Bardzo lubię Pana, Panie Policjancie!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Bardzo lubię Pana, Panie Policjancie!

Post 2 sie 2008, o 18:05

Pewien lokalny brukowiec odkrył coś, o czym wszyscy zainteresowani wiedzą już od lat:
W nocy, kiedy na łódzkich ulicach jest mniej samochodów, motocykliści oraz rowerzyści skazani są na przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle. Okazuje się, że czujniki tzw. inteligentnej sygnalizacji nie włączają zielonego, bo nie reagują na mniejsze pojazdy.
Na ul. Stefanowskiego przed Radwańską zawrócić jednak nie można, bo jest jednokierunkowa... Dlatego Tomek, nie doczekawszy się zielonego światła, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Co na to wszystko policja?

- Przepisy są przejrzyste i dokładnie określają, że niestosowanie się do sygnałów świetlnych jest wykroczeniem drogowym, za które kierujący może zostać ukarany mandatem w wysokości 250 zł i 6 pkt karnymi - mówi Wojciech Milecki z drogówki. - Jeśli motocykl nie może wzbudzić zmiany świateł, absolutnie nie upoważnia to kierującego do wjazdu na skrzyżowanie przy czerwonym świetle
Całość tu.

A ostatnio sąsiad mi opowiadał, jak go złapali za speeding na A2. Szło to mniej więcej tak (ach ta pamięć :): zatrzymali go w Strykowie, przy wiadukcie. Wiaduktem drepczą dzieci, a obok ciężarówka za ciężarówką. Pan Policjant oczywiście prawi piękne morały o prędkości, która zabija, a w tym momencie mój sąsiad wyjeżdża:

- Panowie, jak to jest, że czepiacie się mnie, za 150km/h na autostradzie, a nie mrugniecie nawet okiem, że tu piesi muszą iść drogą, w dużym ruchu ciężarówek, bo nie mają wyznaczonego dla siebie miejsca?
Panowie popatrzyli się po sobie i rzekli głupawo:
- bo wie pan, tak projektant...
a mój sąsiad na to:
- Co projektant? Panowie, odbiór każdej inwestycji drogowej musi m. in. zatwierdzić lokalna jednostka policji. I ja idę o zakład, że na dokumentach jest pieczątka powiatowej komendy. To gdzie wtedy panowie byli?

[kurtyna]

r.


Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Bardzo lubię Pana, Panie Policjancie!

Post 2 sie 2008, o 18:50

:) twardziel :)
Jacek "AMI" Rudowski

ODPOWIEDZ