Check engine + Cruise, sonda lambda?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Woozie
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 9 wrz 2016, o 17:17

Cześć,

pytanie szybkie i najwyżej do skasowania.
Oglądałem dzisiaj Forestera którego chce kupić, wszystko pięknie, stan naprawdę ładny.

Jednak...

zapaliłem silnik i zapalił się Check Engine i migał Cruise.
Dopytałem, błąd wyskakuje przy sondzie lambdzie.

Spotkałem się już w wieeeeelu wątkach polskich i zagranicznych z tym w tym modelu (Forester 2.0X 2007)

Pytanie... bać się tego czy nie? Mam dylemat, auto piękne, wyposażenie super :( Cena nie za niska... kichał pies, wygląda jakby był tego wart... ale ten błąd psuje wszystko...

Ktoś coś na ten temat?



ozarek
2 gwiazdki
Lokalizacja: SJ
Auto: Lancia Delta HPE GT/ Subaru Forester MY02 N/A
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 9 wrz 2016, o 17:57

Woozie pisze: Dopytałem, błąd wyskakuje przy sondzie lambdzie.
co dokładnie wyskakuje, wiesz?
Z tego co pamiętam to dość 'typowe' jest wyskakiwanie P0420 związane z wydajnością katalizatora.
Think.Feel.Drive.

Woozie
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 9 wrz 2016, o 18:11

ozarek pisze: co dokładnie wyskakuje, wiesz?
Z tego co pamiętam to dość 'typowe' jest wyskakiwanie P0420 związane z wydajnością katalizatora.
Żebym dokładnie pamiętał... (chory z temperaturą pojechałem obejrzeć jak to wygląda i jak się jeździ a tu taka niespodzianka wyskoczyła).
Na pewno wspomniał, że błąd (wg. niego) wskazywał na sondę, że nie zawsze wyskakuje po uruchomieniu silnika i ponoć po resecie znika.

No ale kto by tu wierzył sprzedającemu... jak mi się uda to dowiem się więcej i dopiszę :)
Dzięki za szybką odpowiedź! :)


Edit:

Kod: Zaznacz cały

"Obwód ogrzewania sondy lambdy" - coś takiego wyskakiwało mniej więcej :)

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 9 wrz 2016, o 21:33

Jak znika to czemu nie zresetował? Tak pytam, ale ja to przewrażliwiony jestem. pokaż to ogłoszenie, może forum coś wypatrzy...
Sprzedam bandita 1200

Woozie
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 9 wrz 2016, o 22:05

Ok byłem jeszcze raz obejrzeć ten samochód przed dwoma godzinami ze znajomym który zajmuje się samochodami.
Wcześniej na każde pytanie typu czy coś tu było robione wspominał że zawieszenie tył i nic więcej.

Dla mnie auto wyglądało ślicznie, ładny równy lakier na całym samochodzie, wnętrze czyste i zadbane, tylko maluteńkie ubytki gdzieniegdzie.
A tu kolega wyskakuje z pierwszym pytaniem: "czy ma Pan zdjęcia auta sprzed lakierowania?" :wall:
Okazało się, że:
-połowa auta jest lakierowana
-masa wgniotek wystukane i wyszpachlowane i nie wiadomo jak zostało to zrobione i czy nie wyjdzie to za pół roku
-nie wiadomo czy w aucie było cokolwiek robione (rozrząd, wymiana filtrów, olejów) - książeczka serwisowa ma tylko kilka wpisów

Błąd w tym momencie jest najmniej ważny bo całe auto jest zupełnie niepewne.

Do tego śmieszna sytuacja, znajomy sobie zrobił rundkę po placyku, stał jeszcze z włączonym silnikiem, ja gadałem ze sprzedającym... a on nagle podszedł i stuknął w tylną lampę żeby się zapaliła.
Pytam co się stało (bo na początku nawet nie byłem pewien czy się paliła czy nie, nie zwróciłem uwagi).
A on, że... "co? nic się nie stało."
Pytam znowu: "lampa się nie świeciła?"
I odpowiedź... "pewnie żarówka źle wsadzona".

Prawda jest taka, że auto pewnie było rozłożone do szpachlowania i malowania, a złożone idealnie już mogło nie być.

Dla mnie to już bez znaczenia, to jak kupowanie kota w worku, wszystko z tym autem jest możliwe :wall:

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 12 wrz 2016, o 12:42

cóż i tak bywa
co do check engine i cruise zapala mi sie jak wleje hmmm "inne " paliwo
ostatnio miałem tak po BP :? zapaliło sie i wooz wchodził dziwnie w obroty z jakby ...szarpnięciem
forester my'06
Pracy szukam praca mnie szuka

zgrocca
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: dwa koła odrzeszowa
Auto: forester black, wolny ssak
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 8 razy

Re: Check engine + Cruise, sonda lambda?

Post 9 gru 2016, o 13:47

finał sprawy: check enigne-> błąd obwodu sondy
mój forester z06 ma 110kkm przebiegu ... i właśnie takim błędem częstował
w końcu zapaliło sie permanentnie i kasowanie nic nie dawało
pomogła wymiana sondy nr 1
i wszystko działa bez zarzutu
wóz równo wchodzi w obroty , żadne błędy nie pojawiają się
i tyle. :cofee:
Pracy szukam praca mnie szuka

ODPOWIEDZ