alarm do samochodu, co poradzacie?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
scrmnwrx
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Chicago - Lodz
Auto: 2011 Subaru WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 14:49

Czesc.

Jestem umuwiony w czwartek zalorzyc alarm na swoje auto. Narazie jest tylko z fabryki alarm ale tez chce bardziej zabezpieczyc auto.

Co proponujeci zalorzyc?

Dziekuje.


Używam Google Translate przez większość mojego komunikacji na tym forum. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku błędów gramatycznych.

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 17:51

scrmnwrx pisze: Co proponujeci zalorzyc?
Dobre Auto Casco :->

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 18:21

scrmnwrx pisze:
co proponujecie zalożyc?
słuchaj Wurca - w tym kraju żaden alarm i blokada nie działają - jak dziś im sie nie uda, to jutro podjadą laweta
jak upatrzą sobie Twoje auto, to nie ma zmiłuj - wezmą i posiądą

jedyne wyjście - kupić Auto Casco i tyle
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 18:56

...i ukrytą, customową blokadę zapłonu, taką jaką miała Barbie w swoim najlepszym samochodzie ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:08

żeby odciąć zapłon w momencie jak gościu kradzionym samochodem wjeżdża na skrzyżowanie? ... takie rzeczy odradzam, słyszałem o przypadku, gościu któremu auto ukradziono do dziś się szlaja po sądach, bo złodziejowi się krzywda stała, ledwo uszedł z życiem z wypadku i w pozwie cywilnym wygrał...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:12

busik pisze: słyszałem o przypadku, gościu któremu auto ukradziono do dziś się szlaja po sądach, bo złodziejowi się krzywda stała, ledwo uszedł z życiem z wypadku i w pozwie cywilnym wygrał
pachnie jak historia rodem z USA
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:15

niestety nie - Polska to dziki kraj ;-)
facet SMSem odciął zapłon, jak dostał info że auto zgłosiło włamanie - akurat gostek ciął ponad 100 przez miasto i mu zapłon odcięło na skrzyżowaniu... więcej mówić nie trzeba ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:25

ZTCW, tego typu rozwiązania są już nielegalne i nie można ich montować. Właśnie ze względu na troskę o złodzieja... :wall:

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:30

Bergen pisze o blokadzie i ja to rozumiem, jako coś co uniemożliwia uruchomienie samochodu, a nie jego unieruchomienie w trakcie jazdy.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:33

OK, faktycznie.
Pomyliłem to z takim, które miałem kiedyś w Hondzie i jeżeli nie nacisnęło się tajemniczego przycisku po uruchomieniu silnika, to odcinało zapłon. Tylko że było to poprzedzone najpierw krótkimi przerywanymi sygnałami syreny, później coraz dłuższymi a na końcu konkretnym wyciem. I dopiero ciach.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 20 sie 2012, o 19:51

ja pamiętam taką sytuację - paręnaście lat temu - do mojego ojca do roboty przyjechali Niemcy najnowszą S-klasse. Centrum miasta, główna ulica wylotowa z POZ na WROC. NIemcy się chwalą, że fabryka zamontowała im takie zabezpieczenia, o ktorych nikt jeszcze na świecie nie słyszał. Gwarantują, że jeżeli ktokolwiek to auto ukradnie, to dadzą im takie samo nowe auto...
Godzina 12 w południe podjeżdżają do ojca pod firmę, o 12.30 auta już nie było...
Wyobraźcie sobie ich miny... ojciec zawoził ich Ładą Samarą do granicy, stamtąd już ich dealer Merca odbierał.

Więc nawet odcięcie zapłonu nie pomoże. Jak raz im się nie uda podprowadzić, to za parę dni spróbują inaczej. Kumplowi z pracy to samo Clio dwa razy podprowadzali - jeden dzień się nie udało, bo elektronika zablokowała auto - po dwóch dniach, spod podjazdu przed domem w kilka minut zwinęli - widział przez okno jak wchodzą do auta, zanim wyszedł przed dom, już widział dym z rury wydechowej. Po prostu, nie ma bata :wall: otwierają maskę, podłączają swój komp - i tyle.
Auto Casco i tyle
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

siewcu
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wroclaw
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 21 sie 2012, o 01:04

Jest dobry patent. Zrobić jakieś znane sobie odcięcie zapłonu na fabrycznych przewodach, i wrzucić w fabryczną wiązkę :) Rzeźba niesamowita z założeniem, żeby nie było widać za bardzo, ale z wiązki, w której wszystkie kable wyglądają na fabryczne nic nie wyrzeźbią...
Biuro pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych RES - http://www.odszkodowania-res.pl

scrmnwrx
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Chicago - Lodz
Auto: 2011 Subaru WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 21 sie 2012, o 13:17

Dziekuje za pomysly. Jusz wiem co zalorzyc w czwartek.
Używam Google Translate przez większość mojego komunikacji na tym forum. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku błędów gramatycznych.

juras
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 21 sie 2012, o 13:56

Kiedyś słyszałem historię od znajomego, który miał audi a8. Jako, że skradziono mu poprzedni pojazd, zawsze na noc kładł deskę nabitą gwoździami na fotelu kierowcy i przykrywał ją ciemną płachtą. Którejś nocy przebudził się, wyjrzał przez okno i zobaczył otwarte drzwi w samochodzie. Wybiegł przed dom, a w aucie nie było deski ani złodzieja. Wpadł na pomysł, aby pojechać na pogotowie. Wszedł na poczekalnie i zobaczył gościa, który stał z jego deską wbitą w zadek. Co było dalej nie chciał powiedzieć.

