Internety jak rakiety

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 13:22

busik, na żartach się nie znasz? :razz: ;-)



busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 13:25

So What! pisze:busik, na żartach się nie znasz? :razz: ;-)
chyba mi ciśnienie w fabryce dzisiaj za wysokie podali :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 13:26

busik pisze: Zaburzona jest równowaga stron w tym zakresie. To odpowiedź na tzw wąskie gardła.

Tak tak .... bo przez ostatnie kilkanaście lat to wszystko było w najlepszym porządku i Orange nie gnębił OA z pozycji monopolisty :cofee:
busik pisze: Ja nie gram w gry sieciowe, więc dla mnie łącze powyżej 100Mbit już będzie przerostem formy nad treścią.

Gry sieciowe nie wymagaja dużej przepustowości tylko małych opóźnień. Problem pojawia się gdy kupujemy 100 a nie możemy sobie odpalić filmu na Netflixie albo pobrać aktualizacji bo operator daje ciała. Pierwszy link z brzegu - http://www.wykop.pl/ramka/3539257/orang ... o-w-nosie/
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 13:55

Chloru, ty szujko, Busik pisze, ze ma slaby dzien...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 13:56

Chloru pisze:Ihaaaaa.... w końcu :thumb:

Obrazek

To są takie szybkie internety? :o

Aż sobie sprawdziłem, wyszło 28 na ssanie. I jestem zachwycony, bo dla mnie to zasuwa że aż strach! Hmmmmm, czyżbym znowu nie nadążał za postępem...? Obrazek

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2017, o 14:09 przez jarmaj, łącznie zmieniany 1 raz.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:06

Chloru pisze: Gry sieciowe nie wymagaja dużej przepustowości tylko małych opóźnień. Problem pojawia się gdy kupujemy 100 a nie możemy sobie odpalić filmu na Netflixie albo pobrać aktualizacji bo operator daje ciała. Pierwszy link z brzegu - http://www.wykop.pl/ramka/3539257/orang ... o-w-nosie/
jak widać na każdego się coś znajdzie... UPC też ma w nosie?
http://downdetector.pl/status/upc
pierwszy koment z brzegu:
UPC Warszawa, Gocław. Od paru dni internet rwie, z obiecanych 250mb wyciąga 5mb/s
ring warszawski jest obciążony na ponad 110% - po każdorazowym doposażeniu sieci poprawia się chwilowo, żeby po paru dniach znowu dobić do ponad 100%...
Każdy operator ma w Wawie mniejsze/większe problemy

z linka który wkleiłeś
Potem przyszedł sezon letni, gdy człowiek mniej korzysta z internetu, po czym w październiku korzystanie z internetu ponownie stało się niemożliwe.
no to chyba każdy baran wie, że w październiku studenci wracają i ciągną torrenty hurtowo... :cofee:

gregu spoko loko :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:08

Chloru pisze: Ihaaaaa.... w końcu :thumb:
to teraz sobie cały Internet ściągniesz?
:mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:26

jarmaj, nie nadążasz. To było w warunkach nieoptymalnych, pierwszy pomiar. Normalnie idzie do 250 :mrgreen:
busik pisze: Każdy operator ma w Wawie mniejsze/większe problemy

Bzdura. Zauważ różnicę między awarią (to się zdarza) a permanentym przeciążeniem łącz z powodu takiej a nie innej polityki. Myślę, że tutaj należy skończyć dyskusję bo ja piszę, że Oragne działa słabo a Ty piszesz, że inni też. Zupełnie jak "wina Tuska" albo "to PO zaczęło". :evilgrin:

damaz, wczoraj skończyłem ściągać :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:27

busik pisze: ja nadal jestem w zasięgu Neo do 10 Mbit... :wall:

Są miejsca (nawet w woj. mazowieckim), gdzie głupia neostrada nie jest dostępna i jedyną opcją jest internet komórkowy, który mimo szumnych kolejnych numerków 3G, 4G, 5G jest nieprzewidywalny i czasami zwykłe 2Mb są marzeniem.

Więc nie marudź :evilgrin:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:29

Konto usunięte, a mówiłem Ci już, że u mnie Play robi ponad 100 Mbps? :mrgreen:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:31

Chloru pisze:Konto usunięte, a mówiłem Ci już, że u mnie Play robi ponad 100 Mbps? :mrgreen:
To spróbuj sobie tym ściągnąć głupie 2GB za jednym razem. Jak Ci się uda to pogadamy ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:33

Konto usunięte, ściagnąłem tym jakies 50 GB jak chciałem pograć w nowego Dooma a moje normalne łącze odmówiło współpracy. :razz:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:36

Chloru pisze:Konto usunięte, ściagnąłem tym jakies 50 GB jak chciałem pograć w nowego Dooma a moje normalne łącze odmówiło współpracy. :razz:
Farciarz. Wsadzają w mieście technologię, której nikt nie używa, bo wszyscy mają kabel, albo co gorsza światło.
A na wsi dla wielu domów jest to podstawowe źródło łączności ze światem. Jak się po południu podłączą, to kiła mogiła :wall:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:39

Konto usunięte, myślę, że to po prostu moje szczęście. Obszar słabo zurbanizowany więc nadajniki nieobciążone i w miarę blisko. MAm kolegę co mieszka niedaleko Legionowa i ma dokładnie te same problemy co Ty (u niego jest 10-15 Mbps chyba, że dzieci sąsiadów wrócą ze szkoły wtedy jest ~2 Mbps).
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:51

Chloru pisze:Bzdura.
Ty przecież wiesz najlepiej, bo przecież cały internet
Chloru pisze:wczoraj skończyłem ściągać :mrgreen:
;-)

awaria to chwilowa, czy permanentna? bo jak ciągła, to chyba polityka operatora :whistle:
Warszawa Ursus osiedle skorosze, od 3 dni problemy, dnserror, brak linku,brak komunikacji z urządzeniem, konsultant radzi zrobić twardy reset ale to nie jest żadne rozwiązanie jeżeli internet działa a nagle od 21 czy jak teraz 2017-01-10 przed godzina 12 nastą brak internetu, od rana był a nagle bach i przestaje działać.

