Kupno Foretera

kupię / sprzedam / zamienię / wymienię /dam / nie dam
Regulamin forum
Jeśli kupujesz coś z ogłoszenia na Forum robisz to na własne ryzyko!
Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia. Nie przelewaj pieniędzy ludziom, których nie znasz lub którzy nie mają wiarygodnej historii na Forum!
ODPOWIEDZ
hartuka
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kupno Foretera

Post 22 lis 2016, o 23:25

Witam, chciałbym poprosić o poradę w temacie kupna auta. Na co uważać, jakie są słabsze punkty, itp.
http://otomoto.pl/oferta/subaru-foreste ... f78fba3583
http://otomoto.pl/oferta/subaru-foreste ... f78fba3583
Dziękuję za pomoc.



Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 22 lis 2016, o 23:41

Nie kupuj importowanych, diselków, z LPG. Szukaj czegoś w dobrym stanie tech., sprawdź w serwisie, poczytaj Forum (co najmniej 100 godz. bo warto) a wtedy wybierz coś i pytaj. To są dobre rady. Lokalny Forumowicz powinien pomóc oceniając chłodnym okiem. Forek to dobra fura.

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 01:19

Sławku a czemu to kolega nie może niby kupować auta z importu? :giggle: Wiem że jest dużo ulepów ja np trafiłem na uczciwego sprzedawcę. Więc przy odrobinie szczęścia może i jemu się uda.
hartuka powodzonka :cofee:

PS. diesel w nowszych modelach forka to shit , LPG jak źle wystrojone i z nieodpowiednich gratów złożone to same problemy- lepiej samemu zakładać LPG po kupnie u kumatych gazowników.

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 11:26

fudżisubo;) pisze:Sławku a czemu to kolega nie może niby kupować auta z importu? :giggle: Wiem że jest dużo ulepów ja np trafiłem na uczciwego sprzedawcę. Więc przy odrobinie szczęścia może i jemu się uda.
:cofee:

.
Sam sobie odpowiadasz. Każdy szuka okazji a za granicą porównywalne do naszych egzemplarze są z reguły droższe (więc nie są to okazje). Sam mam 2 sztuki z zagranicy (Impreza i Justy) ale był to mój import prywatny i cena była o 10% wyższa niż krajowa. Zrobiłem to świadomie bo chodziło mi o egzemplarze b.zdrowe (i takie się okazały w rzeczywistości) a o takie było b. trudno w kraju. Szczęściu trzeba pomóc a nie każdemu się chce - lepiej w nie wierzyć i szukać okazji :mrgreen:

hartuka
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 18:44

Dziękuję za podpoiedzi, trzeba szukać. planuję kupić zwykłego i potem go zagazować. W krajowych trochę mnie przerażają przebiegi...

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 19:14

Tak, zagraniczne mają niższe - jakoś tak znienacka obniżają im się przy przekraczaniu granicy z Polską. Cuda normalnie :-)

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 19:59

Dokładnie mówiąc to zagraniczne po imporcie bo przed importem to zazwyczaj przebiegi są dużo większe. Dlatego dobra fura z zagranicy z małym przebiegiem jest dużo droższa a wtedy nie jest to okazja dla handlarza ani dla krajowca który szuka auta dla siebie .

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 20:06

jarmaj pisze: Cuda normalnie :-)

Żadne cuda, tylko niewidzialna ręka rynku. :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

hartuka
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 20:26

Pełno jest magików w tej dziedzinie...

hartuka
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 25 lis 2016, o 20:29

Panowie na czympolegają tylne amortyzatory - samopoziomujące się , jeśli dobrze przeczytałem. Jak je można sprawdzić? Czy są montowane w foresterach II generacji?

akir
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 26 lis 2016, o 09:35

Jesli tył widocznie siedzi niżej, to amortyzatory do wymiany. Slsy są montowane w forku II

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

hartuka
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 26 lis 2016, o 12:11

akir dzięki za wyjaśnienia

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Kupno Foretera

Post 26 lis 2016, o 14:33

akir pisze: Jesli tył widocznie siedzi niżej, to amortyzatory do wymiany.
Albo jeśli jedna strona siedzi niżej niż druga, z tyłu. U mnie (o)padł lewy tył, co zauważyłem przypadkiem, patrząc na auto od tyłu.

