[Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Pytania i problemy techniczne związane z Subaru. Trytytki, śrubki i inne tematy dla maniaków niszczenia żelastwa ;-)
Regulamin forum
Zanim założysz nowy wątek, poczytaj najczęściej zadawane pytania
ODPOWIEDZ
baton208
0 gwiazdek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Subaru Forester 2.0 S Turbo MY'98, Renault Espace IV 2.0 dCI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

[Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 18 sty 2017, o 20:19

Subaru mam od niedawna, wcześniej ujeżdżałem inną markę. Samochód przy ruszaniu jest -delikatnie mówiąc- ospały. Ruszając ze świateł mam wrażenie, że zapomniałem ruszyć i ktoś mnie pcha :giggle: . "Życia" dostaje po przekroczeniu 3000 obrotów, wtedy wiem że mam subaru i turbo pod machą :-)
Poprzedni właściciel, przekazał mi informację iż zmieniał turbinę z seryjnej na -jak powiedział- turbinę z imprezy i przekazał mi jej oznaczenie jako "td04".
Teraz pytanie: Czy ta ospałość może być związana z tą zmianą turbiny, lub czymś innym, lub po prostu tak mam być i trzeba się przyzwyczaić?



ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 18 sty 2017, o 20:51

Zmiana seryjnej turbiny na imprezową spowolni tylko forka. Wraz ze zmianą turbiny powinien pójść remap i pytanie do poprzedniego właściciela po co właściwie była zmiana?

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 18 sty 2017, o 21:26

Podjedź do kogoś co się zna na subaru. Przez internet nie zdiagnozujesz, bo nie wiadomo co jeszcze zrobił. Ja jeżdżę na serwis do Krakowa, więc ty masz bliżej.

baton208
0 gwiazdek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Subaru Forester 2.0 S Turbo MY'98, Renault Espace IV 2.0 dCI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 18 sty 2017, o 21:34

ccwrc, nic nie wiem o remapie. Człowiek twierdzi że to mu mocy dodało i teraz ma około 200 KM. Czy tak jest, nie wiem? Osobiście nie lubię jakiś dłubanin i wolałbym wrócić do serii, nawet kosztem kilku "kuni". A po co była wymiana? Z rozmowy wynikało że chyba sam nie wie :-)
Kubik1, Muszę problem w A&G zarzucić. Wiem że nie zdiagnozuję przez net, ale chodzi mi raczej o jakie ogólne info.

Dodatkowo żona mi właśnie przekazała że jak włączy POWER i zamiast na D ustawi na 3, to różnica jest wyraźnie odczuwalna. Dużo szybciej się zbiera, a mnie właśnie chodzi o start, potem jest już ok.

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 18 sty 2017, o 22:55

baton208 pisze: ccwrc, nic nie wiem o remapie. Człowiek twierdzi że to mu mocy dodało i teraz ma około 200 KM.

Bez remapu? Z tego co wiem raczej zdjęło kilka koni. Seryjna, mała forkowa turbina lepiej zbiera się na samym dole.

A... Start z automatu jest powolny, tak czy inaczej ;)

malak
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Forek Turbo, Hondy, Toyota rwd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 18 sty 2017, o 23:40

Zeby ta turbina zadziałała byś musiał najpierw zwiększyć doładowanie... najtańszym kosztem MBC, tylko musisz zaopatrzyć się w zegar doładowania, bo s turbo maja boost cut'a na 1bar, wiec tak na 0.8-0.9 max mozna ustawić i wtedy dopiero odczujesz różnicę.
RedlineGarage.pl

baton208
0 gwiazdek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Subaru Forester 2.0 S Turbo MY'98, Renault Espace IV 2.0 dCI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 19 sty 2017, o 07:50