Warszawa-Praga Południe
Internet działa przez 5 sekund, zrywa łącze i znowu się łączy... I tak w kółko...

UPC Warszawa-Ursynów , od 2 miesięcy dzwoniąc do nich słyszę ciągle tą samą śpiewkę "mamy małe przeciążenia" ...od 2 miesięcy , bez komentarza....
Ciebie drażni Orange i wrzucasz linki do pretensji klientów, jednocześnie wychwalając UPC - no to ja Ci pokazuję, że UPC takie złote i cudowne nie jest - co w tym złego?
Chloru pisze:Myślę, że tutaj należy skończyć dyskusję
też tak myślę
PAX między chrześcijany :-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 14:57

busik pisze: Ciebie drażni Orange i wrzucasz linki do pretensji klientów, jednocześnie wychwalając UPC

Mnie też drażni Orange. Kiedyś znałem go od środka. Niestety, po przejęciu przez TEPSę to jest zupełnie inna firma. Zwłaszcza w kontekście jakości usług.

Mój przypadek z ostatniego tygodnia. Znajoma chciała wymienić kartę SIM na nanoSIM. Poszła do salonu Orange i usłyszała, że nie ma, będą w środę (była sobota). A gdy zapytała o przejście na abonament, to karta nanoSIM się od razu znalazła.
Sorry, ale to jest niepoważne.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 15:04

Tomek - karta abonencka, a karta na wymianę - to dwie różne karty sim
mnie wiele firm drażni, orange też potrafi :mrgreen:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 15:10

busik pisze: Ty przecież wiesz najlepiej, bo przecież cały internet

Nie busik ja po prostu wiem, że puszczanie ruchu przez Frankfurt jest głupie z punktu widzenia postrzegania jakości usługi przez klienta. Tego nie można nazwać awarią.
busik pisze: awaria to chwilowa, czy permanentna? bo jak ciągła, to chyba polityka operatora :whistle:

O widzę, że się zgadzamy. Polityka Orange jest taka, żeby świadczyć uslugi gorzej niż konkurencja? :razz:
busik pisze: Ciebie drażni Orange i wrzucasz linki do pretensji klientów, jednocześnie wychwalając UPC - no to ja Ci pokazuję, że UPC takie złote i cudowne nie jest - co w tym złego?
Nie wychwalam UPC bo nie korzystam. Wrzuciłem linka gdzie ktoś je porównuje. Z wywiadu z Fido, rrosiakiem czy Azraelem wynika, że działa bdb. Zastanawiałem się nad nimi ale jednak wybrałem inną usługę.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 15:52

busik pisze:Tomek - karta abonencka, a karta na wymianę - to dwie różne karty sim
mnie wiele firm drażni, orange też potrafi :mrgreen:
Numer pozostał ten sam, a więc to nie była karta z przydzielonym numerem, tylko zwykła pusta karta z numerem IMSI, czy jak to się tam nazywa.
A tak chciałem sobie ponarzekać przy okazji ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 15:55

Chloru pisze:puszczanie ruchu przez Frankfurt
masz nieaktualne dane - dla sprostowania, jest kilka rur
Frankfurt - to prehistoria
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 16:07

OK rozumiem, że poszedłeś dopytać bo jeszcze chwilę temu byłeś mniej elokwentny. :mrgreen:
busik pisze:
Chloru pisze: Busik a dale prawiej cały ruch puszczacie przez Frankfurt? ;)
nie zmienia to faktu, że takiej "rury" nikt w tej części Europy nie posiada :whistle:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 16:12

użyłem słowa "dla sprostowania"
nie masz się już czego czepiać? oj smutne musi być Twoje życie...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 16:21

busik, oczywiście, że się czepiam. Kiepski routing w TPSA/Orange to nie chwilowy wybryk tylko przewija się w internecie od dobrych nastu lat (ZTCP gdzieś w okolicy 2000 miałem pierwsze stałe łącze, wcześniej kilka lat modemowania). Zamiast odpisać od razu, że jest coś więcej albo, że np. w końcu wpieliście się do PL-IXa (chociaż pewnie jednak nie ;>) to rzuciłeś jakimś ogólnikiem jakiej to zajebistej rury nie macie. Taka odpowiedź sugerowała, że nie jest to domyślna trasa. Teraz wracasz i sprostowaniem nazywasz odpowiedź, która zupełnie zmienia postać rzeczy.

Dla niekumatych:

Klor - Busik, dalej macie jedno łącze za granicę przez Frankfurt?
Busik - Ale za to jakie!

Ciąganie za włosy i inne didaskalia.

Busik - Dla sprostowania... mamy więcej. Ten Frankfurt to prehistoria!

<facepalm>
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 17:54

niedawno w robocie podpięli mi światłowodzik

chyba nieźle ?
Załączniki
speed copy.jpg

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Piękny dzień dziś mamy

Post 18 sty 2017, o 17:55

Bardzo dobrze :-) Pytanie do jakiego serwera ten test. Widać na pewno, że samo łącze działa poprawnie.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