zapach benzyny w kabinie

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
kamil83nh
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: subaru impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

zapach benzyny w kabinie

Post 22 sty 2014, o 18:19

Witam, sytuacja pojawia się tylko przy minusowych temperaturach (-5 i mniej) po odpaleniu wewnątrz auta wyraznie czuć zapach benzyny, po przejechaniu jakiś 3 km zapach znika, nie mam pojęcia co może być tego przyczyną :-(
wszystkie filtry zmienione w wakacje tego roku .
Z góry dzięki za info, pozdr.



darecki1981
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dziki zachód polski
Auto: EVO 6 500 KM
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 22 sty 2014, o 18:37

Może filtr węglowy, przypchany albo masz jakiś wąż nieszczelny albo spadł z filtra

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 22 sty 2014, o 20:21

Bardzo charakterystyczne dla Imprez (co prawda spotykałem się z tym w turbo, ale tylko z takimi miewałem do czynienia, pewnie w w wolnymssaku będzie to samo) - parcieje gumowy wąż na dolocie i jak jest mróz to śmierdzi benzyną.

kamil83nh
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: subaru impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 22 sty 2014, o 21:15

:thumb: dzięki serdeczne Panowie

kruque
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: festung breslau
Auto: ex obk 2.5i BP9, forek 2.0i SJ5
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 23 sty 2014, o 10:12

kolega miał podobny problem w wolnossącym forku (też tylko przy mrozie).
wystarczyło dokręcić mocniej obejmę przy końcówce wężyka, od dwóch zim ma spokój.
Obrazek Obrazek

GUEST
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: STI PPP
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 1 raz

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 24 sty 2014, o 22:24

Normalka, nie włączając dmuchawy zaraz po uruchomieniu silnika w mroźne dni da się z tym żyć :giggle:
W stanach była z tego niezła afera. Oni tam jacyś tacy bardziej są wrażliwi :mrgreen:
http://downloads.bustedfingermotorsport ... eather.pdf
:cofee:

kamil83nh
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: subaru impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 18:09

GUEST pisze: da się z tym żyć
jakoś specjalnie nie narzekam, zapach po przejechaniu 3/4 km mija, tak że do przeżycia ;-)

kamil83nh
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: subaru impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 18:12

jarmaj pisze: parcieje gumowy wąż na dolocie i jak jest mróz to śmierdzi benzyną.
czy wymiana przewodu powinna pomóc, czy nowy też przy niskich temperaturach będzie parciał i temat się powtórzy ?

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 18:13

kamil83nh pisze: czy nowy też przy niskich temperaturach będzie parciał i temat się powtórzy ?

po 10 latach możliwe że będzie.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

kamil83nh
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków
Auto: subaru impreza GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 18:34

leon pisze: po 10 latach możliwe że będzie.
:-) dziękować

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 19:35

Witam:-)

A najlepiej,to luknij sobie na wszystkkie 4 szt tych krociutkich gumowych przewodow,chyba srednica 8mm.tych co doprowadzaja paliwo do wtryskow,znajduja sie tuz pod kolektorem ssacym. Szczegolnie na mrozie,gdy guma z biegiem czasu,goraca,ktore panuje w komorze silnika staja sie twarda i gdy jest mroz,to opaska jej nie dociska wystarczajaco mocno i gdy plynie przez nie paliwo pod cisnieniem,to dopoki od temperatury silnika nie odzyskaja elastycznosci,leci z nich paliwo.
Jesli tak Ci sie dzieje,to sprobuj dokrecic opaski zaciskowe,zas jesli sa sparciale,to je wymien,poniwaz cieknaca benzyna grozi pozarem.
Nie to bym Cie straszyl:-)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2014, o 09:41 przez sheki, łącznie zmieniany 1 raz.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 19:38

sheki pisze: poniwaz cieknaca benzyna grozi pozarem.

No nie mów. :!:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

sheki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru legacy III
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 25 sty 2014, o 19:41

No nie mowie:-)lecz jak sam kiedys ugasisz plonacy silnik,to powiesz...a nie mowilem:-)
Pozdrawiam Leon:-)

rafik555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru STI my05, Subaru SVX, bugeye 2.0gx, forester 2011, OBK 2008, Impreza 08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 26 sty 2014, o 18:39

Kurde naczytałem się o tym zapachu benzyny w środku, i wczoraj odpalam auto, a tu smród masakryczny, podnoszę maskę, a tu benzyna ciurkiem z okolic 2 cylindra nad wtryskiem. Ale w nocy -23 było :)
Pozdrawiam
Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców

mzy
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdańsk
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 28 sty 2014, o 09:49

