AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
IREK
0 gwiazdek
Auto: SUBARU FORESTER
Polubił: 0
Polubione posty: 0

AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 15 sty 2017, o 16:04

Witam panów, piszę z prośbą o doradztwo i kontakty w ciężkiej chwili dla mnie. Niestety padł mi silnik 2.0 diesel słynny boxer 147 km. Jak już pisałem w temacie z 2008r. Jak się z tym uporać dobrze i niedrogo, gdzie uderzyć? W moim przypadku popękał blok prawy, reszta jeszcze w miarę do życia się nadaje. Czy można z innego motoru w miarę do życia ten blok przełożyć i będzie to grało? Czy kupić shortblok?
Mam jeszcze jedno pytanie czy motor z forestera IV z 2013 roku będzie pasował do mojego dziada?



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 15 sty 2017, o 17:54

Jak do tej pory wszystkie przeglądy robiłeś w aso to pisz do sip-u ,pomogą w naprawie/wymianie silnika.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 15 sty 2017, o 21:33

IREK pisze:Witam panów, piszę z prośbą o doradztwo i kontakty w ciężkiej chwili dla mnie. Niestety padł mi silnik 2.0 diesel słynny boxer 147 km. Jak już pisałem w temacie z 2008r. Jak się z tym uporać dobrze i niedrogo, gdzie uderzyć? W moim przypadku popękał blok prawy, reszta jeszcze w miarę do życia się nadaje. Czy można z innego motoru w miarę do życia ten blok przełożyć i będzie to grało? Czy kupić shortblok?
Mam jeszcze jedno pytanie czy motor z forestera IV z 2013 roku będzie pasował do mojego dziada?
Jaki przebieg?

IREK
0 gwiazdek
Auto: SUBARU FORESTER
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 15 sty 2017, o 21:38

Przebieg mojego Forester'ka to 200tyś km

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 15 sty 2017, o 22:31

Marne szanse na pomoc SIP.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 15 sty 2017, o 22:42

Jeśli przeglądy co 15.000 km robione w ASO, a silnik padnie bez pomocy użytkownika, to bez względu na przebieg i wiek auta, wsparcie SIP-u jest. Ale gdyby te przeglądy były robione, to pewnie IREK by o tym słyszał.

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 11:15

Nie rozśmieszajcie mnie z tym SIPem. Po karczemnej awanturze, zresztą nie w mojej sprawie, wyniosłem się z forum SIP. Dramat, tak samo jak poziom obsługi w stacjach. Tzn jak odpowiednio głęboko i długo wchodzisz w odpowiedni otwór to może masz jakieś rezultaty, ale nie tak to powinno wyglądać.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 11:18

paku pisze: jak odpowiednio głęboko i długo wchodzisz w odpowiedni otwór to może masz jakieś rezultaty
A skąd wiesz? 8-)

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 11:42

Z wpisów moderatora, który proponował autorowi wątku żeby był grzeczny i czekał to może ktoś z "dyrekcji" raczy zainteresować się sprawą (dosłowne). A facet miał w miarę nowy (gwarancyjny) samochód doprowadzony przez serwis do ruiny. Jak stanąłem, jak i inni, po stronie klienta który wydał DUŻĄ kasę na nowy samochód to zaproponowano mi zamknięcie jadaczki albo skasowanie konta (zresztą zastało zawieszone an chwilę), finalnie poprosiłem o skasowanie mojego konta - i raczej drugiego subaru nie będę miał.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 12:10

paku, zacytuję wieszcza
Konto usunięte pisze: żeby kupić dziś subaru, to trzeba trochę się uprzeć
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 12:14

Chyba dokładnie tak... też się uparłem i nie wiem czy jestem z tym szczęśliwy.

Chciałem wkleić link do w/w wątku, ale wygląda mi że został usunięty, oczywiście.
Ślad został tylko w google
http:/www.google.pl/search?client=opera&q=sip+forum+kajać
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 12:50

paku, jak chcesz to możesz pokopać na web.archive.org i wrzucić tutaj.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 13:24

Niezły gadżet, ale niestety ostatni zapis forum SIP jest sprzed daty powstania tego wątku. Ale będę zaglądał ...
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: AWARIA SILNIKA FORESTER 2008R

Post 16 sty 2017, o 13:28

busik pisze:paku, zacytuję wieszcza
Konto usunięte pisze: żeby kupić dziś subaru, to trzeba trochę się uprzeć
Wygląda na to, że coraz więcej upartych ludzi po świecie chodzi ;-)
paku pisze:Niezły gadżet, ale niestety ostatni zapis forum SIP jest sprzed daty powstania tego wątku. Ale będę zaglądał ...
Tylko po co? Mamy się raczyć tym, że na innym forum ktoś komuś coś ? :roll:

ODPOWIEDZ