Mam marzenie.

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 13:40

So What! pisze: Uważam też jednak, że niewłaściwe jest takie podejście, że ktoś organizuje jedną akcję dla Maćka i w związku z tym uważamy sprawę Maćka za zamkniętą. Uznajemy, że Maciek został zaspokojony.

Dokładnie tak Szymon - nie do końca się rozumiemy :-) Pozwólmy działać pomysłodawcy i wesprzyjmy go. A potem możemy to powtórzyć lub wymyślić coś innego. Chodzi o to, żeby nie ścigać się kto pierwszy dotrze ze spełnieniem marzenia, bo to nie ma sensu. Trochę tak to zrozumiałem w pierwszej chwili, ale z tego wynika, że intencję miałeś inną :-)



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 13:43

No to się rozumiemy :thumb:
Ty miałeś na myśli alternatywę rozłączną, a ja zwykłą :-d

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 13:47

dokładnie :-)

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 15:12

So What! pisze: Chyba nie do końca się rozumiemy. Marzeniem chłopca jest przejażdżka z Hołkiem. Tego marzenia nie spełnimy.
Tego jeszcze tak do końca nie jestem pewien, choć na chwilę obecną mogę obiecać nic. Popytam.

Niestety chyba na niczym się skończy.

Pozdrawiam, r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 21:34

Podobno mowa jest o terminie 6.06. - jesli tak, to ja niestety odpadam jako "transporter" z powodu innych obowiązków.
Ale ofertę współfinansowania podróży Maćka "do Emila" - czy samochodem SIP, czy też czyimś prywatnym - podtrzymuję.

Co do "naszej" odrębnej akcji - jakieś koncepcje...?

Vert
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: zakopane
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 21:45

huju muje.....przeczytjcie watek na kropce i ....derekcej zygnąłem.... debil...sorry



ja kolesia moge na pilota zabrac na rajdzie ale podejscie rogala...zenujace
to ja. wasz Rysiek Ochucki

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mam marzenie.

Post 30 maja 2008, o 22:10

Vert, przeczytałem tamten wątek i nie wiem... co jest nie tak?
Obrazek

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mam marzenie.

Post 2 cze 2008, o 00:49

Stanęło na tym:
Plan czasowy tez jest (choć bez PKC-ów):
12.30 : Primar odbiera Maćka z Częstochowy
ok. 14.00 : wizyta w Kuzaj Sport; rozmowy w sześć oczu z wielokrotnym Mistrzem Polski; prezentacja Dream Cars
ok. 16.00 : przywitanie przez Forumowiczów na lotnisku / piatek u Emila
ok. 16.10 : przejazd Leszka z Maćkiem "samochodem XXXXXXXX"
następnie rozmowy fachowe z Forumowiczami, obserwowanie zmagań na torze (może też jakiś przejazd takim niebieskim z dużym skrzydłem ?)
ok. 17.30 : wręczenie prezentów Maćkowi przez przedstawiciela EFP, następnie przejazd na ..... następną niespodziankę :wink:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Mam marzenie.

Post 2 cze 2008, o 12:47

No i OK 8-)

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Mam marzenie.

Post 13 cze 2008, o 02:31

Dla zainteresowanych.
Ja nie mogłem być tam, ale jak niewiele trzeba, żeby zobaczyć taki uśmiech...
Dla nas, niewiele...


Obrazek Obrazek Obrazek
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Mam marzenie.

Post 10 lip 2008, o 10:12

Podczepiam się do wątku...

Mam marzenie, żeby Zarząd Dróg Miejskich uruchomił formularz, na którym kierowcy zgłaszaliby propozycje usprawnienia ruchu. I ktoś by to potem sprawdzał i jeśli uwaga ma sens, to zmieniał organizację.

Czasami wystarczy dodać dla skręcających w prawo/lewo strzałkę do jazdy na wprost i już skrzyżowanie opróżniałoby się sprawniej. Jest wiele miejsc w których przy dwóch pasach jeden jest pusty, a na drugim zawsze tworzy się gigantyczny sznur pojazdów. Takie moje małe poranne marzenie ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Mam marzenie.

Post 10 lip 2008, o 10:15

Z tym - to właściwie powinno się iść na dyżur do swojego radnego... a on już się aż pali, aby udać się z tym do urzędników, przekonać ich, poruszyć sobie tylko znane dźwignie i taki wniosek obywatelski czym prędzej przekuć w czyn.

Wszak po to jest i za to bierze pieniądze. :cofee:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Mam marzenie.