Marlena
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Forester 2,0 XT MY03 - Kocur ;)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 21 sie 2012, o 14:39

juras, :thumb: :thumb: :thumb: :thumb: rewelacyjny pomysł :-d

Miałam alarm z powiadomieniem na pilocie - bardzo sobie chwalę, do Forka też taki zakładam /mimo fabrycznego/. Zawsze wiedziałam kiedy ktoś się kręcił koło samochodu /czujniki mikro/, kiedy ktoś uderzył w auto /w porę złapałam gościa, który na parkingu uderzył w moje auto bo się darło w domu niesamowicie a z okien auta nie widziałam, więc nawet nie wiedziałabym komu podziękować za zdarty lakier/. Jeśli kręcenie koło auta było natrętne to uruchamiałam syrenę i po problemie - zazwyczaj to wystarczyło aby odstraszyć urywaczy lusterek. Fakt, że jeśli chcą ukraść auto to raczej nie robią tego amatorzy ale w tym alarmie o tyle jest fajna funkcja, że zanim uruchomi się alarm to już wiesz w domu, ze ktoś się koło auta kręci, jeśli jest próba otwarcia to wtedy widzisz to na wyświetlaczu w domu, włącza się wyjec w domu a w aucie syrena więc masz szansę zareagować. :cofee:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 21 sie 2012, o 15:00

busik pisze: takie rzeczy odradzam, słyszałem o przypadku, gościu któremu auto ukradziono do dziś się szlaja po sądach, bo złodziejowi się krzywda stała, ledwo uszedł z życiem z wypadku i w pozwie cywilnym wygrał...
w takim wypadku nie ma rady, shotgun... sędzia i złodziej. Po kolankach.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 21 sie 2012, o 18:34

Alan, Alan, Alan! pisze: Po kolankach.
na świętą górkę ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

fikolek5
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Legacy kombi 2.0 MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 13 lut 2015, o 22:11

Możecie poradzić gdzie w Lublinie najlepiej zajechać na montaż alarmu?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 13 lut 2015, o 22:49

A po co?
Ile to warte?
I tak nikt sie nie zainteresuje, jak będą kradli....
:mrgreen:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 13 lut 2015, o 22:57

FUX pisze: I tak nikt sie nie zainteresuje, jak będą kradli....
dokładnie, czy to jeszcze ludzie montują? kiedyś często było słychać wycie alarmów ale od dawna nie zaobserwowałem.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

fikolek5
0 gwiazdek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Legacy kombi 2.0 MY04
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 13 lut 2015, o 23:17

Żeby byle dziad śrubokrętem wkładki nie wyłamał albo szyby nie wybił i mi moich oldscoolowych płyt CD z targu nie zabrał 8-) .
Tak wiem, że AC i takie tam czytałem wątek. Tak jeszcze to instalują bo nawet w nowej służbówce mam taki wyjec.
Moje pytanie pozostaje dalej otwarte :-).

kaziek0
0 gwiazdek
Auto: SUBARU IMPREZA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 2 gru 2016, o 09:36

Tak czytam ten wątek i już zgłupiałem :D Chciałem założyć sobie oprócz alarmu jeszcze blokadę jakoś, ale chyba wychodzi, że nie warto? :)

wałek
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 3 gru 2016, o 21:26

Niedługo klientowi będziemy instalować alarm TYTAN http://tytan.pro/products
Ma lokalizację GPS, informowanie na telefon, gaszenie auta przez telefon. Itp.
Sam jestem ciekaw jak to będzie działało.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 3 gru 2016, o 21:35

wałek pisze: Ma lokalizację GPS, informowanie na telefon, gaszenie auta przez telefon. Itp.

A wystarczyłby szympans. :cofee:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: alarm do samochodu, co poradzacie?

Post 3 gru 2016, o 23:22

wałek pisze:Niedługo klientowi będziemy instalować alarm TYTAN http://tytan.pro/products
Ma lokalizację GPS, informowanie na telefon, gaszenie auta przez telefon. Itp.
Sam jestem ciekaw jak to będzie działało.
Jak się sprawdzi (a chyba gdzieś w TV widziałem test i chwalili), to przyjadę, założysz i do moich aut, bo ISR-a nie zamierzam przedłużać więcej.
A jak nie to zadzwonię do Leona po szympansa ;-)

ODPOWIEDZ