Forum Subaru

Przejdź do zawartości

Polityka, polityka... tego lepiej nie dotykać

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.

Post 10 sty 2017, o 14:01

nie dość że nielegalnie wybrana to jeszcze...
Reporterom nie wolno robić zdjęć, ani kręcić filmów na terenie TK - podaje polskatimes.pl. Zakaz wydała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska

http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title ... aid=1186b6

czyli wyroki wydawane będą teraz już jawnie... "pod stołem"
brawo
moja racja jest najmojsza
busik
6 gwiazdek

Auto: TriBeca powered by Jako i Japońska 6tka powered by NuLa

Post 10 sty 2017, o 14:17

busik napisał(a):w tych pseudo "konsultacjach"

konsultacje społeczne od lat ministerstwa prowadzą w podobny sposób.
problem w tym, że bardzo rzadko zdarzały się przypadki tak głośnego i upartego szermowania tym hasłem. albo inaczej: nie pamiętam, żeby tak bezczelnie i w biały dzień zakłamywać rzeczywisty obraz "konsultacji społecznych", które w rzeczywistości zostały przeprowadzone... tak jak zawsze.

stach22 napisał(a):Ale uważasz to za dobre i naturalne? czy nie lepiej oddzielić dzieci 6--12 i 13-16?

chyba we wszystkich szkołach podstawowych w latach 80 i trochę wcześniej nauczyciel pilnowali organizacyjnego, a nawet fizycznego rozdziału na klasy 1-4 i 5-8 (np. podział na piętra).
damaz
Rada forum

Post 10 sty 2017, o 14:35

Nie, No można pilnować sterylności pięter, tylko że czasem trzeba pójść na sale gimnastyczna, czasem do pokoju nauczycielskiego, biblioteki, jadalni, sekretariatu etc. a niestety 7 i 8 klasiści ani nie umieją fruwać ani się nie transformują, tak więc kontakty z małymi dziećmi są nieuniknione.
stach22
5 gwiazdek

Auto: impreza 2.0AT, BMW 320i Xdrive steptronic

Post 10 sty 2017, o 15:17

Eeee tam. U nas w szkole teraz będą dzieci od lat 3 do 18, bo tyle może trwać edukacja ze spadochroniarzami. Szkoła jest w jednym budynku z przedszkolem, dzielą korytarz, wc, stołówkę, etc.
FUX
6 gwiazdek

Auto: jeżdżące

Post 10 sty 2017, o 15:29

Moje dziecko od 1 kl. podstawowej chodzi na salę gimnastyczną którą jest częścią gimnazjum, mija na korytarzach gimnazjalistów, korzysta z tych samych szatni, sanitariatów. Problemów w oświacie są setki, teoria jedno, praktyka drugie.
pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz
4 gwiazdki

Auto: Peżot, Impreza MY06

Post 10 sty 2017, o 15:40

Grzegorz napisał(a):Moje dziecko od 1 kl. podstawowej chodzi na salę gimnastyczną którą jest częścią gimnazjum, mija na korytarzach gimnazjalistów, korzysta z tych samych szatni, sanitariatów. Problemów w oświacie są setki, teoria jedno, praktyka drugie.

To teraz jeszcze dodatkowo Twoje dziecko będzie miało kontakt z wąsaczami z 8 klasy.
stach22
5 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 15:43

A wojna z Owsiakiem trwa. Może kiełbasa i grochówka dadzą radę ?
http://natemat.pl/198811,macierewicz-i- ... m-caritasu
stach22
5 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 16:55

stach22 napisał(a):Oczywiście że mogę rozwinąć.

