Ubezpieczenie auta, jaka firma

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 14 paź 2011, o 19:59

Auto małżonki ubezpieczone w Generali.
Proponują przedłużenie. Żona sp[rawdziła kilka firm i okazało się, że WARTA jest o 1000pln tańsza.
Czy ktoś wie dlaczego nie należy się w tej Warcie ubezpieczyć? Może nie wypłacają, kradną, czy cóś?


Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 14 paź 2011, o 20:53

Arno, wszystko jest fajnie, dopóki nie oczekujesz wypłaty odszkodowania. Przerabialiśmy to właśnie ubezpieczeniem na wyjazd na narty :wall: W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych wygląda to, z tego co słyszałem, podobnie.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 14 paź 2011, o 21:10

Najtańszym ubezpieczeniem z tych co wyszukiwałem ostatnio do mojego auta okazało się Liberty.
Kilka lat temu miałem w Warcie i korzystałem z AC, niestety sprawa wypłaty odszkodowania trafiła do sądu i trwała coś ok. 2 lat ale w końcu rozstrzygnięta na moją korzyść. Kontakt po szkodzie bardzo niefajny.
pozdrawiam
Grzegorz

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 14 paź 2011, o 21:37

Ja od dawna korzystam z Allianza, nie miałem problemu z wpłatą z OC ani w jedną ani w drugą stronę.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 14 paź 2011, o 21:50

Arno pisze: Proponują przedłużenie. Żona sp[rawdziła kilka firm i okazało się, że WARTA jest o 1000pln tańsza.
Czy ktoś wie dlaczego nie należy się w tej Warcie ubezpieczyć? Może nie wypłacają, kradną, czy cóś?
Mi Warta na dzień dobry zaserwowała ofertę o 500PLN tańszą od Generali, ale z udziałem własnym na ubezpieczeniu kradzieżowym (i, o ile dobrze pamiętam, aż 30%). Wziąłem AC tylko dlatego żeby mieć historię i ewentualnie widoki na jakieś orzeszki w razie kradzieży: jeśli chodzi o małe szkody nie łudzę się -- to co dostanę, oddam w następnym roku, a przy dużej czym prędzej zrobią z tego szkodę całkowitą. Chciałem wziąć tylko od kradzieży, ale dostałbym aż stówkę upustu.

r.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, o 10:02 przez ky, łącznie zmieniany 1 raz.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 15 paź 2011, o 09:47

Arno pisze:Auto małżonki ubezpieczone w Generali.
Proponują przedłużenie. Żona sp[rawdziła kilka firm i okazało się, że WARTA jest o 1000pln tańsza.
Czy ktoś wie dlaczego nie należy się w tej Warcie ubezpieczyć? Może nie wypłacają, kradną, czy cóś?
Musisz dokładnie porównać zakres ochrony ubezpieczeniowej. Czyli czy masz/nie masz takie rzeczy jak:
- Pomniejszenie odszkodowania o zużycie części (amortyzacja)
- Doubezpieczenie po szkodzie
- Udział własny w szkodzie (udział własny w szkodzie kradzieżowej)
- Sposób rozliczeń w przypadku szkody

To wszystko niestety wpływa na wysokość stawki i utrudnia porównania...

Faziol
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 15 paź 2011, o 19:29

Podbijam przedmówcę, w Generali w cenie masz pełne ubezp. a w Warcie może nie być tego wszystkiego co tu kolega wyżej napisał, stąd też i ta różnica w cenie. No i podstawowa różnica w obsłudze, od Warty czasem ciężko wydębić pieniądze.

marcyś
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: czarna legaśka, kaszląca
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 15 paź 2011, o 23:35

Faziol pisze: masz pełne ubezp
masz albo i nie masz... sprawdzamy każdą polisę osobno (warunki), bo nigdy nie wiesz czego nie wiesz :cofee:

a jak powyższe przypadki pokazują... naj- (-lepsi, -bardziej renomowani, -'przyzwoitsi') polecą aż do sądu, gdy ich 'Pan Scoring' mówi, że warto polecieć.
Umówmy się, że dawno minęły czasy, gdy w firmach ubezpieczeniowych 'pani Xxsia' decydowała co zrobić z daną szkodą...

Bierz cokolwiek (odsiewając jednoznacznie złe opinie)... jak najtaniej.

jak będzie sprawa to i tak... będzie sprawa...

