problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Kacper Subaru
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2007 2.0 ecomatic
Polubił: 0
Polubione posty: 0

problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 25 paź 2016, o 21:05

witam, potrzebuje pomocy! bardzo proszę o wszelkie rady.
mam problem z Subaru Forester 2007 2.0 ecomatic
Samochod przestał reagowac na pedał gazu. jedzie kilka kilometrów i nagle przestaje reagowac na pedał. Po podpięciu pod komputer pokazało błąd pedału Gazu, pedał zostal wymieniony ale zaraz było to samo. Mechanik rozkłada ręce i nie wie o co chodzi. Prosze o pomoc, jestem świeżym posiadaczem Subaru i jeszcze nie za bardzo ogarniam;( dzieki pozdr



DREAMCARS
2 gwiazdki
Auto: forek 06 , impreza rs , i wiele innych
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 25 paź 2016, o 21:44

sprawdz przepustnice jest elektroniczna , może trzeba wyczyscic bo się przyciera , jakby co posiadam wszystko do tego modelu .

wojtek_gdynia
0 gwiazdek
Auto: SI 2,0 N/A 2005
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 26 paź 2016, o 11:19

Czy objaw jest taki, że silnik rozkręca się do mniej więcej 2 tys. obrotów i na nich pozostaje? Miałem to samo w Imprezie. Rozkręcałem pedał gazu, żeby zajrzeć do potencjometru ( to taki czujnik Halla). Koniec końców pomogła wymiana przepustnicy na używaną ( koszt około 250 zł, taka sama jest w imprezie 2.0 DOHC i legacy 2.0 DOHC), w której nie ma chyba co się specjalnie przycierać. Możesz zdjąć plastikową obudowę przepustnicy i zajrzeć do środka. Myślę jednak, że to jest uszkodzenie elektroniki i czyszczenie nic nie da. Niefajnie było jak auto nagle stanęło na środku skrzyżowania i pozwalało się turlać 5 km/h :mrgreen:

Kacper Subaru
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2007 2.0 ecomatic
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 26 paź 2016, o 12:25

witam,
dzieki za zainteresowanie sie moim ciezkim przypadkiem.
przepustnice zmieniałem i nic. ten sam problem. dzisiaj to juz odrazu po zapaleniu nie reagował na pedał ;( nie ogarniam sutuacji;( dostałem cynk że to może być od zaworów EGR .podobno robia zwarcie i wybija na komputerze bład przepustnicy lub pedału gazu najczesciej. dzis to sprawdze i dam znać, odepne kolejno zawory i zobacze czy sie poprawi, jesli tak to pewnie do wymiany, tylko ze to droga sprawa....

wojtek_gdynia
0 gwiazdek
Auto: SI 2,0 N/A 2005
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 26 paź 2016, o 12:41

Możesz być na dobrym tropie z tymi zaworami EGR i pompą powietrza wtórnego. U mnie układ EGR nie działał poprawnie od jakiegoś czasu- wymieniałem kolejno zawory, które po jakimś czasie nie działały tak jak powinny- po czym pojawiły się błędy pedału gazu i przepustnicy. Może istnieje tu jakaś korelacja. Masz jakieś błędy EGR? Pompa powietrza wtórnego działa? Możesz ją spiąć na krótko, ewentualnie wykręcić i zobaczyć czy kumotator silnika nie stoi w wodzie ( częsta przypadłość tych pomp).

Kacper Subaru
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2007 2.0 ecomatic
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 27 paź 2016, o 11:47

witam,
problem rozwiązany. zawór egr od strony kierowcy. wypiąłem kostke z niego i zobaczyłem że w kostce zbiera sie woda. po wypieciu tego zaworu samochod działa narazie jak powinien. bede go obserwował przez dwa dni. jesli to to to zamawiam nowy zawór i gra;) przez to ze tam sie dostała woda, bo te zawory sa podgrzewane woda z chłodnicy, zrobiło zwarcie i na komputerze wywalilo blad pedału gazu. to simieszne bo nie pokazało bledu EGR tylko pedał gazy. ehh cutting edge technology! cutting edge fannying about morelike!
dzieki za wszelka pomoc ,
napisze czy problem znikł całkowicie.

bujak27
4 gwiazdki
Auto: wrx
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 10 gru 2016, o 00:03

Kacper Subaru pisze:witam,
dzieki za zainteresowanie sie moim ciezkim przypadkiem.
przepustnice zmieniałem i nic. ten sam problem. dzisiaj to juz odrazu po zapaleniu nie reagował na pedał ;( nie ogarniam sutuacji;( dostałem cynk że to może być od zaworów EGR .podobno robia zwarcie i wybija na komputerze bład przepustnicy lub pedału gazu najczesciej. dzis to sprawdze i dam znać, odepne kolejno zawory i zobacze czy sie poprawi, jesli tak to pewnie do wymiany, tylko ze to droga sprawa....
Nie ma za co . Na obiecaną flaszkę w ramach podziękowań się nie doczekałem :whistle:

antok46
0 gwiazdek
Auto: Subaru Forester 2.0B 150
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 26 sty 2017, o 22:48

Witam wszystkich forumowiczów.Zwracam się z prośbą o pomoc w rozjaśnieniu mi umysłu mianowicie w moim forku zaczeło się coś dziać niedobrego mianowicie zapalił mi się czek ,po odczytaniu go na kompie okazało się że jest to wypadanie zapłonu na cylindrze drugim co to oznacza?, i kto to może naprawić elektronik czy mechanik? za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękuje

recki
2 gwiazdki
Lokalizacja: Kraków / Wieliczka
Auto: Legaś 05 2.0 SOHC MT lpg
Polubił: 0
Polubione posty: 4 razy

Re: problem Subaru Forester 2007 nie reaguje na gaz

Post 27 sty 2017, o 14:05

antok46 pisze:Witam wszystkich forumowiczów.Zwracam się z prośbą o pomoc w rozjaśnieniu mi umysłu mianowicie w moim forku zaczeło się coś dziać niedobrego mianowicie zapalił mi się czek ,po odczytaniu go na kompie okazało się że jest to wypadanie zapłonu na cylindrze drugim co to oznacza?, i kto to może naprawić elektronik czy mechanik? za okazaną pomoc z góry serdecznie dziękuje
Tutaj to Maciej Wróżbita a nie mechanik / elektronik. Wypadać może i z powodów mechanicznych i elektrycznych- więcej szczegółów!

ODPOWIEDZ