Każde dziecko potrzebuje zmiany środowiska.
Ale głównie dzieci ze wsi i z gorszych środowisk, dla których pójście do gimnazjum jest szansa na wyrwanie się ze swojego środowiska i poznanie innego, najczęściej lepszego a nie kiszenie się 8 lat w jednym środowisku.
Po 8 latach podstawówki nie ma przymusu pójścia do liceum. Wiadomo, kto zechce to pójdzie, ale dla średniaków i słabych to ewidentne będzie koniec podstawowej edukacji. W obec tego 8 nie równa się przymusowe 6+3.
To zamyka szanse wydobycia się ze swojego środowiska i jego zmiany na lepsze. Najzdolniejsi pewnie dadzą radę ,ale tu chodzi o ogół. O to żeby całe społeczeństwo stawało się lepsze, a nie jednostki.
Kolejne stadia weryfikacji dają możliwość wyłonienia najzdolniejszych. Egzamin z gimnazjum do liceum dodatkowo doprowadza do powtórki wiedzy.

W mylnym błędzie pozostajesz. Edukacja jest obowiązkowa do 18 roku życia i jest to egzekwowane. To czy w tym czasie skończy się podstawówkę, czy nie to jest kwestia materiału poddawanego obróbce.
Mój syn skończył wioskowe gimnazjum. Miał na podaniu maxymalną ilość punktów. Mimo, że rocznik był słaby, nauczyciele mieli czas i chęci odfiltrować co zdolniejszych i poświęcić im indywidualnie tyle uwagi, że to zaowocowało. No ale klasy były po 22 osoby, a nie 35.
W 22-tys mieście, z którego się wyprowadziłem oferta edukacyjna wygląda następująco: 2 gimnazja, z których jedno mieni się lepszym i ściąga do siebie "lepszą młodzież" z poza rejonu, liceum małomiasteczkowe "ę" i "ą" borykające się od kilku lat ze słabym naborem, w miarę stabilny zespół szkół technikum +zawodówki.
Takie gimnazjum zbiera z połowy miasta 13-latków, formuje je w stada 30 osobowe i więcej zwane klasami. Młode byczki i jałówki walczą o pozycję w stadzie, jednocześnie są anonimowi wobec pasterzy. Zanim nauczyciele ich opanują mija trochę czasu. W obydwu gimnazjach jest przemoc, narkotyki bynajmniej nie miękkie i inne patologie o których nie czuję się upoważniony pisać. Co bystrzejsi rodzice zapisują dzieci do gimnazjum gminnego, na wsi, 5 km od centrum miasta. Miastowych mają ok 20-30 osób na poziom.
Dlaczego nie ma naboru do liceum? Bo nie daje szans od kilku lat na dostanie się na poważniejsze kierunki studiów.Jak ktoś myśli poważnie, to jeśli nie nawiał z tego bajzlu na etapie gimnazjum, wybiera lepsze licea w odległości 30-40km. Dojazdy lub internat.
Kształcenie zawodowe to temat rzeka. Technika nie reprezentują już poziomu, co kiedyś, trafiają się tacy, co mają problemy z pisaniem :o , ale jak ktoś chce nauczyć się zawodu, to się nauczy.
Celowo pomijam ofertę szkoły prywatnej o poziomie "płać i wymagaj", bo nie ma nic wspólnego z edukacją. A znany jest przypadek analfabety zagrożonego z większości przedmiotów, który w czerwcu tuż przed wystawieniem ocen rocznych przeniósł się do prywatnego przybytku, zdał, skończył i cieszy się zasłużonym tytułem technik ochrony mienia. Poprzednia władza bardzo lansowała prywatne szkolnictwo: subwencje oświatowe, unijne dotacje, nadzór kuratorski tylko formalnie. PO prostu powiedziane samorządom: dokładacie do edukacji, to zamknijcie, sprzedajcie, przekażcie szkoły stowarzyszeniom, oni zrobią to taniej. Tylko odpowiedzcie sobie ilu wykwalifikowanych ochroniarzy potrzebujemy?
Kończyłem 8kl podstawówkę. W 8-mej to był zaszczyt założyć opaskę dyżurnego, pilnować porządku w szatniach, kiblach, poustawiać pierwszaków w pary po dzwonku... My się za te mniejsze dzieciaki czuliśmy odpowiedzialni.
BiP
2 gwiazdki