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 28 lis 2016, o 12:55

Jeśli szukasz forka 2gen to raczej nie licz ze kupisz do 20 tys tak jak z pierwszego ogłoszenia, też wstępnie się rozglądam za forkiem 2gen automat 2.0 158km lub 2.5 N/A US z roku 05-06 i powiem ci ze ceny sprowadzanych oscylują w granicach ~25tys +/-2K a jak coś jest z nie kosmicznym lub bliżej nie określonym przebiegiem i niby do końca serwisowane w ASO to cena 25-30 :-(.
A z przebiegami to jest tak ze PL maja wyże a sprowadzacie często ok 200tys... i oczywiście okazyjna cena. Wejdź na mobile.de i sam sprawdź ceny i przebiegi :-/

hartuka
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 28 lis 2016, o 23:02

Dzięki Arturo, widzę ,że niektóre ceny są kosmiczne... na mobile niby wszystko ładnie wygląda ale nie ma pewności, jak wszędzie niestety...

kwachu
0 gwiazdek
Auto: plymouth viyager
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 29 lis 2016, o 15:46

Witam

Czytam od kilku tygodni to forum i postanowiłem poprosić Panów o pomoc.Może nie chodzi dokładnie o auto z linku:

http://otomoto.pl/oferta/subaru-foreste ... xtor=SEC-8

Ale raczej o sprzedawcę. Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat handlarzy z Jeleniej Góry, którzy specjalizują się z tego co doszedłem w sprowadzaniu subaru? Czy to rzetelni ludzie czy raczej oczekuje rzeczy nie możliwych? Gdzieś na forum doczytałem że to zagłebie Subaru

Pytam bo chciałbym wyruszyć po tego forestera i z rozmowy oraz opisu wychodzi na to że to igła :-d . A wiadomo że igły nieistnieją ;-)

Pomożecie? :-)

Z góry dziękuje za pomoc

Piotr123456
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 5 gru 2016, o 20:49

Powiedzcie panowie jak wygląda sytuacja z autami sprowadzonymi z Belgii.Czy Forester z 2012 roku nie powinien mieć książki serwisowej. ? Szukam Forestera III w benzynie 2.0 , 2012 , 2013 rok i jest masakra.A może ktoś będzie takiego sprzedawał, koniecznie manual, zero gazu.Albo może ktoś z waszych znajomych będzie chciał sprzedać.

irakleo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: 3-miasto
Auto: Subaru Impreza NA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 6 gru 2016, o 22:41

wygląda tragicznie....ale jest blisko mnie i korci mnie żeby go obejrzeć

http://otomoto.pl/oferta/subaru-foreste ... yxrlD.html

-_Arturo_-
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 6 gru 2016, o 23:52

irakleo pisze:wygląda tragicznie....ale jest blisko mnie i korci mnie żeby go obejrzeć

http://otomoto.pl/oferta/subaru-foreste ... yxrlD.html
Wolna wola, tylko po co bawić się w syfy do tego zdekompletowane z jakiegoś szrotu, pomijam rozszabrowania widoczne na zdjęciach to sam silnik do tego to 5k z dego co wyniuchałem na allegro + mechanik, chyba ze włożyć 125km ale nie wiem jak tam z okablowaniem i reszta sprzętu. Chyba już lepiej szukać lekko pukniętego by widać było co jest do roboty.

irakleo
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: 3-miasto
Auto: Subaru Impreza NA
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kupno Foretera

Post 7 gru 2016, o 13:26

niestety tak już mam - lubię ratować beznadziejne przypadki i przywracać im dawną świetność, mam ich kilka na koncie. Ale dopóki go nie obejrzę niczego nie obiecuję.

ODPOWIEDZ