W zasadzie źródło problemu jest takie, że fabrycznie odcinki gumowe pomiędzy metalowymi rurkami były bardzo krótkie i na mrozie tak krótki odcinek gumy musiał bardzo mocno pracować, żeby "nadążyć" za kurczącymi się rurkami metalowymi, co powodowało jego szybką degradację. W podlinkowanym biuletynie serwisowym jest wyjaśnione, że dla "docelowego" załatwienia sprawy trzeba by wymienić rurki metalowe na krótsze i połączyć je dłuższymi gumowymi. Doraźnie oczywiście pomoże wymiana samych gumowych odcinków na nowe, parę lat pożyją. Szkoda tylko, że do ich wymiany trzeba rozebrać całą górę silnika :-/

lyssy23
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 28 sty 2014, o 19:31

Piszcie do SIP-u w tej sprawie podając nr VIN, mi wymienili te przewody w tamtym roku za free, jak i wahacze z przodu również. NA kropce założyłem wątek w "Pytaniach do dyrekcji".
Pozdrawiam

Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 6 lut 2016, o 19:28

Temat stary, ale jak najbardziej aktualny: Gdzie można znaleźć coś więcej o tych przewodach i akcji serwisowej / sposobie naprawy? Wiem, że w moim "nowym" wagonie parę lat temu jakiś gumowy przewód paliwowy był wymieniany, ale dziś znowu można się nawąchać paliwa po odpaleniu na dworze.

kramar
0 gwiazdek
Auto: Impreza WRX '01
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 6 lut 2016, o 21:32

przerabiałem ten problem na początku stycznia kiedy były największe mrozy - dociągnięcie obejm załatwiło sprawę, ale do tej pory gaśnica pod fotelem pasażera :-)

NADZIOS
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Impreza wrx. Legacy 2.5 my99
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 6 lut 2016, o 21:47

Warto tez od czasu do czasu sprawdzić stan rury od wlewu paliwa bardzo lubi rdze ;-)

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 7 lut 2016, o 14:40

Mam to samo po tych mrozach bardziej się nasiliło smród benzyny w kabinie. U mnie zlokalizowałem miejsce łączenia gumowych węży paliwowych znajdujących się pod kolektorem ssącym ;-( Najgorsze jest to że trzeba go ściągać wraz z IC bo nie ma jak się do nich dostać. U mnie już jest tak :x a dojście jest tak ch...e :wall: ręce opadają.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2016, o 02:40 przez fudżisubo;), łącznie zmieniany 1 raz.

Mibars
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRX '04 wagon
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 7 lut 2016, o 23:44

Znalazłem filmik obrazujący co i jak i hmm... Niby 2 śrubki a taki problem się do nich dostać:



EDIT: Do jednej z obejm (tej bliżej tyłu auta) udało się dosięgnąć i dokręcić o dobre 2 obroty i dalej szło, ale bałem się ją uszkodzić, zaś do tej od przodu nie idzie się dostać... W efekcie nadal śmierdzi bezpośrednio w okolicy prawego dolotu, ale nie ma wizualnie żadnego wycieku, czy innego sikania.
P.S. Kto tą komorę silnika projektował?! Niektóre elemrenty są wykonane tak, jakby ktoś celowo chciał utrudnić do nich dostęp, np. dolot między filtrem, a turbiną, jak tą cholerną tubę wyjąć bez zdejmowania całego kolektora, albo wiązka poprowadzona tak, że blokuje wykręcenie śruby trzymającej ten dolot... a kawałek dalej przy turbo tyle miejsca, że by tam można było wiadro wstawić...

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 21 gru 2016, o 21:11

W moim przypadku powodem smrodu benzyny było- sparciałe wężyki paliwowe pod kolektorem ssącym widać było jak się poci po uruchomieniu zimnego silnika. Autko ogarnięte koszt wężyków OEM to ok 250zł w ASO z opaskami :cofee: jest spokój. :thumb:

namiot
2 gwiazdki
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: było sti 2002 teraz 2.0R 2008
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: zapach benzyny w kabinie

Post 22 gru 2016, o 10:22

podciągaj opaski na wężykach pod kolektorem nie musisz ich wymieniać, zęby wszystkie dobrze podociagac musisz ściągnąć kolektor robi się to w 30minut i wcale nie jest to trudne to tylko ta wygląda ze trzeba dużo rozkręcać a kolektor trzyma się a 4 śrubach,najlepiej nie kombinuj tylko odrazy go odkręć i podciągaj to najszybszy sposób i pewny

ODPOWIEDZ