Auto: legacy outback

Post 10 sty 2017, o 20:13

Tylko Ty kończyłeś tą szkole sporo lat temu. Teraz są interneta i inne takie cuda, wiec chyba nie da się porównać naszej "młodzieży" do teraźniejszej. Największymi + aktualnej reformy jest możliwość napisania od podstaw nowej, prawdziwej, powstałej z kolan podstawy programowej i weryfikacja nauczycieli, którzy będą musieli od nowa starać się i etat. No i będzie można wreszcie wyznaczyć prawdziwych polskich dyrektorów [emoji6]
kordynator
1 gwiazdka

Auto: XT 2014

Post 10 sty 2017, o 20:23

BiP, aleź się rozpisał.
Warto też przyjrzeć się jak robią to inni. Z mojej bardzo pobieżnej analizy wynika że kraje typu W.Brytania, Francja,Niemcy maja trzystopniowy system edukacji, czemu nie powielać sprawdzonych wzorców tylko cofać nas do wzorców ze wschodu?
Obowiązek szkolny owszem jest do 18 roku życia, ale obowiązku dalszego kształcenia się ogólnego po 8 klasie już nie ma, wielu machnie ręka i na 8 klasach pozostanie, wiec jak by nie patrzeć rok ogólnego rozwoju młodego człowieka mamy w plecy. Ale co tam nikt od tego nie umrze.
Mówisz że gimnazja to narkotyki, czyli 8+4 rozwiąże ten problem? No nie, bo rozłoży się tylko po części na liceum a po części na podstawówkę. Dużo łatwiej dopilnować szkole o potrójnym poziomie klas niż 4 lub 8.

Powtarzam, IMO jest to niepotrzebny nikomu ruch wykonany na potrzeby uwiarygodnienia się w oczach swojego elektoratu.

Dodatkowym argumentem za gimnazjum jest możliwość wyboru klasy kierunkowej już w pierwszej klasie gimnazjum a co za tym idzie możliwość wcześniejszego ukierunkowania i rozszerzenia zainteresowań.
stach22
5 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 20:28

Ale sami sobie odpowiedzmy: Czy wszyscy muszą mieć maturę?
Może wystarczy mieć podstawówkę i pójść do zawodówki i nauczyć się zawodu???
Kubik1
5 gwiazdek

Auto: impreza 2,0

Post 10 sty 2017, o 20:57

Kubik1 napisał(a):Ale sami sobie odpowiedzmy: Czy wszyscy muszą mieć maturę?

Równowaga.
Co nam z tego że bedziemy mieć prawników, doktorów jak nie będzie miał kto pomalować mieszkanie, naprawić samochód?
Cudem jest znaleźć w Łodzi kaletnika, krawca mamy na osiedlu jednego ( czasem nie opłaca się dać mu zamek do wszycia tyle sobie liczy).
Jednorazowe wszystko się zrobiło.
Gdybym miała jeszcze tylko trochę pokory,
byłabym doskonała.

Nie mogę przejmować się tym co mówią inni, bo innych jest dużo i każdy mówi co innego...
Rozrabiara
mała_cholera

Auto: graf? ależ proszę ;)

Post 10 sty 2017, o 21:08

Musi być kaletnik, szewc , kuśnierz, zdun i wielu innych, ale niech mają dobre wykształcenie na poziomie podstawowym i średnim, żeby wiedzieli czemu na PIS nie należy głosować ;-)

A tak w ogóle to nie matura, lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie oficera ;-)

Widzieliście prezesa na miesięcznicy, No nie miał dziś bidula lekko :D
Na koniec bełkotał o zdrajcach jak Kononowicz :D
stach22
5 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 21:12

Widać, że nie może przeskoczyć tej kontry, którą tam dostaje. Pojawiają się wtopy składniowe, bełkot i inne objawy "wybicia z rytmu". I dobrze, dość tych spektakli, rzygać się kurwa chce. Chociaż czy on zaprzestanie? Pewnie nie, póki żyw...
B-53
0 gwiazdek