Post 10 lip 2008, o 10:20

WiS, problem w tym, że mój radny to w innym mieście jest. A te miejsca, które znam, to nawet nie wiem gdzie są odpowiadające im urzędy ;-)

Kto jak kto, ale kierowcy najlepiej wiedzą które światła o jakiej porze są źle ustawione. Na których pasach i dlaczego tworzy się korek. To bezcenna baza wiedzy z której tak naprawdę nikt nie korzysta. A kiedy już dojdzie do decydentów, że gdzieś jest źle (bo np pojawi się więcej kolizji i wypadków w statystykach) - zamawiają kosztowne analizy w firmach zewnętrznych. A przecież my kierowcy z chęcią byśmy się tą wiedzą podzielili, bo to w naszym interesie jest.

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Mam marzenie.

Post 13 lip 2008, o 17:08

Widzisz, Fido, to jest tak: stoisz na czerwonym. Zapala się zielone, a Ty nie masz gdzie jechać, bo następny odcinek jest cały zapchany, a oni stoją na czerwonym. Zmienia się Twoje światło, za chwilę zmienia się następne, odcinek przed Tobą się oczyszcza. Za chwilę światło się zmienia, wjeżdżasz na pusty odcinek, gdzie trafiasz na czerwone.

No co to byś z tym zrobił? Poszedłbyś do ZDiT-u (tak się to u nas nazywa). No i dowiedziałbyś się, że:

1. wprowadzili inteligentne światła, aby ten szybki tramwaj, co miał jeździć osiem minut szybciej od starego, a jeździ od niego wolniej, jednak jeździł szybciej; system jest inteligentny i musi się nauczyć (za każdym razem jak odpalają u nas inteligentne światła, to stoisz więcej niż przed);

2. a w ogóle to w ten sposób uspokojaja się ruch (to jest autentyczna wypowiedź jednego z Panów Wysoko Postawionych Drogowców Miejskich).

Efekt: masz spadać i się cieszyć, że póki co biała tablica z czarną obwódką i nazwą miasta/rysunkiem miejscowości oznacza obszar zabudowany, a nie zakaz ruchu na terenie ograniczonym tymi znakami (do czego chyba nasi lokalni drogowcy dążą wprowadzając np. zakaz skrętu w jedyną ulicę, którą można objechać rozkopy w centrum bez wyprawy na drugi koniec miasta).

Ty po prostu uwierzyłeś, że oni są dla Ciebie...
A te miejsca, które znam, to nawet nie wiem gdzie są odpowiadające im urzędy
To też jest ciekawa rzecz. Chwilka wprowadzenia: jakiś czas temu Kaczor I Miłosierny, jak jeszcze rządził się w Warszawie, odstąpił naszemu Kropaszence system informacji miejskiej (czyli te niebiesko-czerwone oznakowanie ulic, swoją szosą bardzo zacne, przynajmniej w porównaniu do poprzedniego, łódzkiego systemu informacji, czy np. tabliczek poznańskich, gdzie trzeba było stanąć pod tabliczką, żeby ją odczytać). Powoli wprowadzają ten system, głównie tablice z nazwami ulic i numery domów, póki co reszty systemu jeszcze nie widziałem.

Ostatnio ktoś wpadł na pomysł, żeby do tablic z nazwami ulic dodać nazwę jednostki odpowiedzialnej za dany odcinek. I co? I jajco. Nie da się. Nie da się, bo system nie przewiduje (jakby nie można było się spotkać z licencjodawcą i przedyskutować sprawy, a nóż jeszcze by im się spodobało i zmodyfikowaliby system?), nie można, bo trzeba wymieniać znów tablice (jakby nie można było zrobić na nowych, a na tych, które już są -- wciąż do nasynienia nimi miasta w 100% jest daleko -- dodać tę informację wraz z sukcesywną wymianą zużytych/zniszczonych tablic na nowe, czyli w przeciągu pewnie paru lat). To się nazywa dobra wola urzędnicza: inowacje są wrogiem, bo wymagają ruszenia dupy zza stołka.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Mam marzenie.

Post 14 lip 2008, o 10:33

ky pisze: 2. a w ogóle to w ten sposób uspokojaja się ruch (to jest autentyczna wypowiedź jednego z Panów Wysoko Postawionych Drogowców Miejskich).

Dobreee!! Zanotuję sobie w pamięci :-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Mam marzenie.

Post 14 lip 2008, o 10:52

Mnie kiedyś Pewien Wysoko Postawiony Specjalista z Drogówki (nie, nie, nie ten, co tu czasem zagląda ;-)) podobnie tłumaczył sens budowy ciasnych rondek kompaktowych i innych szykan na drogach.
No bo "ze statystyk wynika, że prędkość zabija"... nie? ;-)

ODPOWIEDZ