Niski profil zimą?

Opony letnie, zimowe, szutrowe, rajdowe. Felgi, koła, dojazdówki. Wszystko to, na czym Subaru się toczy.
ODPOWIEDZ
Alek
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś klekot
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 13:31

Mam pytanko do kierowników aut na niskich profilach - na czym jeździcie zimą? Pytam bo początkowo bałem się, że niskie profile będą się marnie sprawdzać na naszych drogach ale narazie jestem zadowolony. Zastanawiam się, jednak czy na zimę (wiem, wiem - do zimy jeszcze trochę) nie kupić szesnastek o wyższym profilu. BTW - dotychczas stosowałem też "starą szkołę" - zima = stalowa fegla, ale widzę, że coraz więcej samochodow mimo wszystko jezdzi zimą na alu - warto/nie warto?



Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 14:06

Ja jezdze od 9 lat na aluminiowych i jestem szczesliwy.
Nie sprawdza sie: wyzszy i wezszy profil. Jezdzi sie glownie po zimnym asfalcie. Czyli tak jakby w sumie jesienia.
jestem za tym samy rozmiarem co latem.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 15:08

Ja wolę zdecydowanie wyższy profil i węższą oponę tak się bujam Opelkiem zimą felga 14 Legaś felga 17 i tylko dlatego że wszystkie koła pracują jestem w stanie jechać tak szybko jak Oplem ,kiedyś sobie pozwoliłem na rajd i jak mnie pozamiatało to już tak nie pędzę, Subaru lubi tak jakoś bokiem sobie pojeździć :giggle: Opel nie bardzo .Zauważyłem również że opony które posiadam a są to Nokiany kochają śnieg którego u mnie w wichurze nie brakuje zimą :mrgreen:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 15:21

Gump, ale Ty masz u siebie zimę jak Pan Bóg przykazał. A my tu, jak Arno napisał, głównie zimą po zimnym asfalcie jeździmy.
Od pewnego czasu jestem zwolennikiem opcji takiego samego rozmiaru zimówek, co letnich.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 15:26

jarmaj tak ale na razie pewniej czuję się w Oplu w końcu to będzie dopiero moja druga zima w Subaru :mrgreen: jak dojdę do wprawy to i jazda będzie bez trzymanki :thumb:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 15:56

Gumpie drogi, ale snieg to snieg. Zupelnie inna rozmowa.
A Nokiany sa genialne, zwlaszcza kiedy jest snieg. Szkoda, ze tego sniegu tak malo, bo zabawa jest fajoska, ale z drugiej strony, serio myslac, to lepiej ze go nie ma, bo bezpieczniej.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Alek
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Legaś klekot
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 19:00

Arno pisze:Ja jezdze od 9 lat na aluminiowych i jestem szczesliwy.
Nie sprawdza sie: wyzszy i wezszy profil. Jezdzi sie glownie po zimnym asfalcie. Czyli tak jakby w sumie jesienia.
jestem za tym samy rozmiarem co latem.
No dobrze a co z dziurami, ktorych zimą jest więcej i większych? czy niski profil nie jest bardziej podatny na uszkodzenia felgi?

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 19:07

Alek pisze:

No dobrze a co z dziurami, ktorych zimą jest więcej i większych? czy niski profil nie jest bardziej podatny na uszkodzenia felgi?

To ją sobie za 70-100zl wyprostujesz. Jeżdżę Imprezą, profil 45 i co sezon jedna, czy dwie felgi trzeba troszkę naprostować, a w dziury zdarza mi się wjechać. Co ciekawe felgi prostuję, głównie po lecie, po ostatniej zimie często żadnej nie muszę. Może dlatego, że seryjne (na zimę) są trochę wytrzymalsze niż Ozety?

Jak jeździsz głównie po mieście, nie po jakichś zaśnieżonych górach to zakładaj opony w takim samym rozmiarze. Ja dzięki temu choćby nie musiałem zmieniać felg przy zmianie zacisków na większe, ale to już zupełnie inna i to nie Legasiowa opowieść.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 20:07

EterycznyŻołądź pisze: To ją sobie za 70-100zl wyprostujesz. Jeżdżę Imprezą, profil 45 i co sezon jedna, czy dwie felgi trzeba troszkę naprostować

A to nie jest tak, że lepiej jest nie prostować niż prostować? ;-)

Alek tak naprawdę to zależy gdzie jeździsz. I czy występuje na Twojej trasie masowe zjawisko dziur roztopowych, bo to tam najłatwiej sobie zrobić krzywdę. Jeśli nie występuje to chyba nie ma sensu zmieniać rozmiaru.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 30 maja 2009, o 20:33

ja chyba raz rozwalilem lekko na duzej predkosci zima na bocznej bardzo drodze. Ale w lecie tak samo mi sie zdarzylo.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arti
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Nordkappværing
Auto: GT Rally Car & STI GH
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 31 maja 2009, o 11:09

Jeśli chodzi o oponę na zimę to tylko to wchodzi w grę:
Obrazek
Obrazek

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 31 maja 2009, o 11:58

No ARti, to to tak.
tak jak w Skandynawii sie jezdzi na kolcach. Moi rodzice mieszkali w Oslo 9 lat. Poezja te kolce.
Tam na polnocy sie doprowadza do zlodzenia drog na grubo i rznie w nich specjalnym urzadzeniem rowki wzdluz.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 31 maja 2009, o 12:01

I te Skandynawy skubane potrafią jeździć po tym białym. Chwilami naprawdę trzeba było sporo Subarakiem deptać, żeby na lodzie/śniegu się za lokersami w dupowozach utrzymać.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 31 maja 2009, o 12:29

jarmaj, nie zapominaj, ze te swinie co nam kraj zlupily, sa na kolcach a ty na zimowkach jedynie. Auto z Polski na ichnim lodzie to jak na lyzwach.
ale zwroccie uwage na to jak wygladaja szosy w norwegii po ziemi - koleiny wyzlobione kolcami. No ale ich stac na ich bezustanne wypelnianie. Ale pewnego dnia, zakazuja juz uzywania kolcow i wala mandaty, no chyba ze ktos ma narty w aucie, biegowe ( lekkie) i wtedy mowi, ze wlasnie jedzie w gory. A to tak, to prosze.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

gzyp1
0 gwiazdek
Auto: Legacy D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Niski profil zimą?

Post 1 cze 2009, o 09:41

Arno pisze:ja chyba raz rozwalilem lekko na duzej predkosci zima na bocznej bardzo drodze. Ale w lecie tak samo mi sie zdarzylo.
Ja po zimie mam 2 felgi lekko zgięte. Opona 215/45 R17 czyli standardowy rozmiar w Legacy. Wpadłem w sporą dziurę, gdy śnieg stajał. W lecie można rozwalić tak samo np. na dziurawym torowisku. Trzeba uważać i już.

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 1 cze 2009, o 21:29

Konto usunięte pisze: A to nie jest tak, że lepiej jest nie prostować niż prostować? ;-)

Lepiej jeździć i się nie przejmować. Eteryczny dobrze mówił. Słuchajcie go. ;-) :mrgreen:

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Niski profil zimą?

Post 2 cze 2009, o 20:27

Ja mam takie same opony na zimę i na lato 215/45 17" a jeżdżę nieraz po drogach słabej jakości, z dziurami, kamieniami itp. Zimą mam alufelgi seryjne z WRXa, a latem Compomotive. Felgi zimowe mają nieco zmęczone ranty, ale dramatu nie ma. I prostować ich jak dotąd nie musiałam 8-)

ODPOWIEDZ