różnice w lusterkach

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

różnice w lusterkach

Post 5 lis 2016, o 22:06

zwracam się z prośbą o wyjaśnienie kwestii lusterek. pacjent ot Forester 2.0X MY03. tak się złożyło, że uszkodziłem mu lusterko od strony kierowcy. lusterko działa, ale mocowanie już nie bardzo. lusterko, które jest zamontowane, chyba posiada grzanie (ale jeszcze nie sprawdzałem), nie składa się automatycznie i wygląda tak:
IMG_20161105_153714.jpg
moje lusterko
dałem ogłoszenie, że kupię lusterko. odezwał się do mnie forumowicz z informacją, że ma lusterko oryginalne elektryczne z podgrzewaniem, które wygląda tak:
20109dbfdf9a.jpg
lusterko kolegi z forum
na moje niefachowe oko lusterka się trochę różnią obudową ale nie wiem czy innymi istotnymi cechami również (elektrycznie, montażowo, wymiarowo...). w związku z tym mam pytania. czy były produkowane różne wzory lusterek do modeli SG 2003-2005? czy lusterko kolegi z forum pasowałoby elektrycznie i montażowo zamiast tego co mam gdyby nie udało mi się znaleźć lusterka o kształcie jak moje? ewentualnie jeśli są jakieś niuanse w doborze lusterek na które powinienem zwrócić uwagę to uprzejmie proszę o informację.

pozdrawiam,
geos



Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 5 lis 2016, o 22:28

Nie wiem jak w Foresterze, ale np. w Outbackach lusterka w wersjach EU i US mocno się różnią. Te amerykańskie (przeważnie) nie mają kierunkowskazów i są niestety dużo mniejsze. Trochę to przeszkadza w codziennym użytkowaniu.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 22 lis 2016, o 17:22

Panowie i Panie, czy lusterko do Forka 2.0X MY03 jest na 5 czy więcej pinów? od czego zależy liczba pinów?

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 00:14

geos, jutro Ci sprawdzę w moim. Jak pamiętam nasze Forki różnią się tylko minimalnie numerem VIN, prawda? ;-)

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 00:42

prawda, prawda. dzięki!

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 16:13

No więc tak: Forek SG 2003 2.0X, z Niemiec, więc wersja EU. Początek VIN-u: JF1 SG5LK 4 3G (N/A, manual, reduktor, MY 2003). Moje lusterka mają podgrzewanie i elektryczne ustawianie, nie mają elektrycznego składania.
Załączniki
IMG_6951 (1).jpg
Lusterko 1
IMG_6950 (1).jpg
Lusterko 2
IMG_6949 (1).jpg
Lusterko 3
IMG_6948 (1).jpg
Lusterko 4

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 16:20

komor dzięki! nie wiesz na ile pinów są podłączane lusterka?

komor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Forester SG 2.0X MY03
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 17:37

Widzisz te dwie lewe rączki? :oops: Jak to sprawdzić? Co trzeba urwać i zepsuć?

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 17:54

już Ci mówię, zrób tak jak ja :) wybierz się w ciemną, dżdżystą noc na zadupie. znajdź kosze na śmieci ustawione jeden za drugim, najlepiej niech pierwszy będzie koloru oczojebnego a drugi całkowicie czarny i wystający o 10-15 cm. zaparkuj obok nich na zapałkę. idź na spacer. wróć i cofaj patrząc w lusterko aby nie zahaczyć oczojebnego. uda Ci się. zapomnij jednak o tym drugim, wystającym, czarnym, "niewidzialnym". po kilku sekundach poczujesz szarpnięcie. zahaczysz lusterkiem o ten drugi wyrywając je z mocowania. wtedy poznasz liczbę pinów ;D

dzięki komor! muszę po prostu się upewnić a samochódu na razie nie mam w dyspozycji.

limesiak
2 gwiazdki
Lokalizacja: NKE
Auto: OBK H6 MY05
Polubił: 0
Polubione posty: 3 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 23 lis 2016, o 21:32

geos pisze:Panowie i Panie, czy lusterko do Forka 2.0X MY03 jest na 5 czy więcej pinów? od czego zależy liczba pinów?
W moim przypadku gdy przerabiałem rok temu temat lusterka do imprezy, odkryłem że 5 pinów jest w lusterkach z podgrzewaniem i regulacją, bez składania :giggle: W zależności od uszkodzeń jakie odniosło lusterko możesz kombinować na wiele sposobów - najważniejsze to, że angliki posiadają inne krzyżaki mocujące do auta! Jeżeli masz całe obudowy a uszkodzony krzyżak to zmień to od forumowicza o czym piszesz przekładając tylko środek...i odwrotnie ;-)
Pozdrawiam
M

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 24 lis 2016, o 11:14

dzięki chłopaki! wygląda na to, że i w moim egzemplarzu jest 5 pin: podgrzewanie, regulacja, bez składania.

geos
4 gwiazdki
Auto: Forester 2.0X 2003
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 43 razy

Re: różnice w lusterkach

Post 5 kwie 2017, o 10:58

Panowie, Panie, @limesiak: co to są te "krzyżaki mocujące lusterko do auta"? jak wyglądają? będę oglądał jutro lusterko angielskie, mam swoje EU i chciałbym zwrócić uwagę na te krzyżaki.

ODPOWIEDZ