Forester - rozrząd

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
Joozwa
1 gwiazdka
Auto: forester '98 2,0GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 5 lip 2015, o 16:33

mark pisze:Według terminarza przeglądów rozrząd należy wymienić przy przebiegu 105 tys. km lub w 84 miesiącu od nowości ( w zależności od tego, co nastąpi wcześniej):
"Po przekroczeniu 120 tys. km lub 96 miesięcy eksploatacji należy kontynuować obsługę okresową wg identycznego harmonogramu jak dla samochodów nowych, dodając do przebiegu kolejne km i przedziały czasowe..."
Mój ulubiony serwis nie wymienia pompy wodnej po 105tys. dopiero przy drugiej wymianie rozrządu (bo akurat pompy w subarakach są b. dobre!) Czyli wg specjalistów pompa do wymiany ok. 200tys. km lub 7 lat !
To ja bym prosił o wyjaśnienie bo już się zgubiłem w tych obliczeniach.
Czy jak wymieniłem kompletny rozrząd przy 145kkm (po zakupie), to mam go zrobić ponownie po 250kkm? Właśnie dobijam do 240kkm i zastanawiam się czy już zbierać na części :mrgreen:
Auto to Forek '98 2.0 free mammal 122KM.



Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 6 lip 2015, o 09:47

Zdecydowanie tak. Ja już bym nie zbierał ale natychmiast brał kredyt :mrgreen: i robił.

Joozwa
1 gwiazdka
Auto: forester '98 2,0GX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Forester - rozrząd

Post 6 lip 2015, o 11:05

Sławek pisze:Zdecydowanie tak. Ja już bym nie zbierał ale natychmiast brał kredyt :mrgreen: i robił.
Ajtam zaraz,
Jeszcze 10kkm jest na pasku do zrobienia więc zdążę :cofee:

A może to już przyszły właściciel będzie wolał sam zrobić :mrgreen:

ODPOWIEDZ