RadziejS
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: S-turbo MY99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 16 paź 2011, o 12:53

Mi sensowne AC na "starego" forestera My99 zaproponowało tylko Liberty. Sensowne tzn. 1200 zł razem z OC w mazowieckim. Nie wiem jak jest z wypłatami, mam nadzieję, że nie będę się musiał przekonywać. Miałem natomiast przygodę, dostałem lekko w tył w korku, oświadczenie sprawcy spisane na kolanie, całkiem sprawnie i uczciwie dostałem wypłatę z ERGO Hestia. Mój Tata otrzymał sensowną wypłatę z PZU (z OC sprawcy), nawet bez problemu dostał odszkodowanie z tytułu utraconych zarobków ze względu na powstanie szkody. IMHO, bardzo dużo zależy od osoby, która zajmuje się sprawą, kwestia polityki danego ubezpieczyciela to chyba sprawa drugorzędna...
Obrazek - chcesz świnkę, pisz PW i klikaj tutaj

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 16 paź 2011, o 21:47

Bardzo dzięŻuję za rady. I przepraszam za spóźnoą odpowiedź, ale udałem się do miasta papieskiego ( dziś wiele miast jest papieskich, zależy od tego co któremu pacanowi jest potrzebne), gdzie zwiedziliśmy wystawę Turnera w Narodowym, Dom Mehofera, Muzeum Wyspiańskiego - plac Szczepański i Sukiennice na górze. Genialnie. Tłumów brak. I dużo Legasiaków.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

cubikon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WB
Auto: Subarek Legarek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 16 paź 2011, o 23:04

Ja miałem nie najtańsze ale za to full pakiet w PZU, przeważyła kwota ubezpieczenia ... niestety teściu, razem z którym się ubezpieczamy dwa razy "pyknął" w tym roku (kilkanaście lat nic nie miał a tu nagle dwa zonki w rok) ... no i PZU podniosło drastycznie stawki ...

Research zrobiłem w miarę solidny, (LibertyDirect, Link4, PZU, GeneraliDirect [ci to pojechali najlepiej proponując składkę na poziomie 15% wartości auta :lol: ], AXADirect, Allianz, Aviva i te "chujumuju z mBanku").
Ze względu na ukryte koszty (np. udział własny w Linku, czy "franczyzę integralną"), czytelność polisy, kwotę ubezpieczenia, możliwość wykupienia udziału własnego, amortyzacji no i oczywiście wysokość składki ... przeszedłem do AllianzDirect (nie mylić z Allianz), z którym świetnie mi się współpracowało przy poprzednim aucie (dwie szkody z AC załatwione bezgotówkowo z TOyotą, włamanie i dewastacja na parkingu).
"Choďte srát s vaším psem před váš dům"

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 21 gru 2011, o 20:50

mi własnie Aviva za Outbacka (po odrobinie walki) zaproponowała 1600 złociszy za komplet OC i AC - ale cholera udział własny w szkodzie 2300 i nawet nie mogę dopłacić, żeby go znieśli. Najdziwniejsze jest to, że nie ma wpisanej wartości auta do AC, tylko "wartość rynkowa pojazdu" - gdzie jest cholera ten rynek co wycenia moje auto na 20 tys? Udział własny dla Legacy SW H6 mogę obniżyć do zera, ale dla OBK już niemożliwe w ich systemach. Jakieś sugestie gdzie ubezpieczyć Outbacka?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 21 gru 2011, o 22:06

cubikon pisze: AllianzDirect (nie mylić z Allianz)

to nie ci sami ludzie?

chcialem w PL zarejestrowac i ubezpieczyc audi i niemce chca mi wydac zaswiadczenie o bezszkodowej zdejmujac znizki z moto..
tzn. tutaj mozna miec tylko jeden pojazd ze znizkami.. drugi niestety min 80% stawki...
co oznacza, ze jak wezme kwit to strace full znizki na moto..

stad pytanie: czy nadal mozna zarejestrowac auto wraz z osoba ktora ma znizki i miec jej znizki w PL?

cubikon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WB
Auto: Subarek Legarek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 21 gru 2011, o 22:11

OBK H6, tak sobie patrzę na allianzdirect ... OBK H6 '02 W Wawie na 60% polisę OC/AC cenią na 2160,00 PLN a auto wyceniają auto na 28740,00 PLN . Rzecz jasna bez żadnych udziałów własnych czy redukcji sumy ubezpieczenia. Czyli bez rewelacji ...
"Choďte srát s vaším psem před váš dům"

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 01:00

gregski pisze: stad pytanie: czy nadal mozna zarejestrowac auto wraz z osoba ktora ma znizki i miec jej znizki w PL?
Tak.

Przemeq
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: W-wa
Auto: Plejady Plakietka STI'06 i Spuścizna Turbo '94
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 01:24

Arno, zapomnij o Warcie. Orżnęli mnie kiedyś na perłowo i do końca życia u nich nie ubezpieczę nawet wczorajszej gazety :evilgrin:.