No to chyba raczej wrócę do serii. Jak pisałem wyżej, nie lubię dłubanek, jeżeli chodzi o samochód jestem konserwatystą, tam musi być jak najwięcej oryginału.
malak, widzisz tylko kto coś takiego w Krk ogarnie. Ja jestem kompletnym lamusem jeżeli chodzi o dłubanie przy turbo i doładowaniu, tym bardziej że samochód to mam być dupowóz dla żony.
ccwrc pisze:A... Start z automatu jest powolny, tak czy inaczej ;)
ccwrc, wierzę, jeździłem automatem w volvo 855 i to jeszcze na "gnojówkę" i wierz mi różnica w starcie jest kolosalna. Forek prawie nie jedzie, a volvo to kawał ciężkiego żelastwa.
Wielki dzięki za zainteresowanie tematem. Jak ktoś coś jeszcze to proszę.

mirasek
0 gwiazdek
Auto: forester, legacy i inne
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 19 sty 2017, o 11:17

Bez remapu td04 w s-turbo uzyskuje seryjne 0,55 bara około 500 rpm później niż tf035 ale lepiej jedzie górą. W manualnym forku sie to sprawdza, ale ten automat tak działa z tym silnikiem, nic nowego że start ma ospały, pomogłoby pewnie podniesienie 'stall speed' konwertera, gdzieś na te 3000 rpm właśnie ;-)

fudżisubo;)
2 gwiazdki
Lokalizacja: WR
Auto: Forester S turbo MY-01
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 20 sty 2017, o 02:04

Masz już odpowiedź masz do wyboru robić remap tej tyrbiny lub sprzedać tą i kupić serię :giggle: Automat tak ma że jest ospały ja się przyzwyczaiłem .

baton208
0 gwiazdek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Subaru Forester 2.0 S Turbo MY'98, Renault Espace IV 2.0 dCI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 20 sty 2017, o 07:58

fudżisubo;), ja wiem że demon prędkości to nie będzie :-) Ale, podkreślam, nie o to mi chodzi.
Teraz jeszcze pytanie o remap: Czy to jest ustawienie komputera silnika pod obecną turbinę czy na odwrót czy jeszcze coś innego? Wiem że pytanie jest lamerskie, ale w Subaru jestem kompletnym lamusem :-) Poza tym nigdy w żaden sposób nie "tunigowałem" swoich samochodów, więc i nie miałem z tym żadnej styczności.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 20 sty 2017, o 11:15

Poradziłem jechać do mechanika ogarniętego w subaru. Skoro wolisz robić sam, to mogę tylko życzyć powodzenia.

baton208
0 gwiazdek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Subaru Forester 2.0 S Turbo MY'98, Renault Espace IV 2.0 dCI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 20 sty 2017, o 19:54

Kubik1, a gdzie ja napisałem że będę cokolwiek sam robił, nie znam się na tym i na pewno będzie to robił jakiś warsztat. Po prostu chciałbym informację uzyskać co będzie z samochodem się działo. Przeczytaj uważnie mój poprzedni post.

rederyk
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: lubelskie
Auto: Forester SH 2.5 XT, CBR1100XX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 20 sty 2017, o 21:00

Jeśli była wymieniona tylko turbina bez remapu, to najtaniej i najzdrowiej dla silnika będzie wymienić z powrotem turbinę na oryginalną.

Kubik1
5 gwiazdek
Auto: impreza 2,0
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 20 sty 2017, o 21:21

baton208 pisze:Kubik1, a gdzie ja napisałem że będę cokolwiek sam robił, nie znam się na tym i na pewno będzie to robił jakiś warsztat. Po prostu chciałbym informację uzyskać co będzie z samochodem się działo. Przeczytaj uważnie mój poprzedni post.
A stawia poważna diagnozę przez internet? Podłącz pod komputer, to się dowiesz czemu tak jeździ. Zgubiłem magiczną kulę i nie pomogę

baton208
0 gwiazdek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Subaru Forester 2.0 S Turbo MY'98, Renault Espace IV 2.0 dCI
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: [Forester 2.0 S turbo/automat] Problem z przyspieszaniem.

Post 22 sty 2017, o 17:53

Kubik1, to skoro nie pomożesz i nie czytasz ze zrozumieniem to bardzo Ci już dziękuję. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