WRX blob - DOHC czy SOHC?

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
Loc0
1 gwiazdka
Lokalizacja: Mazowsze
Auto: WRX MY05 GG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 16 sty 2017, o 11:16

Witam, Mam pytanko odnośnie ilości wałków w silniku 2005 WRX WAGON (EJ205) 5MT. To jest SOHC czy DOHC?
Jaka jest metoda regulacji zaworów w tym silniku? Jaki jest orientacyjny koszt regulacji?



fabziq
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Impreza HAWK n/a MY07 160km
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 16 sty 2017, o 21:20

Wszystkie turbo to DOHC. SOHC tylko n/a.

Co prawda jeżdżę my07 n/a, ale to też DOHC i regulacja jest na szklankach. Wprawny mechanik zrobi to bez wyjmowania silnika, ja płaciłem 800zł.

Jak się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Loc0
1 gwiazdka
Lokalizacja: Mazowsze
Auto: WRX MY05 GG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 17 sty 2017, o 13:54

Dzięki za info. Myślałem, że może jest to SOHC i sam ogarnę temat ale szklanek się nie dotykam. Może jeszcze ktoś podeśle dla porównania kilka cen aby były jakieś widełki.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 17 sty 2017, o 16:07


taki coś znalazłem, może się nada, facet w komentach odpowiada na pytania, coś tam pomaga. I mówi, że da się bez rwania motoru.
Np. w ASO w Radomiu za wyciągnięcie silnika płacisz 1000zł, za UPG zapłaciłem 1800 zł za robotę, myślę, że zawory były by coś koło 1500 zł z wyjmowaniem motoru, dużo i nie dużo.
Sprzedam bandita 1200

Loc0
1 gwiazdka
Lokalizacja: Mazowsze
Auto: WRX MY05 GG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 18 sty 2017, o 22:50

Dzięki arturj,
Gość z filmiku w linku przeprowadzał regulację zaworów płytkami.
Zagłębiłem się w temacie, poczytałem i obejrzałem kilka filmików i wydaje mi się , że w silniku EJ205 trzeba wymieniać całe szklanki (na zdjęciu #13228):
Obrazek

Czyli:
Obrazek

Wątpię aby można je było wymienić bez wyjmowania silnika. Teoretycznie można pozdejmować kółka i wałki ale chyba już łatwiej wyjąć cały silnik.
Podpytam może jeszcze w tym wątku o rozrząd. Jakie zestawy kupujecie? Ori Subaru czy zamienniki? Jakie pompy wody?

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 18 sty 2017, o 23:02

czyli coś takiego jak to

Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Loc0
1 gwiazdka
Lokalizacja: Mazowsze
Auto: WRX MY05 GG
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 19 sty 2017, o 00:06

leon, dokładnie taka regulacja jak na filmiku, który podlinkowałeś.
Gdyby to była regulacja śrubkami temat bym ogarnął we własnym zakresie. W zasadzie czysto profilaktycznie bo nie mam jeszcze jakichkolwiek objawów rozregulowanym zaworów ale wiecie jak to jest świeżo po zakupie auta. Człowiek chce zrobić wszystko na tip top.

arturj
2 gwiazdki
Lokalizacja: Karczmiska, Lubelszczyzna
Auto: Forester SF - był, była impreza gd 2.0 n/a, była na szczęście już nie ma e61, jest Forek sh 2,5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: WRX blob - DOHC czy SOHC?

Post 19 sty 2017, o 07:06

Tak, wiem, że płytkami, ale pod koniec mówi o tym jak jego znajomy regulował na szklankach bez wyjmowania motoru. W każdym razie powodzenia :-)
Sprzedam bandita 1200

ODPOWIEDZ