Forum Subaru

Przejdź do zawartości

Targ niewolników, czyli "pracę dam, pracy szukam"

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.

Post 12 sty 2016, o 12:07

Лукашэнка napisał(a):W przeciwnym razie trwoni na przykład czas, za który płaci mu pracodawca, na forach internetowych.

:thumb:
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja
ptk22
5 gwiazdek

Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye

Post 12 sty 2016, o 12:10

Лукашэнка, szacun, musisz znać sporo polskich pracowników firm skandynawskich, skoro tak dobrze znasz ten mechanizm :thumb:
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Gość
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Auto: C200

Post 13 sty 2016, o 21:00

To ja sobie narzeknę na korpo, miały u mnie być spore zmiany po zmianie szefa. Ogłoszono konkursy i rekrutacje, pomachano możliwością awansu. No ale okazało się że nikt nie awansował z dołu a kierownicy pozostali praktycznie w komplecie, ewentualnie zamieniając się stanowiskami. Ci z drugiego szeregu od zapieprzania nadal mają to robić, powinni się cieszyć że mają pracę.
Cały problem w tym że na rynku branżowym ciężko i wiem, że trawa z drugiej strony muru nie jest bardziej zielona.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!
inquiz
6 gwiazdek

Auto: Legaś IV junkers

Post 14 sty 2016, o 14:19

Kubik1 napisał(a):A jednak są. Nie wiem jakie korporacje Ty znasz, ale nie chodzi o fantazje. Jako ciekawostkę Ci powiem, że ze 150 pracowników, połowa jest na stanowiskach menedżerskich tylko po to aby mieć lepsze warunki. Niestety nie ma przyjęć. W usprawiedliwieniu powiem, że to firma ze Skandynawii.

Od środka znam francuską i polską. O polskiej mam raczej dobrą opinię w kategoriach warunków pracy, elastyczności, zaufania itd. O francuskiej jak najgorsze, ale to nie wina Francuzów, tylko Polaków pracujących i zarządzających w tej korporacji w wersji polskiej. Kraina absurdu, słoików i rozpychania łokciami w najgorszym wydaniu.
Jako klientów poznałam korporacje chyba ze wszystkich krajów zachodnich (chociaż właściwie ze Skandynawii nie pamiętam, musiałabym pomyśleć) i niestety też nie mam pozytywnej opinii w kategorii kultury pracy, elastyczności, kompetencji. Są oczywiście wyjątki, ale to są wyjątki personalne, a nie jako całe korporacje. Całokształt jest słaby.
Bergen napisał(a):Kubik1, jak jakieś trzy lata temu opowiadałem naszej Barbie jak się pracuje w innej skandynawskiej korpo, też nie chciała wierzyć ;-)

I dalej nie wierzę, bo jeszcze niedajboże zapragnęłabym wrócić na etat. Najlepsza korporacja jest moja i tego będę się trzymać :mrgreen:
barbie
Moderator

Auto: Subarbie Impreza WRX & Legaź
Ostrzeżenia: 1

Post 14 sty 2016, o 14:26

barbie napisał(a):I dalej nie wierzę, bo jeszcze niedajboże zapragnęłabym wrócić na etat. Najlepsza korporacja jest moja i tego będę się trzymać :mrgreen:

Miałaś okazje poznać moja "byłą" Agnieszkę, która pracuje w firmie motoryzacyjnej francuskiej. Siedzieliśmy wtedy w BROWARNI........ też była zadowolona. Może to tez zależy od zajmowanego stanowiska?
Kubik1
5 gwiazdek

Auto: impreza 2,0

Post 14 sty 2016, o 14:42

barbie napisał(a):O francuskiej jak najgorsze, ale to nie wina Francuzów, tylko Polaków pracujących i zarządzających w tej korporacji w wersji polskiej. Kraina absurdu, słoików i rozpychania łokciami w najgorszym wydaniu.

Potwierdzam, też znam identyczny przypadek.

barbie napisał(a):Są oczywiście wyjątki, ale to są wyjątki personalne, a nie jako całe korporacje. Całokształt jest słaby.

Nie przesadzajmy, nie jest tak źle. Zwłaszcza w skandynawskich korpo. A jeśli chodzi o elastyczność to co roku jest co raz lepiej. Zmienia się pokolenie pracowników i pracodawcy starają się nadążyć za tymi zmianami.
ptk22
5 gwiazdek

Post 14 sty 2016, o 17:09

barbie napisał(a): Najlepsza korporacja jest moja i tego będę się trzymać

Klient ostatnio skwitował, że nie jesteśmy korpo, bo nie mamy durnowatych tytułów na wizytówkach. :mrgreen:
A poza tym przepraszam. Nie wiem czy mogę z racji pełnionej funkcji.
Alan, Alan, Alan!
Administrator

Auto: WiśniaNieWiśnia

Post 21 lut 2016, o 11:27

Szukam pracy jako kierowca kat C. Chętnie u przewoźnika obsługującego jakiś market. Wcześniej pracowałem jako kierowca w biedronce
Igor28
0 gwiazdek

Auto: bloob n/a

Post 21 mar 2016, o 12:38

Czy jest na sali programista androida (AndroidStudio - java) ?
Potrzebuję pilnie kogoś do dokończenia aplikacji (i do późniejszego dalszego jej rozwoju) która utknęła na 99% zaawansowania.
Poprzedniemu programiście urodziło się dziecko i olał temat a klient się wkurza za opóźnienie.
Subaru Outback 2,5 MY'05,
VW T4 California MY'03
Subaru Impreza 2,0 MY'99
Suzuki Samurai "Zmota" 1,6 MY'92
stormy
2 gwiazdki

Auto: OBK, Impreza, VW T4 Californa, Samurai "Zmota"

Post 21 mar 2016, o 13:03

stormy napisał(a):która utknęła na 99% zaawansowania.

:lol: :giggle: :mrgreen:

BP, MSPANC

Może citan pomoże. Chociaż znając rynek nasz dusiciel będzie zajęty :whistle:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae
Chloru
6 gwiazdek

Auto: XU10J4RS

Post 21 mar 2016, o 13:23

Chloru napisał(a):
stormy napisał(a):która utknęła na 99% zaawansowania.

:lol: :giggle: :mrgreen:

BP, MSPANC

Jest takie prawo Murphy'ego:
"Pasek postępu 99% cieszy tylko przez pierwsze 10 minut" :)
Subaru Outback 2,5 MY'05,
VW T4 California MY'03
Subaru Impreza 2,0 MY'99
Suzuki Samurai "Zmota" 1,6 MY'92
stormy
2 gwiazdki

Auto: OBK, Impreza, VW T4 Californa, Samurai "Zmota"

Post 21 mar 2016, o 21:24

stormy, kuzyn ma firmę specjalizującą się w apkach mobilnych, napisz na PW co dokładnie trzeba to podeślę i zapytam.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!
inquiz
6 gwiazdek

Auto: Legaś IV junkers

Post 22 mar 2016, o 09:15

stormy napisał(a):która utknęła na 99% zaawansowania

jakie to życiowe :-)
ptk22
5 gwiazdek

Post 5 kwi 2016, o 18:10

Czołem :-)
Potrzebuje wizytówki do firmy, czy zajmuje sie ktoś tym ? :-)
Pan Dziedzic
5 gwiazdek

Auto: wrx 02

Post 5 kwi 2016, o 18:30

Pan Dziedzic napisał(a):Czołem :-)
Potrzebuje wizytówki do firmy, czy zajmuje sie ktoś tym ? :-)
W takich sprawach polecam kolegę Przemka z Pruszkowa:
http://brokerdruku.pl/
Лукашэнка
6 gwiazdek

Post 20 lis 2016, o 19:39

Praca szuka człowieki ;-)

Może ktoś tej pracy nie ma albo ma ale chce zmienić bo:
-ma za daleko do niej lub za blisko,
-zarabia za mało albo za dużo,
-nie lubi szefa albo szef jego.
Whatever - zatrudnię mechanika, pomocnika mechanika:

Nowo powstający warsztat zatrudni mechaników samochodów osobowych oraz pomocników mechanika na pełny etat. Warsztat zlokalizowany 500m od skrzyżowania S8/Górczewska.
Zakres obowiązków:
-Diagnozowanie usterek oraz kompleksowe dokonywanie napraw mechanicznych, elektromechanicznych i elektrycznych,
-Prowadzenie dokumentacji warsztatowej – wypełnianie zleceń,
-Sezonowa wymiana opon
-Przeprowadzanie przeglądów okresowych zgodnie w wytycznymi producenta,
-Obsługa klimatyzacji,
-Geometria podwozia

Wymagania:
-Doświadczenie, znajomość budowy samochodów (mile widziane również ambitne osoby z małym doświadczeniem do przyuczenia),
-Sumienność w wykonywaniu zadań.
-Prawo jazdy kategorii B
-Niekaralność

Oferujemy:
-Forma umowy do uzgodnienia
-Praca w stabilnej firmie,
-Motywujący system wynagrodzeń (podstawa + prowizja bez górnego ograniczenia)
-Dobrą atmosferę w pracy
-Dostęp do specjalistycznych narzędzi serwisowych

Oferty zawierające CV prosze przesyłać na adres mailowy:
praca@bigtires.pl

Praca od 1 marca 2017 - chyba ze wcześniej uda sie skończyć remont itd.
Jak ktoś nie szuka, nie lubi smaru czy w ogóle pracować to może chociaż udostępniać dalej
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD
lukass
5 gwiazdek

Auto: R5 kit-car w budowie + H6 bez dachu + Wieśniak WRC, parę blaszaków i Mercedes król korozji

