Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Giresse
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: FORESTER MY12 N/A [FB20]
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 19 gru 2016, o 15:31

Panowie szykuje się po zakupie do przeglądu po 60 tyś, czyli "dużego", pomimo posiadanej instrukcji, wyczytałem w różnych źródłach, że ilość płynów podana w oryginalnej instrukcji nijak się ma do rzeczywistości (podobno podali ilości dla wersji 08-10)- dlatego moje pytania, i co polecacie wlać (w silnik ASO niestety lało castrola). Styl jazdy nie emerycki, ale też nie STI-ajowy, na razie trochę terenu nie koniecznie lekkiego. Filtr oleju raczej wsadzę oryginalny (nie wiem jaka jest różnica między niebieskim, a czarnym? - o ile jakaś jest), co do pozostałych (kabina, powietrze) macie jakieś propozycje?

1. Silnik (5w30): 4,2l?; 5,2l?
2. Skrzynia+dyfer (75w90): 3,5l?; 4l?
3. Dyfer tył (75w90): 0,8l?; 1,2l?
4: Płyn hamulcowy: pewnie dot-4?"



fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 19 gru 2016, o 18:06

Filtr niebieski produkowany w USA czarny to Japan. Ja leję do swojego Motula ,ale jak nie bierze oliwy to po kiego grzyba zmieniać.

Giresse
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: FORESTER MY12 N/A [FB20]
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 19 gru 2016, o 18:17

fudżisubo;) pisze: ale jak nie bierze oliwy to po kiego grzyba zmieniać
Nie wiem, czy to wina oleju, ale na przeglądzie przed sprzedażowym w subaru dolali 2,5l oleju!!!(do górnej kropki na bagnecie) Fakt, że właściciel nawet nie wiedział gdzie jest bagnet, i stwierdził, że jak wlali na ostatnim przeglądzie tak jeździł prawie 18 tyś (w momencie zakupu był 3 tyś po terminie / przebiegu kolejnego przeglądu, którego już nie wykonał - jakoś mu się nie dziwie).

Myślałem, o Motulu lub quazar - jaki motul lejesz?

rafik555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: Subaru STI my05, Subaru SVX, bugeye 2.0gx, forester 2011, OBK 2008, Impreza 08
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 20 gru 2016, o 00:46

ja zmieniłem olej na 5w40 zamiast 5w30. Te silniki z serii FB biorą olej od nowości u mnie jakieś 1l na 10tys i co tyle zmieniam olej.
Dlaczego 5w40 ? bo wg. mnie 5w30 to bardziej aspekt ekologiczny niż służący ochronie silnika.
Olej jaki leje to Millers Oils Nanodrive i taki polecam.
Wchodzi ok. 5,5l

na skrzynie i dyfer starczy Ci 5l i tak jak piszesz 75w90
Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 20 gru 2016, o 01:39

Motul 8100 5W30 lub 5w40 będzie ok Millers sam bym lał bo to górna półka ale sporo siana kosztuje. Po castrolu widziałem kilka silników subaru dziękuję postoję :-) :giggle:

Giresse
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: FORESTER MY12 N/A [FB20]
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 20 gru 2016, o 13:19

Też naczytałem się, o Castrolu dlatego teraz wlać coś innego, tak jak pisałem Motula lub Lotosa, co do millersa, to między mim, a motulem nie ma jakiejś wielkiej różnicy w cenie.
ps: czyli jeżeli chodzi, o zużycie oleju, to raczej nie mam się, o co martwić - ten typ tak ma :mrgreen:

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Ile i jakie płyny do Forek fb20 N/A

Post 20 gru 2016, o 22:32

Mój od wymiany do wymiany tj. 10.000 km wypił z max do min :cofee: taki wynik to normalka przy takim przelocie.

ODPOWIEDZ