Kupię/poszukuję Subaru Forester 2,5 XT

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
marcin1983
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kupię/poszukuję Subaru Forester 2,5 XT

Post 9 paź 2016, o 17:16

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Jest to mój pierwszy wątek i pierwszy raz poruszam się po Waszym forum, więc za ewentualne błędy z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość..
Od kilku tygodni poszukuję dla siebie Forestera 2,5 xt przeglądając wszelkie ogłoszenia z Polski i zagranicy i wybór czegoś konkretnego i wartego uwagi nie jest prosty..
Na auto chciałbym wydać max 35 000 zł, ale oczywiście im mniej tym lepiej, ponieważ jeżeli nie będzie ono miało LPG to z racji pokonywania dużej ilości km będę musiał takową założyć czyli zainwestować pewnie ok 5 tysi.
Wolałbym, aby potencjalny Forester posiadał manualną skrzynię biegów chociaż z tego co czytałem dobrze traktowana skrzynia automatyczna nie musi przysparzać problemów..? Tutaj mile widziane Wasze opinie..Chodzi o to czy wtedy auto pali dużo więcej? Czy przyjemność z jazdy jest podobna? Bo czasami jak każdy lubię pośmigać trochę brutalniej :) Czy to że AT ma 4 biegi robi dużą różnicę w stosunku do 5 biegowego manuala?
Większość km pokonuję po mieście i automat dla mnie to wielkie udogodnienie (posiadałem kiedyś BMW E46 3.0 D z automatem) i było to świetne rozwiązanie na zatłoczone ulice Warszawy i okolic, samochód świetnie przyśpieszał i fajnie się nim jeździło, ale czy w Foresterze ma to sens...?
Jeżeli tak to oczywiście będę w stanie skłonić się do zakupu Forka również z taką skrzynią biegów po wcześniejszej przejażdżce..
Może na Waszym forum znajdzie się ktoś kto ma zadbany i zdrowy egzemplarz warty uwagi...?
Pozdrawiam Wszystkich !!!
Marcin.



Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Kupię/poszukuję Subaru Forester 2,5 XT

Post 9 paź 2016, o 21:49

marcin1983 pisze:Wolałbym, aby potencjalny Forester posiadał manualną skrzynię biegów chociaż z tego co czytałem dobrze traktowana skrzynia automatyczna nie musi przysparzać problemów..? Tutaj mile widziane Wasze opinie..Chodzi o to czy wtedy auto pali dużo więcej? Czy przyjemność z jazdy jest podobna? Bo czasami jak każdy lubię pośmigać trochę brutalniej :) Czy to że AT ma 4 biegi robi dużą różnicę w stosunku do 5 biegowego manuala?
Większość km pokonuję po mieście i automat dla mnie to wielkie udogodnienie (posiadałem kiedyś BMW E46 3.0 D z automatem) i było to świetne rozwiązanie na zatłoczone ulice Warszawy i okolic, samochód świetnie przyśpieszał i fajnie się nim jeździło, ale czy w Foresterze ma to sens...?
Witam,
no właśnie, przekonałeś się już, że automat to wielkie udogodnienie.

Ja mam teraz trzeciego Forestera 2.5XT. To jest automat.
Dwa poprzednie miały manualną skrzynię biegów.
Mam więc porównanie.
Jeśli chodzi o jazdę na trasie, to oczywiście manual jest w porządku.
Tym bardziej do jazdy sportowej na torze.
Ale jeśli chodzi o jazdę po mieście, w terenie, ciągnięcie przyczepy i jeszcze kilka innych sytuacji... automat w Foresterze wygrywa zdecydowanie.

Co do ewentualnych problemów technicznych: jest dokładnie na odwrót niż sądzisz. To znaczy, automat w Foresterze nie sprawia żadnych problemów. Co więcej, automat powoduje, że również silnik ma szansę na dłuższe życie, szczególnie gdy kierowca ma ciężką nogę.

Jeśli chodzi o skrzynię manualną 5-biegową montowaną w Foresterze XT, w to nie jest to wybitnie mocna konstrukcja. Poza tym wymiany może wymagać sprzęgło, co nie jest operacją bardzo tanią w tym aucie.

Tak, ten automat jest to 4-biegowy. W tak jednak mocnym silniku, o takiej elastyczności, sprawuje się to bardzo dobrze.
Zużycie paliwa w automacie może być o ok. 0,5-1,0 litra większe niż w manualu, jest to jednak rekompensowane większą wygodą i niezawodnością.

LPG?
Jest w Warszawie fachowiec, który ma doświadczenie w montowaniu i strojeniu instalacji do tych aut.
Więc, jeśli będziesz chciał, to założysz.

Kilka dni temu dałem tu ogłoszenie o sprzedaży mojego auta:
http://forum-subaru.pl/viewtopic.php?f=21&t=18784
Naprawdę jest warty zainteresowania i jazdy próbnej.
Jest w bardzo dobrym stanie technicznych. Miał jak do tej pory lekkie życie :->
Auto stacjonuje w Tomaszowie Maz.
Ala jeśli byłbyś poważnie zainteresowany, to moglibyśmy umówić się również w Warszawie, gdzie obecnie często bywam.

ODPOWIEDZ