Post 20 lis 2016, o 19:41

lukass napisał(a):czy w ogóle pracować

a kto lubi ? :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

http://www.leszekknorps.republika.pl/ekosciema.html

Pracy szukam.
leon
6 gwiazdek

Auto: Kąąbi 3 + Cąąbi X

Post 20 lis 2016, o 19:50

leon napisał(a):
lukass napisał(a):czy w ogóle pracować

a kto lubi ? :whistle:

Może to dziwne, ale ja lubie - co do zasady, bo oczywiście zdarząją sie gorsze dni, kiedy nie ma sie ochoty.
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD
lukass
5 gwiazdek

Auto: R5 kit-car w budowie + H6 bez dachu + Wieśniak WRC, parę blaszaków i Mercedes król korozji

Post 10 sty 2017, o 13:27

Pewnej wrześniowej nocy, pewien pan, najprawdopodobniej pod wpływem będąc, podczas wyprzedzania zahaczył swoim golfem o mój samochód i trochę mi przestawił zderzak, reflektor, grill i jakieś tam elektroniki. I pojechał sobie dalej.

Dzielne Bagiety, dzięki nagraniu z kamery samochodowej, znaleźli winowajcę i ukarali go mandatem.

I tu zaczynają się jaja, bo chciałbym teraz, aby:

a) panu polecieli po zniżkach z OC (o ile ma), za to że się tak brzydko zachował;
b) jego ubezpieczalnia - Axa Direct - "zasponsorowała" mi przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego.

Tymczasem ubezpieczalnia Axa direct z uporem nie odbiera telefonów ani nie reaguje na moje maile. Byłem w siedzibie "Axa ubezpieczenia" i odesłali mnie, bo "to nie ta spółka".

Wiem, że są kancelarie, które biorą takie rzeczy na klatę, za odpowiednią prowizję. Czy ktoś może jakąś polecić? Piter? Siewcu?
Bergen
Moderator

Post 10 sty 2017, o 20:55

Bergen napisał(a):I tu zaczynają się jaja, bo chciałbym teraz, aby:
a) panu polecieli po zniżkach z OC (o ile ma), za to że się tak brzydko zachował;
b) jego ubezpieczalnia - Axa Direct - "zasponsorowała" mi przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego.

ale konkretnie to co właściwie chcesz zrobić? jeśli nie ma ochrony składek to mu polecą po składkach. ale ogólnie nic ci do tego, to sprawa między nim a ubezpieczalnią. z jego ubezpieczenia będziesz miał samochód doprowadzony do stanu wyjściowego, więc chyba ok? koleś dostał mandat więc też chyba ok? z opisu wynika, że wszystko jest zgodnie z prawem i wystarczająco dostanie po dupsku, a i będziesz ukontentowany. szukasz jakiejś vendetty czy jak?
geos
2 gwiazdki

Auto: Forester 2.0X 2003

Post 10 sty 2017, o 20:58

geos, z tego co zrozumiałem, to jego ubezpieczyciel się wypina i udaje, że się nic nie stało
Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Gość
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania
Fido__
6 gwiazdek

Auto: C200

Post 10 sty 2017, o 21:04

geos, oddychaj spokojnie. Zechciej mi wytłumaczyć - bo ja może za głupi jestem - w jaki sposób jego ubezpieczalnia się dowie o szkodzie i naprawi mi samochód? Sami się do mnie zgłoszą i to zaproponują? Nic nie muszę robić?

Bo jak do tej pory, gdy wcześniej miałem podobne przygody, to JA musiałem wokół tego chodzić - załatwiać z zakładem ubezpieczeniowym sprawcy, przesyłać kwity itd.

NO ALE MOŻE SIĘ POZMIENIAŁO I WIESZ LEPIEJ.
Bergen
Moderator

Post 10 sty 2017, o 21:15

zrozumiałem, to co napisałeś: że jego ubezpieczalnia - Axa Direct - zasponsorowała ci przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego. z tego wynika, że chyba wiedzą.. oświeć mnie czego nie zrozumiałem? może faktycznie trzeba coś czytać między wierszami. jeśli tak to może po prostu wyślij do nich pismo poleconym z potwierdzeniem odbioru wraz z wszelkimi potrzebnymi dokumentami? na gębę się takich rzeczy nie załatwia.
geos
2 gwiazdki

Auto: Forester 2.0X 2003

Post 10 sty 2017, o 21:23

geos napisał(a):oświeć mnie czego nie zrozumiałem?

Tego:

Bergen napisał(a):chciałbym teraz, aby: (...) jego ubezpieczalnia - Axa Direct - "zasponsorowała" mi przywrócenie samochodu do stanu wyjściowego.

I tego:

Bergen napisał(a):Axa direct z uporem nie odbiera telefonów ani nie reaguje na moje maile

---

geos napisał(a):wyślij do nich pismo poleconym z potwierdzeniem odbioru wraz z wszelkimi potrzebnymi dokumentami?

Jakie to są "wszelkie potrzebne dokumenty"?
Bergen
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum ogólne