Klub Zielonej Kury

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 01:05

WiS pisze: Ta wiedza kosztuje. Ja np. musiałem wychlać kiedyś - powiedzmy, że za pomyślność ukraińskiej sieci sprzedazy Skody - spirytus, w którym pływały karaluchy. Szczeście, że nieprzytomne, ale i tak nie było to fajne.
I Ty myślisz, że ja się dziś tą wiedzą będę publicznie dzielił gratis?
Przynieś spiryt, ja załatwię robale (ale tylko do Twojej szklanki), pogadamy.


Ja skody kupował nie bendem. Z ciekawości pytam, o świństewkach chyba możesz powiedzieć bez spirytu, a jeśli chodziło o obchodzenie... bardziej interesuje mnie ogólny zarys jakiego typu to jest obchodzenie, a nie dokładnie "jak". Zresztą ja mam zbyt delikatną wątrobę na takie frykasy.



WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 01:09

Witek pisze: bardziej interesuje mnie ogólny zarys jakiego typu to jest obchodzenie,
WiS na poprzedniej stronie pisze: "gumowa" w dotyku skórzana kierownica, ale podobno można na życzenie tanio przełożyć z Superba, tam jest lepsza
Ale czy na pewno się da? tego nie wie nikt...

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 01:12

WiS pisze: Ponieważ jednak ja z reguły jestem w zachowaniach rynkowych odmienny niż reszta populacji, Seaty powinny sprzedawać się dobrze.
W Krakówku mało ich widuję...

W sumie debata w kwestii: jakie auto za x złotych, jest nierozstrzygalną ponieważ każdy kupujący ma zupełnie inne potrzeby/doświadczenia/aspiracje/oczekiwania ;-) a tym samym podjęta decyzja w każdym przypadku może być inna.
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 01:15

WiS, poważnie aż taka tragedia z tą kierownicą? W WRXie np. jest miła w dotyku, acz tandetnie obszyta (wygląda jakby szwy były przyklejone).
j33mbo pisze:
WiS pisze: W kolejnych odcinkach - Yeti.

o tego jestem ciekaw, może jeździ chociaż, skoro nie wygląda :lol:
Redaktor naczelny polskiego Top Gear zachwalał pisząc, że ma coś i to nawet całkiem dużo tego czegoś, z Subaru, w prowadzeniu. Pisząc Subaru mam namyśli Subaru, a nie subaru (Ty masz na przykład subaru ;-) )


EDIT:
P.S. WiS, obecna radna forumowa ma/miała seata, więc nie narzekaj zbytnio na to auto. To nic, że od nowości chyba miało zepsute światła, ale za to jakie fajne siedzenia... jak na dyszla. :mrgreen:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 01:53

WiS pisze:...
Oglądałem już Dustera w salonie. ...
Wrażenia statyczne:
1. Samochód na żywo jest ładniejszy niż na zdjęciach. ...
:o

Pierwsze co pomyślałem jak ten cud Karpat zobaczyłem, że to jakaś nowa wersja chińskiej podróby Forestera. Pod jakim kątem nie patrzyłem, było źle lub tragicznie. :-( Może z orbity geo dałby się spodobać.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 07:55

Arno pisze: A skąd złodziej ma wiedzieć, że to służbowy? Nop ja się pytam skąd?

No jak to - ma kratkę, cb radio, jest oblepiony naklejkami, w środku sterczy uchwyt od nawigacji i ma biały kolor. :mrgreen:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 10:16

Arno pisze: Na mój gust to przeciętny kowalszczak porównuje Oktawię do Paska a nie do golfa
Jak dla mnie to może nawet do Bentleya, choć rozstaw osi Octavii pasuje jak w pysk do Golfa/Jetty, a nie do Paska, Phaetona czy Bentleya.
Barthol pisze: zresztą potencjalni klienci też mają chyba z tym problem bo jak kiedyś było zatrzęsienie Ibiz,Cordob,Leonów czy Toledo na ulicach, to obecnie nowe modele występują w ilościach śladowych
Bo teraz Seat produkuje jakieś sportowe autobusy (Leon i Altea to jest jakaś masakra)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 12:10

ky pisze: czy Bentleya
Chyba się zagalopowałeś :lol:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 12:16

Paul_78 pisze: Chyba się zagalopowałeś :lol:
Wiesz, są tacy, co za swoim Rumburakiem świata nie widzą. Najzajebistszy wózek na świecie, najszybszy, najbardziej ekonomiczny, najbardziej luksusowy i ,,wogle''. :) (przy czym najszybszy w rozumieniu emeryckim -- cała reszta to bandyty i piraty drogowe ;)))

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 12:42

Witek pisze: aż taka tragedia z tą kierownicą?
Aż taka nie, ale jest trochę niemiła w dotyku i tworzy dysonans w porównaniu z resztą auta - wykończoną materiałami więcej niż przyzwoitymi. Może w wersji uboższej niż Elegance tak nie razi.
Chyba w SX-ie mam na kierze lepszą pseudoskórę, o Yarku nie wspominając.
leon pisze: Pierwsze co pomyślałem jak ten cud Karpat zobaczyłem, że to jakaś nowa wersja chińskiej podróby Forestera
1. Nie napisałem, że piękny - napisałem, że na żywo lepiej niż na zdjęciach;
2. Podobieństwo do Forka MY'03 rzeczywiście jest znaczne, przy czym możemy się umówić, że w porówaniu z Forkiem auto JESZCZE TROCHĘ zbrzydło ;-)
3. Nie dla urody się to kupuje, tak czy siak - tylko dla relacji cena/praktyczność. Duster jest od innych SUV-ów tej wielkości przynajmniej dwa razy tańszy, a z całą pewnością nie dwukrotnie gorszy.
ky pisze: rozstaw osi Octavii pasuje jak w pysk do Golfa/Jetty,
No musi, bo to ta sama płyta.
ky pisze: są tacy, co za swoim Rumburakiem świata nie widzą. Najzajebistszy wózek na świecie, najszybszy, najbardziej ekonomiczny, najbardziej luksusowy i ,,wogle''. :)
No a nie...? :razz:

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 14:07

Duster jest taki tani? To powinien się świetnie sprzedawać. Nie wiem czemu tak się do wyglądu przyczepiliście, przecież teraz takie auta są modne.

http://www.fotoblog.motonews.pl/wp-cont ... ster_6.jpg

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 14:26

Witek pisze: Duster jest taki tani? To powinien się świetnie sprzedawać

Dla wielu osób to jednak ciągle Dacia, czyli rysa na wizerunku który mają u sąsiadów z bloku... ;-)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 14:50

WiS pisze: No a nie...? :razz:
A kapelutek jaki preferujesz? Fedora? Panama? Stetson? Kłobuk? Bikorn? Bucket hat w kratkę? ;)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

j33mbo
5 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 15:05

Witek pisze: Duster jest taki tani? To powinien się świetnie sprzedawać. Nie wiem czemu tak się do wyglądu przyczepiliście, przecież teraz takie auta są modne.

http://www.fotoblog.motonews.pl/wp-cont ... ster_6.jpg
no proszę cię, na prawdę sądziłeś, że puszczą taki do produkcji?

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2010, o 15:23

ky pisze:
WiS pisze: No a nie...? :razz:
A kapelutek jaki preferujesz? Fedora? Panama? Stetson? Kłobuk? Bikorn? Bucket hat w kratkę? ;)

r.
Stetson to firma robiąca najróżniejsze kapelusze. http://www.stetsonhat.com/collections.php
Dobrą listę nakryć głowy podaje Kapelusznik w Alicji w Kranie Czarów.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 01:59

Witek pisze:Duster jest taki tani? To powinien się świetnie sprzedawać. Nie wiem czemu tak się do wyglądu przyczepiliście, przecież teraz takie auta są modne.

http://www.fotoblog.motonews.pl/wp-cont ... ster_6.jpg
Khem, khem ...

Tylko na czczo.

http://www.autogaleria.mojeauto.pl/Daci ... 55073.html
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 08:56

O gustach ciężko dyskutować, ale coś mi się wydaje, że gdyby nie napis "Dacia" - tylko np. "Alfa Romeo" - znaczna część publiki piałaby z zachwytu nad "dynamiczną linią", "muskularną sylwetką", "siłą i elegancją emanującą z każdego detalu" oraz "wysublimowanym połączeniem terenowego charakteru z nowoczesnym dizajnem oraz odważnym nawiązaniem do sportowej tradycji marki" :mrgreen:
Na wypadek zastosowania napisu "Opel" lub "Subaru" zestaw komplementów byłby oczywiście inny, acz też niespecjalnie związany z rzeczywistością estetyczną...

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 08:58

Bez przesady z tą AR, kompletnie nie ten styl. Ale jakby przykleić KIA, Hyundai czy inne Subaru, to nikt by się nie poznał ;)))

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 09:06

ky pisze: Bez przesady z tą AR, kompletnie nie ten styl.
:whistle:
Poszukaj zdjęć planowanego crossovera Alfy, wywal Dusterowi ten kanciasty grill i zainstaluj w to miejsce łezkowe reflektory...
:cofee:

Paul_78
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: najfajnieszy foryś
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 09:33

ky pisze:
WiS pisze: No a nie...? :razz:
A kapelutek jaki preferujesz? Fedora? Panama? Stetson? Kłobuk? Bikorn? Bucket hat w kratkę? ;)

r.
Taki jak miał Indiana Jones. Chyba Fedora? :giggle:

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 11:30

WiS pisze: :whistle:
Poszukaj zdjęć planowanego crossovera Alfy, wywal Dusterowi ten kanciasty grill i zainstaluj w to miejsce łezkowe reflektory...
:cofee:
Ten? :)

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 11:50

WiS pisze: "dynamiczną linią", "muskularną sylwetką", "siłą i elegancją emanującą z każdego detalu" oraz "wysublimowanym połączeniem terenowego charakteru z nowoczesnym dizajnem oraz odważnym nawiązaniem do sportowej tradycji marki" :mrgreen:
WiS, gdybym była prezesem Dacii, to zatrudniłabym Cię jako copywritera, za każde pieniądze :mrgreen:

A tak poza tym, to tu w górach, nawet sporo ludzi jeździ Dacią Nivą, i bardzo sobie chwalą. Zresztą miałam okazję obserwować sobie po sąsiedzku jej poczynania w śniegu, no i całkiem, całkiem :?
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 12:33

Doxa pisze: A tak poza tym, to tu w górach, nawet sporo ludzi jeździ Dacią Nivą,
Niva to chyba Lada?
No chyba, że Dacia Nova, ale ona nie jest 4x4

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 12:39

Godlik, łojezusie.... :oops: , no oczywiście :wall:
Aaa tam, już nie będę edytować :mrgreen: , w sumie takie podobne :razz:
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

citan
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bełchatów
Auto: japońskie
Polubił: 41 razy
Polubione posty: 14 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 26 maja 2010, o 13:42

Wracając do początku dyskusji, odnośnie kierownicy. To ta Skoda ma dużo lepsza kierownicę, przynajmniej nie jest plastikowa (ale taka 100% plastiku w plastiku) jak ta z US-speca. Przy czym gałkę zmiany biegów (trybów pracy A/T właściwie) mam skórzaną, po jaką... albo dlaczego nie poszli za ciosem, nie wiem.

ODPOWIEDZ