Auto: Forester

Post 10 sty 2017, o 21:22

Potrzebne jest kilka rzeczy.
Trzeba wypowiedzieć Konkordat!!!
W szkołach wprowadzić podstawy ekonomii i zarys prawa zamiast religii.
Jedna lekcja angielskiego co dwa dni.
Kubik1
5 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 21:53

A teraz takiej sytuacji nie ma?
FUX
6 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 21:57

Kubik1 napisał(a):Potrzebne jest kilka rzeczy.
Trzeba wypowiedzieć Konkordat!!!
W szkołach wprowadzić podstawy ekonomii i zarys prawa zamiast religii.
Jedna lekcja angielskiego co dwa dni.

Dodałbym do tego jedną lekcję etyki.
stach22
5 gwiazdek

Post 10 sty 2017, o 23:30

After talks with FM #Waszczykowski the People's Democratic Republic of #SanEscobar fully supports Poland's candidacy to the Security Council
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

http://www.leszekknorps.republika.pl/ekosciema.html

Pracy szukam.
leon
6 gwiazdek

Auto: Kąąbi 3 + Cąąbi X

Post 10 sty 2017, o 23:33

Ja tam czekam aż im naharatamy w gałę :mrgreen: |Banana Republic of Poland vs. San Escobar stawiam jakies 6:0 :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae
Chloru
6 gwiazdek

Auto: XU10J4RS

Post 10 sty 2017, o 23:51

Ale ze co, nie ma takiego kraju?

Jak nie ma jak jest prezydent :D

Obrazek
stach22
5 gwiazdek

Post 11 sty 2017, o 06:45

FUX napisał(a):

A teraz takiej sytuacji nie ma?

No właśnie teraz jest, ale może warto coś zmienić. Żeby nie było, że popieram zmiany w całości. Nie znam się na tym, ale moja przyjaciółka pisała w 2000r założenia programowe dla liceów i jest wściekła na planowane zmiany. Opieram się na opinii fachowca a nie własnych doświadczeniach.
Kubik1
5 gwiazdek

Post 11 sty 2017, o 07:00

Co tam fachowcy, plan musi być zrealizowany!

Kurcze, raz jeszcze posłuchałem wczorajszej tyrady prezesa. On chyba naprawdę zbzikował.
stach22
5 gwiazdek

Post 11 sty 2017, o 07:07

Całe szczęście Lotos mi nie po drodze

http://www.press.pl/tresc/47100,%E2%80% ... jach-lotos
stach22
5 gwiazdek

Post 11 sty 2017, o 07:40

stach22 napisał(a):Całe szczęście Lotos mi nie po drodze

http://www.press.pl/tresc/47100,%E2%80% ... jach-lotos

Od 4 lat tam tankuje... :whistle:
Trzeba będzie ostentacyjne newsweek w rękach trzymać ;-)
szamot
5 gwiazdek

Auto: H6

Post 11 sty 2017, o 08:05

Kubik1 napisał(a):No właśnie teraz jest, ale może warto coś zmienić. Żeby nie było, że popieram zmiany w całości. Nie znam się na tym, ale moja przyjaciółka pisała w 2000r założenia programowe dla liceów i jest wściekła na planowane zmiany. Opieram się na opinii fachowca a nie własnych doświadczeniach.

Czy Ty nie rozumiesz przekazu? Teraz nikt nie musi robić matury i po reformie, także nie, więc o co chodzi?
Dla politycznej obiecanki zdemontują system, który od wielu lat funkcjonował dobrze.
Korekt wymagały programy. Robił się bajzel, jak wpadał taki tuz, jak Kluzikowa.
Na przestrzeni ostatnich 25 lat w oczach znajomej dyrektorki, pracowało się za Giertycha.
Teraz to to kabaret i pociąg towarowy sprawozdawczości.
FUX
6 gwiazdek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne