Prośba fachowców o pomoc w ocenie

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
DawidW
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 2 wrz 2016, o 15:58

Witam , jestem tu nowy, noszę się z zakupem Subaru Forester w benzynie bez turbo. Szukam tu, szukam tam i znalazłem cosik takiego :

http://www.autovia.sk/foto/osobne-auto/ ... 6/?noads=1

Zerknijcie proszę, czy warto to uwagi ? Czego się czepiać i na co zwracać uwagę jeśli chodzi w ten model w tej wersji ?

dzięki za wszelkie info
Dawid
Zielona Góra



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 2 wrz 2016, o 16:04

DawidW, ciężko coś powiedzieć, nie widząc samochodu na żywo. Wypadałoby z tym autem pojechać do warsztatu i zrobić przegląd przedsprzedażowy. Dopiero wtedy będziesz lepiej wiedzieć, na czym stoisz.
A na co zwrócić uwagę? Na to, co w każdym innym samochodzie, plus napędy, no i oczywiście stan tylnych amortyzatorów. Ten Forester ma (a przynajmniej powinien mieć) amortyzatory samopoziomujące - dość drogie w zakupie.

drjudym
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 3 wrz 2016, o 10:46

Na pierwszy rzut oka, to straszny syf w środku jak na taki mały przebieg. Zdjęcia marne, ale widać jakieś obcierki. Wygląda na jeżdżonego w trudnym terenie(stąd niski przebieg). Na pewno trzeba by zwrócić uwagę na napędy i ogólny stan podwozia i zawieszenia bo może już być zajechane. Ktoś kto nim jeździł raczej nastawiony był na ciągłą eksploatację i nawet na sprzątanie czasu nie było...

Wygląda 3x gorzej niż mój 2002 :-p

kamilos
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Forek 98 "Rodzyn" 2.0 ASB
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 4 wrz 2016, o 18:59

A gdzie ten straszny syf? Dywaniki nieodkurzone dyskwalifikuja auto?:)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

DawidW
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 5 wrz 2016, o 13:24

Dzięki panowie, tak jak myślałem słowak tyrał auto po tatrach i nawet nie odkurzył środka. Obcierkami się nie zrażam, ale nie mam tam kogo posłać by sprawdził stan techniczny. Szukam dalej. Dziękuję za odzew.

DawidW
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ponowna prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 23 lis 2016, o 16:37

Witam, kolejny raz proszę o jakieś słowa konstruktywnej krytyki odnośnie Forestera

https://www.olx.pl/oferta/subaru-forest ... e9f54365de

Jak dla mnie coś za dużo porobione - jeśli ma iść na sprzedaż, podobnie rzecz ma się z innymi od tego Pana.
Nie wiem czy pchać się w temat, wierzyć czy nie wierzyć ?

willard
0 gwiazdek
Auto: E12 corolla
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 24 lis 2016, o 11:28

Tez szukam i wszystkie jego maja wszystko porobione i sa sprzedawane. Jesli prawda super. jesli to handlarz to raczej sciema...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 24 lis 2016, o 11:34

DawidW, popraw tytuł wątku, bo można odnieś wrażenie, że reprezentujesz fachowców proszących o pomoc :-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 24 lis 2016, o 12:33

DawidW pisze: Jak dla mnie coś za dużo porobione - jeśli ma iść na sprzedaż, podobnie rzecz ma się z innymi od tego Pana.
willard pisze: Tez szukam i wszystkie jego maja wszystko porobione i sa sprzedawane. Jesli prawda super. jesli to handlarz to raczej sciema...
Jeśli to handlarz? Skoro ma więcej samochodów na sprzedaż to chyba wiadomo że handlarz? Mam auto kupione od tego pana, niedługo stuknie rok jak jeżdżę i nie mam większych zastrzeżeń. Pisałem zresztą w innym wątku. Auta sprzedaje na gotowo, dlatego zawsze są wymienione płyny i zrobione te rzeczy, które ewidentnie wymagały zrobienia. Klient ma dostać gotowy samochód. W moim Forku podczas jazdy testowej wydawało mi się, że sprzęgło już się ślizga. Początkowo sądził, że nie umiem startować autem 4x4, ale po zamianie miejscami i krótkiej próbie uznał ten fakt i sprzęgło wymienił bez zmiany ceny auta. Tak sam deklarował przed jazdą testową – auto ma być sprawne, jak coś wyjdzie, że nie działa podczas testu, to w cenie będzie zrobione. Przed odbiorem i tak zamówiłem jeszcze parę innych usług (np. konserwacja podwozia) za dodatkową kasę, żeby mieć już spokój. Ten pan współpracuje z jednym z jeleniogórskich warsztatów zajmujących się Subaru. We wrocławskim warsztacie potwierdzili, że znają ich i są spoko.

Oczywiście ja nie gwarantuję nic, jeśli chodzi o inne auta od tego pana, ale jego model biznesowy to nie jest wypchnąć i zapomnieć, tylko budować relacje z klientem, żeby wrócił. :) Zakup Subaru niekoniecznie kończy się na jednym aucie i zmianie marki… ;)

willard
0 gwiazdek
Auto: E12 corolla
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 24 lis 2016, o 16:52

No to dobra wiadomosc, ze ktos uczciwy. Rodzynek :)

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Prośba fachowców o pomoc w ocenie

Post 24 lis 2016, o 19:33

Nie wiem czy uczciwy i czy rodzynek, ale ponieważ specjalizuje się w jednej niszowej marce, to jak by wstawiał popelinę, to już dawno by musiał szukać innej pracy.

ODPOWIEDZ