w leżącego sznaucera (którego wrogiem numer dwa, zaraz po listonoszu, jest zwykły odkurzacz) - nawet nie drgnął. Roomba odbiła się od niego i pojechała dalej... :-)
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 20 wrz 2010, o 11:26

Zona Bilexa sprawdza fora wszystkie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 20 wrz 2010, o 12:52

Bilex pisze: wjechał centralnie w leżącego sznaucera
I co? Tępa jest.

:razz:

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 20 wrz 2010, o 21:03

A słyszał ktoś jakieś opinie o sprzęcie firmy powermed ?
np. http://allegro.pl/odkurzacz-pioracy-pow ... 84433.html
pozdrawiam
Grzegorz

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 30 wrz 2010, o 17:31

Idea wydaje mi się fantastyczna. Ja będę leżał a robot odkurzał. Codziennie! taki będę pedancik ;) Oprócz odkurzaczy jest jedna maszyna myjąca podłogi, nazywa się scooba.
http://allegro.pl/i-robot-roomba-581-sc ... 59463.html
Tak się zastanawiam czy wybrać odkurzacz czy maszynę myjącą? Jak będzie odkurzacz to od czasu do czasu będę musiał ruszyć tyłek i umyć podłogi (dywanów nie posiadam). Jak SCOOBA umyje to nie będę musiał nic robić ale nie wiem czy to trzeba odkurzyć przed tym myciem??? Czy mycie zastępuje odkurzenie i wtedy już w ogóle NIC nie robię? Ma ktoś takie cacko (roomba albo Scooba)? Zdaje egzamin?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 1 paź 2010, o 21:02

matzerath, co będziesz robił jak będziesz mógł nic nie robić? ;-)

Ja mam odkurzacz centralny i nie zamienię go na nic innego. Co tydzień wybieram z niego pół wiadra sierści, kurzu i śmieci. Duży pojemnik musiałaby mieć ta roomba, żeby się z tym uporać.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 2 paź 2010, o 08:33

Konto usunięte, jaki producent? ile gniazdek masz w domu? ile już go używasz? sorry za przesłuchanie, muszę coś wybrać niebawem ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 2 paź 2010, o 17:57

j33mbo, jednostka centralna to Beam (Electrolux). Mamy po jednym gniazdku na parterze i poddaszu plus jedno blisko werandy i jedna szufelka w sieni (odkurzacz w garażu ma w sobie też jedno gniazdko). Używamy go dwa lata. Ja jestem w tym urządzeniu zakochany. Wzięliśmy urządzenie o oczko mocniejsze od tego, które było sugerowane dla naszej powierzchni domu. I bardzo dobrze. Mam znajomych, którzy wzięli odkurzacz Vacu-Cośtam obliczony dokładnie mocą do powierzchni i narzekają, że słabo im ciągnie.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 2 paź 2010, o 18:43

no i gitarra, dzięki za info :-)

matzerath
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: STi 2004
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 3 paź 2010, o 14:02

Konto usunięte pisze:matzerath, co będziesz robił jak będziesz mógł nic nie robić? ;-)

Ja mam odkurzacz centralny i nie zamienię go na nic innego. Co tydzień wybieram z niego pół wiadra sierści, kurzu i śmieci. Duży pojemnik musiałaby mieć ta roomba, żeby się z tym uporać.
no normalnie kanapka, pilocik, laptopik na brzuchu. Wydaję mi się, że jak nastawię taką roombę na codzienne odkurzanie to nie musi mieć aż tak dużych zbiorników. Jestem raptem ja i kot :-) i to jest piękne. Poza tym mam mieszkanie a nie dom i wszędzie panele i kafle więc chyba powinien sobie robot poradzić. Tylko od czasu do czasu trzeba te podłogi umyć no i tu pojawia się pytanie, że może jednak tą scoobe dążąc do komfortu absolutnego czyli maksimum porządku przy minimum wysiłku. A przy takim centralnym odkurzaczu to trzeba iść, coś zrobić... zamontować... z kanapy schodzić.

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 3 paź 2010, o 15:20

Konto usunięte pisze: Wzięliśmy urządzenie o oczko mocniejsze od tego, które było sugerowane dla naszej powierzchni domu. I bardzo dobrze. Mam znajomych, którzy wzięli odkurzacz Vacu-Cośtam obliczony dokładnie mocą do powierzchni i narzekają, że słabo im ciągnie.
Na 99% brak regularnej obslugi :)

Morda
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 5 lis 2010, o 13:43

SPAM

Adam M.
2 gwiazdki
Lokalizacja: Mississauga, Ontario.
Auto: 05 Subaru Legacy Wagon
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 5 lis 2010, o 19:31

To wlasnie znaczy ze mozesz zebrac plyny.
Wszystkie odkurzacze bateryjne to dla mnie kiepsko pracujace i o niezbyt dlugim zyciu gadgety, ale moze to skrzywienie zawodowe.
Jednak dalej nie wyobrazam sobie ze mozna mowic o dokladnym czyszczeniu samochodu z tak szeroka i krotka ssawka.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 5 lis 2010, o 19:37

Mnie się też wydaje, że taki odkurzacz to jest przeznaczony do kuchni, do zbierania okruchów ze stołu, a nie do odkurzania auta

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 5 lis 2010, o 20:15

Leży u mnie gdzieś w piwnicy taki akumulatorowy, imo do niczego się nie nadaje poważnego a na pewno nie do samochodu. Lepiej podjechać od czasu do czasu na stację.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Morda
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Odkurzacz piorący - proszę o opinie

Post 28 sty 2011, o 17:51

SPAM

ODPOWIEDZ