Ja na przyszły rok ubezpieczam STI w Generali, bo mają rozsądny pakiet dla subaru.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 10:25

cubikon pisze:OBK H6, tak sobie patrzę na allianzdirect ... OBK H6 '02 W Wawie na 60% polisę OC/AC cenią na 2160,00 PLN a auto wyceniają auto na 28740,00 PLN . Rzecz jasna bez żadnych udziałów własnych czy redukcji sumy ubezpieczenia. Czyli bez rewelacji ...
Mi na POZ wyszło 1900 z małymi groszami i zaczynam się zastanawiać - bo:
W Avivie za 1600 mam auto ubezpieczone na 20 000, ale jak zdejme wkład własny do każdej szkody 2300, to wychodzi że mam auto ubezp na 17 700, a to już trochę rżnięcie. Zadzwonie dzisiaj do nich i obaczę czy na telefon jak się trochę ponegocjuje, czy cena jeszcze trochę nie zejdzie. Nawet 300 zł więcej jednorazowo, to mniej niż 2300 zł przy jakiejkolwiek szkodzie, które będę musiał wypierdzielić - Assistance mnie nie interesi bo kupuje w Starterze - od czasu jak zadzwoniłem do Avivy jak mi auto staneło na drodze i usłyszałem: Auto miało wypadek? NIE. A to Assistance panu nie przysługuje, bo to dotyczy tylko kolizji, w przypadku awarii niestety nie świaczymy assistance... i tak stałem się klientem Startera, gdzie nikt mnie nie zapyta o powód unieruchomienia auta (potrzebuje bo nie mam zapasówki - butla z gazem tam lezy ;-))))
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

cubikon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WB
Auto: Subarek Legarek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 10:25

hmm.. dziwne, bo mi GeneraliDirect Legasia OC/AC ze zniżkami odpowiednio 30/60 wyceniło na ponad 6000zł .. to ja dziękuję
"Choďte srát s vaším psem před váš dům"

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 10:30

cubikon pisze:hmm.. dziwne, bo mi GeneraliDirect Legasia OC/AC ze zniżkami odpowiednio 30/60 wyceniło na ponad 6000zł .. to ja dziękuję
6 patoli ubezpieczenie czy wartośc auta?
PZU potrafi samo OC wrzucić ze zniżką 60% - 1500 do zapłaty, dobre nie?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 11:53

Przemeq pisze: Arno, zapomnij o Warcie. Orżnęli mnie kiedyś na perłowo i do końca życia u nich nie ubezpieczę nawet wczorajszej gazety :evilgrin:.
Warta to zło :evil: Chyba, że ktoś lubi kupować ubezpieczenie, po odszkodowanie z którego trzeba się pofatygować do sądu :evilgrin:

cubikon
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: WB
Auto: Subarek Legarek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 22 gru 2011, o 12:31

OBK H6, składka ubezpieczenia ... a że PZU ma wysokie stawki to coś o tym wiem, o czym w innym wątku ;-(
"Choďte srát s vaším psem před váš dům"

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 5 sty 2015, o 23:14

Ja to lubię czasem sobie wykopać coś z archiwum ;-)
Nadchodzi kolejny sezon ubezpieczenia dla Subarbie i trochę mnie zmroziło. Przez wiele lat byłam ubezpieczona w Link4, nawet ze 2x skorzystałam (raz Asistance, raz naprawa zderzaka) i nie było jakiś specjalnych problemów. No dobra, o zderzak musiałam napisać reklamację, ale ją uznali. W zeszłym roku przeszłam do Avivy, bo miała lepszą ofertę.
No ale w tym... Link4 twierdzi, że moje auto jest warte 31200zł :o (chociaż sam pan konsultant mi powiedział, że jak je za tyle wystawię, to od ręki kupuje i że to nie jest normalna cena...) a składka wynosi ~1070zł. Mogę sobie zwiększyć wartość auta o 15% jak chcę, to mi składka trochę wzrośnie.
Przyszła też oferta z Avivy, gdzie niestety nie widzę wartości auta (może czytać nie umiem, nie wiem, napisali tylko że "wartość rynkowa"), ale składka wynosi 1973zł. WTF się pytam? Gdzie jest haczyk?
Mowa o pakiecie OC, AC, NNW i Assistance. Oferta Link4 (w deklaracji przez tel) identyczna jak Avivy. 60% zniżki, 0 udziału w szkodzie, naprawa powyżej 500zł, pojazd zastępczy... no nie widzę żadnych różnic w zakresie "ochrony". Więc o co kaman?

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 02:18

Amortyzacja części? Kwota ubezpieczenia? Szyby? Zakres assistance?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 11:43

Chloru pisze:Amortyzacja części? Kwota ubezpieczenia? Szyby? Zakres assistance?
doubezpieczenie po szkodzie?

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Ubezpieczenie auta, jaka firma

Post 6 sty 2015, o 11:54

Udział własny?

ODPOWIEDZ